Článek

Profesor Žaloudík o ricinu: Směšné, bondovka. A třicetiletý politik řeší otázku vlasovců! Lidé mimo Prahu mají jiné starosti

 
ROZHOVOR „Ti, kdo nesli hlavní tíhu války v první fázi, bylo Rusko a v druhé fázi i Anglie, která byla ve válce rok sama, i když spíše letecky. Nechal bych to kvalifikovaným historikům a nedělal bych z toho politiku,“ komentuje výročí konce druhé světové války a diskusi kolem senátor za ČSSD, profesor Jan Žaloudík. Fašisté byli podle jeho slov zblázněný německý národ, ale sám není příznivcem omluv za to, co současné generace neprovedly ani nezažily. A připomněl, že mimo metropole řeší lidé úplně jiné problémy, jako je kanalizace, vodovod či doprava.
16.05.2020 20:05 |

podobné články

Podobné články

Senátor Žaloudík k EU: Toto jsem od nich čekal, nesplnili to! Vysvětlení hromady mrtvých v Belgii

 
Onkolog a senátor Jan Žaloudík se jal znovu vysvětlovat, proč považuje přístup vlády občanů ke koronaviru za chybný. Vláda podle jeho názoru na počátku jednala ze strachu ze svých vlastních občanů. Umí to prý pochopit, ale teď podle jeho názoru přišel čas začít se vracet k normálnímu životu. „Já si myslím, že se to bude muset uvolnit. Že by ta veřejnost měla říct, fajn to bylo, udělali jste všechno, co jste mohli, vyděšení jsme byli všichni... ale už dost a stop,“ uvedl Žaloudík.
29.04.2020 16:50 |

podobné články

„Protekční spratek“ Novotný vytáhl proti Rusům i komunistům. Štve je pomníkem vlasovců

 
Pavel Novotný (ODS), starosta Řeporyjí a syn známého moderátora, se dostal do sporu s ruskou ambasádou. A opět i českými komunisty, které „provokoval“ již ve sporu s jejich poslancem Zdeňkem Ondráčkem (KSČM), když k výpovědi na policii přišel v uniformě pohotovostního pluku SNB a s obuškem. Po sporu o sochu maršála Koněva, kterého Novotný označuje za „zrůdu“ a „monstrum“, je tu spor další – o pomník vlasovců, který chce Novotný nechat postavit.
26.11.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (949 článků)

Kvůli Novotnému zuřil ruský poslanec: „Čechům měl Stalin zavřít huby armádou na 100 let“

 
Pavel Novotný (ODS) se svým sporem o pomník vlasovců pronikl až do přímého přenosu ruské státní televize, kde jej označovali za šílence. Starosta Řeporyjí se nedal. V ruské televizi se však zabývali Novotným a pomníkem vlasovců i v dalším vysílání. Nacionalista Vladimir Žirinovskij v něm označil Novotného za podivína a zalitoval, že diktátor Stalin neposlal do Čech a dalších zemí okupační armádu, aby lidem „zavřela huby“.
02.12.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (949 článků) , Pavel Čech (150 článků)

Vždyť oni upalovali a rozřezávali lidi, pane Novotný! Krvavá stopa vlasovců a kozáků na českém území

 
Část tzv. vlasovců sice významnou měrou pomohla Pražskému povstání, na Moravě ovšem zanechali rusky hovořící vojáci ve službách Hitlera koncem druhé světové války krvavou stopu, a nejen ti spadající pod velení generála Vlasova.
31.12.2019 09:25 |

podobné články

Vždyť oni upalovali a rozřezávali lidi, pane Novotný! Krvavá stopa vlasovců a kozáků na českém území

 
Část tzv. vlasovců sice významnou měrou pomohla Pražskému povstání, na Moravě ovšem zanechali rusky hovořící vojáci ve službách Hitlera koncem druhé světové války krvavou stopu, a nejen ti spadající pod velení generála Vlasova.
31.12.2019 14:25 |

podobné články

Dost mě naštvaly kecy prodejné bolševické s***ě Filipa, řekl starosta Novotný. Pak položil věnec k novému pomníku vlasovců. Byli jsme jako jediní u toho

