Článek

Problémy s projektem IZIP neprošly pořadem mimořádné schůze

 
Koaliční poslanci návrh, aby se dolní komora zabývala projektem IZIP, dnes na mimořádné schůzi, zamítli. Již před tím se odmítli zabývat stavem financováním hasičského záchranného sboru, vahou koaličních hlasů zamítli i pořad schůze vyšetřovací komise k armádním zakázkám a ke stavu státního podniku Lesy ČR.
03.11.2011 12:15 |

podobné články

Podobné články

Europoslanci Cabrnoch a Ouzký nechali akcie IZIP neznámé firmě

 
Europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký přenechali 49 procent firmy IZIP neznámé švýcarské společnosti eHI eHealth International. Udělali to prý proto, aby projekt nemohl být zastaven. O tom totiž uvažuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která vlastní zbylý podíl a pro níž IZIP provozuje elektronické zdravotní knížky. Správní rada VZP ani ministr zdravotnictví o kroku europoslanců nic nevěděli, informovala Česká televize. IZIP je dlouhodobě kritizován zejména kvůli své ceně a financování.
03.10.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Audit IZIP: Pochybné penězovody, chybí faktury a vysoké odměny

 
Projekt IZIP měl pojišťovně ušetřit peníze, místo toho je dírou na miliony. Všeobecná zdravotní knížka má pramálo souvislostí s Českým symfonickým orchestrem, přesto mu společnost IZIP vyplatila dva miliony. Ve smlouvách, které společnost IZIP uzavřela, nemají některé smlouvy horní limit ceny, někdy je zase fakturována jiná částka, než ze smlouvy vyplývá. A co manažeři projektu? Ti si vesele vyplácí statisícové odměny. Jak jinak.
17.11.2011 08:50 |

podobné články

VZP by měla IZIP ukončit. Ohřívač na peníze, tvrdí poslanec

 
Audit projektu IZIP, který se zadala Všeobecná zdravotní pojišťovna, zjistil, že firma již ani nemá autorská práva na elektronickou zdravotní knížku. Ta vyvedl ze společnosti ředitel IZIP Jiří Pašek na firmu UNIQSOL, kde sedí v představenstvu. Přesto, že IZIP je evidentní dírou na peníze, u radních VZP panují obavy nad uzavřením projektu. Stál 1,8 miliardy a hrozí také mezinárodní arbitráž.
18.11.2011 08:10 |

podobné články

VZP se nedohodla na odkupu akcií firmy IZIP

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se nedohodla se švýcarskou firmou eHI eHealth International na odkoupení jejích 49 procent akcií firmy IZIP. ČTK to v pátek řekl ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň. Ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek má proto od správní rady mandát, aby podnikl kroky, které jsou potřeba k ukončení majetkové účasti i smluvních vztahů s firmou IZIP. Firma se zabývala projektem elektronických zdravotních knížek.
03.05.2013 20:55 |

podobné články

ČSSD chce čtyři mimořádné schůze. Trápí je IZIP, hasiči, Lesy a armáda

 
Sociální demokraté se chystají ve čtvrtek požádat předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS). Uvedl to stínový ministr vnitra Jeroným Tejc (ČSSD). Schůze by se měly týkat projektu elektronických zdravotních knížek IZIP, financováním hasičského sboru, stavem státního podniku Lesy ČR a zřízením komise pro armádní zakázky.
27.10.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Miroslava Němcová (1414 článků)

Tluchoř a další, to je IZIP-koalice. Bendl se bojí o volby

 
Nový ministr zemědělství Petr Bendl stále hají privatizaci nemocnic Středočeského kraje. Dodává k tomu ovšem, že to jde těžko, když na jeden z privatizačních případů vrhají špatné světlo poslanec Petr Tluchoř a jeho lidé. Tato koalice, jenž se zformovala proti němu, stojí podle Bendla i za problémy s projektem elektronických zdravotních knížek společnosti IZIP.
16.10.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Heger chce prověřit vztahy mezi VZP a společností IZIP

 
Ministerstvo zdravotnictví vyzvalo vedení VZP, aby pozastavilo provoz elektronické zdravotní knížky IZIP. Projekt by měl být nejprve ozkoušen. Ministr Leoš Heger (TOP 09) také vyzve VZP, aby provedla audit svých vztahů a smluv s firmou IZIP. Informuje o tom ČTK.
04.10.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Cabrnoch (ODS): Předat kontrolu nad IZIP do rukou VZP je správné rozhodnutí

