Článek

„Přitlač!“ Legrace z Petra Fialy. Kvůli drahým potravinám

 
Premiér Petr Fiala (ODS) je opět terčem „zájmu“ českého internetu. Důvodem je jeho vysvětlování jeho boje proti rostoucím cenám potravin, a jaké v tom směru vyvíjí „tlaky“. Tím opět rozvířil diskuse naštvaných lidí, kteří se nezdráhají ohánět vulgarismy. A připomínají i perlení Petra Fialy v legendárním videu s Nutellou.
04.07.2024 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)
Podobné články

Až se lidé vrátí domů z prázdnin, začne to. Ohrožení Fialy během předsednictví v EU. Expert tuší, co přijde

 
„Až se lidé vrátí z prázdnin domů, začne stoupat frustrace z drahoty, humanitární krize, kmotrů i covidu. Fialově vládě tak během předsednictví hrozí demonstrace či stávky kvůli mzdám, drahým energiím nebo potravinám. Sociální dialog Strakovka odbývá, čímž si sama škodí,“ říká známý politolog a bývalý poradce předsedy vlády Lukáš Jelínek.
09.07.2022 19:40 |

podobné články

Míra inflace v eurozóně v prosinci kvůli potravinám zrychlila na 2,9 procenta

 
Míra inflace v zemích platících eurem v prosinci zejména kvůli potravinám zrychlila na 2,9 procenta z listopadové hodnoty 2,4 procenta. Ve svém rychlém  odhadu  to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo v eurozóně Slovensko, kde činila 6,6 procenta. Dál zlevňují energie, ekonomové se ale domnívají, že celková inflace by se mohla na začátku letošního roku ještě zvýšit.
05.01.2024 12:20 |

podobné články

John (VV): Odpor vůči genetický modifikovaným potravinám

 
A pokud si někdo myslel, že celý ten odpor vůči genetický modifikovaným potravinám jsem zorganizoval jenom kvůli dnešním a zítřejším volbám, tak je na omylu.
23.05.2014 16:40 |

podobné články

Vostrá (KSČM): Sankce Ruské federace vůči potravinám nás mohou ohrozit

 
Sankce, které zavedla Ruská federace vůči evropským potravinám, budou mít dalekosáhlý dopad, a to i z dlouhodobého hlediska. Vzhledem k tomu, že pro mnoho výrobců potravin v Evropě zmizí najednou jedno veliké odbytiště zboží, tak budou nuceni své přebytky, s kterými nemohli počítat, přesto nějak na evropském trhu uplatnit.
14.08.2014 11:40 |

podobné články

Potravinový masakr aneb revoluce kvůli drahým potravinám

 
Představitelé západních zemí nepřestávají chápat rytmus recesí a oživení jako v zásadě přirozený „koloběh života“, jako věčné odchylky a návraty do rovnovážného stavu. Konjunktura pak musí přijít stejně jistě, jako po noci přichází den.
25.01.2011 23:30 |

podobné články

Zdražování? Zákrok, který Fiala neudělal. Důvod? „Zahraničí“

 
„Podpořit výrobu vepřového a kuřecího masa. Do deseti let bychom byli soběstační,“ říká bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek. Na tradičním setkání zástupců zemědělství v Trhovém Štěpánově promluvil i jeho „klubový“ kolega a herec Ivan Vyskočil. Zmínil papriku za 140 korun a drahý „květákový mozeček“. Hostem setkání byla tentokrát docenta Ilona Švihlíková. Ta poslala vládě vzkaz nejen kvůli drahým potravinám. Nešetřila ani média a žasla nad některými „vládními“ výroky. „Kdyby tohle udělal Babiš, tak ho média ukřižují. Chvilkaři by řvali v ulicích,“ říká.
23.03.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (421 článků) , Ivan Vyskočil (420 článků)

Poslali Američany do... a ponížili USA? Je to ještě zajímavější, Tereza Spencerová ví víc. I o Macronovi, EU a Skripalovi: Legrace končí

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecký prezident Erdogan se odmítl setkat s delegací USA vedenou Johnem Boltonem, který pomáhal inscenovat puč proti vládě Turecka. Tím se Erdogan postavil na stranu Donalda Trumpa v jeho sporu s elitami Ameriky, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz analytička Tereza Spencerová. V Evropské unii podle ní už končí legrace, což se ukazuje na mlčení evropských státníků k Macronovu potlačování protestů žlutých vest, dodává. Legrace v EU podle Spencerové končí, a to třeba i kvůli tomu, co v Polsku vyjednal Matteo Salvini.
10.01.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6323 článků) , John Bolton (23 článků) , Matteo Salvini (104 článků) , John Bolton (23 článků)