 
REPORTÁŽ Mou policejní ochranu platí voliči ANO, SPD a KSČM. Hlavně ti ze severní Moravy. Stojí to tři sta litrů denně. Voliče ODS to nebolí. Tak provokoval starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), jak je mu to vlastní, a položil věnec k fungl novému pomníku vlasovců. Následně se s dalšími věnci rozjel na multikáře k ostatním pomníkům ve zmíněné městské části.
04.05.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (949 článků)

Profesor-lékař z ČSSD varuje: Zase chtějí vyhodit půlmiliardu

 
Senátor Jan Žaloudík (ČSSD) si všímá dalšího pokusu ministerstva zdravotnictví utratit 500 milionů korun za elektronické zdraví či elektronické zdravotnictví. Ještě se resort neotřepal z kauzy IZIP a už prý seje další plevel, který bude muset za čas zase někdo vyplevelit, upozorňuje stínový ministr zdravotnictví Žaloudík.
19.02.2013 07:55 |

podobné články

Profesor Žaloudík: ČT se s koronavirem zbláznila. Rakovina zabíjí osmdesát Čechů denně

 
Známý lékař a senátor Jan Žaloudík (nestr. za ČSSD) se na schůzi Senátu pustil do médií kvůli zpravodajství o koronaviru. Kritizoval zejména Českou televizi za "čtyřiadvacetihodinový speciál" o vývoji epidemie v tuzemsku i ve světě. Upozornil na to, že rakovina zabíjí 30 tisíc Čechů ročně a nikdo o tom nonstop vysílání nedělá.
18.04.2020 12:25 |

podobné články

ČT se zbláznila, řekl profesor Žaloudík. Teď ho v ČT griloval Kubal, on ho odpálil. A vtipně o ČSSD...

 
Senátor nestraník za ČSSD Jan Žaloudík a poslanec z TOP 09 Vlastimil Válek spolu debatovali v Událostech, komentářích. Jednalo se spíše o vzájemné přikyvování, zakončené zdviženým palcem od topkařského poslance. V debatě o rozvolňování karanténních opatření tak oponoval jen redaktor Michal Kubal.
22.04.2020 10:25 |

podobné články

Senátor Žaloudík se neudržel: Roušky jsou psychosociální jev. Díky nim je na dálku vidět, jestli hrajete hru, nebo ne

 
Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík by byl rád, kdyby vládou stanovená karanténa už skončila. Z lékařské obce to tak cítí, i od značné části veřejnosti. „Nerad bych, kdybychom si toho začali užívat. A to jak nahoře, tak dole. Tím nahoře myslím pohodlnější vládnutí,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. Připomíná, že nošení roušek lidi neochrání, ale může jim i přitížit; roušky považuje za symbol a psychosociální jev.
26.04.2020 09:50 |

podobné články

Senátor Žaloudík: Heger vesele ignoruje Senát a způsobuje tak chaos

 
Senát jako taková jakási parlamentní instituce je zřejmě nehodná pozornosti silového koaličního vládnutí, napsal na svůj blog senátor Jan Žaloudík. Ostře tak kritizuje ministra zdravotnictví Leoše Hegera, že ještě nepředložil na základě plenárního usnesení koncepci veřejné ochrany zdraví a hygienických služeb. „Není tedy jasno ani o prioritách, ani o odpovědnostech a metodách práce v této klíčové oblasti zdravotnictví, kterou má držet každý civilizovaný stát ve své gesci.“
12.08.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Lékaře je třeba podpořit, ministerstvo s nimi nemluví, zdůrazňuje ČSSD

