Článek

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

Podobné články

Schillerová prý ani nevěděla, jak hrubě s Hamáčkem mluví. A poslanci kývli na Pětadvacítku

 
Poslanci ve středu dokončili debatu o příspěvcích pro společníky malých společností s ručením omezeným. Ti peníze dostanou, náklady ale dopadnou na obce a kraje, ne na státní rozpočet, jak chtěli senátoři. Ostrý výrok má za sebou vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Její „příště se na vás vyse*em“ mířené k Janu Hamáčkovi (ČSSD), který s ní sedí ve vládě, pohoršilo řadu politických kolegů. Schillerová sama pro Novinky.cz uvedla, že o vyřčené vulgaritě ani nevěděla, předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi se za ni nicméně omluvila o „on to velkoryse přijal“.
27.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Hamáček do Moskvy nepoletí, cestu pro Sputnik mu „zatrhl“ Babiš. Pekarová mu vmetla ruské tanky

 
Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes ve Sněmovně neprosadily sněmovní debatu o pondělní cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček měl v Rusku jednat o vakcíně Sputnik V, nakonec ale nepoletí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to Blesku potvrdil bez dalších podrobností. Cestu Hamáčkovi sám zatrhl, píše s odkazem na své zdroje server iDNES.cz. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) přitom popřál Hamáčkovi šťastnou cestu, ale vyslovil domněnku, že Rusům stačilo zavolat a objednat letadlo. Opoziční představitelé upozorňují na to, že Hamáček chtěl do Ruska v době napětí s Ukrajinou, kdy Rusové nachystali již i tanky s „invazními pruhy“ jako před zásahem v Československu.
16.04.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

„Příště jsou na řadě policisté?!“ Schillerová ve Sněmovně naposledy zahřměla. Marně

 
„Šetříte na našich rodičích a prarodičích, na těch, kteří nás vychovali.“ Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová ve svém vystoupení ve Sněmovně nešetřila pětikoaliční vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Ta dnes před polednem po čtyřdenním obstrukčním maratonu dolní komorou Parlamentu protlačila návrh novely zákona snižující valorizaci důchodů pro tento rok. Schillerová to označila za „hanebné“ a varuje, že příště by vláda mohla obrat policisty či nemocnice.
04.03.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků)

Schillerová: Nejsem si vědoma, že bych řekla Hamáčkovi, že se na ČSSD vyse*eme

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) řekla ve středu Novinkám, že si není vědoma toho, že by ve Sněmovně počastovala předsedu koaliční ČSSD Jana Hamáčka vulgárními slovy. Spor se týkal jednání o kompenzacích obcím za spolufinancování bonusu pro podnikatele.
27.05.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Fiala a Schillerová se hádali o mrtvé na covid. A 25 procent odmítačů očkování v Česku

 
Vláda zaspala s očkovací kampaní a 30 tisíc mrtvých na koronavirus jde na její vrub. Je o tom přesvědčený předseda občanských demokratů Petr Fiala, jak uvedl v nedělní Partii na Primě. Zároveň zkritizoval předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), že v kampani šlapal po křížích připomínajících oběti covidu. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) Fialovi vmetla, že pokud by vláda dala na opozici, mohlo by být mrtvých ještě víc. Zmínila přitom to, že i šéf ODS svého času zpochybňoval nošení roušek. Schillerová zároveň připustila, že v Česku je 25 procent odmítačů očkování a je potřeba aspoň část z nich přesvědčit, abychom dosáhli kolektivní imunity.
08.08.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Petr Fiala (5739 článků)

Hamáčkovi to drhne: V některých krajích ho s vládou poslali do háje, jinde se neví, jak dopadne

 
Vstup do vlády s hnutím ANO leží předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi poměrně výrazně na srdci. Spolu s místopředsedou Jiřím Zimolou se snaží přesvědčit straníky, aby hlasovali pro vstup do vlády. Jak píše dnešní Právo, Hamáčkovi se však úplně přesvědčování nedaří.
22.05.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Příště se na vás vyse*em. Schillerová ve Sněmovně ilustrovala koaliční pohodu

 
Návrh poslance ČSSD Ondřeje Veselého, aby se Sněmovna zabývala kompenzací daňových příjmů samospráv v souvislosti s kompenzačním bonusem, který mají inkasovat živnostníci a malé společnosti, zaskočil a naštval koaliční partnery z hnutí ANO.
27.05.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (160 článků) , Ondřej Veselý (160 článků)

Arogantní a zavádějící! Zajímat by nás to ale mělo: Lídr Soukromníků na Zlínsku reaguje na to, co napsal Čunek Hamáčkovi. Na to se posaďte…

 
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) sepsal „ostrou“ reakci adresovanou ve formě otevřeného dopisu ministru vnitra za sociální demokracii Janu Hamáčkovi.
20.02.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (887 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

„Příště se na vás vys*rem?“ Schillerová o hlášce, angličtině i dopadu viru na kapsy Čechů

 
Koronavirus zasáhl i úspory řady Čechů. Museli do nich sáhnout, když byli ze dne na den odříznuti od zdroje své obživy. Nyní se jen pomalu vrací zpět k práci a Česko po první vlně zdravotních trablů vyhlíží, jak rozsáhlé budou dopady ekonomické krize. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) mluvila o dopadu viru na peníze v Česku a hospodaření s nimi v pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Hájila růst schodku rozpočtu na astronomických 500 miliard, vysvětlovala, proč je výhodné si půjčovat, zabrousila však i ke své angličtině a sněmovní hlášce „Příště se na vás vys*rem“, adresované koaličnímu partnerovi.
09.06.2020 05:10 |

podobné články

„Babiš je deb*l. A příště se na vás vys*rem.“ Sňatek ANO a ČSSD přežije hádky i přestřelky?

 
Není to zcela harmonické manželství. Spíš sňatek z rozumu, který přežívá, protože jej chtějí až do voleb udržet obě strany. Menšinová vláda ANO a ČSSD čelí 3. pokusu o vyslovení nedůvěry, koaliční partneři se svorně brání, že vláda funguje a není důvod na tom nic až do říjnových voleb měnit. Pryč jsou časy, kdy ČSSD zmiňovala nepřekročitelné červené čáry a možný konec spolupráce. Přestože je patrné, že mezi nimi nadále panuje jisté napětí, jejich lídři Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) pokusy o „sestřelení“ vlády kritizují. Sociální demokraté přitom nejednou hrozili odchodem vlády, Babiš však vzkazoval, že to nikdy neudělají. Na hádky docházelo často kolem ministryně Jany Maláčové (ČSSD), která na Babiše ukázala prstem i nedávno. Dříve o premiérovi prohlásila, že je „deb*l“, sama to několikrát schytala. Servítky si nebrala ani vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která svého koaličního partnera počastovala slovy „příště se na vás vys*rem“. A i letos se ve Strakově akademii křičelo.
03.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Schillerová ukázala, kde plánuje šetřit. To nejsou žádné úspory, vmetla jí opozice

 
V letošním roce počítá ministerstvo financí podle šéfky státní kasy Aleny Schillerové (za ANO) s ekonomickým růstem Česka o 3,1 % HDP. Vychází přitom z předpokladu, že od poloviny roku bude česká ekonomika v plném provozu. „Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by od poloviny roku neměl jet naplno,“ řekla Schillerová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. I z toho důvodu by jí letošní schálený schodek státního rozpočtu ve výši 500 miliard měl stačit. Ministryně se v debatě s ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem a pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem rozhovořila i o svém plánu na konsolidaci veřejných financí. A schytala kritiku.
09.05.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (422 článků)

Já nejsem ekonom. Schillerová připomněla Stanjurova slova z minulosti

 
Bývala ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se zostra pustila do ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) a staví do kontrastu to, co sliboval před volbami, a co činí dnes jako ministr financí. Připomněla mimo jiné jeho vlastní větu: „Nejsem ekonom.“ A to byl teprve začátek. Udeřila i na celou vládu Petra Fialy (ODS). „Jste přímo zodpovědní za brutální inflaci v této zemi,“ vmetla celé vládě. A spustila slovní palbu...
19.03.2023 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků)

Sedím tady jak oukropeček. Příště se na vás vy... Kalousek, Babiš a další se hádali o prachy. Vážná dohra?

 
Na včerejším zasedání Poslanecké sněmovny bylo veselo, alespoň si to mysleli jak Andrej Babiš, tak předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Řešilo se, jakým způsobem obcím a krajům kompenzovat, že musejí platit podporu pro malé firmy a OSVČ. Ale došlo i na kopance do pražského primátora, vzpomínky na Kalouskovo hospodaření a obvinění z demagogie. „Budeme tady zase do půlnoci,“ neodpustil si předseda Trikolóry Klaus, ale poslanci se rozešli už v deset hodin. A ministryně Schillerová řekla o Janu Hamáčkovi něco nepříliš diplomatického, když mikrofony běžely.
27.05.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Maléry Aleny Schillerové: Vulgarity i luxusní byt z eráru. Ministryně přiznala přešlapy

