Článek

Pro demokracii se musí také něco dělat, vyzval Pavel na Národní

 
Prezident Petr Pavel dnes položil květiny u památníku 17. listopadu na pražské Národní třídě. Prošel davem, lidé mu tleskali, prezident se se všemi zdravil. Pavel hovořil o demokracii, ale také o situaci v Česku.
17.11.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)
Podobné články

Generál Pavel uctil památku 17. listopadu: Jsem pevně rozhodnutý chránit svobodu a demokracii, říká

 
Uctít památku na Národní třídu v rámci výročí 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, dorazil i generál Petr Pavel. Za doprovodu své manželky, osobností spojených s listopadovými událostmi i zástupci disentu zapálil svíčku a položil květiny k pamětní desce. Kandidát na prezidenta v rámci vzpomínkové akce poskytl rozhovor. Rozpovídal se nejen o tom, co pro něj toto významné datum znamená, ale zodpověděl také nejčastější dotazy týkající se své kandidatury na post hlavy státu. "Hodlám chránit svobodu a demokracii," říká hrdě. Pro redakci eXtra.cz se rozpovídal i John Bok a Jiří Pehe. Proč je dle nich Pavel ideálním kandidátem? 
17.11.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (469 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Tlusté holky nejsou ok, začni se sebou něco dělat, vyzval raper Barracuda

 
Sergei Barracuda poslal ženám jednoznačný vzkaz, který si okamžitě získal mnoho příznivců i odpůrců. Raper se na sociálních sítích rozhořčil nad dnešním oslavováním obezity a vyzval k tomu, aby se sebou ženy s kily navíc začaly něco dělat a nebyly pro muže jen „nouzovým stavem“.
26.08.2020 12:00 |

podobné články

Václav Kovalčík: Milionu chvilek pro demokracii nejde vůbec o blaho občanů našeho státu a demokracii

 
Příznivci Milionu chvilek pro demokracii naletěli právě Miliónu chvilek pro demokracii, neboť si minulé pravicové vlády vypěstovaly Andreje Babiše, a teď je problém, který již 30 let pozoruji, s hospodařením našeho státu, neboť se tu dlouhodobě pošlapávají tradiční hodnoty, přibývá kriminality a neúcty mezi generacemi.
14.02.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Významný host: V islámském světě se nepřipouští debata o islámu. Kdo by se ho vzdal, je odsouzen k smrti. Proč někdo chce jet do Francie a žít tam jako v Kábulu?

 
JINÝMA OČIMA Nastolit demokracii na Středním východě má několik možností řešení, ale ani jedna z nich není dobrá. Upozornil na to expert na tuto problematiku Amin Tarzí během konference Forum 2000. Připomněl pokus prezidenta Bushe nastolit demokracii v Iráku silou, který ale selhal. I proto se nynější prezident USA Barack Obama snaží zavádět demokracii pomocí přesvědčování, nikoli síly. K demokracii jsou třeba instituce, nikoli volby, protože lidé zvolili i Hitlera.
16.09.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2515 článků)

Prouza (ČSSD): Čeká nás znovu boj o svobodu a demokracii

 
17. listopad je dnem boje za svobodu a demokracii. Bylo by hezké, kdyby to byla jen historická připomínka – ale při pohledu na svět okolo nás je jasné, že o svobodu a demokracii budeme muset začít bojovat znovu. Evropě se sice podařilo dostat pod kontrolu migrační vlnu, a umlčet tak ty, kteří chtěli povolávat vojáky, stavět vysoké zdi a rozbít úspěšnou evropskou integraci. Přesto se ale řada politiků, toužících zoufale po moci bez ohledu na následky, nevzdává a svou kariéru staví na tom, že zpochybňují naše základní hodnoty – svobodu a demokracii.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Přijdeme o demokracii a Jourová nám ještě řekne, že je to v pořádku, varuje Bašta

 
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, politický analytik Jaroslav Bašta má strach o demokracii v České republice. Obává se, že pokud příští volby do Poslanecké sněmovny vyhrají Piráti, ztratíme demokracii. Progresivisté už se o to postarají. A eurokomisařka Věra Jourová prý ještě do své rodné vlasti přijede všem vysvětlit, že přijít o demokracii je vlastně v pořádku.
20.12.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (542 článků)

Vystrčil na Tchaj-wanu: Milion chvilek bojuje za demokracii. Češi za komunistů nadávaji u piva. Jen lidé jako Havel...

