Článek

Přísné opatření zabralo. První uzavřené okresy na koronavirových mapách blednou

 
Chebsko, Sokolovsko a Trutnovsko byly před měsícem z hlediska šíření koronaviru nejpostiženějšími okresy v Česku, vláda tam proto v polovině února vyhlásila uzávěru. Lidé nesměli až na výjimky tyto okresy opouštět nebo do nich cestovat. Zhruba po měsíci jsou tyto regiony na koronavirové mapě znatelně bledší.
09.03.2021 04:25 |

podobné články

Podobné články

Hřib a Pecková chtějí zrušit omezení mezi Prahou a okresy

 
V současných opatřeních uzavřené hlavní město Praha by se mohlo rozrůst o dva středočeské okresy, Praha-východ a Praha-západ. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) požádali ministerstvo vnitra, aby se na Prahu a dva příměstské okresy, které spadají do Středočeského kraje, pohlíželo jako na jeden celek.
22.03.2021 02:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (159 článků)

Velký přehled k 1. březnu: Nová opatření a formuláře k přejíždění hranic okresů

 
Od pondělního rána se na příští tři týdny po celé zemi zpřísňují koronavirová opatření. Omezení platí například pro cestování mezi okresy, vycestovat tak můžete jen za prací nebo třeba k lékaři, pakliže to doložíte. Redakce eXtra.cz pro vás má souhrnný přehled toho, jak budou opatření vypadat, jaké formuláře k cestování mezi okresy potřebujete a co všechno si během přísných opatření nakoupíte.
01.03.2021 08:11 |

podobné články

Babišovy příjmy blednou před Valentou

 
Statisíce i miliony na účtech, ale také statisícové a milionové dluhy. Tak vypadají majetková přiznání poslanců, senátorů i členů vlády za loňský rok, která museli politici do úterý zaslat do centrálního registru oznámení. Nepřekvapí, že na předních místech žebříčku se drží premiér Andrej Babiš (ANO), který sice kvůli zákonu o střetu zájmů vložil svůj majetek do svěřenských fondů, ale zisky z jeho firem mu dál plynou na účet. Jeho příjmy ale „blednou“ před loňskými zisky senátora Iva Valenty (zvolen za Soukromínky), jinak označovaného za krále hazardu.
01.07.2020 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21708 článků)

Vláda bude dál jednat o zpřísnění koronavirových opatření

 
Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění koronavirových opatření v Česku. Na rozsahu opatření se ministři shodli ve středu, dnes se kvůli nim opět sejdou s opozicí.
25.02.2021 06:35 |

podobné články

Záhada: město neexistuje. Je ale na mapách

 
V online databázích a na mapách Googlu je zaneseno město jménem Argleton. Tajemné místo ale ve skutečnosti neexistuje.
02.11.2009 09:10 |

podobné články

Překvapení: V Karviné našli archeologové dům, který není na žádných mapách

 
Archeologové při průzkumu v centru Karviné odkryli zbytky rohového měšťanského domu na Masarykově náměstí. Jde o velké překvapení, dům nebyl zakreslen v žádných mapách.
31.08.2017 15:25 |

podobné články

Únoscův dům, jaderná elektrárna či mizící ostrov: 10 tajných míst, které na Google mapách nenajdete

 
Žádné nápisy „Terra Incognita“ (země neznámá) ani „Hic sunt dracones“ (zde jsou draci) dnes na mapách nenajdete, přesto musela společnost Google z různých důvodů na svém mapovém portálu promazat některá místa - jde především o různé vojenské základny, ale i oblasti obestřené tajemstvím či zločinem. Podívejte se na výběr deseti nezakreslitených částí světa.
08.12.2018 13:55 |

podobné články

Sexy blondýna běhá tak, aby na mapách malovala pinďoury

 
Je hezká a vtipná. Blondýna Claire (33) z amerického New Jersey už tři roky běhá tak, aby na mapách v aplikaci namalovala obrázky pinďourů. Že je to dětinské? Je, no a co?
21.01.2019 18:50 |

podobné články

Chaos, ale i návrat roušek na dohled: Jak reagují „zelené“ okresy na Vojtěchův semafor?

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemiologické situace. Vychází z ní, že v Česku nejsou okresy s horší epidemickou situací nákazy covidem-19 než stupeň 1 označený zeleně, kterých je devět. Jsou to Praha, Praha-západ, Praha-východ, Ostrava-město, Karviná a Frýdek-Místek a dále Brno-město, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.
03.08.2020 22:15 |

podobné články

Tři okresy v uzavřené zóně: Odříznuto je 300 tisíc lidí. Co je čeká dál?

 
Nesmí se dovnitř ani ven! Od včerejška jsou okresy Cheb, Sokolov a Trutnov uzavřeny kvůli šířící se nákaze koronavirem. Na jejich hranicích se kvůli policejním kontrolám tvořily kolony. Co bude, pokud skončí nouzový stav?
13.02.2021 05:15 |

podobné články

Babiš chce na tři týdny umrtvit Česko: Jen do práce a domů! Od 1. 3. uzavřou okresy i školky?

