Článek

Profesor Hořejší, hvězda covidu: Blatného bych nechal vyměnit. S ruskou vakcínou bych na EU nečekal. Stát je slabý a neschopný

 
Imunolog a člen Iniciativy Sníh Václav Hořejší ve Dvaceti minutách Radiožurnálu komentoval dosavadní opatření proti šíření epidemie, která podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) přestala už fungovat. „Kdyby záleželo na mně, tak bych Blatného nechal vyměnit,“ sdělil, že to by zřejmě současné situaci pomohlo. Česko by mělo podle Hořejšího také začít používat ruskou vakcínu Sputnik V co nejdříve a nečekat na schválení Evropskou lékovou agenturou. Náš stát je prý „slabý a neschopný“, protože nedokáže vymáhat dodržování opatření.
09.02.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Imunolog Hořejší řekl nástupce Blatného, vyčinil vládě i Čechům a fandí Sputniku V

 
Boj proti rychlejší britské mutaci koronaviru je již prohraný. To v rozhovoru pro Blesk řekl molekulární imunolog profesor Václav Hořejší (71). Za největší problém má, že Češi nemají motivaci k testování. A kdyby mělo být po jeho, klidně by očkoval ruskou vakcínou Sputnik V. I když přiznává, že by bylo lepší, kdyby ji schválila Evropská unie.
08.02.2021 05:05 |

podobné články

Světoznámý režisér se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik. A toto vzkázal na Západ

 
Americký režisér Oliver Stone se nechal očkovat ruskou vakcínou. Píše o tom server Echo24.cz. Stone, jenž je dlouhodobým příznivcem Ruska a jeho hlavy státu Vladimira Putina, nechápe, proč ji Západ ignoruje.
15.12.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3575 článků) , Oliver Stone (90 článků)

„Ten sajrajt se vylije do kanálu!“ Zeman dojednal vakcínu Sputnik u Putina. Hrušínský to nerozchodil

 
Herec a principál soukromého pražského Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ve facebookovém příspěvku glosuje, jak to bude s ruskou vakcínou Sputnik proti covidu-19, kterou má prezident Miloš Zeman přislíbenou od svého ruského protějšku Vladimira Putina. „Až proběhnou všechny platby včetně provizí, tak se ten sajrajt vylije do kanálu. Jenom blbec by si myslel, že to s ruskou vakcínou někdo může myslet vážně,“ píše Hrušínský.
28.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3575 článků) , Miloš Zeman (25145 článků)

Prof. Hořejší: Covid imunita? Kdepak 3 měsíce, je to úplně jinak... A uklidnění pro Babiše

 
Hostem rozhovoru v Britských listech byl imunolog Václav Hořejší. Mluvilo se o covidu. Mrzí ho, že se na něj s vakcínou nedostane hned. Je prý příliš mladý a zdravý. Opatření jsou nedostatečná, politici prý nechtějí naštvat lidi. Ti si podle něj chtějí nakoupit a užívat si života víc, než by odpovídalo situaci. „Udělat to jako v Izraeli…“ Zaznělo i hodnocení systému PES, kritiky nepotěší. Nejzajímavějším sdělením je ale odhad prof. Hořejšího o skutečném trvání imunity proti covidu poté, co se člověk jednou nakazí.
13.12.2020 10:30 |

podobné články

Babiš: Sputnik a čínská vakcína? Ano

 
Vakcínou od firmy AstraZeneca se i přes doporučení německého Institutu Roberta Kocha a Evropské agentury pro léčivé přípravky nepodávat ji starší populaci budou v České republice očkovat všechny věkové kategorie. „To byly nějaké spekulace… já jsem se ptal na Ministerstvu zdravotnictví a Česká republika tuto vakcínu bude aplikovat pro všechny věkové kategorie,“ oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Střepiny televize Nova. Znovu odmítl tvrzení, že by se chystal konec ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), výhrady však vůči němu má. „Je mediálně nezkušený a je zvyklý na jiné prostředí, než je v politice a v médiích,“ vyjádřil se o Blatném. A prozradil též, zdali se u nás bude očkovat čínskou či ruskou vakcínou. Ve věci se již prý angažovala i německá kancléřka Angela Merkelová.
01.02.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků) , Angela Merkelová (2698 článků)

