Článek

Profesor epidemiologie naléhavě: Do roka onemocníme koronavirem všichni a proto...

 
Koronavir je hra o čas, říká profesor epidemiologie Jiří Beran. Nejdéle do roka podle něj koronavirem onemocníme všichni – a jde o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během promořování populace vystřídat na JIP s řízenou ventilací. Důrazně varuje před hledáním skulinek, jak obcházet pravidla. A jako prevenci lidem doporučuje sportovat.
14.03.2020 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (4 články)
Podobné články

NALÉHAVÉ PÁTRÁNÍ: Veronika má rakovinu a zmizela! Rodina je zoufalá, policie bezradná

 
Přátelé i policie naléhavě hledají Veroniku, která je těžce nemocná a nemá léky. Možná by se mohla pokusit i o sebevraždu!
27.10.2013 08:55 |

podobné články

Řešme uprchlíky, kultura počká, zaznělo velmi naléhavě mezi Čechy

 
Zabývat se migrací, považuje za naléhavé 93 procent Čechů, což je téměř o polovinu více než před dvěma lety. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Migrace se dostala v žebříčku naléhavosti na špici, a překonala tak i dosud vedoucí korupci. Stoupl také podíl lidí pokládajících za nutné řešení bezpečnosti v Česku a členství v Evropské unii.
06.04.2016 18:20 |

podobné články

Vladimír Dlouhý: Živnostníci a firmy naléhavě potřebují okamžitou pomoc státu. Problémy mají už čtyři pětiny

 
Živnostníci a zaměstnavatelé postiženi preventivními kroky vlády proti šíření koronaviru naléhavě žádají o okamžitou pomoc státu. Prioritou je ochránit pracovní místa i firmy před krachem.
18.03.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (550 článků) , Vladimír Dlouhý (550 článků)

Leze na vás chřipka? Přepijte ji minerály!

 
Každý rok víme, že to přijde. Netěšíme se na to, ale vyhnout se tomu prakticky nedá. Chřipková epidemie je dnes nadobro spojena zejména s obdobím zimních měsíců. Nestačí, že se zkracují dny a ubývá světla, počasí se zhoršuje a my se cítíme více unavení, ale ještě k tomu nám skoro na každém kroku hrozí, že onemocníme chřipkou.
18.12.2013 10:11 |

podobné články

Studentka s rakovinou: Nechtěla jsem umřít ve dvaceti

 
Když vážně onemocníme, náš dosavadní život jako by skončil. Své o tom ví i paní Kateřině (33). Diagnóza zněla rakovina lymfatických uzlin. Nemoc jí ale život nasměrovala správným směrem a otevřela nové obzory.
20.04.2011 06:20 |

podobné články

Leze na vás chřipka? Přepijte ji minerály.

 
Každý rok víme, že to přijde. Netěšíme se na to, ale vyhnout se tomu prakticky nedá. Chřipková epidemie je dnes nadobro spojena zejména 
s obdobím zimních měsíců. Nestačí, že se zkracují dny a ubývá světla, počasí se zhoršuje a my se cítíme více unavení, ale ještě k tomu nám skoro na každém kroku hrozí, že onemocníme chřipkou.
03.12.2013 05:05 |

podobné články

Nástrahy léta - otoky, úraz, nachlazení

 
Každý z nás se v tuto roční dobu těší na to, až konečně vypadne ze zaběhnutého stereotypu a každodenního stresu. Dovolená a prázdniny jsou balzámem na naši duši i tělo a každá chvíle volna je cennější než jindy. Co ale dělat, když těsně před začátkem vysněné dovolené, anebo ještě hůře, přímo během ní utrpíme nepříjemný úraz anebo onemocníme?
03.07.2015 00:10 |

podobné články

Pavouci by mohli sežrat do roka celé lidstvo, tvrdí studie. Na metru jich žijí stovky

 
Pavouci jsou doslova všude kolem nás. Je více než pravděpodobné, že v tuhle chvíli na vás z temného rohu místnosti zírá svýma osmi očima alespoň jeden pavouk. Dva vědci přišli se šokujícím výpočtem: Pokud by všichni pavouci na světě začali spolupracovat, mohli by do roka sníst celé lidstvo a ještě by byli stále hladoví. Zprávu zveřejnil portál Washington Post. Jak se na tuto studii dívá český odborník na pavouky Milan Řezáč?
19.12.2018 05:30 |

podobné články

Epidemiolog: Koronavirus zatím téměř nepostihuje malé děti. Vysvětlení není

 
Nákaza koronavirem ve světě zatím není tak dramatická, jak se zdá, je ale třeba zachovávat opatrnost, řekl Právu Rastislav Maďar, uznávaný odborník na viry a vedoucí Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity.
27.02.2020 17:05 |

podobné články

Roušky i pro batolata? A jak s kouřením na veřejnosti? Odborníci odpovídají na otázky o ochraně před koronavirem

