Článek

Pro Libertate: Nepřijatelné! Česká konference rektorů se zapojila do očkovací propagandy a politického marketingu

 
Česká konference rektorů (ČKR) vyzvala k odpovědnosti všechny studenty vysokých škol. Měli by se nechat neprodleně očkovat proti koronaviru. Podle členů ČKR je očkování tou nejúčinnější cestou, jak zabránit tomu, aby se neopakoval scénář z minulého podzimu.
18.08.2021 07:25 |

podobné články

Podobné články

Zeman jmenuje 12 rektorů vysokých škol

 
Prezident Miloš Zeman v úterý jmenuje 12 rektorů vysokých škol, mandát jim začne od února. U pěti rektorů jde o druhé funkční období, sedm rektorů je nových. Tajemnice České konference rektorů Marie Fojtíková řekla, že podle jejích informací by se na Hrad měli dostavit všichni akademici. 
20.01.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Česká konference rektorů a Slovenská konference rektorů podepsaly prohlášení k 100. výročí založení Československé republiky

 
Předseda České konference rektorů Tomáš Zima a předseda Slovenské rektorské konference Marek Šmid podepsali společné prohlášení při příležitosti kulatého výročí založení Československé republiky. Zástupci obou institucí v ní vyzdvihli dosavadní vzájemnou spolupráci v oblasti vzdělávání a potvrdili zájem v ní pokračovat i v dalších letech.
31.10.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (113 článků) , Tomáš Marek (113 článků)

Prezident dnes jmenuje 12 rektorů, do funkce nastoupí v únoru

 
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje 12 rektorů veřejných vysokých škol. Pro jmenovací dekrety si na Hrad přijde sedm nových rektorů, pět rektorů pak nastoupí do druhého funkčního období. Rektorský mandát začíná od února, funkční období potrvá do roku 2018.
21.01.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Zeman jmenoval 12 rektorů, ocenil jejich odbornou úroveň

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jmenoval 12 rektorů veřejných vysokých škol. Funkce se ujmou od února. Pěti z nich tím začne už druhé funkční období, sedm rektorů je nových. Zeman mimo jiné řekl, že prostudoval podklady, které ke jmenování dostal od Ministerstva školství, a "s úctou a obdivem" oceňuje odbornost nových i staronových rektorů.
21.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Zeman jmenoval 12 rektorů, ocenil jejich odbornou úroveň

 
Prezident Miloš Zeman na Hradě jmenoval 12 rektorů veřejných vysokých škol. Funkce se ujmou od února. Pěti z nich tím začne už druhé funkční období, sedm rektorů je nových. Zeman mimo jiné řekl, že prostudoval podklady, které ke jmenování dostal od ministerstva školství, a "s úctou a obdivem" oceňuje odbornost nových i staronových rektorů.
21.01.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Tři poslanci zároveň řídí vysoké školy. Konference rektorů by to chtěla zakázat

 
Děkan či rektor by zároveň podle rektorů neměl vykonávat funkci poslance. Na čtvrtečním zasedání se Česká konference rektorů vyslovila také proti pravidlům financování vědeckých projektů z EU, které se prý neustále mění. Chtějí zároveň, aby se ministerstvo vymezilo proti pobočkám zahraničních vysokých škol.
05.12.2013 22:20 |

podobné články

Zeman: Nepozváním rektorů na oslavy hájím prestiž prezidentů

 
Nepozváním dvou rektorů na oslavy na Hradě prezident Miloš Zeman podle svých slov hájí prestiž všech prezidentů, řekl během státní návštěvy Číny. Rektory prezident nepozval na oslavy výročí vzniku Československa 28. října kvůli dřívějším osobním sporům. Zemanovo rozhodnutí kritizovala Česká konference rektorů, Rada vysokých škol i někteří politici.
26.10.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Nepozváním rektorů prý Zeman hájí prestiž prezidentů. Takto absenci vysvětloval v Číně

 
Nepozváním dvou rektorů na oslavy na Hradě prezident Miloš Zeman podle svých slov hájí prestiž všech prezidentů. V neděli to řekl během státní návštěvy Číny. Rektory prezident nepozval na oslavy výročí vzniku Československa 28. října kvůli dřívějším osobním sporům. Zemanovo rozhodnutí kritizovala Česká konference rektorů, Rada vysokých škol i někteří politici.
26.10.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Nedůstojné, kritizují rektoři Zemanovo rozhodnutí nepozvat dva z nich na Hrad

 
Česká konference rektorů (ČKR) v pátek odsoudila rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nepozvat na Pražský hrad u příležitosti oslav státního svátku vzniku Československa dvojici rektorů. Prezident stejně jako v minulých dvou letech nepozval rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity Mikuláše Beka a Libora Grubhoffera. Z vyjádření některých rektorů vyplývá, že se dohodli, že na Hrad nepůjdou.
16.10.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)