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil promluvil přímo z Tchaj-wanu. Jeho slova přinesla Česká televize. Zdůraznil, že demokratické země se musí podporovat a to i když čelí mocným nedemokratickým sousedům. Musí však o svou demokracii pečovat i doma. Vystrčil proto v této souvislosti ocenil současné aktivity spolku Milion chvilek pro demokracii. Připomněl odkaz Václava Havla. A nakonec se mu popletly papíry s poznámkami.
31.08.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Miloš Havel (54 článků)

Vystrčil na Tchaj-wanu: Milion chvilek bojuje za demokracii. Češi za komunistů nadávali u piva. Jen lidé jako Havel...

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil promluvil přímo z Tchaj-wanu. Jeho slova přinesla Česká televize. Zdůraznil, že demokratické země se musí podporovat a to i když čelí mocným nedemokratickým sousedům. Musí však o svou demokracii pečovat i doma. Vystrčil proto v této souvislosti ocenil současné aktivity spolku Milion chvilek pro demokracii. Připomněl odkaz Václava Havla. A nakonec se mu popletly papíry s poznámkami.
31.08.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Miloš Havel (54 článků)

Spojování společnosti se nekoná. Producent zaslechl po volbách slova Fialy i Pavla

 
Když premiér přijel poblahopřát zvolenému prezidentovi, mluvil před novináři za něj, co a jak by mělo být ve věci jejich spolupráce, Petr Pavel tam stál jako školáček. Také bude hezké, až na výročí 17. listopadu bude Petr Pavel klást věnce na Národní třídě a bude chválit a vyzdvihovat demokracii. „Tu demokracii, proti níž ještě v ten den roku 1989 stál nejen jako člen Komunistické strany Československa, ale i jako profesionální voják cvičený proti západním imperialistům a jako zpravodajec proti západním ideodiverzním centrálám,“ říká pro ParlamentníListy.cz producent a dramaturg Ivan Štefka.
30.01.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků) , Pavel Fiala (346 článků) , Ivan Ivan (2836 článků) , Ivan Ivan (414 článků)

Pavel vyznal svůj obdiv Albrightové. A vyzval k přijetí Ukrajiny i dalších zemí do NATO

 
Evropská unie by se měla rozšířit v zájmu své bezpečnosti. Ukrajina, ale i státy západního Balkánu nesmějí být ponechány napospas „geopolitickým manipulacím“. V projevu při zahájení nového ročníku na College of Europe v belgických Bruggách to dnes řekl český prezident Petr Pavel. Patronkou ročníku na prestižní akademické instituci je již zesnulá bývalá americká ministryně zahraničí a česká rodačka Madeleine Albrightová, kterou Pavel vyzdvihl jako vizionářku – s ohledem na její podporu rozšíření EU a NATO směrem na východ. Prezident také citoval českého exprezidenta Václava Havla a vyjádřil úmysl uspořádat v Praze konferenci na téma odolnosti demokracií.
03.10.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Pavel dostal naloženo za slova u pomníku. „Co má dělat? Jít tam musí,“ zaznělo

 
MONITORING SÍTÍ Prezident Petr Pavel byl s manželkou uctít památku Milady Horákové, političky popravené ve vykonstruovaném komunistickém procesu. Na twitteru pak vyjádřil úctu i statečným lidem, kteří se totalitnímu režimu postavili. „Já mezi nimi nebyl,“ přiznal se slovy lítosti. Absurditu této situace komentovali na sociální síti politici SPD Tomio Okamura a Jaroslav Foldyna, ale i další. Že by se měl prezident stydět, padlo několikrát. Ale také otázka, co má tedy dělat, když na takové akce chodit musí.
28.06.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (492 článků) , Tomio Okamura (3087 článků) , Jaroslav Foldyna (767 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Ukrajina udržuje imperialistické cíle Ruska v mezích, uvedl prezident Pavel v Kodani. Varoval také před Čínou

 
Demokratický svět má šanci uspět pouze tehdy, když bude vystupovat jednotně; musí být silnější než jeho rivalové, řekl během kodaňského summitu pro demokracii český prezident Petr Pavel. Varoval přitom před Čínou, která je podle něj pro země vyznávající demokratické hodnoty a ochranu lidských práv v dlouhodobém horizontu nebezpečnějším soupeřem než Rusko. Zároveň ale upozornil, že pokud by Moskva ovládla Ukrajinu, bude chtít postupovat dál. Pavel se dnes také v Kodani setkal s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou a královnou Margrethe II.
15.05.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)

Kousky, které nemají ve vašem šatníku co dělat!