 
Vláda ve čtvrtek pokračovala v jednání o zpřísnění koronavirových opatření v Česku. Premiér Andrej Babiš (ANO) hájil nutnost na tři týdny zavést výrazné omezení pohybu. Vláda navrhuje omezit pohyb lidí v rámci okresů, Babiš vzkázal, ať lidé jezdí jen do práce a domů. Uzavřít se mají školy a školky. V plánu jsou i další novinky - vrací se mj. 14denní karanténa, která se u rodin může prodloužit až na tři týdny, což kabinet vůbec neřekl. A na řadě míst včetně obchodů nebudou stačit již ani dvě chirurgické roušky přes sebe, nutné budou respirátory. Nová opatření mají platit od 1. března. Zásadní však je, aby opozice souhlasila s návrhem vlády na prodloužení nouzového stavu.
25.02.2021 11:30 |

podobné články

Vojtěch představil systém semafor pro okresy: Opatření budou podle stupňů, Praha je ve žlutém

 
Jak dobře víte, pro rozpoznání rizikových a nerizikových zemí, kde se vyskytuje koronavirus, byl vytvořen tzv. semafor. Tuto metodu představil Adam Vojtěch (33) i pro české okresy. Jde o čtyřstupňový systém, kterým se hygienici budou řídit při vyhlašování omezení a opatření proti šíření nákazy.
27.07.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1221 článků) , Adam Vojtěch (950 článků)

Tvrdá opatření: Zákaz pohybu mezi okresy. Vláda chce zavřít i školy a řadu obchodů

 
Sílící epidemie koronaviru přiměla vládu k plánu na tři týdny ještě víc omezit volný pohyb a vzájemné kontakty. Pravděpodobně od pondělí 1. března chce zakázat pohyb mezi okresy, zavřít se mají školky i školy a další část obchodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes opatření projedná s opozicí. Bude žádat prodloužení nouzového stavu, který je podle něj k zavedení restrikcí potřeba. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává denní přírůstky až 20.000 nakažených. Vláda o pomoc s pacienty s nemocí covid-19 požádá Německo a Polsko. Stát plánuje přispívat na plošné testování ve firmách.
26.02.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21708 článků)

O půlnoci skončí nouzový stav se zákazem cestování mezi okresy

 
O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav. Opatření proti šíření koronaviru se nově budou řídit pandemickým zákonem. Změna s sebou přináší konec zákazu cestování mezi okresy nebo nočního vycházení. Zároveň se do škol vracejí žáci prvního stupně základních škol a do školek předškoláci. Řada opatření ale zůstává i nadále kvůli stále vážné epidemické situaci platná včetně uzavřených restaurací a většiny obchodů nebo nošení ochrany dýchacích cest.
11.04.2021 07:30 |

podobné články

Pracovní kontakty mají dopad na epidemii. Vláda nemá na co čekat. Musí se častěji testovat a podporovat home office, říká sociolog Prokop

 
Vláda chce, aby nouzový stav pokračoval dalších třicet dnů a minimálně do Velikonoc zůstaly uzavřené okresy. Parametrů vhodných pro rozvolňování opatření dosáhne Česko zřejmě na konci dubna. O důvěře lidí ve vládní opatření a o tom, co by bylo třeba vylepšit, promluvil v pořadu Interview ČT24 sociolog Daniel Prokop.
22.03.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (300 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků) , Daniel Daniel (539 článků)

Uvolňování jen v náznacích: Možná návštěvy na Velikonoce, školy možná za měsíc

 
Jen neochotně zatím mluví představitelé vlády o termínech uvolňování koronavirových opatření. Skoupý byl ve čtvrtek i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), naznačil ale, že ve hře by mohlo být, že by se na Velikonoce zrušilo omezení pohybu mezi okresy. Žáci by se podle něj mohli vracet do škol „na dohled měsíce”.
18.03.2021 21:20 |

podobné články

Aktualizovaný semafor: K červené Praze přibyly tři okresy

 
Do červeného stupně značícího komunitní přenos se k Praze přidaly i okresy Uherské Hradiště, Praha-západ a Praha-východ. Semafor opatření ke konaviru zveřejnil v pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula.
02.10.2020 14:50 |

podobné články

Okolí Prahy zčervenalo! 94 nakažených v jedné škole, roste počet případů bez jasného zdroje nákazy

 
Okresy Praha-východ a Praha-západ jsou na takzvaném semaforu nově červené, zbylé středočeské okresy jsou oranžové. Červená barva značí nejvyšší riziko nákazy koronavirem, je jí označena také Praha a nově Uherskohradišťsko. V současnosti se covid-19 šíří v okresech kolem Prahy komunitně, řekla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová. Hygienici ale podle ní neplánují zavádění dalších opatření nad rámec již přijatých.
02.10.2020 15:25 |

podobné články

Čtyři kraje nechají školy otevřené

 
Zatímco v řadě regionů se od pondělí budou zavírat střední i vysoké školy, v Jihočeském, Královéhradeckém, Olomouckém a Libereckém kraji to neplatí. Přitom na semaforu, podle něhož se opatření ve školách zavádějí, nemají všechny okresy v těchto krajích zelenou barvu. Některé kraje, jejichž okresy mají i oranžovou barvu, ale bez pardonu výuku ruší.
04.10.2020 19:55 |

podobné články