Článek

Profesor: Covid z „laborky“. Třetí dávka ne. Mladí v klidu. Co se nedávno nesmělo říct

 
Mnohokrát oceněný francouzský vědec Jean-Michel Claverie dal rozhovor týdeníku Respekt. A jak si všímá členka Rady ČTK Angelika Bazalová, jeho názory se ve značné míře shodují s tím, co říká napříkald imunolog Jiří Šinkora. Tedy že se jedná o epidemii pro seniory a že vakcína by se neměla podávat mladým. „Pokud jste mladší čtyřiceti let a nemáte žádné další onemocnění, neumřete, stěží tím vůbec onemocníte,“ řekl například profesor genomiky a bioinformatiky. Myslí si, že vir pochází z čínské laboratoře, kde zkoumali viry netopýrů. Což prý dva roky nebylo možné zveřejnit.
23.11.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jean Michel (20 článků) , Angelika Bazalová (20 článků) , Jean Michel (4 články) , Michel Michel (45 článků) , Michel Michel (45 článků) , Michel Michel (45 článků)
Podobné články

Česká pomoc s covidem v Africe: Pojízdné laborky v akci a vědec o rouškách i dalších potížích

 
Unikátní expedici mají za sebou čeští vědci z České zemědělské univerzity, kteří do Afriky dovezli jedny z nejmodernějších laboratoří světa. Tyto mobilní testovací stanice jsou nejen svými nejmenšími pomocníky v boji proti infekčním chorobám, ale pyšní se i nálepkou české výroby. Už nyní počet nakažených v africkém státě Zambie, kam byly laboratoře dopraveny, stoupá. Laborky ale nejsou využívány jen na covid-19, jak nám vysvětlil vedoucí projektu.
11.07.2021 05:10 |

podobné články

Zvěrstva, o kterých se nesmělo mluvit. Tam se znásilňovalo, vraždilo... Znalec Francie odhrnuje nánosy špíny z tábora v Calais

 
Francouzské úřady začaly vyklízet nechvalně proslulý uprchlický tábor v Calais. Čekaly příliš dlouho, zkritizoval je v ČT analytik Ústavu mezinárodních vztahů (AMO) Jan Eichler a ukázal na zvěrstva, která se tam děla a dlouho se o nich nesmělo mluvit.
26.10.2016 19:50 |

podobné články

Prodělali jste covid-19? Podle studie vás ochrání už první dávka mRNA vakcíny

 
Pokud máte v Česku jen jednu dávku vakcíny ze dvou, musíte se prokazovat negativním testem. Jak ale uvádí nová americká studie, lidem, kteří prodělali covid-19, by zřejmě stačila jen jedna dávka mRNA vakcíny. Podle výzkumu totiž ty, kteří nemoc prodělali, měli u po první dávce vakcíny společností Pfizer/BioNTech více protilátek než ti, co covid-19 neprodělali a měli už dávky dvě. Autoři studie ale upozorňují, že prodělaní nemoci není dostatečnou ochranou proti reinfekci. Nízké hladiny protilátek navíc mají ti, kteří infekci prodělali hned na začátku pandemie.
22.08.2021 16:45 |

podobné články

Dejdar: C*kán je c*kán, černoch je černoch. To dnes nejde říct. Covid? Manipulace

 
Podle herce Martina Dejdara začne divadelní sezóna až na podzim. „Já nejsem úplný optimista, zejména když vidím, co a jak se děje, co se s námi děje a jak se s námi manipuluje,“ uvedl v Hovorech na ČRo Plus. Současnost už prý začíná připomínat komunismus, což si mladí neuvědomují. „Vy nemůžete říct, že černoch je černoch, že cikán je cikán, nemůžete říct, že jste heterosexuál, aby se před vámi někdo neuplivnul. Kam se ten svět v tomto směru ztrácí?“ ptal se. Doufá, že až covid odezní, tak lidstvo zase začne používat mozek.
01.02.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (515 článků) , Kam Kam (452 článků)

Pro maminky – jak přežít svátky bez stresu a v klidu?

