Článek

Pro televizní diváky byla bláznivou Viktorkou, jako Libuši Geprtovou ji znal málokdo

 
Byla rozhodně zvláštní – zemitá, přirozená a svým způsobem i krásná. Cenila si svobody natolik, že když se jí narodil syn, dala svému partnerovi, hereckému kolegovi, košem. Chtěla ho vychovat sama a nebýt na nikom závislá.
17.04.2023 17:30 |

podobné články

Podobné články

Geprtová (†63) alias Viktorka od splavu: UTAJENÉ DÍTĚ SE ZNÁMÝM HERCEM

 
Ačkoli Libuši Geprtovou (†63) proslavila pohádková role bláznivé Viktorky od splavu v Moskalykově Babičce, její život neměl s pohádkou co do činění... Zvonec brzy  zazvonil  i za její jedinou láskou.
21.12.2021 12:10 |

podobné články

Poznáte dámu, která měla smůlu na chlapy, porodila nemanželské dítě a zemřela po šedesátce na rakovinu?

 
Půvabná dívka na fotce se řadila k nejvýraznějším českým herečkám druhé poloviny minulého století. Ačkoli si zahrála mnoho divadelních i filmových rolí, tou nejzásadnější, která se každému ve spojitosti s jejím jménem vybaví, byla role ve filmu Babička z roku 1971, díky které bude v očích diváků už navždy tou bláznivou Viktorkou od splavu. Už víte?
14.05.2012 07:10 |

podobné články

Mše za Libuši Šafránkovou: Dagmar Havlová splnila slib, který dala synovi Popelky Josefu Abrhámovi ml.

 
Začala rodinná mše za Libuši Šafránkovou  (✝68) . Loučí se manžel Josef Abrhám, syn Josef s rodinou, sestra Miroslava a přátelé. Mezi prvními dorazil herec Jan Kačer, jehož manželka Nina Divíšková zemřela jen pár dní po Libuši Šafránkové.
25.06.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (332 článků) , Nina Divíšková (107 článků) , Jan Kačer (180 článků)

Na bláznivou Touhu dorazil i Baroš s chotí!

 
Silvestrovské představení muzikálu Touha pojali herci jako bláznivou show, která neměla s běžným dějem téměř nic společného. Místo dvou hodin trvalo představení o 60 minut déle a publikum, v němž seděl i fotbalista Milan Baroš s manželkou Terezou, umíralo smíchy.
01.01.2010 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (363 článků)

Kráska (†36) proslula zdoláváním hor v bikinách: Našli ji umrzlou!

 
Celý svět znal usměvavou Tchajwanku Gigi Wuovou (†36) jako bláznivou krásku, která zdolávala vysoké hory oblečená jenom v plavkách. Hvězda sociálních sítí na svou netradiční zálibu nakonec doplatila. Při výstupu spadla do rokle, kde umrzla.
22.01.2019 10:15 |

podobné články

Český lev nově ocení televizní seriály. Večer bude opět moderovat Lucie Výborná

 
České filmové a televizní akademie (ČFTA) na 23. ročníku výročních cen Český lev 5. března příštího roku poprvé ocení tři soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby. Tvůrci mají nově možnost získat ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii, nejlepší dramatický televizní seriál a nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. "Úroveň české televizní tvorby je na velmi vysoká. Rozhodně si zaslouží být oceněná nejen diváckými cenami, ale také odborníky z řad filmových a televizních profesionálů," uvedla Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA. Vyhlášení výsledků 23. ročník Českého lva se uskuteční 5. března opět v pražském Rudolfinu. Galavečer bude moderovat Lucie Výborná.
01.12.2015 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (74 článků)

FOTO: Česko se rozloučilo s Libuší Šafránkovou

 
V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se v pátek lidé rozloučili s herečkou Libuší Šafránkovou. V deštivém počasí si do místa, kam oblíbená herečka léta chodila, našlo cestu mnoho lidí. Odpolední mše byla pro rodinu a přátelé a lidé ji mohli sledovat na velkoplošných obrazovkách
25.06.2021 21:05 |

podobné články

CzechTourism: Italský Milán zdobí mural art s kněžnou Libuší

 
V italském Miláně byla slavnostně odhalena street artová mural (velkoplošná malba) římských umělců Solo a Diamond o ploše tři sta metrů čtverečních, která zobrazuje Prahu a Českou republiku. Mural art s kněžnou Libuší, Svatým Václavem, pražskými věžemi či Krtečkem vznikala zhruba měsíc a bude frekventované místo v širším centru Milána zdobit dlouhé roky.
25.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Diamond Diamond (20 článků)

Začalo to bláznivou láskou v patnácti. Dnes má tahle třináctinásobná babička na sobě 268 tetování

 
Jednou a dost si v případě tetování dokáže říct jen málokdo. Na malůvkách na těle se totiž velmi snadno vytvoří závislost. Své o tom ví i dnes čtyřiašedesátiletá Sheila Jones, která tu svou započala už v patnácti, když se poblouzněná spolužákem nechala tetovat svou kamarádkou. Přála si mít jeho jméno na své paži zvěčněné navždy, ale na tetovací salón byla příliš mladá. Proto došlo tehdy ještě pouze na semipermanentní tetování, tak zvanou ‚domácí‘ metodu DIY (do it yourself).
14.02.2014 13:00 |

podobné články

Zemřel Miroslav Jindra. Jeho životním překladem byla Hlava XXII, Hellera znal osobně

