Článek

Profesor Drulák, bývalý náměstek na zahraničí: Kdo sleduje jen ČT a Bakalova média, nemá šanci pochopit kořeny války na Ukrajině

 
Na rusko-ukrajinském válečném konfliktu je vidět, jak mocnou se informace stává zbraní. Vyznat se ve světě dezinformací, jakožto nástroji politické propagandy, je čím dál složitější. Podle bývalého elitního diplomata a někdejšího prvního náměstka ministra zahraničních věcí Petra Druláka jsme jako Evropané v podstatě bez šance udělat si o válce skutečný obraz na základě relevantních informací. V této souvislosti zmiňuje především veřejnoprávní média i ta další spadající do mediálního mainstreamu.
17.06.2022 19:00 |

podobné články

Podobné články

Zase děláme to, čím jsme se sem dostali. Drulák k nám a Ukrajině

 
Sankce Rusko poškodí, ale nijak neovlivní Putinovo chování ve vztahu k Ukrajině. PL to řekl profesor Petr Drulák, expert na mezinárodní vztahy, bývalý první náměstek na Ministerstvu zahraničních věcí. Za velmi nebezpečné považuje možnost vojenských dobrovolníků z naší země či Západu, což by nás přímo zatáhlo do války. Drulák i ve vztahu k jaderným hrozbám říká, že Putin hraje – vědomě hazarduje a bude-li zahnán do kouta, udělá cokoliv. „Když tohle prohraje, tak skončí,“ konstatuje expert.
01.03.2022 14:00 |

podobné články

Fiala? Proč, diví se Drulák. Vážné věci: Dolar, Čína a Rusko, velké změny, závěr války

 
Premiér Fiala v bombardovaném Kyjevě se zákazem vycházení? Expert na mezinárodní vztahy, někdejší první náměstek ministra zahraničí a pedagog profesor Petr Drulák, nechápe, jaký smysl cesta tří premiérů do válečné zóny měla. Zamýšlí se především nad světovým uspořádáním, postavením Číny a vznikem alternativní ekonomické zóny mimo Západ. A Spojené státy? Proti Evropě prý nenesou prakticky žádné náklady. Drulák naznačuje, že hlavní slovo ve Washingtonu nemá Joe Biden ani jeho viceprezidentka. Za Donalda Trumpa by prý byl jeden velký rozdíl.
17.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5855 článků) , Joe Biden (797 článků) , Petr Fiala (3706 článků)

Na co dojel minulý režim. Ukrajinci a zbraně. Profesor Drulák mrazivě, doslova

 
Konec ruského plynu v Evropě? Rozhodně ne letos, jinak hrozí obrovské ekonomické škody. PL to řekl bývalý elitní diplomat a první náměstek ministra zahraničních věcí a nynější pedagog profesor Petr Drulák. Politici podle něho ztrácejí kontakt s realitou, jejíž dopady to může jedině zhoršit, stejně jako za minulého režimu. Zapomíná se prý, že z dodávek ruského plynu do EU finančně těží i válkou sužovaná Ukrajina. A co se týče jejího přijetí do EU? „Špinavá cynická hra, kterou Západ hraje s Ukrajinci,“ konstatuje Drulák s tím, že všichni dobře vědí, že Ukrajina se do EU nedostane.
27.04.2022 04:55 |

podobné články

Nářez kolem Zelenského. V TV dusno, že to raději utnuli

 
Včera byl tématem číslo jedna projev ruského prezidenta Vladimira Putina. Na CNN Prima News jeho obsah i formu hodnotili ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský a také diplomat a bývalý náměstek na Ministerstvu zahraničí Petr Drulák. Každý viděl v projevu něco jiného, Žantovský přiznání chyby, Drulák signál, že se nic výjimečného neděje. Debata však skončila potom, co se Drulák a Žantovský pohádali o to, zda za současnou Ukrajinu může prezident Zelenskyj.
10.05.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků) , Václav Havel (6279 článků) , Petr Václav (1003 článků) , Michael Petr (99 článků) , Michael Michael (1803 článků) , Petr Prima (64 článků) , Michael Michael (99 článků)