 
S blížící se zimou, která tu bude co nevidět, byste se měli podívat do svého šatníku a vyřadit z něho kousky, které tam rozhodně nemají co dělat. Kdy jindy si udělat pořádek ve skříni, nežli právě teď, kdy se nám prodlužují večery a vy stejně nevíte, jak naložit s volným časem. Možná se i ve vaší šatní skříni nachází kousky, které sice nenosíte, ale stejně je tam stále skladujete. Není třeba se hned červenat studem, protože to tak dělá většina žen. Teď je ale ten správný čas, abyste tyhle kousky jednou provždy vyřadili a udělali místo novým věcem, které si s nástupem studeného zimního období pořídíte. Co byste měli vyřadit z šatníku? Společně se teď podíváme na kousky, které do vašeho šatníku nepatří. A připomínáme, že musíte být nekompromisní! Nostalgické vzpomínky zde nemají co dělat. Připraveni? Tak jdeme na to! Ups, srazilo se v pračce! Určitě se to někdy stalo i vám. Zkrátka jste si spletli program nebo do prádla na praní zamíchali něco, co se mělo prát v ruce nebo na nižší teplotu. A problém byl rázem na světě, vaše oblíbené tričko, halenka, sukně nebo cokoli jiného, co jste tak rádi nosili bylo nenávratně zničené. I přesto, že vám bylo jasné, že tohle už na sebe v životě neobléknete, jste daný kousek uložili zpátky do skříně. Každopádně teď je na čase tyhle sražené kousky vyhodit a jednoduše na ně zapomenout. Koupila jsem si menší! Snad každá žena si někdy koupila o číslo menší oblečení. Prostě jste si vyhlídli nádherné koktejlky, úžasné džíny, super sukni nebo slušivou blůzku a už jste viděli sami sebe, jak v nich na sebe strháváte veškerou pozornost. A jelikož už byly na stojanu úplně poslední a třeba ještě ve slevě, tak jste po nich rychle hrábli a ani si je nezkoušeli. Doma jste pak zjistili,... Čtěte více Příspěvek Kousky, které nemají ve vašem šatníku co dělat! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.10.2017 21:05 |

podobné články

Miroslav Kalousek a Miroslava Němcová zachraňují demokracii: Miluji Václava Havla, ale...

 
REPORTÁŽ Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii? Tak zněla otázka, na kterou se včera večer snažil odpovědět panel diskutujících pozvaných Klubem na ochranu demokracie. Jak zachránit českou demokracii, vymýšleli profesor Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, poslanci Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, evangelický farář Joel Ruml, šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal.
05.10.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Miroslava Němcová (1777 článků) , Miroslav Kalousek (7818 článků) , Pavel Doležal (11 článků)

Pavel na summitu NATO jasně: Ukrajina musí uspět do konce roku, pak jednání s Ruskem

 
MONITORING Prezident Petr Pavel na summitu NATO v litevském Vilniusu uvedl, že Ukrajina musí dosáhnout rozhodujících úspěchů na frontě do konce roku, kdy by měla začít mírová jednání s Ruskem. V zimě se podle Pavla v zásadě uzavře jakákoliv možnost územních zisků pro obě strany konfliktu. Pavel zároveň vyzval k pokračující vojenské pomoci Ukrajině, ale varoval, že osvobození celého ukrajinského území nejspíše není realistickým cílem.
11.07.2023 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků)

Vůdce separatistů vyzval Porošenka na souboj. Limonov jim chce dělat sekundanta

 
Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij vyzval na souboj ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. A aby situace byla ještě absurdnější, předseda ruské Nacionálně bolševické strany Eduard Limonov by jim chtěl dělat sekundanta. 
19.11.2014 16:01 |

podobné články

Konec manželství po 11 letech: Pavel Liška se rozvádí

 
Jednačtyřicetiletý Pavel Liška už delší dobu nebydlí se svojí o devět let mladší manželkou Kristýnou Liška Bokovou. Pár, který má sedmiletého syna Šimona, chystá rozvod. Další články k tématu: VIDEO: Pavel Liška a jeho parťáci dojeli do Istanbulu VIDEO: Konečně jsme si dojeli pro pivo, hlásí z Turecka Pavel Liška Pavel Liška: Při hraní sígrů čerpám ze sebe Pavel Liška se ožení na Polívkově farmě
14.02.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Liška (287 článků) , Kristýna Boková (41 článků)

Ministr Zaorálek při návštěvě Myanmaru pozval paní Su Ťij do ČR

 
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek navštívil ve dnech 27.- 29. února 2016 Republiku Myanmarský svaz. V hlavním městě Neipyijtó jednal s ministrem zahraničních věcí U Wunna Maung Lwinem a přijal ho také prezident U Thein Sein. Šéf české diplomacie se setkal také s předsedkyní politické strany Národní liga pro demokracii a nositelkou Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij. Národní liga pro demokracii získala v parlamentních volbách v listopadu 2015 většinu v myanmarském zákonodárném sboru.
04.03.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků)