Článek

Příprava na boj s Ruskem? „F35 tu budou za deset let.“ Po slovech Řehky smutný smích

 
Náčelník Generálního štábu Armády ČR varoval, že vedle Ruska ohrožuje českou bezpečnost i terorismus, a pokud budeme tolerovat projevy podpory terorismu, pak bude prakticky nemožné se terorismu ubránit. Prezident Pavel Řehovi poděkoval, že zmínil vše podstatné. Zato glosátorka veřejného dění Kateřina Dostálová tak shovívavá nebyla. Poslala vzkaz premiéru Fialovi. A nebyla sama…
21.11.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (346 článků)
Podobné články

„Jaderný konflikt, vnější nepřítel? Troubit do války umí! Ať se bojí vlastních lidí.“ Po slovech Řehky vztek

 
Příprava české armády na konflikt s jadernou velmocí? Podle šéfa generálního štábu Karla Řehky je to nutné. Do jaké míry se s tím ztotožňují čeští politici parlamentních i neparlamentních stran? ParlamentníListy.cz přináší širokou anketu.
21.11.2023 21:30 |

podobné články

„Skandál! Ukliďte ho.“ Babiš kopl do Řehky. Na Richterovou už to bylo moc

 
Čtyřdenní sněmovní diskusi o vládním návrhu na snížení červnové valorizace důchodů provázejí i témata týkající obrany Česka. Expremiér a neúspěšný prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) před poslanci vystoupil s projevem varujícím před následky v případě ozbrojeného konfliktu s Ruskem a odkazoval na nedávná slova náčelníka generálního štábu Karla Řehky. „Skandál! Nějaké rakety by u nás lítaly!“ burcoval Babiš tak hlasitě, že ho „musela“ uklidňovat místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Babiš ji nato požádal, aby Řehku „uklidila“.
03.03.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Saša Vondra: Američany potřebujeme víc než oni nás. Kdyby se USA za války chovaly jako Zaorálek, vládne tu Hitler

 
ROZHOVOR Ostrá slovní přestřelka mezi politikem a generálem. Emocemi nabitou kritiku vysokého představitele armády, brigádního generála Karla Řehky, vyvolala slova bývalého ministra zahraničí a předsedy sněmovního zahraničního výboru Lubomíra Zaorálka bezprostředně po vraždě tří českých vojáků v Afghánistánu. Za to mu hrozí kázeňské řízení. Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra se generála Řehky zastal. Podle něj je nepřijatelné, aby někdo vystoupil s tak nehorázným sdělením ještě předtím, než se rakve s ostatky našich vojáků vrátí domů. „Je to typický Luboš Zaorálek. Jen by si lidé měli uvědomit, že kdyby tady skutečně měli vliv politici jako Luboš Zaorálek, celá bezpečnost České republiky bude stát na vodě,“ varoval v rozhovoru Pro ParlamentníListy.cz Alexander Vondra, který dnes vyučuje na Vysoké škole CEVRO.
05.11.2018 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1392 článků) , Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Alexander Alexander (423 článků)

Vzal by se občan a poslal válčit na frontu? To by se nedělo. Generál Řehka znovu k mobilizaci

 
Náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka vítá vstup Finska do Severoatlantické aliance. Podle Řehky to výrazně posílí Alianci a bezpečnost České republiky. V rámci závazků NATO a předchozího vnitřního dluhu podle Řehky musíme investovat více než 2 % HDP, jak nás zavazuje členství v Alianci. „Chybějí vozidla pěchoty, tanky, vrtulníky a tak dále. Ale to je všechno politické rozhodnutí,“ uvedl Řehka.
06.04.2023 22:10 |

podobné články

Válka mezi Ruskem a NATO je možná, musíme být připraveni, varuje Řehka

 
Válka mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí je podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky možná. Pokud by vypukla, Česko by bylo od první chvíle jejím účastníkem, řekl Řehka na dnešní konferenci na téma Vnitřní bezpečnost a odolnost státu ve sněmovně. Zásadní k zabránění takovému scénáři je podle něho příprava a odstrašení.
29.05.2023 13:05 |

podobné články

Ústavní soud: Nárok na jednorázové odškodnění za výbuch v areálu Vlachovice-Vrbětice

 
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Radovan Suchánek) vyhovělo návrhu skupiny 19 senátorů Senátu Parlamentu České republiky (dále jen navrhovatelka) a zrušilo ustanovení § 3 odst. 3 písm. a) ve slovech „přihlášena k trvalému pobytu“, § 3 odst. 3 písm. b), § 6 odst. 1 ve slovech „trvalého“ a „trvalým“, § 6 odst. 2 ve slově „trvalého“, § 6 odst. 3 ve slově „trvalého“, § 6 odst. 4 ve slovech „trvalým“ a § 6 odst. 5 zákona č. 324/2021 Sb., o jednorázovém odškodnění subjektů dotčených mimořádnou událostí v areálu muničních skladů Vlachovice-Vrbětice a o změně některých zákonů.
17.06.2022 12:15 |

podobné články

„Ať jdou první.“ Vyoral k těm, co šermují válkou a mobilizací. Pak rozebral Pavla

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Strašidelné,“ míní komentátor o slovech generála Řehky, ale také německé ministryně zahraničí. Doufá, že dotyční Česko do vlády nezavlečou. „Pokud nedej bože ano, nechť si vezmou helmičky, vestičky a jdou oni a jenom oni do první linie,“ dodává. Vysvětlil, proč se na ČT generál držel zpátky a na CNN Prima News útočil. A proč Fiala nevezme Babišovi vítr z plachet, i když by to mohl udělat velice jednoduše.
27.01.2023 15:00 |

podobné články

Řev a rachot na mítincích Babiše. Kdo stál v pozadí? Zkušený politik má informace

 
„Halík se modlí k pánu Bohu za to, aby nám dal bývalého komunistického rozvědčíka coby prezidenta. Kdyby Kristus Pán neměl na kříži přibité nohy, tak by asi tohoto preláta musel nakopat do zadku,“ říká expemiér Jiří Paroubek. V rozhovoru se vyjádřil k vyostřené situaci ve společnosti i k tomu, co se dělo na mítincích A. Babiše. Řekl také, co si myslí o slovech náčelníka generálních štábu Řehky ohledně případné „výběrové mobilizace“. Nevynechal ani televizní předvolební debaty a dostal se i k politické budoucnosti Andreje Babiše.
27.01.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4738 článků) , Andrej Babiš (26068 článků)

Mobilizace, rakety na Prahu? Rajchl tuší. S generálem Řehkou je to jinak

 
„Co pan Řehka připustil, že by mohlo nastat v této zemi, mi zní naprosto šíleně. Já si myslím, že by se tím měl někdo na zodpovědných místech zabývat.“ Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl buší do stolu po slovech náčelníka generálního štábu Karla Řehky, která pronesl na velitelském shromáždění. „Z úst vojenského velení a politiků by naopak měla zaznívat slova uklidňující a slova o tom, že neexistuje žádná varianta, kdy by se český civilista měl chopit zbraně a zapojovat se do válečného konfliktu,“ doporučil.
23.02.2023 14:30 |

podobné články

Pátá kolona, ruský troll? A co je potom pan Koudelka? Paroubek o nechutné propagandě kolem smlouvy s USA

 
Čeho se obává v souvislosti s válkou na Ukrajině i co si myslí o slovech náčelníka generálního štábu Řehky. Nejen o tom v rozhovoru promluvil expremiér Jiří Paroubek. Prozradil také plány Nespokojených ohledně „obranné dohody“ s USA a vyjádřil se i ke slovům šéfa BIS Koudelky. „Myslím si, že čas protestů začíná,“ říká k odborům a rozebírá, v jakém případě by vládě mohou být „ouvej“. Pozval také na čtvrteční akci v Praze na Novotného lávce, kde vystoupí nejen on, ale například i docent Ševčík a další.
06.06.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4738 článků) , Jiří Novotný (243 článků) , Jiří Novotný (69 článků) , Jiří Ševčík (16 článků) , Jiří Novotný (243 článků) , Jiří Ševčík (9 článků)

Je to divné. Stíhačky z USA: Po Černochové mluví ANO, vážně

 
Opoziční poslanci ve velkém kritizují rozhodnutí vlády Petra Fialy o nákupu amerických stíhaček F-35. Podle opozice jde o dražší stroje, ke kterým se bude muset připravovat nová logistika, zatímco u levnějších gripenů tento problém nebude. „Rozhodnutí české vlády koupit letadla F35 je politické, ne bezpečnostní,“ uvedl poslanec Pavel Růžička (za ANO). Jiří Mašek (ANO) dokonce spekuluje, zda za nákupem amerických strojů nevězí něco nekalého.
20.07.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5959 článků) , Jiří Fiala (382 článků) , Jiří Fiala (382 článků) , Pavel Fiala (346 článků) , Pavel Mašek (17 článků)