Část Čechů odmítá vakcíny AstraZeneca. Blatný je hájí: „Jsou tu proto, aby lidé neumírali“

 
Někteří lidé odmítají očkování proti covidu-19 vakcínou od firmy AstraZeneca, podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k tomu není důvod. Novinářům dnes řekl, že vakcína je spolehlivá a chrání očkované před závažným průběhem nemoci a úmrtím. Ministerstvo také zvažuje, že by vakcínou očkovalo pedagogy.
17.02.2021 14:00 |

podobné články

„Ruský Sputnik, maďarská cesta? Jdi už do p*dele!“ Babiš se rozplýval vedle Orbána. Zato doma to schytal

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Maďarsku jednal se svým protějškem Viktorem Orbánem o poznatcích Maďarů s ruskou vakcínou Sputnik V či o zkušenostech tamních lékařů s lékem Bamlanivimab. Své poznatky později rekapituloval na twitteru, ale tamní diskutéry informace o ruské vakcíně příliš nepotěšila. „Jdi do prdele s ruskou vakcínou i s maďarskou cestou, slovenský zloději,“ padlo mj. v diskusi.
05.02.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Nechat se očkovat ruskou vakcínou? Neznám nikoho takového. Vzpomeňte si na Pelíšky a lžičky z NDR, varuje oceňovaný komentátor

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) během pátku v Maďarsku jednal se svým protějškem Viktorem Orbánem o zkušenostech Maďarů s ruskou vakcínou Sputnik V a naznačil, že by chtěl zajistit vakcíny bez zásahů Evropské unie. Novinář a komentátor Petr Honzejk však vyjevil, že by ruská vakcína mohla u mnoha lidí v Česku narazit. „Zkušenost mojí generace, že z Ruska nikdy nemůže přijít nic dobrého, je prostě určující,“ píše Honzejk na svém facebooku.
06.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Hejtmani se obuli do Zemana: „Z Hradu jsem SMUTNIK.“ Kuba Sputnik na jihu Čech odmítá

 
Někteří hejtmani dnes dali veřejně najevo, že ve svých krajích nehodlají připustit očkování vakcínou, která nebude mít souhlas Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Reagovali tak na prohlášení prezidenta Miloše Zemana ohledně očkování ruskou vakcínou Sputnik V. Zeman chce, aby ruskou a čínskou vakcínu schválil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Česko jimi začalo očkovat ještě před rozhodnutím evropských orgánů. Kraje zajišťují distribuci vakcín ve svých regionech.
10.03.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25145 článků)

Obětní beránek Blatný: Kvůli Sputniku, Zemanovi i preferencím ANO, míní politologové

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) musel vyměnit ministra zdravotnictví, pokud chtěl dál udržet neformální pakt s prezidentem Milošem Zemanem. Myslí si to politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle Josefa Mlejnka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se teprve v budoucnu uvidí, zda má konec Jana Blatného (za ANO) souvislost s ruskou vakcínou Sputnik V. Politolog Jan Bureš míní, že k výměně došlo i kvůli klesajícím preferencím ANO.
08.04.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků) , Miloš Zeman (25145 článků) , Jan Bureš (439 článků)

Jan Campbell: Proč je nutné zastavit Blatného & Co?

 
Po přečtení interview s Jaroslavem Štefcem v PL 15.3. - Raději zemřít s EU, než žít s ruskou vakcínou, příspěvku JUDr. Jiřího Vyvadila ve Vaše věc pod názvem Zastavte Blatného…z téhož dne a přečtení několika kvalitních reakcí na vlastní příspěvek – Poslední bitva si dovoluji sdělit, že obsahově podobné a ještě horší situace znám od několika strádajících osob z Covid-19 a výzvy, které dostává pan JUDr. Vyvadil, jsou podobné těm, které dostávám i já.
19.03.2021 07:50 |

podobné články

První Češka byla očkovaná proti Covidu-19 čínskou vakcínou: Spisovatelka žijící v Dubaji svěřila, jak se to stalo