Těžké pro Macrona. Jinak než posledně. Drulák po volbách

 
Profesor Jan Eichler a politolog Petr Drulák byli hosty speciálního vysílání CNN Prima NEWS, které se věnovalo prezidentským volbám ve Francii. „Určitě mu pomohla válka na Ukrajině, protože v takových chvílích většinou voliči mají tendenci sázet na jistotu,“ uvedl k vítězství Macrona mimo jiné Drulák.
25.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (64 článků)

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

 
Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinského konfliktu a také příčinách. USA si sice pojistily dominanci v Evropě, na světovém žebříčku si však pohoršily, protože oslabily moc dolaru. Současné USA nemají na to, aby byly světovým četníkem, ale tváří se, že na tuto roli mají. Z Evropy prý bude skanzen, ale Drulák nevylučuje, že se situace zvrtne.
04.07.2022 14:15 |

podobné články

Cyril Svoboda už není věrohodný, řekl náměstek Drulák

 
Exministr zahraničí a bývalý šéf lidovců Cyril Svoboda vede už tři roky spor s ministerstvem zahraničí. V roce 2011 si založil soukromou školu a pojmenoval ji Diplomatická akademie. Tak se už ale jmenuje instituce na ministerstvu. Svoboda nyní usiluje o post velvyslance ve Vatikánu, ministerstvo ale angažmá podmínilo tím, že svou školu přejmenuje. První náměstek ministerstva zahraničí Petr Drulák už ale se Svobodou jednat nechce.
22.06.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků) , Petr Svoboda (629 článků) , Petr Svoboda (620 článků) , Petr Svoboda (629 článků)

Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

 
Volodymyr Zelenskyj v počátku ruské invaze chtěl vyjednávat a zaručit neutralitu Ukrajiny, jenže to nemohl udělat. Proč? To pro ParlamentníListy.cz popisuje přední český expert na mezinárodní vztahy a bývalý elitní diplomat Petr Drulák a zmiňuje jeho napojení na tamní oligarchy a připomíná kauzu s daňovými ráji. Profesor Drulák též analyzuje válečnou situaci a varuje před vleklým konfliktem, který by Ukrajina neustála. Jde hlavně o zničení důležité infrastruktury.
18.05.2022 04:45 |

podobné články

Podporovat Ukrajinu, solidarita, nabádal v rádiu Vystrčil. Poslouchal to profesor Drulák a neudržel se...

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) je na dvoudenní návštěvě Ukrajiny. Čeho tam může dosáhnout v době napětí na rusko-ukrajinské hranici? Francouzský prezident Emmanuel Macron míří na jednání do Moskvy. Je pravděpodobné, že se mu podaří dojednat historická dohoda, jak věří? O tom všem a mnohém další hovořili na ČRo Plus předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a bývalý náměstek Ministerstva zahraničí, bývalý velvyslanec ve Francii, politolog Petr Drulák.
07.02.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Profesor Drulák, pobočník Zaorálka: Trump je naděje. Je namístě, že Clintonová prohrála. V Číně bohatne masa, v Evropě už jen špička

 
Západ dnes čelí vzpouře proti establishmentu, která je důsledkem nezvládnuté globalizace, myslí si politický tajemník Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák. Dělat, že je vlastně všechno v pořádku, dle něho lidi akorát ještě více naštve, jak poznala na vlastní kůži Hillary Clintonová, která si prý za to zasloužila prohrát. Oproti tomu v Donaldu Trumpovi vidí Drulák naději do budoucna.
16.11.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5855 článků)

Kousnout se. Vydírat je. Nebudou tu věčně. Profesor o ČR v EU a NATO

 
Vystoupení z Evropské unie by v současné situaci pro Českou republiku bylo buď nereálné nebo mělo zničující následky. Na obšírném semináři Akce D.O.S.T. to řekl politolog, vysokoškolský pedagog, bývalý první náměstek ministra zahraničí a velvyslanec ve Francii profesor Petr Drulák. Určitě to podle něho neznamená, že máme sedět se založenýma rukama. Drulák předložil konkrétní kroky, jak unijní velmoci přimět, aby reflektovaly naše zájmy. Zdůraznil též, že EU a NATO dávno opustily původní smysl.
16.02.2022 05:45 |