 
Kdy si vyměnit roušku? A musí ji nosit i batolata? S praktickými problémy při nošení látkových roušek radí epidemiolog Jan Kynčl, vedoucí Oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu. A co dělat, když jsem silný kuřák nebo alergik?
24.03.2020 16:05 |

podobné články

Sobotko, do roka a do dne. A jestli vybouchneš ve volbách, tak tě smetou úplně. Experti rozebrali premiérovy vyhlídky ve zklamané straně

 
POLITOLOGOVÉ Do roka a do dne. Tak by se dala nazvat lhůta, kterou dávají političtí analytici předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, pokud za rok sociální demokracie neuspěje ve sněmovních volbách. Třetí ránu – po neúspěšných krajských a senátních volbách – by už podle nich v čele strany nepřežil. Ale do té doby podle politologů svoji pozici ještě ustojí. „Myslím, že pozice Sobotky je i přes současný neúspěch ve volbách stabilní, ale jen proto, že sněmovní volby jsou brzy a byla by sebevražda, kdyby se strana rozhádala mezi sebou. Ale pokud v nich neuspějí, tak ho po nich rychle smetou,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog Jan Bureš. Stejný názor má i politolog Petr Sokol: „O osudu Sobotky i lídrů většiny dalších stran rozhodne výsledek sněmovních voleb.“
16.10.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Jan Bureš (436 článků)

Přes 80 tisíc Čechů má žloutenku C a spousta z nich to vůbec neví

 
Více než 80 tisíc Čechů má podle nejnovější studie chronickou žloutenku typu C. Řada z nich to neví, nákaza je totiž dlouho bez příznaků. Naději na úplné uzdravení dává nová léčba. Právu to řekl ve středu profesor Roman Chlíbek, vedoucí katedry epidemiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové.
31.03.2016 02:45 |

podobné články

Radka Kocurová chytila svatební kytici. Svatba s Rosickým do roka a do dne?

 
Modelka a moderátorka Radka Kocurová do toho možná praští. Chytila svatební kytici své nejlepší kamarádky Lucie Váchové a podle pověry se tak má vdát do roka a do dne. Že by ji po sedmiletém vztahu fotbalista Tomáš Rosický konečně požádal o ruku.
07.08.2009 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (577 článků) , Radka Kocurová (92 článků) , Lucie Křížková Váchová (161 článků)

Expředseda ČSSD Paroubek hodlá napsat do roka paměti

 
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek hodlá do roka napsat knihu pamětí. Využije k tomu svůj osobní archiv, který si odvezl z Lidového domu. Paroubek to uvedl v rozhovoru pro časopis Týden, který vyjde v pondělí.
27.06.2010 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3758 článků)

Taťána Kuchařová se do roka provdá!?

 
Miss World Taťána Kuchařová (22) by se podle tradice měla do roka a do dne vdát! Na svatbě své kamarádky, vizážistky Ivany Tokarské, totiž chytila nevěstinu kytici. Její partner Lane Carlson byl ale potěšen. Tak co, kdy do toho, Táňo, praštíš?
21.07.2010 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (924 článků)

Rihanna by mohla mít do roka miminko

 
Rihanna (22) připustila, že by byla kdykoliv připravena na založení rodiny. Zpěvačka, která od minulého roku chodí s baseballovou hvězdou Mattem Kempem, říká, že pořád má čeho ještě dosáhnout, ale na děti by byla připravena, kdyby se náhodou stalo.  Pro časopis Interview prozradila: „Neplánuji to na určitý věk. Klidně by to mohlo být do roka od teď. Nebo [...]
20.01.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Rihanna (884 článků) , Matt Kemp (8 článků)

Nový ministr: Nejsem bílý kůň. Bárta se do roka vrátí

 
Problémy chce řešit jednáním a ne je ventilovat přes média. Navržený ministr dopravy Radek Šmerda nechystá v resortu revoluci, ale evoluci. Věří, že se jeho dosavadní nadřízený Vít Bárta do roka očistí a vrátí se do vedení dopravy. Obvinění, že je v celé rošádě jen bílým koněm ODS nebo TOP 09, odmítá.
19.04.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2842 článků)

Milenka Mareše se do roka vdá, chytla kytici!

 
Přítelkyně Leoše Mareše (35) Hana Svobodová (23) se bude do roka vdávat. Alespoň to jí velí tradice, protože na svatbě své kamarádky Ivety Lutovské (28) chytila svatební kytici. A že to byl boj! O pugét bílých růží se musela doslova porvat s modelkou Eliškou Bučkovou (22).
29.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3130 článků) , Eliška Bučková (1088 článků) , Hana Svobodová (216 článků) , Iveta Lutovská-Vítová (387 článků)

CD do roka končí? Klasická novinářská kachna

 
Pěkná novinářská kachnička pluje po českém internetu. Informace, že se do roka přestanou vydávat CD, je nesmyslná. Každý kdo tuší, jak funguje hudební průmysl, ví, že něco takového by firmy úplně zničilo.
10.11.2011 16:45 |

podobné články