 
Vánoce jsou sice nejkrásnějšími okamžiky v roce, jenže pokud máte malé děti, často si nedokážete dostatečně vychutnat jejich nezaměnitelnou atmosféru. Všechny povinnosti a starosti spojené s vánočními svátky padají na vaše bedra, do toho se ještě musíte starat minimálně o jednoho sviště, a není se tak čemu divit, že mnohdy před Vánoci propadáte zoufalství a ptáte se sami sebe, jak přežít svátky bez stresu a v klidu?! Určitě se shodneme na tom, že děti jsou radost. Každá máma ty svoje nade všechno miluje, ovšem v období před Vánoci, kdy musí kromě péče o drobečky ještě uklízet celou domácnost, zvládnout upéct několik druhů cukroví, sehnat dárky a ty samozřejmě zabalit, aby je děti neviděly, to na maminka zkrátka všechno doléhá. Chcete poradit, jak si přežít svátky bez stresu a v klidu, i když máte doma malé děti? V tom případě čtěte dál! Pár rad, jak přežít svátky bez stresu a v klidu – maminky, čtěte! Ještě než se do toho dáme, musíme zmínit jednu důležitou věc: mámy jsou zkrátka úžasné! Jen málokdo dokáže skutečně ocenit, co všechno zvládají, proto bychom chtěli těmito slovy všem maminkám sklonit poklonu a říci, že je obdivujeme za to, co všechno dokážou nejen před Vánoci, kdy je to opravdu náročné, ale i kdykoli během roku. Maminky, klobou dolů! A teď již pojďme k věci. Chceme vám poradit, jak přežít svátky bez stresu a v klidu, i když máte malé caparty nebo zkrátka jen náročné děti. Rada první: bordel v bytě, šťastné dítě Určitě jste tohle tvrzení už slyšely. Aplikovat jej můžete kdykoli během roku, ale klidně i na Vánoce. Domácnost, které velí malé děti, zkrátka nemůže být pořád jako ze škatulky. Takže nezoufejte, že tuhle je drobeček, tamhle jsou hračky. Rada druhá: stromeček z dosahu Pokud máte malé děti, nepřidělávejte si zbytečné starosti tím, že budete... Čtěte více Příspěvek Pro maminky – jak přežít svátky bez stresu a v klidu? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.12.2017 21:35 |

podobné články

Vojtěch: Testy budou dál hrazené pro mladší 18 let. A 3. dávka na podzim pro rizikové skupiny

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po čtvrtečním jednání vlády oznámil, že testy na covid budou dál hrazené i v září pro osoby mladší 18 let. Hrazené budou i testy u lidí, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat. Třetí dávka očkování pak bude primárně pro rizikové skupiny, uvedl Vojtěch. První lidé by se k ním měli dostat pravděpodobně na podzim.
19.08.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků)

Třetí dávka vakcíny Pfizer má 86procentní účinnost, naznačuje studie z Izraele

 
Třetí dávka vakcíny firem Pfizer a BioNTech má u lidí starších 60 let 86procentní účinnost. Oznámila to dnes s poukazem na první výsledky vědecké studie izraelská zdravotní pojišťovna Makabi, která pokrývá zdravotní pojištění zhruba čtvrtiny z devíti milionů Izraelců.
18.08.2021 16:50 |

podobné články

Povinné očkování, třetí dávka, plošný lockdown, zavřené Vánoce... Vojtěch promluvil. Co může přijít?

 
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) chce povinné očkování pro rizikové skupiny; uvedl to v rozhovoru pro Právo. Zdůraznil, že očkování brání těžkému průběhu nemoci. A povinná podle něj zřejmě bude i třetí dávka.
27.11.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků)

3. dávka pro Čechy: Kdo neprodělal covid, ať si dojde, radí profesor Chlíbek

 
Čas plyne jako voda, a pokud už jste se nechali očkovat mezi prvními, je možné, že vám účinnost vakcíny klesá. Do toho je tady ještě dějový zvrat: mutace delta. To tvrdí ministerstvo zdravotnictví i vakcinologové. Co s tím? Lidé si budou moci dojít pro dodatečnou – pro většinu z nich třetí – dávku proti covidu, která jim má posílit obranyschopnost. Šéf České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek má přitom jasno: kdo neprodělal covid, ať si dojde!
31.08.2021 18:00 |

podobné články

Na třetí dávku chodí ve Francii už i mladí. Proč se Macronová (68) chystá teprve na druhou?

 
Francouzské ministerstvo zdravotnictví tento týden oznámilo, že od soboty mají všichni občané starší 18 let nárok na třetí posilovací dávku očkování proti covidu-19. Francouzům se tak stačí zaregistrovat a mohou si zajít na vakcínu, učiní tak i první dáma Brigitte Macronová (68), tu však nečeká třetí, ale teprve druhá dávka očkování. Reportéři magazínu Gala vysvětlili, jak je to možné.
28.11.2021 19:05 |

podobné články

Chemické pokusy opět zpestří výuku. Valachová vrátí „laborky“ zpět do škol

 
Ministerstvo školství chce vyřešit problémy s praktickou výukou chemie na středních odborných školách a učilištích nařízením vlády, které umožní žákům nadále pracovat v laboratořích. Uvedla to ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
08.01.2016 09:00 |

podobné články

Nevěřme testům na myších? Vědci: Hlodavec z laborky přežije i smrtelnou infekci

 
Život pokusných myší v naprosto čistých laboratorních podmínkách může ovlivňovat výsledky studií. Používané laboratorní myšky se totiž nikdy nesetkaly s externím prostředím. Žily ve sterilních podmínkách, v nichž si neměly možnost posílit či oslabit imunitní systém tak, jak by to udělaly jejich divoce žijící kolegyně. Imunoložky Tiffany Reeseová a Lili Taová z University of Texas Southwestern proto v nové studii pochybují o důvěryhodnosti pokusů.
05.04.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (186 článků)

