Článek

Příští zastávka: U Prdlavky! Pocta filmu Vrchní, prchni na Žižkově, budou sem jezdit autobusy 101

 
Autobusová linka číslo 101 pražské městské hromadné dopravy (MHD) nově povede i přes Žižkov. Autobusy tak budou stavět například i na nové zastávce U Prdlavky, která vznikla ve Slavíkově ulici v Praze 3. Název nové zastávky na znamení odkazuje k filmu Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Vrchní, prchni!, jehož hlavní hrdina Dalibor Vrána poblíž bydlel, uvedli v pondělí náměstek pražského primátora Adam Schreinherr (Praha Sobě), starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) a scénárista Zdeněk Svěrák.
22.11.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (343 článků) , Ladislav Smoljak (156 článků) , Jiří Adam (49 článků) , Adam Adam (266 článků) , Adam Adam (266 článků)
Podobné články

Abrhám má zastávku U Prdlavky: Otevřel ji Zdeněk Svěrák

 
A pak že nemají v pražském Dopravním podniku rádi humor. Něco tam bude, když ve Slavíkově ulici v Praze 3 na Žižkově zprovoznili novou zastávku s neskutečným jménem: U Prdlavky!
24.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (343 článků)

Pyško prozradil tajemství filmu Vrchní, prchni! Tajné manévry na natáčení!

 
Alexej Pyško (61) ztvárnil řadu rolí, například ve filmu Gangster Ka, v pohádce Kdo probudí Pindruše? či v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů. Ovšem ve filmu Vrchní, prchni!, kde hrál ještě za studií, ho možná ani nepoznáte. Objevil se v roli nadstrážmistra VB! Co po letech prozradil o natáčení?
22.01.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexej Pyško (43 článků)

Velice netradiční vánoční povídání: „Jak sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vytáhl flašu a tak sem se nasmál, že sem byl skoro ožralé.“

 
PŘÍBĚH „Nespadám pod nadvládu Evropské unie ani našeho prezidenta. Sám kořalu nikdy nepiju, ale když sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vyslopal celó flašku, jak sem se nasmál.“ Takhle hovoří mistr řezbář z Loštic Jaroslav Beneš. Jeho betlém je známý po celé Moravě a jezdí se na něj dívat i lidé ze zahraničí. Teď si na zahradě prohlédnou i protiunijní vtípky.
24.12.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Smutná proměna Vilhelmové: Z dračice se stala Douchová z Vrchní, prchni!

 
Tatiana Vilhelmová (35) dlouho patřila mezi femme fatale českého filmu a hvězdy všech večírků. O to více překvapuje, že se nyní na společenské akci objevila v plášti silně připomínající styl mladé knihkupkyně Douchové z filmu Vrchní, prchni.
25.04.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Dyková (483 článků)

Brýlatá ošklivka Douchová z Vrchní, prchni! po 37 letech: Je z ní zrzka a nepochopíte, čím se živí!

 
Na šedou myšku Douchovou z knihkupectví z geniální komedie Vrchní, prchni! si určitě pamatujete. Po její představitelce Zuzaně Fišerové-Svátkové (58) se však po natočení filmu slehla zem. Přála si velkou kariéru u filmu, ale žádné nabídky už nepřišly. A tak šla Fišerová pracovat rukama, ale snít o šoubyznysu nikdy nepřestala. Jak dnes vypadá a co dělá?
22.12.2017 21:00 |

podobné články

Dyk jako z Vrchní, prchni: Na premiéře roznášel panáky!

 
Ještě zasunout do zadní kapsy »kasírtašku« a mohl si v kavárně Lucerna přivydělat jako falešný číšník Dalibor Vrána z filmu Vrchní, prchni. Vojta Dyk (34) na večírku po premiéře nového českého filmu Příliš osobní známost sklízet ze stolu půllitry a roznášel panáky tvrdého alkoholu.
18.01.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (885 článků)

Douchová z Vrchní, prchni? Takhle teď vypadá!

 
Role prodavačky Douchové ve filmu Vrchní, prchni z ní udělala hvězdu. Jenže pak na dlouhé roky ze světa herectví zmizela. Co se vlastně stalo s herečkou Zuzanou Fišerovou (51)?
23.03.2010 05:15 |

podobné články

Legendární český film Vrchní, prchni!: Vrchního měl hrát Nárožný!

 
Že vás nesmrtelná komedie Vrchní, prchni (1980) nemůže už ničím překvapit? Tak schválně, věděli jste, že v ní hrál Vladimír Menšík (†58), Vlastimil Brodský (†81) či Jiřina Bohdalová (80), ale jejich scénka, která už byla natočena, se na plátno nakonec nedostala? A že hlavní role knihkupce Dalibora Vrány byla původně psaná pro Petra Nárožného? Pojďte se s námi podívat na další tajemství slavného filmu.
12.03.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Brodský (136 článků) , Jiřina Bohdalová (1190 článků) , Vladimír Menšík (144 článků) , Petr Nárožný (111 článků) , Vlasta Bohdalová (32 článků)

Vrchní, prchni! Policie hledá barmanku, která zpronověřila 50 tisíc

 
Situace jako vystřižená ze známého českého filmu Vrchní, prchni! Pražská policie totiž pátrá po barmance ve věku 30 až 35 let, která se nechala dvakrát zaměstnat v baru, pak ale odešla s celou hotovostí. Celkem nadělala škody za 50 tisíc korun a hrozí ji vězení.
02.09.2012 10:55 |

podobné články

Kam zmizela Douchová z »Vrchní, prchni!«: Takhle dnes vypadá! Tipnete si, čím se živí?

 
„Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá,“ hulákal Josef Abrhám ve filmu »Vrchní, prchni!« a prodavačka, kterou nedávno přijal do svého knihkupectví, se krčila bojácně za pultem. Tou prodavačkou nebyl nikdo jiný než Zuzana Fišerová Svátková (56), pro kterou veleslavná komedie bohužel znamenala konec herecké kariéry. Proč?
11.04.2015 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (260 článků)

Dádina odpověď na sexy fotku Slováčkovy milenky: Svlékla se celá a oživila tím Manuelu z filmu Vrchní, prchni!

 
Zase ta koupelna! Dáda Patrasová (59) se  po 35 letech objevila před kamerou opět v rouše Evině. Vypadá podobně jako kdysi v komedii Vrchní, prchni, kde hrála svůdnou Manuelu.
20.08.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (1357 článků)

Kam zmizela Douchová z Vrchní, prchni? Dost zestárla a neuhádnete, čím se teď brýlatá ošklivka živí

 
„Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá,“ hulákal Josef Abrhám ve filmu Vrchní, prchni! na prodavačku knih, kterou přijal, protože byla ošklivá a jeho fyzicky nepřitahovala. Už je to přes třicet let, kdy se film točil, ale co se stalo se Zuzanou Fišerovou Svátkovou (56), která hrála tu brýlatou ošklivku? Herectví dala dávno vale.
29.04.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (260 článků)

Abrhámovi s Douchovou zbudou oči pro pláč! Knihkupectví z „Vrchní, prchni“ končí

 
Proslulé knihkupectví Fišer, které se proslavilo hlavně díky filmu „Vrchní, prchni“, je krůček od zavření. Majitelka se totiž nedohodla s bytovým družstvem Rovnost. Od ledna příštího roku si tak knížku v prostorách populární prodejny už nekoupíme...
23.06.2016 12:05 |

podobné články

Knihkupectví z Vrchní, prchni! končí. Místo něj bude bageterie nebo kavárna

 
Proslulé knihkupectví Fišer z pražské Kaprovy ulice, známé také z filmu Vrchní, prchni!, tady končí. Pronajímatel domu mu neprodlouží smlouvu a místo něj tady chce vybudovat bageterii nebo literární kavárnu.
21.12.2016 18:05 |

podobné články

Místo knihkupectví Fišer z Vrchní, prchni! bude bistro. Otevře začátkem října

 
V místech, kde desítky let sídlilo knihkupectví Fišer známé z filmu Vrchní, prchni!, otevřou bistro. V Kaprově ulici v Praze 1 už začala přestavba prostor. První zákazníci by se tu měli najíst začátkem října. Původně se přitom mluvilo o tom, že zde vznikne literární kavárna.
20.07.2017 06:15 |

podobné články

Nejistá budoucnost knihkupectví z Vrchní, prchni! Je bez střechy nad hlavou

 
Velice nejistá je budoucnost vyhlášeného pražského knihkupectví Fišer, které si zahrálo i v legendárním filmu Vrchni, prchni! Dlouhá léta sídlilo v Kaprově ulici. Pak se mělo přesunout do Rybné. To však radnice Prahy 1 zakázala!
05.10.2017 12:15 |

podobné články

"Vrchní, prchni" s tramvají. V Bratislavě prý řádí falešná třináctiletá řidička

 
Bratislavský dopravní podnik řeší vážný, byť krajně úsměvný problém. Jako ve slavném filmu Vrchní, prchni! číšníkům totiž jeho profesionálním strojvedoucím tramvají fušuje do řemesla někdo cizí. Na Slovensku totiž řádí falešná řidička. A navíc je nezletilá!
09.02.2020 09:10 |

podobné články

Kolja či Vrchní, prchni! Změnila se místa, kde se natáčelo?

 
S čerty nejsou žerty, Kolja nebo Vrchní, prchni!. Marek Mičke pátrá po místech, kde se točily oblíbené filmy. Vždy si vytiskne políčko z filmu, vypraví se na dané místo a snímek se snaží „zasadit“ do lokace tak, jak vypadá dnes. Některá místa zůstala stejná i po desítkách let, jiná se změnila k nepoznání. Na jednu takovou výpravu jsme se vydali s ním.
21.06.2021 08:25 |

podobné články

Zemřela spolužačka Dalibora Vrány z Vrchní, prchni! Ludmile Krajíčkové bylo 88 let

 
Svět opustila ve věku 88 let herečka Ludmila Krajíčková, kterou mohou televizní diváci znát z filmu Vrchní, prchni! V legendárním snímku si zahrála spolužačku Dalibora Vrány, kterého ztvárnil Josef Abrhám. 
17.08.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (260 článků)