 
Spisovatelka a také učitelka na mezinárodní škole ve Spojených arabských emirátech Blanka Solařová Calibaba přijela do Česka představit svoji novou knihu Miss Blanka, 3.A a zároveň nám prozradila, že zřejmě jako první Češka byla naočkovaná čínskou vakcínou proti Covidu-19. "Nevěším se hlavou dolů jako netopýr ani mi nesešikměly oči," řekla Super.cz.
17.12.2020 12:35 |

podobné články

Babiš „podržel“ vakcínu AstraZeneca. A k očkování pustí příští týden i chronicky nemocné

 
Chronicky nemocní pacienti by se měli k očkování proti covidu-19 registrovat pomocí speciálních kódů, které dostanou jejich lékaři. Systém by se měl spustit příští týden. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl po jednání vládní rady pro zdravotní rizika. Premiér dále řekl, že Česko bude pokračovat dál v očkování proti covidu-19 vakcínou AstraZeneca. Očkování touto vakcínou v posledních dnech pozastavily některé státy.
16.03.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Babiš před schůzkou se Zemanem: Nechystám se vyměnit Blatného

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechystá v příštím týdnu výměnit ministra zdravotnictví. K tomuto kroku ho nedávno vyzval prezident Miloš Zeman kvůli postoji ministra Jana Blatného k ruské vakcíně Sputnik V. Hlava státu má předsedu vlády přijmout v pondělí na zámku v Lánech.
21.03.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků) , Miloš Zeman (25145 článků)

Radomil Bábek: Neschopný, drzý, líný stát: Sčítání 2021, zbytečná akce za dvě miliardy

 
Náš stát se za této a předchozí vlády stal neschopným (či všehoschopným), o tom není pochyb. Pochybovat můžeme jen o tom, jestli je státní aparát více neschopný, líný nebo drzý. Možná všechno dohromady, možná je to nechutný koktejl nejhorších vlastností, které si umíme představit. Je takové tvrzení možné prokázat, je oprávněné? Pojďme se na to podívat.
31.03.2021 16:20 |

podobné články

Profesor Hořejší nechápe tlak na rozvolňování: Proč to přeháníme s tou svobodou?

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že ve čtvrtek 3. prosince přejde Česko ze 4. epidemického stupně podle systému PES na 3. stupeň. Odborníci za tento opatrný postup kabinet chválí. Imunolog Václav Hořejší zdůraznil, že by na Čechy víc tlačil, aby se nechali testovat. „Já opravdu nechápu, proč to přeháníme s tou svobodou,“ konstatoval Hořejší.
29.11.2020 16:10 |

podobné články

Slovensko dostává „béčkový“ Sputnik V? Lékový ústav ruskou vakcínu stále neschválil

 
Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) kvůli nedostatku potřebných informací nerozhodl o tom, zda je bezpečné zahájit v zemi očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti covidu-19. První zásilku země dostala přitom na začátku března. Napsal to dnes Denník N. SÚKL zmíněnou informaci nekomentoval. Další postup slovenských úřadů ohledně ruské očkovací látky, kterou zatím neschválila unijní agentura EMA, není známý.
06.04.2021 15:15 |

podobné články

»Gandalf« McKellen se nechal naočkovat proti covidu! Cítím euforii, hlásí

 
Slavný herec Ian McKellen (81), jenž se pyšní titulem sir, se nechal jako jeden z prvních britských seniorů naočkovat vakcínou proti koronaviru. Ve snaze podpořit očkování u veřejnosti se u toho slavný představitel Gandalfa z filmové série Pán prstenů nechal i vyfotit.
18.12.2020 16:40 |

podobné články

Vesnice jménem Sputnik: Vakcínu chtělo 28 lidí. Z dvou tisíc

 
BBC vydala reportáž o očkování vakcínou Sputnik v ruské obci Sputnik. Ve vesnici žijí dva tisíce obyvatel a k očkování se přihlásilo 28 z nich. Místní představitelka obce to i tak označuje za úspěch. „Každý mě děsil, že to bude bolet, ale nic jsem necítila,“ pověděl redaktorce BBC senior. „Lidé se bojí; o komplikacích se šíří nejrůznější pověsti,“ pověděla další obyvatelka vesnice. Pouze 30 % Rusů se chce nechat očkovat ruskou vakcínou.
04.03.2021 13:50 |

podobné články