Společné prohlášení 24 předsedů národních Konferencí rektorů

 
24 předsedů národních Konferencí rektorů, které jsou řádnými kolektivními členy Evropské univerzitní asociace (EUA), podepsalo společné prohlášení, kterým je kladen důraz na důležitost pokračování evropské univerzitní spolupráce po hlasování Spojeného království Velké Británie a Severního Irska o vystoupení z Evropské unie. Jedním z prvních signatářů je i předseda České konference rektorů Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, rektor Univerzity Karlovy v Praze.
22.07.2016 22:05 |

podobné články

Česká konference rektorů se postavila za turecké akademiky postižené čistkami

 
Česká konference rektorů (ČKR) podpořila dnes turecké akademiky, jichž se dotkly čistky po zmařeném pokusu o vojenský převrat. Situace podle ní ohrožuje akademické svobody a autonomii škol. Vyjádřila nesouhlas s perzekucí a solidaritu tureckým kolegům. ČKR to uvedla ve svém prohlášení. Vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) na svém facebookovém profilu napsal, že se s českými vysokými školami spojí, zda by případně nenašly místo pro některé turecké experty.
20.07.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1638 článků)

Pro Libertate: Jsme proti diskriminaci a povinnému očkování. Chceme být slyšet!

 
Členové Odborové organizace Pro Libertate, kteří působí ve sborech Integrovaného záchranného systému, tedy policisté, hasiči, zástupci vězeňské služby a další z těch, proti komu směřuje nová vyhláška o povinném očkování proti nemoci covid-19, požadují její zrušení. Mnoho z nich denně obětavě nasazuje své životy pro ochranu těch našich, pro ochranu našeho zdraví i našeho majetku. Zato jim právem náleží spravedlivá odměna a uznání ze strany státu. Nedostali ani jedno. Stát se k nim zachoval jako k nezodpovědné skupině individuí, kterou je potřeba donutit k očkování silou.
11.01.2022 16:35 |

podobné články

Česká konference rektorů se bouří: Jsme rozhořčeni plánem vlády

 
Česká konference rektorů se v prohlášením zaslaném serveru ParlamentníListy.cz důrazně ohrazuje proti postupu vlády v demisi premiéra Jiřího Rusnoka, která plánuje změny v procesu jmenování profesorů bez toho, aby je napřed projednala právě s vysokými školami.
08.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1916 článků)

Vláda způsobuje dětem psychické útrapy. Právník sepsal rodičům návod, jak tomu čelit

 
Právník Tomáš Nielsen z Institutu práva a občanských svobod Pro Libertate tvrdí, že vládní opatření zaváděná ve školách dětem způsobují psychické problémy, které se podepisují na jejich zdraví. „Tohle musíme zastavit. Jsme přesvědčeni, že jednání členů vlády ČR může dětem působit duševní útrapy a dlouhodobé či trvalé následky na jejich psychickém zdraví,“ říká Nielsen v tiskovém prohlášení Pro Libertate.
21.10.2021 17:50 |

podobné články

PRO Libertate: Odboráři, zastupující hasiče a policisty, vyzvali ministra vnitra k jednání - „Zabraňme společně kolapsu“

 
Odborová organizace Pro Libertate, zastupující mimo jiné zájmy příslušníků hasičských a policejních sborů, vyzvala ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování příslušníků bezpečnostních sborů proti onemocnění covid-19.
06.12.2021 13:50 |

podobné články

PRO Libertate: Ministr Rakušan se otočil zády k členům IZS, kteří chtějí řešit povinné očkování. Odmítá se s nimi sejít

 
Ministr vnitra Vít Rakušan ignoruje požadavky části členů IZS, které zastupuje Odborová organizace Pro Libertate. Opakovaně se s odboráři odmítá sejít.
17.01.2022 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (416 článků)

Policejní prezidium se stalo oficiálním partnerem odborů Pro Libertate. A co ministr vnitra Rakušan? Stále dělá mrtvého brouka!

 
Řada Krajských ředitelství Policie ČR i hasičských záchranných sborů už uznala legitimitu Odborové organizace Pro Libertate. Nyní ji potvrdilo také Policejní prezidium, které se tak stává oficiálním partnerem odborů. Jedním z mála, který je dosud neuznal a jejich legitimitu stále popírá, je ministr vnitra Vít Rakušan.
31.01.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (416 článků)

„Tečka“ je opožděná a manipulativní, tvrdí expertka. Zmínila chyby v kampaních u všech stran

 
Tyto volby jsou unikátní a to zejména vzhledem ke koronavirové krizi. Slovo unikátní už by se však jen těžko dalo použít na některé (ne)povedené kampaně naší politické scény.  PR manažerka a zakladatelka Institutu politického marketingu, Alžběta Králová v Epicentru hovořila o některých začátečnických chybách v předvolebním marketingu, plastové konvičce Olgy Richterové (Piráti), zmatečné komunikaci TOP 09 i kontroverzi nového komunistického sloganu. Kritikou nešetřila ani v případě „opožděné, prvoplánové a mírně manipulativní očkovací kampaně.
23.07.2021 05:40 |

podobné články

SEZNAM: Prezident Zeman jmenoval 12 rektorů, sedm z nich je nových

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jmenoval 12 rektorů veřejných vysokých škol. Funkce se ujmou od února. Pěti z nich tím začne už druhé funkční období, sedm rektorů je nových.
21.01.2014 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27275 článků)