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přiznala drobné přešlapy. Ty se na ní lepí především v posledních týdnech. V době, kdy vláda zakázala kadeřníkům střihat, zveřejnila fotografii s profesionálně upraveným účesem. Za své výrazy, kdy směrem k ČSSD použila spojení „příště se na vás vy*erem“, se omlouvala vicepremiérovi Janu Hamáčkovi a novináři se u ní snažili ověřit znalost angličtiny. Kritiku ministryně podle svých slov nemá problém přijmout, řekla Blesk Zprávám.
31.05.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Výběr zásnubního prstenu nemusí být pro muže vždy jednoduchý

 
V současných kulturách a civilizacích jsou to samozřejmě právě muži, kteří žádají své partnerky o ruku. V tomto ohledu je to určitě unikátní rituál, který je spojený také s předáním zásnubního prstenu. A právě výběr tohoto pravého nemusí být pro vašeho partnera vždy jednoduchý. A tento článek může i tomu vašemu pomoci v tom, jak vybrat ten pravý. Lze mu ho tak dát nenápadně přečíst, stejně jako mu můžete několik tipů naznačit. Díky nim budete mít jistotu, že koupí přesně takový, který si zamilujete. Na druhou stranu zásnubní prsten s diamantem patří mezi takovou klasiku, se kterou pravděpodobně žádný muž nic nezkazí. Ostatně právě diamant, nebo jiný dražší kámen patří mezi základ takového prstenu. Naznačujte před klenotnictvím Pokud tušíte, že se váš přítel v nejbližších měsících vysloví, je ideální ho lehce nasměrovat k tomu, jaký prsten by se vám líbil. A jak na to? Je to velmi jednoduché, jelikož stačí chodit kolem zajímavých klenotnictví, prohlížet si nabídku prstenů a samozřejmě zavítat i dovnitř. Poté si vybírat takové, které se vám skutečně líbí. Pokud bude váš partner všímavý, ihned pochopí, jaký máte vkus a co vás nejvíce láká. A to třeba i s ohledem na materiál, jako je: Žluté zlato Bílé zlato Stříbro Samozřejmě při výběru z konkrétních možností nezapomeňte také jasně naznačit to, jaká velikost by na vašem prstu seděla nejlépe. I díky tomu nebudete nemile překvapena z většího, nebo naopak menšího provedení. Svěřte se své kamarádce, nebo někomu blízkému Máte-li vy i váš partner společnou kamarádku, nebo někoho blízkého, můžete si být jisti, že se jí váš budoucí manžel jistě zeptá na radu. Je proto dobré se jí svěřit s tím, co se vám líbí, jaká je velikost vašich prstů a čím by vás zaručeně zaujal. Kamarádka se tak stane dokonalým prostředníkem a vašeho partnera povede tou správnou cestou. Pro vás to znamená, že vybírané zásnubní prsteny budou plně odpovídat... Čtěte více Příspěvek Výběr zásnubního prstenu nemusí být pro muže vždy jednoduchý pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.07.2015 08:56 |

podobné články

VIDEO Mlčte! Jste namyšlená, arogantní... Skopeček a Schillerová na jedné obrazovce. Bouchlo to

 
Ve Zprávách PLUS na CNN Prima News došlo k vyhrocené konfrontaci. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert vládní ODS Jan Skopeček se pustil do předsedkyně poslaneckého klubu opozičního ANO Aleny Schillerové za to, že ho vybídla, „aby mlčel“, označil ji za „namyšlenou a arogantní“.
21.06.2022 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (422 článků)

Babiš si z vás dělal srandu, smál se Jurečka Hamáčkovi. Ten spustil o „legendárních bitvách“ Maláčové

 
Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda sociální demokracie Jan Hamáček a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ve studiu to mezi nim pořádně jiskřilo. Hamáček varoval, že ODS rozprodá Česko. „My nebudeme podporovat privatizaci Českých drah a České pošty, aby tady někdo rozprodával českou politiku jak v devadesátkách,“ rozjel se Hamáček. Jurečka se Hamáčkovi smál za společnou koalici s ANO. „Kde jste s tím došli? Andrej Babiš vás úplně rozcupoval a dělal si z vás srandu,“ vypálil Jurečka.
05.09.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Marian Jurečka (1114 článků)

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články

My budeme ty finance skutečně řídit, víte? Schillerová nad Stanjurou jen kroutila hlavou

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se před kamerami ČT střetli končící ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a pravděpodobný příští ministr financí ve vládě Petra Fialy Zbyněk Stanjura (ODS). Schillerová znovu kritizovala Českou národní banku. „Ukáže se, že mám pravdu,“ hřímala ve studiu. Stanjura vyrazil do útoku a prohlásil, že paní Schillerová a pan Babiš jen odvádějí pozornost od vlastních chyb. A to byl teprve začátek. Ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků) , Zbyněk Stanjura (515 článků)