Článek

Proč mají sýry oka? A pozor! U některých může jít i o vadu

 
Napadlo vás někdy, proč jsou některé sýry děravé? Mohou za to mléčné bakterie! Ne všechna oka jsou ale správná a někdy může jít i o vadu! Poradíme,  jak to poznáte...
08.10.2021 10:20 |

podobné články

Podobné články

Velký sýrový podvod: Jak poznáte ten pravý sýr? Pozor na náhražky, chutnají jak bláto!

 
Jsou balené jako sýry, vypadají jako sýry, ale nejsou to sýry! Jde o tzv. analogy neboli sýrové náhražky. V nich je mléčný tuk nahrazen rostlinnou složkou. Proč? Samozřejmě kvůli tomu, že je analog výrazně levnější. Jak »sýr nesýr« poznáte? Musíte být opět ve střehu! Výrobek mívá totiž stejnou krabičku jako ten pravý, neobsahuje však slovo »sýr«, ale třeba jen: tavený plátkový. V horším případě takový analog poznáte až na jazyku. Chutná jako mazlavé bláto!
05.03.2012 05:05 |

podobné články

Provoněné sýry obohatí adventní stůl

 
Mléko z farmy s počátkem adventního času rozšiřuje svůj sortiment. V nabídce od 1. prosince tak zákazníci nově naleznou adventní sýry provoněné rozinkami, mandlemi a pomerančem nebo plátkem jablka z Němcovy selské mlékárny Radonice. Současně s nimi se nabídka rozroste také o speciální vánoční pařené sýry ve tvaru komety, stromečku a kapra.
28.11.2014 09:08 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Sýry a maso škodí jako cigarety! Ve vysokém věku můžou zabíjet, tvrdí studie

 
Ládujete se masem a sýry bohatými na bílkoviny v domnění, že si utužujete zdraví? Tak pozor! Je-li vám mezi 50 a 65 lety, velký přísun proteinů vám škodí stejně jako kouření! Podle vědců může dokonce způsobit rakovinu!
06.03.2014 12:50 |

podobné články

Máte krátký nebo dlouhý krk? Poradíme jak se oblékat

 
Chápat dlouhý krk jako přednost nebo naopak vadu na kráse? Pokud jste majitelkou této ozdoby a zároveň jste velmi štíhlá, může jít o drobnou vadu na kráse, kterou ale není těžké několika správnými postupy částečně ...
29.04.2009 13:15 |

podobné články

RÁDCE DO KUCHYNĚ: Jak si vybrat správný sýr. Co prozradí obal

 
Máte rádi sýry? Údajně existuje až pět tisíc různých druhů sýrů a i stejné druhy se mlékárna od mlékárny mohou lišit v chuti nebo aromatu. Čím si sýry zajistily místo v našem jídelníčku a proč jsou tak populární?
03.12.2013 16:05 |

podobné články

Zaostřeno na plíseň: Jak skladovat sýry a kdy je vyhodit

 
Našli jste v lednici oblíbený sýr a je na něm plíseň. Jak poznáte, jestli je to ta správná? S našimi radami zjistíte, jak se dobře starat o sýry, aby co nejdéle vydržely. A kdy už mají putovat do koše, protože jsou nepoživatelné.
31.10.2014 06:10 |

podobné články

Sýry, víno, šneci, makronky: Francie jen pár kroků od Karlova mostu. Co dalšího trhy nabízejí?

 
Park Kampa se proměnil v malou Francii. Už potřinácté tu Pražané mají  možnost přenést se na malou chvilku na trh s čerstvými ústřicemi, tím nejlepším vínem a samozřejmě nesmí chybět ani voňavé sýry. Nákupy a ochutnávky pak zpříjemní i pestrý doprovodný program, který vůbec poprvé bude zaměřený i na děti. Dospělí zase ocení vystoupení Justin Lavashe nebo Chantal Poullain.
14.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (278 článků) , Park Park (88 článků)

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 3x servírovací podnos s miskami