 
Stínový ministr zdravotnictví ČSSD Jan Žaloudík zastává názor, že ministerstvo zdravotnictví nekomunikuje s lékaři o zcela zásadních věcech, jako je třeba financování chodu zdravotnictví. Sociální demokracie proto podle něj podporuje navázání dialogu. Podpořit je třeba také lékaře, kteří na pátek chystají protest, řekl Žaloudík na dnešní tiskové konferenci.
28.02.2013 15:00 |

podobné články

Žaloudík (ČSSD): Schopnosti Agelu stojí a padají s neschopností státu

 
V komentáři se prof. Žaloudík zamýšlí nejen nad tím, do jaké míry jsou hospodářské výsledky skupiny Agel dané schopností tohoto poskytovatele zdravotní péče pohybovat se ve zdravotnickém byznysu, ale i nad obecnější otázkou, co pacientům nabízí veřejný sektor a jaké cíle může mít sektor soukromý.
30.04.2013 14:25 |

podobné články

Senátor a lékař Žaloudík: Tajemný virus děsí víc než rakovina. Nejhorší je smrt strachem

 
Osmdesát lidí u nás denně bez »fanfár« umírá na rakovinu, ale svět i Česká televize blázní z koronaviru. Zhruba tak senátor Jan Žaloudík (65, za ČSSD) zhodnotil ve čtvrtek v horní komoře situaci a jeho vystoupení se stalo hitem sociálních sítí. „Šířit neúměrný strach je hloupé,“ řekl pak Blesku emeritní ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně.
20.04.2020 05:05 |

podobné články

Opatření by se měla rychle uvolnit, tvrdí onkolog a senátor Žaloudík

 
Opatření zavedená v ČR kvůli nemoci covid-19 by se měla co nejrychleji uvolnit a vše by se mělo vrátit do původní situace, řekl v pondělí senátor a onkolog Jan Žaloudík (za ČSSD). Podle něj se křivka případů láme a nákaza postupně odeznívá. Pokud by případy začaly narůstat, je možné se k opatřením vrátit, uvedl. Sám ale návrat nákazy nepředpokládá.
20.04.2020 11:26 |

podobné články

Čtyřiadvacátá bondovka bude mít premiéru už v roce 2014

 
Studio Sony Pictures potvrdilo, že na čtyřiadvacátou bondovku nebudou fanoušci po premiéře filmu Skyfall čekat nijak dlouho. Zatímco zrovna dokončovaný třiadvacátý snímek o osudech agenta 007 vstoupí do kin v říjnu letošního roku, po něm bude mít další bondovka premiéru už v roce 2014. A opět se v hlavní roli představí Daniel Craig.
26.04.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Craig (339 článků)

Zaorálek kárá akčního hrdinu Kalouska: Tohle není veselá bondovka, ale mezinárodní ostuda

 
VIDEO: Na hlavu akčního hrdiny Miroslava Kalouska, který v pondělí postavil před letadlo s ruským podnikatelem cisternu, aby zabránil odletu, se snáší kritika ze všech stran. „Tohle není žádná bondovka,“ pokáral ministra místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.
28.05.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2605 článků) , Miroslav Kalousek (6987 článků)

A je to venku: Víme, kdy bude v kině nová bondovka Spectre!

 
Čtyřiadvacátá bondovka Spectre už je ve střižně a pracují na ní experti na digitální triky a zvukaři. Společnosti Eon Productions, Metro-Goldwyn-Mayer a Sony Pictures Entertainment tak prozradily datum světové premiéry. To připadne na pondělí 26. října. A první promítání se odehraje na londýnském Leicester Square.
22.07.2015 10:45 |

podobné články

Nejdražší film s agentem Jejího Veličenstva. Ve čtvrtek bude mít českou premiéru nová bondovka Spectre

 
Již zítra večer se dočkají čeští fanoušci Jamese Bonda, agenta s číslem 007 a právem zabíjet, nového pokračování. V pořadí čtyřiadvacátá bondovka se jmenuje Spectre a Bonda v ní hraje již počtvrté Daniel Craig.
04.11.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Craig (339 článků) , James Bond (612 článků)