Konvičková se SuperStar: Osmnáctiny slavila tetováním

 
Čerstvě plnoletá zpěvačka Markéta Konvičková si postupně plní své sny a přání. Teď se rozhodla, že rozšíří řady potetovaných, a nechala si na nárt udělat nápis ‚Smích je hudbou života.‘ „O tetování jsem dlouho přemýšlela. A protože jsem si k osmnáctinám chtěla nadělit něco speciálního, tak mi tetování přišlo jako to pravé,“ vysvětluje Markéta. „Ráda se směji. Smích léčí a prodlužuje život stejně jako hudba. Vlastně je to takové afrodiziakum. A právě díky tetování budu mít de facto pořád na očích připomenutí, že smích je důležitý.“
05.07.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Konvičková (478 článků)

Co prozradí smích?

 
Rádi se smějete, optimismus a dobrá nálada vám není cizí? Děláte dobře. Smějte se všude a na všechny. Smích totiž léčí a je potřeba se chechtat, usmívat, hihňat, culit se, jásat i šklebit skoro pořád. Avšak dávejte si tak trochu pozor na to, jak se smějete… Za jakých okolností, komu a s kým. Smích o vás mnohé prozradí! Nevěříte? Tady je hitparáda
17.04.2013 05:15 |

podobné články

Co prozradí smích?

 
Rádi se smějete, optimismus a dobrá nálada vám není cizí? Děláte dobře. Smějte se všude a na všechny. Smích totiž léčí a je potřeba se chechtat, usmívat, hihňat, culit se, jásat i šklebit skoro pořád. Avšak dávejte si tak trochu pozor na to, jak se smějete… Za jakých okolností, komu a s kým. Smích o vás mnohé prozradí! Nevěříte? Tady je hitparáda
17.04.2013 12:45 |

podobné články

Vzpomínáte si na nejulítlejší smích kadeřnice Simony z Ulice?

 
Pamatujete si na živelnost Pavly Tomicové a její nejulítlejší smích, který kdy v Ulici zazněl? Už je to dávno, co Simona z Ulice zmizela za lepším životem s Rudolfem Hložánkem. Avšak na její smích nejde zapomenout.
28.04.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Tomicová (323 článků)

Výsadkář v Afghánistánu: Obavy přicházejí až dlouho po boji

 
Český parlament znovu vyslal do Afghánistánu bojovou jednotku speciálních sil, která má v popisu práce i přímý boj a eliminaci bojovníků Tálibánu. Podle Karla Řehky, velitele 601. skupiny speciálních sil z Prostějova, budou vojáci jako v minulých letech muset při plnění úkolů používat i sílu, prý ale nikdy ne nadbytečně.
26.12.2010 19:40 |

podobné články

„Výběrová mobilizace. Minimálně.“ Výrok z armády, který musela Černochová žehlit. Jenže pak přišlo z Německa...

 
Výrok náčelníka generálního štábu Karla Řehky o tom, že v případě války NATO s Ruskem by Česko muselo výběrově mobilizovat, je pro mnohé před druhým kolem prezidentských voleb, v nichž rezonuje téma války, přímo alarmující. V internetovém prostoru to zažehlo bouřlivé diskuse, v některých komentářích byl Řehka odsouzen s tím, že v čele armády nemá už co dělat. Situaci se snažila mírnit ministryně obrany Jana Černochová (ODS), podle ní byla Řehkova slova vytržena z kontextu a zneužita. Mezitím zaznívají vážná prohlášení v sousedním Německu.
25.01.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (943 článků)

Film Smích se lepí na paty: Bohdalová vzpomínala na tatínka zavřeného v kriminále!

 
Herecký koncert Vlastimila Brodského (†81)! Smutný, sentimentální i tragikomicky laděný příběh, který neprávem zapadl a není příliš reprízován. Smích se lepí na paty (1986) je freskou stárnoucího muže, který nechce být sám a na sklonku života stále hledá uplatnění i opravdové přátelství.
24.03.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Brodský (153 článků)

Film Smích se lepí na paty: Bohdalová vzpomínala na tatínka zavřeného v kriminále!

 
Herecký koncert Vlastimila Brodského (†81)! Smutný, sentimentální i tragikomicky laděný příběh, který neprávem zapadl a není příliš reprízován. Smích se lepí na paty (1986) je freskou stárnoucího muže, který nechce být sám a na sklonku života stále hledá uplatnění i opravdové přátelství.
27.03.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Brodský (153 článků)