 
Rádi mlsáte sýry jen tak s vínem? Máme pro vás ideální dárek! Pošlete SMS se správnou odpovědí a jeden ze tří podnosů na sýry Président se třemi miskami může být váš.
09.07.2014 05:11 |

podobné články

Za své kozí sýry dostala ocenění, kvůli úřednímu šimlu je ale prodávat nesmí

 
Marie Hubková se už několik let věnuje výrobě sýrů. Doma jich vyrábí okolo padesáti druhů, od čerstvých až po tvrdé sýry. Z loňského ročníku festivalu Sýr v Mikulově si dokonce odnesla cenu poroty. Svými produkty může ale těšit pouze své přátele – prodávat je nemůže. K tomu by žena, která bydlí za Prahou, musela mít stádo koz. Tak jí nařizují předpisy.
11.06.2015 05:45 |

podobné články

Milujete čedar a krémové sýry? Hrozí vám rakovina prsu, varují vědci

 
Konzumování velkého množství sýru může zvýšit riziko rakoviny prsu o více než 50 procent. Nejvíce problémové jsou čedar a krémové sýry, jako je mascarpone nebo philadelphia, zjistila studie zkoumající stravu žen Roswell park institutu pro výzkum rakoviny v New Yorku.
18.03.2017 05:20 |

podobné články

Otec koktavého Mira Sýkory z Talentu promluvil, proč nekomunikuje se synem. A co na to matka geniálního zpěváka?

 
Zpěvák "Miro Sýkora":http://www.extra.cz/tema/miro-sykora (25) "uchvátil svým talentem v soutěži Česko Slovensko má talent":http://www.extra.cz/tohle-video-zboznujete-soutezici-z-talentu-ma-velkou-vadu-reci-ale-zpiva-jako-buh-brecela-bila-slavik-i-mares-a-vy-budete-taky. Přestože má vadu řeči a zadrhává se, dokáže zpívat jako pánbůh. Během svého vystoupení se svěřil s traumatem z dětství, kvůli kterému začal koktat.
02.10.2013 17:25 |

podobné články

SOUTĚŽ o sýry na celý měsíc a spoustu dalších cen

 
Vyhrajte dobré sýry pro celou rodinu…
24.08.2009 10:10 |

podobné články

Trápí vás vysoký cholesterol? Nahraďte máslo sýry

 
Lékaři a odborníci na výživu dlouhá léta doporučovali lidem vyhýbat se živočišnému tuku a hlídat si tak cholesterol. Teď však dánští výzkumníci přišli s tím, že sýry by nemusely být v tomto ohledu tak zlé a možná by neměly být zařazeny ve stejné kolonce s máslem.
30.11.2011 10:05 |

podobné články

Nejdražší a někdy i nejodpornější sýry světa

 
Jste fajnšmekři a potrpíte si na dobré sýry? Tady jsou „lahůdky“, které byste možná měli ochutnat.
04.04.2013 12:55 |

podobné články

Zakousněte se! Sýry jsou pochoutka! Poradíme, k čemu se hodí!

 
Sýry jsou mimořádně oblíbenou pochoutkou, dochucovadlem ale i hlavním jídlem. Víte, k čemu se přesně který sýr dá využít? Poradíme!
23.05.2013 14:30 |

podobné články

HNUSY v obchodech: Zkažené salámy, sýry i kuřata! Podívejte se, kde to prodávali

 
Už zase se nám obchodníci snaží prodat zkažené potraviny. Inspektoři v posledních dnech objevili na regálech obchodů zkažené salámy, sýry i kuřata, nebo například víno plné kyseliny! Podívejte se, co vše se nám snažili prodat, a co by rozhodně na pultech obchodů být nemělo!
10.06.2013 10:40 |

podobné články

Tomuto obchodu se raději vyhněte. Nejenže tam řádí myši, ale sýry tam "chladí" při 16 °C!

 
Tohle je pořádně nechutné. Nejenže inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili v obchodě myší exkrementy a velké množství dalšího hmyzu, ale naprosto nevhodně se skladovaly sýry. Podívejte se na fotografie z této prodejny!
12.06.2013 11:45 |

podobné články

Past na prezidenta: Pivo, preclík, víno, sýry...

 
To by se asi konciliu lékařů, kteří pečují o zdraví prezidenta, nelíbilo! Sýry, klobásky, koláčky a pálenka na každém rohu. Takové nástrahy čekaly prezidenta Miloše Zemana (68) na proslulé výstavě Země Živitelka. Neodolal.
31.08.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26372 článků)