Článek

Proč koronavirus napadá víc muže? A další aktuality!

 
Pro někoho rýma, pro dalšího těžký zápal plic a boj o život. Koronavirus v Česku »kosí« častěji muže, a to i přesto, že žen nákazou onemocnělo více. Nizozemští vědci jsou možná na stopě tomu proč. Může za to enzym s označením ACE2.
13.05.2020 05:10 |

podobné články

Podobné články

Potrat přichází ve druhém trimestru: Koronavirus napadá placentu

 
Koronavirus je velkým rizikem pro těhotné ženy, podle nejnovější studie může způsobovat úmrtí plodu. Z analýzy, kterou publikoval odborný časopis Journal of the American Medical Association (JAMAL), vyplývá, že potratů je teď víc. Doktoři popsali případ těhotné ženy, která si kvůli nemoci Covid-19 prošla naprostým peklem. Zdá se, že koronavirus způsobuje infekci placenty, jejímž vlivem se nedostává plodu dostatečné množství kyslíku.
04.05.2020 19:15 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Koronavirus v Česku: Nová pravidla pro nošení roušek! A další aktuality

 
Zajít si do kina, nechat se ostříhat, jít si protáhnout svaly... Koronavirus nás připravil o spoustu drobných radostí. Teď se má vše začít pomalu vracet do normálních kolejí. A podle jakého jízdního řádu to má z rozhodnutí vlády probíhat?
02.05.2020 05:05 |

podobné články

Koronavirus: Panika k smíchu! Proč tak lidé blázní?

 
Koronavirus napadá dýchací ústrojí, při pohledu na některé jedince to však působí, že útočí i na mozkové buňky. Před virem si totiž na veřejnosti navlékají nejrůznější bizarnosti typu seříznutých plastových lahví a barelů v domnění, že je ochrání.
31.01.2020 05:10 |

podobné články

Mobil iPhone napadá virus. Nechytli jste jej také?

 
Vůbec první virus, který napadá mobilní telefony Apple iPhone, se začal šířit v Austrálii.
10.11.2009 09:20 |

podobné články

Pražský bar Kalouskovi: Nejste vítaným hostem, omluvte se

 
V neděli publikovaly ParlamentníListy.cz názor ministra financí Miroslava Kalouska na humoristický občasník Pražské listy. Čtyřstránkový pamflet napadá TOP 09 a na mušku si bere především ministra financí. Volební noviny, který nemají žádnou tiráž a články v něm jsou nepodepsané, napadá i ostatní strany kromě ODS. Kalousek podle něj má dnu, je alkoholik a ultrapravicový účetní. Ministr tehdy sdělil naší redakci, kdo podle něj za urážkami stoji.
23.09.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6959 článků)

Pejskaři, pozor! Agresor na Ostravsku brutálně napadá psy

 
Psy v Ostravě surově napadá neznámý agresor. Naposledy zaútočil na asistenčního psa, který své paničce výrazně usnadňuje život a není pro nikoho nebezpečný.
19.06.2012 06:15 |

podobné články

Nová DVD: Gangster Squad, Tak mě někdy napadá, Lincoln a Chceš pěstí?

 
Ryan Gosling, Emma Stoneová, Sean Penn a Josh Brolin hrají v kriminálním thrilleru Gangster Squad - Lovci mafie. Herec Paul Newman natočil v roce 1971 jako režisér dobrodružný film Tak mě někdy napadá. Režisér Steven Spielberg je podepsán pod historickým dramatem Lincoln, v němž Daniel Day-Lewis předvádí nezapomenutelný oscarový výkon v roli vlivného amerického prezidenta. A James McAvoy hraje hlavní roli v thrilleru Chceš pěstí?
04.06.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Steven Spielberg (163 článků) , Sean Penn (217 článků) , Paul Newman (23 článků) , Daniel Day-Lewis (7 článků) , Josh Brolin (26 článků) , Ryan Gosling (151 článků) , Emma Stone (50 článků) , Emma Lewis (1 článek) , Lincoln Lewis (3 články) , Lewis James (3 články)

Obhájce Červíčka napadá Pecinovo řízení. Nesplňuje prý zákonné předpoklady

 
Advokát policejního prezidenta Martina Červíčka Josef Kopřiva podle informací deníku Právo napadá přezkumné řízení, které zahájil ministr vnitra v demisi Martin Pecina s šéfem policie o zákonnosti jeho ustanovení do čela sboru. Formálně prý vůbec nezačalo, protože nesplňuje zákonné předpoklady, tvrdí Josef Kopřiva.
13.12.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků) , Martin Červíček (338 článků)

Nové policejní kanady jsou ošizený plagiát, napadá tendr konkurenční firma

 
Ukradli nám patentované podešve a boty ještě navíc ošidili, takže v nich bude policistům zima. Tak napadá nedávno ukončenou soutěž na nové zimní boty pro policejní sbor za desítky miliónů korun společnost Prabos plus ze Zlínska, která se sice tendru přímo nezúčastnila, ale cítí se být výsledkem poškozena.
17.12.2013 10:46 |

podobné články

Kozel Kokeš napadá lidi! Manželka majitele útulku, skončila po jeho útoku v péči lékařů.