podobné články

Tehdy to začalo. Roky před Majdanem. Profesor Drulák a zapadlá data

 
Rusko má pravdu, když se odkazuje na slib před třiceti lety, že NATO se nebude přibližovat k jeho hranici. ParlamentnímListům.cz to řekl zkušený diplomat, bývalý první náměstek Ministerstva zahraničí, někdejší velvyslanec ve Francii a pedagog profesor Petr Drulák. Upozorňuje, že Západ udělal fatální chybu v roce 2008, kdy na bukurešťském summitu z podnětu USA a za podpory střední Evropy nabídl Ukrajincům otevření dveří do NATO. Velký problém si podle profesora Druláka západní svět udělal bombardováním Srbska a uznáním Kosova, což dnes Rusko s oblibou využívá.
23.02.2022 04:45 |

podobné články

První náměstek ministra zahraničí: Svoboda potvrdil svou nedůvěryhodnost

 
Velmi ostře se na adresu exministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) vyjádřil v sobotním Právu první náměstek ministra zahraničí Petr Drulák. Svoboda jej naštval svým výrokem o tom, že mu Drulák učinil korupční nabídku.
21.06.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků) , Petr Svoboda (629 článků) , Petr Svoboda (620 článků) , Petr Svoboda (629 článků)

Profesor Drulák: Havla stvořily USA. Fialův havlismus? Zle dopadnou

 
Politolog a někdejší velvyslanec Česka ve Francii Petr Drulák se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad havlovskou zahraniční politikou. Důvod? Vznikající vláda chce totiž podle své koaliční smlouvy obnovovat její tradici. „Patrně tento závazek začne i naplňovat. Co bylo v 90. letech omylem na pozadí optimismu, se dnes vrací jako fraška v kulisách tragédie,“ poznamenal Drulák a zdůraznil také to, že USA od sedmdesátých let intenzivně pracovaly na Havlově reputaci vzorového disidenta a hrdiny.
15.11.2021 08:45 |

podobné články

Bude teď tedy Petr Fiala půl roku lídrem EU? Profesor Drulák se zasmál...

 
Dnes začíná české předsednictví EU. A profesor Petr Drulák, bývalý náměstek ministra zahraničních věcí a expert na mezinárodní vztahy, se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad výzvami, které nám tato pozice přináší.
01.07.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3706 článků)

Zaorálkův náměstek, který si dovolil kritizoval „havlovskou“ politiku, už není náměstkem

 
Kontroverzní Petr Drulák už není náměstkem ministra zahraničí. Těsně před tím, než začal platit služební zákon, na Drulákovo místo nastoupil dosavadní odborný náměstek pro řízení sekce logistiky Lukáš Kaucký. Původně se přitom počítalo s tím, že se Drulák od začátku července stane politickým náměstkem ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Informoval o tom server Aktuálně.cz.
01.07.2015 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků)

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

 
Vztahy mezi Českem a Ruskem eskalují od soboty, kdy bylo odhaleno podezření bezpečnostních složek, že se na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích podíleli ruští agenti. Nový šéf české diplomacie Jan Kulhánek (ČSSD) vyslal ve čtvrtek do Moskvy jasná ultimáta, což považuje politolog a bývalý náměstek ministra zahraničí Petr Drulák na nešťastné. „Když malá země dává velké ultimátum, je směšná. Naši lídři nám ještě dluží některé odpovědi,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Ruská reakce podle něho ještě přijde.
23.04.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (79 článků) , Petr Prima (64 článků)

Drulák: Před fanoušky se hráči odepsali sami!

 
Radek Drulák se exkluzivně pro TV NOVA a náš web tn.cz vyjádřil k hanlivému popěvku českých fotbalistů, kteří uráželi jeho osobu. Drulák nakonec žalobu na svaz ani reprezentanty podávat nehodlá, s kritikou své osoby počítal, i když ho překvapila její nevybíravá forma.
17.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Drulák zuří kvůli odebrání licence: Je to zlodějna!

 
Fotbalista roku 1995 Radek Drulák přišel o licenci hráčského agenta a je kolem toho velké haló! Sám Drulák za tím vidí odvetu za svou kritiku na adresu národního týmu.
11.10.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)