 
Je podepsán pod romány Hodiny od Michaela Cunninghama nebo Chladnokrevně od Trumana Capoteho. Osobně se znal také s Margaret Atwoodovou.
29.07.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (8 článků) , Margaret Atwoodová (28 článků) , Truman Capote (4 články)

Tehdy jsem ještě netrpěl demencí, obsah smlouvy s Altnerem jsem znal, řekl Zeman u soudu

 
Ve sporu o Lidový dům byl pro sociální demokracii jediným partnerem právník Zdeněk Altner. V úterý to u Obvodního soudu pro Prahu 1 řekl prezident Miloš Zeman, který vypovídal jako svědek ve sporu někdejšího notáře Václava Halbicha se sociální demokracií a společností Alba. Halbich si nárokuje 17 miliónů korun za právní služby, které ČSSD pomohly Lidový dům získat zpět. Zeman podle svých slov obsah smlouvy s Altnerem znal.
24.05.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků)

Delfinárium pro show roste v pražské Libuši bez úředního povolení

 
Pořadatelé akce Delfíni v Praze chtějí postavit vodní arénu pro své představení na soukromém pozemku v Praze 4 - Libuši. Na stavbu stanu, kde budou nádrže se 1600 kubíky mořské vody, není potřeba stavební povolení, tvrdí Artur Kaiser z pořádající společnosti Cirkus cirkus. Podle starosty městské části Praha - Libuš Jiřího Koubka ale vzniká už nyní na pozemku černá stavba.
08.04.2013 20:10 |

podobné články

Floyd (†46) svého vraha podle exkolegy dobře znal. Vadila mu prý policistova agresivita

 
Bělošský policista Derek Chauvin (44), po jehož drsném zákroku během zatýkání zemřel Afroameričan George Floyd (†46), zřejmě dobře znal svou oběť. Pracovali spolu jako ochranka v klubu El Nuevo Rodeo, jejich bývalý kolega vypověděl, že si nerozuměli. Zvláště proto, že pro Floyda byl prý Chauvin „extrémně agresivní vůči hostům“. Floydovo zabití vyvolalo ve Spojených státech i celém světě vlnu masivních demonstrací proti rasismu a brutalitě policie. Tento týden se konal Floydův pohřeb, vzpomínkových akcí se účastnily tisíce lidí. V USA rovněž začal soud s Chauvinem, který čelí obvinění z vraždy, souzeni budou i jeho tři kolegové, kteří byli při Floydově zatčení. Všem hrozí až 40leté vězení, uvedl list Daily Mail.
10.06.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: George George (868 článků)

Tržnice Sapa v Libuši: Vyrostly tu haly načerno

 
Ani více než půl roku po velkém požáru nekončí potíže s tržnicí Sapa v Praze-Libuši. V jejím blízkém okolí vyrostlo podle Stavebního úřadu pro Prahu 4 několik nepovolených hal.
05.05.2009 22:20 |

podobné články

Pieta za Popelku: Lidé přišli na Spořilov zavzpomínat na Libuši Šafránkovou

 
Desítky lidí přišly na Roztylské náměstí v Praze zapálit svíčku a zavzpomínat na zesnulou Libuši Šafránkovou (†68). Ta má sice pohřeb až 25. června, Římskokatolická farnost Spořilov s přispěním ZUŠ Vadima Petrova ale pro slavnou herečku uspořádala sousedskou pietu. Fanoušci Popelky tak mohli od 17 hodin vzdát hold legendě české kinematografie, která náhle zemřela minulý týden ve středu.
14.06.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (170 článků)

Řepka vytáhl rodinu: Lístky sehnal Mareš!

 
Překvapení pro diváky i účinkující. Na show se v hledišti objevil i fotbalista Tomáš Řepka (38) s modelkou Vlaďkou Erbovou (30) a její dcerou Viktorkou (6).
15.05.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1205 článků) , Vlaďka Erbová (1014 článků)

Z Václava Kopty se stane jedna z největších legend české scény: Jana Wericha znal osobně, přestal kvůli němu kouřit

 
Zahrát si někoho, koho jste znali osobně, je opravdu těžké. Právě to se stalo herci Václavu Koptovi  (55) , ztvární totiž postavu legendárního Jana Wericha v jeho starší podobě. V tomhle věku malý Vašík Wericha opravdu znal. "V jeho domě jsem se párkrát jako dítě objevil, protože můj tatínek s ním spolupracoval," řekl Super.cz.
05.04.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kopta (254 článků)

V Praze v noci nejvíc napršelo na Libuši, kroupy měly i pět centimetrů

 
Silné bouřky, které v noci z neděle na pondělí zasáhly část Čech s sebou přinesly vedle srážek i krupobití. Mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák uvedl, že například v Praze na Libuši spadlo celkově zhruba 45 milimetrů srážek.
16.08.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (846 článků) , Petr Dvořák (841 článků)

Prostřeno! Trapas Martina: Polil Libuši vínem!

 
VIDEO: Tak tomu se říká trapas! Nemotorný Martin (43) během večeře u Jany (58) těsně před podáváním předkrmu vylil sklenku s bílým vínem na Libuši (39). Ta tak musela celý večer prosedět v mokrých kalhotách...
08.02.2012 06:20 |

podobné články