 
Patrně nejagresivnější kozel se nyní objevil v útulku zvířat v Kletečné na Humpolecku. Napadá každého, kdo se ocitne v jeho blízkosti.
23.01.2014 15:10 |

podobné články

Zuřivý kozel Kokeš napadá lidi! Někdo ho musel bít...

 
Patrně nejagresivnější kozel se nyní objevil v útulku zvířat v Kletečné na Humpolecku. Napadá každého, kdo se ocitne v jeho blízkosti.
24.01.2014 12:10 |

podobné články

Petr Mrázek: Co mne napadá u zpravodajství České televize

 
Napadá mne mnoho nepoužitelných invektiv, nakonec musím konstatovat, že nemám slov. Chci psát o zvláštních změnách ve vývoji ČT v posledních letech a zjišťuji, že je to nepopsatelné.
30.01.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Mrázek (102 článků)

Kampaň HateFree končí a za ní se ozývá křik: Nenávist zdarma. Napadá každého, kdo má jiný názor než Dienstbier, Sobotka a Pelikán! Ale ne, ať pokračuje

 
ANKETA „Jestli někdo vytvářel napětí ve společnosti, tak právě podobné neziskovky. Ano, jsou nadace, které dělají smysluplnou činnost a pomáhají lidem, kteří to potřebují. Ale neziskovka typu HateFree je k ničemu. Jen napadá kohokoliv, kdo má jiný názor, než mají pan Dienstbier, Sobotka nebo Pelikán,“ uvedl v anketě ParlamentníchListů.cz Marek Černoch (Úsvit). Jinak se na ni dívá Matouš Vencálek (Zelení): „Projekt HFC budí jisté kontroverze, což je však vzhledem k jeho povaze pochopitelné – nevoli totiž budí především tím, že často nastavuje zrcadlo naší společnosti, když třeba veřejně vystavuje nechutné a rasistické komentáře sesbírané v různých internetových diskusích.“
08.02.2017 20:45 |

podobné články

Dolním Žandovem běhá neočkovaný pes a napadá lidi! Pokousal čtyřleté dítě, majiteli je to jedno!

 
Dolním Žandovem na Karlovarsku obchází postrach. Má podobu křížence psa střední velikosti, který nikdy nebyl očkovaný a napadá bez příčiny kolemjdoucí. Nemá rád hlavně malé děti! K poslednímu útoku došlo ve čtvrtek v podvečer. Zraněná byla čtyřletá holčička!
24.03.2017 11:10 |

podobné články

Markéta (26) trpí vzácnou nemocí, která napadá celé tělo: Sama už nevyjde ani do schodů!

 
Takřka ze dne na den se Markétě obrátil život vzhůru nohama. Šestadvacetileté ženě před časem lékaři diagnostikovali vzácnou difuzní sklerodermii - nemoc, která napadá svaly, kůži a orgány. Markéta, která milovala sport a fotografování, dnes již nedokáže bez pomoci vyjít ani schody. Léčba je náročná a pojišťovna platí jen malou část. Rodina proto zřídila veřejnou sbírku, do které se zapojila i její kamarádka slavná youtuberka Mesha.
14.12.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (168 článků)

Vědci mají odpověď na to, proč koronavirus napadá častěji muže než ženy

 
Vědci přišli na důvod, proč se muži častěji nakazí novým typem koronaviru, který sužuje celou planetu, a potýkají se poté s těžkým zápalem plic.. U mužů je totiž zvýšená koncentrace jednoho z enzymů a kvůli tomu se u některých nakažených nemoc rozvine v tak těžkou plicní nemoc. Upozornil na to web Focus a odkazuje na nizozemskou studii.
12.05.2020 22:05 |

podobné články

Ztráta čichu a chuti: Takhle koronavirus napadá buňky v nose. Vědci bijí na poplach

 
Nejenom plíce, srdce nebo slezina. Koronavirus se v lidském těle zaměřuje i na nos, v němž útočí na důležité buňky. Přišli na to vědci z americké Harvardovy univerzity, kteří si tak vysvětlují ztrátu čichu a chuti u některých pacientů bojujících s nemocí COVID-19. Proto bijí na poplach, že by se měly tyto nebezpečné příznaky přidat ke sledovaným projevům.
01.04.2020 08:00 |

podobné články

Velikonoce v nouzovém stavu v Česku: DAVY VŠUDE! A další aktuality

 
Krásné počasí, velikonoční svátky, chuť na jedno orosené a potřeba vyvětrat se... To vše vyhnalo davy lidí do přírody i do přeplněných hobbymarketů. Jenže pozor! Nikdy nevíte, kde na vás může číhat koronavirus!
12.04.2020 05:15 |

podobné články