Severočeské nemocnice mohou kvůli drahým nákupům přijít o půl miliardy

 
Společnost Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově patřících Ústeckému kraji, má problém. Kvůli drahým nákupům některých zdravotnických přístrojů a zařízení a způsobům výběru dodavatelů jí hrozí, že z téměř půlmiliardové evropské dotace na již realizované projekty modernizace krajských nemocnic nedostane ani korunu.
21.07.2009 17:10 |

podobné články

„Přitlač, ty svi*ě, křičel na mě při tetování klient. Odešel nedodělán,“ líčí tatérka Moni (31). Svým tělem vypráví příběh

 
Před devíti roky se přistěhovala ze Slovenska do Čech, před šesti lety začala s tetováním, před pěti měsíci si spolu s přítelem otevřela tatérský salon v Praze na Žižkově, a před dvěma měsíci se s ním umístila ve finále soutěže Podnikatel a živnostník roku Prahy 3 v kategorii služby. Pro Moniku Fridrichovou (31) alias Moni F. představuje tetování životní vášeň i možnost umělecké seberealizace. „Každé naše tetování je originál,“ říká.
06.03.2018 19:05 |

podobné články

Filip (KSČM): Nový předseda VV v žoldu zahraničních distributorů potravin?

 
Vystoupení Víta Bárty proti drahým potravinám v České republice se při bližším pohledu ukazuje jako čirý populismus.
18.02.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků)

Šlachta (Přísaha): O polovinu vyšší ceny potravin než v západní Evropě

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
03.03.2023 21:30 |

podobné články

Okamura (SPD): Čekají nás nejdražší Velikonoce v historii, upozorňují ekonomové

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
08.04.2023 06:25 |

podobné články

Kubisková (Přísaha): Proč máme tak drahé jídlo, i když ceny energií a zemědělci zlevňují?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu kv drahým potravinám.
23.08.2023 12:10 |

podobné články

Video, za které se smáli Fialovi: „Jen začátek,“ slíbil jeho poradce. A udeřil na potravináře

 
Premiér vytáhl do boje proti drahým potravinám v Česku. Ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček v pořadu Interview ČT24 je přesvědčen, že Fialovo (ODS) video o lepších a levnějších potravinách v Německu bude efektivní a připraví dobrou půdu k vyjednávání o cenách potravin, které chce vládní kabinet dostat na úroveň běžnou u našich zahraničních sousedů. Premiérův průzkum je podle ekonoma mnohem vypovídající o situaci na trhu než ten od antimonopolního úřadu.
09.11.2023 22:00 |

podobné články

Niedermayer (TOP 09): Věřím, že si premiér chtěl videem s Nutellou otevřít cestu k euru

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám a euru.
06.02.2024 14:05 |

podobné články

Sex ve Čtyřlístku? Byla to čirá klukovina a legrace. Omlouvám se, říká autor kreseb

 
"Byla to legrace, bohužel teď už to legrace není. Omluvil jsem se a tím to pro mě končí," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Bohumil Fencl.
05.01.2016 16:25 |

podobné články

Petr Kolář má smůlu: Vile za 30 milionů počtvrté klesla cena, problém je vytápění drahým plynem

 
Rocker Petr Kolář (55) byl ještě začátkem roku potenciálním majitelem třiceti milionů, když se za tuto cenu schylovalo k prodeji jeho domu v pražské Uhříněvsi. Jenže kvůli válce na Ukrajině, drahým energiím a nejistotě na realitním trhu mu už krachlo hned několik prodejů. Jak redakce eXtra.cz zjistila, po zlevnění o pět milionů nyní cena klesla ještě níže. „Situace na trhu je napjatá,“ přiznal nám zpěvákův realitní makléř Dušan Měchura.
24.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (740 článků)

Radí vládě. Ale výrobu odstěhovala do Indonésie

 
Zuzana Ceralová Petrofová je členkou poradního orgánu vlády NERV (Národní ekonomické rady vlády -pozn. red.), který vládě doporučuje různé recepty na to, jak dosáhnout hospodářského růstu, například zpružněním zákoníku práce, změnou systému dávek či reformou neefektivní veřejné správy. Ale její firma Petrof bude stěhovat výrobu do Indonésie. Kvůli drahým energiím, nekvalifikovaným a drahým zaměstnancům. Petrofová sice radí vládě, ale stěžuje si i na zvyšování daně z nemovitosti. Tu NERV navrhl zvýšit.
13.02.2024 12:10 |

podobné články

Fialova vláda pod palbou kritiky kvůli růstu elektřiny. Češi platí mnohem víc než ostatní, tepe do ni Babišovo hnutí ANO

 
Hnutí ANO opět vytáhlo do boje proti vládě Petra Fialy. Tentokrát kvůli drahým energiím a zvýšení ceny regulované složky energie, která je naplánovaná na celý rok. Zatímco stínový ministr Karel Havlíček ukazuje, že Češi platí za elektřinu skoro nejvíce v Evropě, Patrik Nacher na sociálních sítích tepe Fialovy nesplněné sliby a pozadu nezůstávají ani další členové nejsilnějšího opozičního hnutí.
07.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Karel Fiala (280 článků) , Karel Fiala (169 článků)