Článek

Profesor Beran o očkování: Dětem ne, tady jsou příklady. Šest úmrtí na Filipínách

 
Rostou počty nově nakažených i reprodukční číslo a vláda hledá cesty, jak přimět k očkování nejen dospělé, ale také děti. Před očkováním mládeže důrazně varuje profesor Jiří Beran. „Je lepší, aby si děti infekci prodělaly. Stát tu není od toho, aby prodával vakcíny,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. A uvádí, které vakcíny u dětí způsobily potíže.
16.07.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)
Podobné články

Profesor Beran se rozčílil: Opatření na ministerstvu dělají asi lidé, kteří nemusí ráno vstát a jít se něčím živit!

 
Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran, podle kterého vláda volí chybnou strategii v očkování proti koronaviru, přišel do pořadu Kupředudominulosti.cz promluvit o svých návrzích, jež by pro naši zemi byly v době krize efektivnějším řešením. „Na ministerstvu dělají opatření lidi, kteří nemusejí ráno vstát a jít se něčím živit,“ rozčiloval se profesor Beran, který současnou izolaci považuje za „šílenou“ a pro zdraví ještě více nebezpečnou.
01.02.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

23 tisíc zemřelo po vašem nástupu. Profesor Beran expertům. Testy, očkování? Varuje

 
Do začátku působení expertů Mezioborové skupiny pro epidemické situace jako poradců pro Ministerstvo zdravotnictví zemřelo na covid v České republice přibližně 7 tisíc osob, po jejich zapojení pak 23 tisíc dalších. Na tuto skutečnost poukazuje profesor Jiří Beran, který proto nesouhlasí s tvrzením členů této skupiny, že selhal stát a že oni zachránili mnoho lidských životů. Uznávaný epidemiolog připomíná, že nejen vakcíny, ale i prodělané onemocnění jsou ve vysokém procentu zárukou, že člověk s případnou další infekcí nebude mít těžký průběh, neměl by být hospitalizován a neměl by zemřít. Všeobecné testování má za vyhazování peněz a varuje: Nejsou očkováni ti správní lidé.
20.05.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Očkování – zádrhel. Vakcínu nedostane ten, kdo ji dostat má, říká profesor Beran

 
Do nynějška máme tři miliony aplikovaných vakcín a od pondělí otevřenou registraci pro 55leté. Proočkovanost v Česku roste. Vedle toho se ale velké pražské nemocnice uzavírají pro očkování veřejnosti. Vakcínu tam dostanou jen pacienti, ostatní mají zamířit do velkokapacitních center. Na otázky kolem očkování odpovídal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News epidemiolog Jiří Beran.
03.05.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (72 článků) , Jiří Beran (48 článků)

Profesor Beran: Rychlé řešení plných nemocnic. Je na dosah. Mlčí se o něm

 
ROZHOVOR Osobám, které prodělaly onemocnění COVID-19, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. Profesor Jiří Beran tvrdí, že jakmile bude větší část populace už alespoň částečně chráněna, je možné upustit od plošných opatření. Ta jsou totiž až třetím nejvyšším stupněm protiepidemických opatření. Pro snížení hospitalizací a úmrtí by mělo pomoci přednostní očkování lidí s kombinací rizikových faktorů věk nad 65 let, cukrovka, obezita, ischemická choroba srdeční či hypertenze. Dle Berana stačí hned teď ohrožené skupině aplikovat jen jednu dávku vakcíny a další až za několik měsíců.
22.02.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

 
Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle něj funguje spolehlivě. „Mezi těmi třemi registrovanými látkami pro Evropskou unii a zároveň i pro Českou republiku tak, i když mají drobné rozdíly v působení, není zásadního rozdílu v ochraně před těžkým onemocněním a v ochraně před hospitalizací,“ vysvětloval profesor. Ruské i čínské vakcíny se není třeba bát, ale je potřeba je pečlivě prozkoumat. Důležité je podle něj i to, aby lidé chodili na testy.
04.03.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Neočkujeme ty správné! Profesor Beran o seniorech, kteří chtěli vakcínu, ale zůstali stranou

 
Pevná naděje jménem očkování je pro mnoho lidí jediným východiskem z covidové krize. Česko má již 3 miliony aplikovaných vakcín a od pondělí otevřenou registraci pro lidi starší 55 let. V Česku proočkovanost populace v posledních týdnech sice roste, má to ale jeden háček, upozornil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS epidemiolog Jiří Beran: „S největší pravděpodobností nejsou očkovány ty správné osoby,“ uvedl profesor a přiblížil, co je v očkovací strategii potřeba změnit.
02.05.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (72 článků) , Jiří Beran (48 článků)

„Manipulují s vámi.“ Profesor Beran: Pravda o mutaci delta. Očkování a důchodci

 
Delta mutace je zatím krátká na ty, kteří onemocnění prodělali, a je jedno, zda onemocnění bylo prokázáno pozitivním PCR testem na začátku nemoci, nebo zda šlo o průkaz jen na základě pozitivity protilátek po prodělaném onemocnění. Tak komentuje profesor Jiří Beran hlasy těch, kteří varují před delta variantou koronaviru, dříve označovanou jako indická mutace. Uznávaný epidemiolog a vakcinolog se také pozastavuje nad tím, že každodenně umírají osoby starší šedesáti let a my vesele očkujeme mladé a chystáme se i na kojence.
22.06.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Profesor Beran: Zásadní. Sledují 6 000 těch, kdo měli covid. Chytli ho znovu? A ty mutace?

 
K vyššímu počtu infikovaných a v konečném důsledku zemřelých osob starších 65 let, které ještě nebyly očkovány, může vést plánovaná rotace dětí ve školách. Upozorňuje na to profesor Jiří Beran s tím, že mezigenerační přenos viru do seniorské populace je příčinou téměř neklesajícího počtu úmrtí seniorů na covid-19. Epidemiolog odkazuje na výzkum z Velké Británie, kde sledují 6 000 lidí, kteří prodělali covid. A kolik z nich ho dostalo znovu? 44, a to ještě v lehké formě. Podle Berana prodělání onemocnění základním způsobem ochrání i před novými mutacemi.
05.04.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

To zabíjí lidi, co děláte! Profesor drsně Babišovi a Blatnému

 
Profesor Jiří Beran patří ke světově nejuznávanějším českým imunologům. Nyní během pandemie již poněkolikaté bije na poplach. Ačkoliv ministr Blatný jásá, jak nám mírně klesají počty nakažených, profesor Beran vidí, jak se pod čísly blíží další zbytečná katastrofa. Ministra a premiéra Babiše před ní varoval dopisem.
17.03.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Beran visel na telefonním drátě: Bééé, sundejte mě dolůůů

 
Nad zvířecími vrtochy občas zůstává lidský rozum stát. Co asi dělal norský beran na kopci, ze kterého vedl kabel od telefonního vedení? Zvíře se o něj zachytilo rohem a zavěšené sjelo z kopce. Beran tak zůstal viset v pěti metrech a nemohl dolů.
09.08.2009 05:10 |

podobné články

Zemřel výtvarník Zdeněk Beran

 
Ve věku 77 let zemřel v pátek ráno v pražské nemocnici Na Bulovce malíř a autor expresivních objektů a instalací Zdeněk Beran. Zdeněk Beran patřil k nejvýraznějším umělcům domácí scény druhé poloviny 20. století.
07.11.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Beran (3 články)

Šermíř Beran se zachoval jako čestný rytíř. Opravil sudího, přišel o bod a prohrál

 
Ukázal, že šerm v jeho podání je sportem, z nějž kdysi vzešel. Čestných rytířů, kteří se sice utkají se zbraněmi v rukách, ale jinak v naprosto čestném boji a jen dovoleným způsobem. Český kordista Jiří Beran dal svým činem vzpomenout na souboje mušketýrů, a to nejen proto, že proti němu stál v 1. kole olympijského turnaje Brazilec Athos Schwantes, jehož táta pojmenoval po jednom z Dumasových hrdinů. Beran v rozhodující chvíli souboje upozornil rozhodčího na to, že mu přiřkl bod neprávem. A nakonec byl pro prohře 6:8 vyřazen.
09.08.2016 17:15 |

podobné články

Výprodej státu, elektřinu levně vyvážíme a ekologické škody zůstávají doma. Situace je závažná, a to velmi. Hovoří energetik a pražský primátorský kandidát SPD Beran

 
ROZHOVOR „Ve starém Římě byla politika chápána jako veřejná služba. Výprodej státu ani jeho kritické infrastruktury určitě k takovým ideálům nepatří,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kandidát SPD na pražského primátora do podzimních komunálních voleb, energetik Hynek Beran. Situaci české energetiky považuje Beran, který byl v minulosti tajemníkem obou nezávislých vládních energetických komisí vedených profesorem Václavem Pačesem, za „velmi závažnou“.
13.07.2018 11:35 |

podobné články

Vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát, dožadující se drog a erotiky. Pražský lídr SPD Beran o tom, co plánuje po volbách

 
ROZHOVOR „Mám v programu vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát nebo lůzu, která nám v podnapilém stavu hlučně pobíhá po ulicích a dožaduje se drog a erotických služeb,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nestranický lídr kadidátky SPD na pražský magistrát, energetik a bývalý svobodný zednář Hynek Beran. Hlučné turisty by do domů, kde bydlí normální lidé, prý nepustil vůbec, vysvětluje v souvislosti s fenoménem krátkodobého ubytování pro turisty, který v Praze zaznamenal v posledních letech nevídaný boom a nepřímo se podílí na růstu cen nájmů a nemovitostí v hlavním městě. Podle Berana jezdí turisté vyhledávající levný alkohol a prostituci do Prahy jako do pomyslného ráje, kde se zákony a předpisy nemusí dodržovat. „Dokážete si ale představit, že je policie zavře pro opilství a výtržnictví a pustí až druhý den ráno, ještě než do toho Darlingu nebo jiného podniku dorazí?,“ pokládá Beran řečnickou otázku.
25.09.2018 10:20 |

podobné články

Hynek Beran z SPD: Homosexualita mě nepohoršuje, paví péro ano

 
Hynek Beran je pražským volebním lídrem hnutí SPD Tomia Okamury. A stejně jako ostatní lídři promluvil v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz. Beran mluvil nejenom o svých vizích, ale také o tom, jestli ho pohoršuje homosexualita.
03.10.2018 18:05 |

podobné články

Tři sta miliard odchází za hranice, každý rok. Montovny, úplatky pro kmotry. Okamurův pražský lídr po volbách promluvil zcela naplno

 
ROZHOVOR Nestraník Hynek Beran vedl Okamurovu partaj SPD do neúspěšných komunálních voleb v Praze. V rámci hlavního města získal v řadách SPD zdaleka nejvíce preferenčních hlasů. Hypotetickému úspěchu SPD ve volbách do zastupitelstev metropole i na pražský magistrát příliš neprospěl ani incident, který se v souvislosti s kandidátkou okamurovců udál v Praze 1. Z tamní kandidátky totiž vypadla polovina jmen kvůli neschopnosti v městské části doložit své trvalé bydliště. Beran v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reflektuje nepříliš slavný výsledek Okamurovy partaje a rovněž odkrývá své obavy týkající se České republiky a jejího místa v současném světě. „Kolem probíhá technická revoluce, a v Čechách se stavějí montovny?“ stěžuje si energetik Beran.
11.10.2018 17:30 |

podobné články

Česko roku 2019? Země otrocké práce, ničení přírody, národ je ždímán ze zahraničí, výprodej začal po „Sametu“. Energetik Beran bilancuje

 
HORKÝ ROK KONČÍ. CO DÁL? Lidé Babiše volí v naději, že stabilizuje systém, který v ČR od roku 1989 funguje, říká v bilančním rozhovoru energetik a vysokoškolský pedagog Hynek Beran. Současné Česko je podle Berana zemí, kde zahraniční firmy vybírají za služby nadstandardně vysoké poplatky, dochází k ničení životního prostředí a přírodního bohatství a prodeji otrocké práce. Klimatická aktivistka Greta Thunbergová podnítila svět a začala iniciovat dialog. Její role je oprávněná, vysvětluje Beran.
30.12.2019 14:35 |

podobné články

Covid porazíme jinak! Převratné návrhy od profesora. Dostal je i Babiš

 
Prostředky, jako jsou testy, lůžka a péče, které jsou s pokračující epidemií covidu-19 čím dál vzácnější, se plýtvá. Vyplývá to z návodu, který sepsal epidemiolog, profesor Jiří Beran a který mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Tento text epidemiolog poskytl jak premiérovi, tak ministerstvu zdravotnictví. Místo na celou populaci by opatření měla cílit na starší 65 let, protože ti tvoří 93 % všech mrtvých s covidem. Do lockdownu mají zamířit hlavně domovy důchodců, kde se má otestovat i personál. I trasovači mají začít lovit seniory a starší by se jako první měli dozvědět, zda jsou nemocní nebo ne. A profesor Beran také prozradil, jaký lék mají senioři dostat...
29.10.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)

Otevřít vše. Profesor Beran: Covid mělo až 5 milionů Čechů. Vakcína? Jinak

 
ROZHOVOR Kdo prodělal onemocnění covid-19, nemusí se nechávat očkovat, sdělil ParlamentnímListům.cz elitní český epidemiolog a vakcinolog, profesor Jiří Beran. Ten doporučuje rozvolnit současná plošná opatření a zaměřit se na seniory. ,,Když si představíte šíření viru v běžné populaci jako jízdu automobilů na dálnici, pak senioři jsou pěší, kteří chodí na krajnici a chtějí přejít na druhou stranu. To vede k mnoha úmrtím. Ano můžete zavřít celou dálnici, aby senioři v rizikových skupinách mohli přecházet, nebo jim zamezíte chodí po krajnici a rychle vybudujete provizorní most přes dálnici. Auta pak mohou jezdit a senioři se dostanou na druhou stranu,” popsal v rozhovoru.
24.11.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků)