Článek

Přinutit seniory k vakcíně? Někteří politici by byli pro. Ale ten vztek... i od již očkovaných

 
Je vhodné motivovat neočkované seniory k očkování nějakou finanční částkou? zeptaly se ParlamentníListy.cz v anketě politiků. Převažoval názor, že už je na to pozdě a bylo by to nefér vůči těm, kteří už jsou naočkovaní. Cestu vidí v povinném očkování seniorů, Matěj Stropnický dokonce všech nad 18 let. Jen senátor Michael Canov by byl pro a opakoval by pro všechny důchodce loňskou akci pět tisíc k důchodu, kde by byla podmínkou třetí dávka očkování. Premiér Andrej Babiš uvedl, že senioři jsou nově motivováni tím, že dostanou od VZP pětistovku na nákup potravinových doplňků.
26.11.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Matěj Stropnický (589 článků) , Michael Michael (1746 článků) , Michael Michael (42 článků)
Podobné články

Docent Šmucler krotí nadšení: Každý desátý může onemocnět i po vakcíně. Nikdo neví, jak očkování zabrání šíření infekce

 
ROZHOVOR Rychle proočkovat ohrožené a pak už s uvolněným režimem doočkovat zbylé zájemce. Tomuto názoru dává za pravdu i prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, i když mu je divné, že Britové i Izraelci, kteří mají vesměs seniory proočkované, v opatřeních a omezeních spíše přitvrzují. Upozorňuje také na to, že ze studií vakcín je zjevné, že snižují riziko onemocnění, ale řada lidí onemocní i po očkování. To je i u chřipky, kde to bylo zhruba v poměru 1:9, čili jeden z deseti očkovaných může mít smůlu. Ale průběh onemocnění by měl být lehčí.
08.01.2021 11:30 |

podobné články

Když rodič nemá rád své dítě: Musíte se přinutit silou vůle, říká psycholog Klimeš

 
Moc se o tom nemluví, ale ve společnosti je to poměrně častý jev. Rodič nemá rád své dítě, ignoruje ho či k němu dokonce cítí averzi. Tyto pocity rodičů podle psychologa nejsou vůbec neobvyklé. Když zjistíte, že nemáte rádi své či nevlastní dítě, postup je jasný. Vyplatí se vám se mírně přinutit a své city k dítěti změnit.
28.10.2019 07:00 |

podobné články

Komentátorka varuje: Vakcína koronavirus ze světa nevymaže

 
Americký časopis The Atlantic zveřejnil článek Sarah Zhangové o vakcíně proti koronaviru. Autorka soudí, že díky vakcíně virus nezmizí, spíše zmírní těžký průběh nemoci a ukončí pandemii. „Budeme v situaci, kdy se někteří lidé budou zoufale snažit získat vakcínu – a někteří se budou bát vakcíny,“ myslí si výzkumník pro veřejné zdraví Michael Stoto. Jak je na tom vývoj oné tak moc očekávané vakcíny a čím se liší vakcína proti koronaviru například od vakcíny proti dětské obrně?
10.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1746 článků)

Vědci našli cestu, jak přinutit rakovinné buňky stárnout a umírat

 
Podle agentury Reuters američtí vědci objevili cestu jak přinutit rakovinné buňky, aby stárly a odumíraly. To by mohlo nabídnout novou strategii boje s rakovinou.
18.03.2010 14:10 |

podobné články

Vydíráním chtěla expřítele přinutit k návratu. Nyní čelí obvinění

 
Mladou ženu, která od letošního února do května vyhrožovala bývalému příteli a vydírala jej ve snaze přinutit jej k návratu, obvinili policisté v Českém Krumlově.
09.09.2010 12:10 |

podobné články

Bizarní karaoke: Serena Williamsová chce přinutit Andyho Murraye k duetu

 
Fanoušci ve Wimbledonu se možná v případě špatného počasí dočkají překvapivého zpestření programu. Bývalá první tenistka světa Serena Williamsová se totiž rozhodla přinutit Andyho Murrayho ke zpívání karaoke.
15.06.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Serena Williams (310 článků)

Nenechám se přinutit k žádným ústupkům, kritizovala Němcová ve svém projevu rebely

 
Na kongresu ODS se v této chvíli volí první místopředseda strany. Se svým proslovem vystoupila i kandidátka Miroslava Němcová, předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS. Za nejdůležitější považuje podporu předsedy strany Petra Nečase a nenechat se přinutit k jakýmkoliv ústupkům od rebelující skupiny.
04.11.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1654 článků) , Petr Nečas (9374 článků) , Petra Němcová (649 článků)

Chceme přinutit stát, aby se choval profesionálně, říká předseda Dětí Země

 
Předseda Dětí Země Miroslav Patrik ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vysvětloval, proč celá léta bojuje proti dostavbě dálnice D8 a teď k témuž sahá i v případě modernizace dálnice D1. Patrik má za to, že v případě dálnice D1 je možné provést modernizaci za 3 až 4 roky, a to ještě podstatně levněji. Chce také přinutit stát, aby dodržoval vlastní zákony.
04.06.2014 17:40 |

podobné články

Strach mezi antivaxery: Nesmyslně odmítají transfuze krve očkovaných, bojí se mikročipů