Vojtěch si došlápne na některé laborky. „Mutace hlásí pozdě a teď přišly vzorky z ledna“

 
Některé laboratoře v Česku hlásí pozdě vzorky vyšetřené na přítomnost mutací koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro úterní Hospodářské noviny vůči nim nevyloučil správní řízení či uložení sankce. Ministr ale věří, že se laboratoře budou v hlášení zlepšovat. Ministerstvo je oslovilo a připomnělo jim povinnost dodržovat mimořádné opatření platné od 1. července.
20.07.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků)

Politické mládeže založily asociaci

 
Mládeže ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09 a Strany zelených dnes založily Asociaci mládežnických politických organizací (AMPO). Cílem spolku, ve kterém spojí síly Mladí konzervativci, Mladí sociální demokraté, Mladí křesťanští demokraté, Mladí lidovci, TOP Tým a Mladí zelení, je být platformou pro dialog mezi mladými lidmi napříč standardním demokratickým politickým spektrem.
20.11.2015 14:56 |

podobné články

Politická mládež založila platformu. Bez ANO a komunistů

 
Společně táhnout za jeden provaz se v pátek rozhodli Mladí sociální demokraté (MSD), Mladí konzervativci (MK), Mladí zelení, TOP tým, Mladí lidovci a Mladí křesťanští demokraté (MKD). I když mají na politiku rozdílné názory, jejich zástupci podepsali memorandum a zavázali se společně vést mladé k zájmu o politiku.
15.05.2015 23:06 |

podobné články

Prodloužení intervalu u dávek vakcíny? Profesor z IKEMu řekl, komu může ublížit

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace, která vznikla při ministerstvu zdravotnictví pod vedením hlavního epidemiologa IKEM Petra Smejkala, doporučila prodloužení intervalů mezi první a druhou dávkou vakcín proti covidu-19. Doporučila to i Česká vakcinologická společnost. Odborníci uvádějí, že i jedna dávka vakcíny prokazatelně snižuje riziko závažného průběhu nemoci, hospitalizace i úmrtí. Podle studie, kterou provedla Univerzita Johnse Hopkinse v americkém Marylandu, to ale neplatí pro všechny. Jedna dávka vakcíny je nedostatečná pro pacienty po transplantacích. Co na studii říká přednosta Transplantačního centra IKEM MUDr. Ondřej Viklický?
22.03.2021 05:10 |

podobné články

Očkování mladých prodlouží covid. Třetí dávka? Hrozba. Doktor Šinkora ví své

 
Covid se promořením má stát rýmou. „Pokud ovšem očkování zpomaluje přirozené promořování mladších ročníků, bude mít dokonce opačný efekt – agónie se prodlouží,“ varuje pro ParlamentníListy.cz imunolog Jiří Šinkora. Naopak varuje neočkované seniory. „Kdo nad pětašedesát neměl covid, nemá protilátky a neočkuje se, je hrdina, odpírač, blázen anebo člověk, kterému je jedno, co ho skolí,“ uvádí doslova. Očkování dalšími a dalšími dávkami dle něj může skončit zle. Současnou „vlnu“ považuje jen za vlnku a opět horuje za uznávání protilátek.
02.11.2021 08:25 |

podobné články

Průlomová studie z Brna: Třetí dávka vakcíny proti covid-19 je nutná! Protilátky mizí

 
Jde o první ucelenou studie. Vědci a lékaři z Brna prezentovali výsledky sledování účinnosti vakcín proti covid-19. Jejich závěr je jednoznačný: Bez třetí dávky vakcíny se neobejdeme.
15.11.2021 14:15 |

podobné články

Třetí dávka vakcíny: Nutná ochrana před deltou a pro nemocné? Česko vyčkává, Maďarsko neotálí

 
Krok za krokem se Česká republika blíží k magické hranici proočkovanosti proti onemocnění covid-19. Plně vakcinováno je už přes 4,2 milionu lidí. Už nyní bychom ale podle některých světových kapacit měli začít myslet na přeočkování. Třetí dávku již začínají nabízet v Izraeli a v plánu to má i Maďarsko. Blesk Zprávy zjišťovaly, jak se to s přeočkováváním vlastně má, pro koho bude potřeba a kdy bychom mohli znovu zamířit do očkovacího centra. Ačkoliv nejsou účinky třetí dávky pořád zcela jasné, zatím mají studie pozitivní výsledky, a to i v případě ochrany před variantami, jako je i delta.
20.07.2021 05:15 |

podobné články