 
Přes všechna nedorozumění, neznalosti, pochybnosti, spekulace a protivenství jsem jako jeden z autorů, zakladatelů a propagátorů projektu elektronických zdravotních knížek IZIP, a zejména jako lékař přesvědčen, že projekt elektronických zdravotních knížek IZIP je a zůstává velice úspěšným nástrojem pro komunikaci mezi pacientem a jeho lékaři, stejně jako mezi pojištěncem a jeho pojišťovnou.
08.10.2011 15:00 |

podobné články

Šéf IZIP: Zahraniční investor garantuje rozvoj Elektronických zdravotních knížek

 
ROZHOVOR Změna vlastnické struktury ve společnosti IZIP, která provozuje systém elektronického zdravotnictví - službu Elektronických zdravotních knížek (EZK), vzbudila v poslední době velký zájem médií. Na bližší podrobnosti k celé transakci a na to, co aktuální změny přinesou klientům této služby, jsme se zeptali ředitele společnosti IZIP Jiřího Paška.
07.11.2011 13:10 |

podobné články

Investorem do projektu IZIP je Asseco Central Europe

 
Utajovaným investorem do projektu elektronických zdravotních knížek IZIP je podle zdroje ČTK nadnárodní společnost Asseco Central Europe. Investor kupuje ve společnosti IZIP 49procentní podíl, majorita zůstane Všeobecné zdravotní pojišťovně, která chce 51 procent. O postupu rozhodne správní rada VZP v pondělí.
16.11.2011 15:45 |

podobné články

Tajný investor do projektu IZIP odhalen: Asseco Central Europe

 
Do projektu elektronických zdravotních knížek IZIP investovala nadnárodní společnost Asseco Central Europe. Vlastní 49 procent firmy IZIP, většina (51 procent) zůstane Všeobecné zdravotní pojišťovně. Utajovaného investora odhalila ČTK.
16.11.2011 16:40 |

podobné články

VZP bude kontrolovat 46% společnosti IZIP

 
Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) dovolí řediteli Pavlu Horákovi za určitých podmínek odkoupit 46 procent akcií společnosti IZIP. Nejdůležitější podmínkou je změna smluv s IZIP, uvedl v pondělí předseda správní rady Marek Šnajdr (ODS).
21.11.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

Správní rada VZP schválila pořízení dalších akcií knížek IZIP

 
Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) schválí pořízení dalších 46 procent akcií projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Pojišťovna by tak měla mít nadpoloviční podíl 51 procent. Podmínkou ale je, že smlouvy s firmou IZIP bude možné vypovědět už příští rok v pololetí. Novinářům to po jednání správní rady řekl její předseda Marek Šnajdr (ODS). Podle něj se nepodařilo dojednat podmínky, aby VZP mohla odkoupit celý balík akcií.
21.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

Krákora (ČSSD): Projekt IZIP by měl být okamžitě ukončen

 
Sociální demokracie zásadně nesouhlasí s postupem VZP ve věci kauzy IZIP. Členové správní rady za ČSSD dnes nesouhlasili s převodem 46% akcií společnosti IZIP, neboť je zde velké riziko mezinárodní arbitráže v této věci.
21.11.2011 19:20 |

podobné články

IZIP je od začátku tunel, zpražil Rath Ouzkého z ODS za jeho podnikání

 
V kauze IZIP se objevila další zajímavá skutečnost. Majitelem jedné z firem, do které jen v letošním roce odteklo z projektu elektronických zdravotních knížek IZIP desítky milionů korun, byl donedávna i europoslanec ODS Miroslav Ouzký. V ODS nikdo moc neměl k tomu, aby věc komentoval, někteří politici jen rezignovaně mávli rukou a někteří jen zopakovali, že šlo o tunel od začátku.
25.11.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ouzký (23 článků)

Šťastný v ČT o projektu IZIP: Ouzký nám dělá ostudu, i v zahraničí

 
VZP nemá ani po získání nadpoloviční většiny akcií ve firmě IZIP nad společností plnou kontrolu. Česká televize totiž zjistila, že firma IZIP si letos v srpnu těsně před podpisem kupních smluv změnila stanovy tak, že o zásadních krocích musí rozhodnout minimálně dvě třetiny akcionářů.
28.11.2011 21:20 |

podobné články

VV chtějí kvůli kauze IZIP odvolat Šnajdra a Horáka, chystají i trestní oznámení

 
Věci veřejné chtějí prosadit odvolání ředitele VZP Pavla Horáka a šéfa správní rady poslance Marka Šnajdra (ODS) za pochybení při projektu elektronických zdravotních knížek spravovaných společností IZIP. Strana se kvůli pochybnému fungování IZIP chystá podat i trestní oznámení. Novinářům to v úterý řekl předseda VV Radek John.
29.11.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Marek Šnajdr (313 článků) , Pavel Marek (207 článků)

Véčka chtějí odvolání ředitele VZP. Kvůli IZIP

 
Odvolat šéfa Pavla Horáka a předsedu správní rady VZP Marka Šnajdra chtějí Věci veřejné, plánují i podat trestní oznámení na jednoho z europoslanců, který je zakladatelem společnosti IZIP. Strana se tak rozhodla poté, co audit projektu IZIP odhalil řadu podezřelých okolností.
29.11.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků) , Pavel Marek (207 článků)

Heger ohlásil konec projektu IZIP, utopily se v něm dvě miliardy

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a premiér Petr Nečas (ODS) se ve čtvrtek dohodli na ukončení projektu zdravotních knížek IZIP do prázdnin. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Projekt IZIP byl dlouhodobě kritizován. Vytvoření systému stálo zhruba 300 miliónů korun, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) do něj za deset let vložila 1,8 miliardy.
10.05.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Leoš Heger (1267 článků)