Článek

Případ otčíma, který zneužíval dceru, šokoval i odborníky. Podmínka je překvapivá, se znalci mám zlé zkušenosti, říká advokát

 
Českou republikou otřásá justiční skandál, kdy soud dal jen podmínku muži, kterého uznal vinným z roků pohlavního zneužívání nevlastní dcery, hlavně prý proto, že se na ní trauma nepodepsalo. Udělal si z ní přitom otrokyni, a že byl názor soudu scestný, to se ukázalo, když se dívka po rozsudku pokusila o sebevraždu. „Stálo by za to udělat revizní posudek. Se znalci nemám ale vůbec dobré zkušenosti,“ svěřil se eXtra.cz advokát Jakub Drábek.
19.01.2024 13:50 |

podobné články

Podobné články

Tomáš H. (28) si odsedí 13, 5 roku: Otčíma nejdřív střelil, a poté mu podřezal žíly

 
Loni o Štědrém dnu zkusil popravit otčíma jateční pistolí. Soud ho za to potrestal 13,5 lety vězení. Tomáš H. (28) se marně hájil tím, že chtěl otčíma jenom postrašit.
12.12.2020 05:10 |

podobné články

Svědectví sousedů otčíma, jenž roky zneužíval dceru: Otáčel hlavu, nechtěl nás zdravit, říkají

 
Zpráva o otčímovi, který roky pohlavně zneužíval a vydíral svou dospívající dceru, oblétla Česko. Tím, že muž vyvázl pouze s podmínkou, odstartovala vlna diskuzí nad systémem našeho soudnictví. Nyní pro CNN Prima News promluvili i sousedé rodiny, kteří uvedli, že ostatních se muž spíše stranil a veškerý svůj čas trávil především v lese. 
22.01.2024 09:50 |

podobné články

Smrt otčíma zmizelé Míši Otakara S. († 38): Policie případ uzavřela!

 
Byla to sebevražda! Tak policie včera definitivně uzavřela vyšetřování smrti otčíma hledané Míši Muzikářové (13) Otakara S. (†38). Ten byl na konci ledna nalezen oběšený ve svém bytě v Čeminách na Plzeňsku. „Případ jsme odložili, neboť se nejedná o podezření z trestného činu,“ uvedla včera Markéta Fialová z Krajského policejního ředitelství v Plzni. Zatímco je ale smrt Otakara S. pro policisty vyřešená, zmizení Míši zůstává záhadou.
03.06.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (273 článků) , Markéta Muzikářová (42 článků)

Školáka štval otec, tak to vyřešil s kudlou v ruce a policie zírala na téměř oddělenou hlavu na pohovce! Čím se papínek provinil?

 
Anglie zažívá horké dny. K nedávnému skandálu se "znásilňováním dívek":http://www.extra.cz/asijska-divka-byla-znasilnena-behem-sesti-hodin-triceti-muzi-mezi-utocniky-byl-i-jeji-otec-a-bratr se teď přidal případ chlapce (14) a jeho staršího bratra (22), kteří brutálním způsobem zabili svého otčíma (54). Mladší chlapec se přiznal, že pobodal otčíma 60krát, až mu téměř oddělil hlavu od těla. Všechno to proběhlo v noci, zatímco jejich otčím spal na pohovce.
24.02.2014 12:25 |

podobné články

Češi se semkli na pomoc dívce, zneužívané otčímem: Za pár hodin se vybralo několik milionů korun

 
Případ otčíma, který od roku 2020 pravidelně zneužíval nezletilou dceru své přítelkyně, momentálně hýbe Českou republikou. Soud totiž muži uložil směšný trest: jen podmínku a finanční kompenzaci. Soudní znalec prý uvedl, že zneužívání nemělo na nezletilou negativní vliv. Proti rozsudku se začala veřejnost bouřit. I z toho důvodu vznikla na stránce Donio sbírka, která má pomoci Aničce dát se znovu dohromady, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Právě psychika byla těžce zasažena, jak redakci eXtra.cz popsala spoluzakladatelka iniciativy Pod Svícnem Michaela Studená.
19.01.2024 11:10 |

podobné články

Psycholog k zneužívání Aničky otčímem: Hrozí sebevražedné myšlenky a problémy ve vztazích

 
Českem otřásl případ otčíma, který léta pohlavně zneužíval a vydíral svou dříve nezletilou nevlastní dceru. Soud rozčílil národ tím, že nehleděl na utrpení oběti, místo toho politoval agresora a za roky týrání mu dal neuvěřitelný podmíněný trest. Psychoterapeut Jan Beer pro eXtra.cz varoval, že léčba bude i kvůli justiční křivdě obrovsky náročná.
26.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beer (13 článků)

Zeman se vždycky obklopí těma Buzkovejma... Mám se líp než za socialismu, mám saunu, bazén. Máte blbější politiky než my, řekl mi kancléř Rakouska, vyzpovídal se nám slavný advokát

 
„Lidem v dnešní době vadí nejvíc existenční nejistota,“ říká známý českobudějovický advokát Miroslav Kříženecký a dokládá to na příkladech ze svého okolí. Pro ParlamentníListy.cz promluvil také o tom, proč jsou podle jeho názoru v České republice v mnohých případech tak malé platy a zda věří v tomto směru v nějaké zlepšení. Řekl také svůj názor na to, co se udělalo v letech po sametové revoluci špatně, a prozradil i, kdo za to podle něj může. V rozhovoru promluvil také o Miloši Zemanovi. „Je nezištný, nedá se koupit. A to je pro mnohé trnem v oku. Jen se vždycky obklopí nějakýma těma Grossama, Buzkovejma…, říká známý advokát.
02.10.2017 10:50 |

podobné články

Trénoval dceru na sex: Říkal, že žádný kluk nechce pannu. Odsedí si...

 
Zvrhlého otčíma potrestal soud sedmi roky vězení. Tomáš V. (40) šest let zneužíval nevlastní dceru (dnes 21) pod záminkou, že ji naučí sex, aby byla dokonalou partnerkou.
30.05.2018 05:05 |

podobné články

Otřesný případ z Německa: Otčím utýral dvouletého Tima, podle pitvy došlo i na zneužívání

 
Brutální případ týraní a zneužívání dítěte řeší kriminalisté v Německém Querfurtu. Policisté během neděle zatkli matku a otčíma dvouletého Tima F., který v sobotu večer zemřel. Právě nevlastní otec měl chlapce doslova umučit k smrti, přičemž ho podle pitvy dokonce sexuálně zneužíval.
14.07.2020 21:05 |

podobné články

Otčím roky zneužíval nevlastní dceru, soud mu dal podmínku a čin bagatelizoval. Po kontroverzním verdiktu si dívka sáhla na život

 
Společností rezonuje případ muže, který roky zneužíval dceru své přítelkyně. Obrovskou nevoli v očích odborné veřejnosti i zákonodárců vyvolal verdikt soudu, který násilníka potrestal jen tříletou podmínkou a peněžitým trestem. Dívka se jen pár dní po verdiktu pokusila o sebevraždu, jak uvedly Seznam Zprávy. Redakce eXtra oslovila spoluzakladatelku iniciativy Pod svícnem, Michaelu Studenou, která je s dívkou v kontaktu.
18.01.2024 10:55 |

podobné články

Vražda Přemysla a Marie u soudu! Tomáš popsal, jak zabíjel. Co řekli znalci?

 
Případ vraždy páru, který šokoval celé Česko, začal rozplétat pražský městský soud. Těla Marie (†72) a Přemysla (†57), kteří byli od 6. června 2019 pohřešováni, našli policejní potápěči na dně vodní nádrže Švihov. Z vraždy je obžalován mladý fyzik Tomáš F., jenž chtěl podle obžaloby svým krutým činem zakrýt podvod, kterým chtěl pár připravit o jejich vilu v pražské Bubenči. U soudu předestřel svou verzi - nejprve prý Přemysl zabil při hádce Marii a následně Tomáš F. Přemysla poté, co ho muž napadl nožem. V úterý promluvili znalci z oboru psychologie a psychiatrie, co o obžalovaných řekli?
23.09.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (376 článků)

Pokračuje soud s Janouškem, vypovídat budou znalci

 
U pražského městského soudu bude pokračovat hlavní líčení s lobbistou Romanem Janouškem, který je v souvislosti s loňskou dopravní nehodou obviněn z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až 18 let odnětí svobody. Dnes budou vypovídat znalci z oboru silniční dopravy, předvoláni jsou také zbývající znalci z oboru soudního lékařství.
03.09.2013 07:00 |

podobné články

Kladivo na mocné soudní znalce: Ještě mocnější 'superznalci'

 
"Soudní znalci ničí lidské životy! Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je téměř nulová," kritizoval stav českého znaleckého zkoumání v roce 2007 tehdejší ombudsman Otakar Motejl. A žádal okamžitou nápravu. Jenže ani po téměř deseti letech se  česká justice nedočkala žádné podstatné změny. Znalci v některých případech spravedlnosti spíš bránili, než aby jí pomáhali.
01.06.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (106 článků)

Otec při sexu s matkou zneužíval i dceru v předškolním věku, tvrdí obžaloba

 
Naprosto nechutný případ z Karlovarského kraje začal řešit Krajský soud v Plzni. Podle obžaloby zneužíval otec (48) svoji dceru na hranici školního věku. Osahával ji a líbal na přirození. Matka tomu měla minimálně dvakrát přihlížet a nezasáhnout. Ve spisu stojí také, že rodiče společně nechali své dvě nezletilé děti, aby se koukaly, jak souloží.
26.06.2018 13:15 |

podobné články

Celebrity se bouří proti rozsudku v případu, kdy otčím roky zneužíval dceru: Odporná neschopnost, zuří Leitgeb i Fabianová

 
Českem rezonuje děsivý a zároveň absurdní případ. Otčím nejméně čtyři roky pohlavně zneužíval dceru své přítelkyně, natáčel si vše na mobil a poté jí vyhrožoval. Nakonec zatím ani nemusí do vězení. Soud násilníka potrestal směšnou tříletou podmínkou a peněžitým trestem. Na sociálních sítích tento verdikt vyvolal obrovskou vlnu nevole a protestují proti němu i známé osobnosti.
18.01.2024 19:20 |

podobné články

Zneužíval děti na táboře: Za pět let s nimi může zase pracovat!

 
Dva roky sexuálně zneužíval malé chlapce na dětských táborech. A trest? Pouze podmínka a pětiletý zákaz práce s dětmi a mladistvými. Nebude tak mít problém v obtěžování a zneužívání pokračovat.
06.10.2014 12:10 |

podobné články

Zabila otčíma sekyrou, dostala 20 let

 
Anna Fedorjaková stráví za vraždu svého otčíma a pokus o vraždu jeho družky 20 let ve vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud, který tak potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze.
14.07.2010 14:55 |

podobné články

Před rokem ubodal svého otčíma, dnes ho propustili na svobodu. Jak to?

 
Brány královéhradecké vazební věznice opustil 19letý mladík, který loni v listopadu ubodal v Hořenicích na Náchodsku svého 55letého otčíma. Podle znalců totiž mladý muž trpí duševní poruchou a v době vraždy byl nepříčetný. Vyšetřování navíc ukázalo, že otčím ho psychicky ponižoval a týral.
18.03.2014 21:45 |

podobné články

Sedmiletého chlapečka zavalila čtyřkolka před očima jeho otčíma! Matka se zhroutila

 
Dětský sen, jízda na čtyřkolce, se během několika málo okamžiků změnil v horor. Na malého Gilberta (†7) ze slovenských Žirian se totiž stroj převrátil. Před zraky jeho otčíma, který na něj měl dávat pozor. Dítě na místě zemřelo, jeho matka se zhroutila.
16.04.2015 06:45 |

podobné články