 
Někteří neočkovaní Američané odmítají přijímat krevní transfuze od očkovaných osob. Mnozí z nich jsou ovlivněni konspiračními teoriemi a dezinformacemi z internetu a obávají se, že by očkovaná krev mohla obsahovat mikročipy nebo závadný genetický materiál. Drtivá většina krve, která je nyní k dispozici v centrech po celé zemi, pochází od lidí, kteří v těle již mají protilátky proti covidu-19. Píše o tom Daily Mail.
19.08.2021 17:10 |

podobné články

Karla Šlechtová má velký vztek na Vojtěcha Filipa kvůli slovům o roce 1968: Vymývání mozků. A ztrapňujeme se tím v zahraničí

 
Padesáté výročí zlomové chvíle, kdy do Československa dorazila nezvaná vojska sovětské, maďarské, polské a bulharské armády, už provázejí politické střety. Mnozí čeští politici invazi jako takovou zpochybňují, což je podle slov bývalé ministryně obrany a poslankyně Karly Šlechtové (nestr. za ANO) velmi špatný ukazatel pro naši budoucnost. „Politici říkají něco jiného a vymývají tím mozky, které jsou naše budoucnost. Mám velký vztek,“ uvedla poslankyně v pořadu Interview na ČT24 s tím, že se tím zároveň neuvěřitelně ztrapňujeme v zahraničí.
20.08.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1548 článků)

Veřejný ochránce práv: Spolek pro seniory Mír Práče funguje jako domov pro seniory, zákonem vyžadovanou registraci odmítá

 
Spolek pro seniory Mír Práče, poskytuje podle zjištění ombudsmana bez oprávnění ubytování a sociální či zdravotní služby seniorům se sníženou soběstačností. Formálně se jedná pouze o spolek, jehož členy jsou právě ubytovaní senioři. Reálně ale zařízení funguje jako domov pro seniory a mělo by se tedy registrovat coby pobytová sociální služba. To Spolek téměř dva roky vytrvale odmítá.
06.07.2021 08:45 |

podobné články

Těžký průběh covidu mělo v Česku o prázdninách jen 26 očkovaných

 
Dokončené očkování sice nebrání opětovné nákaze koronavirem, nicméně data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ukazují, že těžký průběh covidu se očkovaným vyhýbá. Zaznamenán byl od začátku července jen u 26 plně očkovaných pacientů, tedy u 0,2 procenta nakažených. Pacienti byli obvykle v pokročilém věku a trpěli vážnými chorobami.
14.09.2021 10:05 |

podobné články

Zmutovaný koronavirus z norků by mohl odolat vakcíně. Británie zakázala vstup všem Dánům

 
Británie s okamžitou platností zakázala na své území vstup cestujícím z Dánska. Reaguje tak na obavy ze zmutovaného kmene koronaviru na dánských farmách s norky, uvedla agentura Reuters. Dánsko po objevení zmutovaného kmene u norků již oznámilo nová, přísnější omezení pohybu a rozhodlo se vybít celou populaci norků, kteří jsou chováni pro kožešinu. Světová zdravotnická organizace (WHO) mezitím potvrdila, že nakažené norky již řešily i Itálie, Švédsko, USA či Nizozemí. Problematický je zejména fakt, že zmutovaný koronavirus je odolnější vůči protilátkám, tudíž může odolat budoucí vakcíně.
07.11.2020 14:25 |

podobné články

Nejlepší! Sputnik v Maďarsku a západní vakcíny. Už to jede

 
Podle maďarských dat zveřejněných včera vychází ruská vakcína Sputnik V jako nejbezpečnější a nejúčinnější. A lepší než Pfizer, AstraZeneca či jiné západní vakcíny. Konkrétně se po použití Sputniku V v Maďarsku nakazilo šestkrát méně očkovaných než těch, kdo byli naočkováni Pfizerem. O ruské vakcíně jednal v Moskvě i premiér Saska. A Německo hodlá pořídit 30 milionů dávek.
26.04.2021 09:55 |

podobné články

Vylejte vakcíny. Je konec. Výbuch v Česku: Tolik vzteku dlouho nebylo

 
Na půdě Ostravské univerzity vypustil hlavní lékařský statistik Ladislav Dušek něco, o čem se dříve nemluvilo. Totiž že by se mohlo přistoupit i k povinnému testování očkovaných. A jak se nejeden internetový komentátor shodl, to znamená, že všechny sliby očkovaným, že očkování je „tečka“ za virem, byly plané. Zaznělo, že s tímto přístupem mohou zbytek vakcín vylít do kanálu, protože se lidé na očkování „vyserou“. Imunolog Šinkora Duškovi dokonce doporučil, aby raději přestal užívat rekreační drogy. Premiér Andrej Babiš již pro PL rázně dementoval možnost, že by bylo po očkovaných požadováno, aby se nechávali testovat.
15.09.2021 08:15 |

podobné články

Bartošův apríl: Už máme seniory, přišli sami. Ale chceme víc

 
Pirátská strana se rozhodla více zacílit i na seniory a zvou aktivní seniory „na palubu“. „Palubu pro seniory“ se během aprílového večera rozhodl důkladně představit pirátský předseda Ivan Bartoš a ukázal, jak celá inciativa vznikla. Zprvu prý aktivní senioři z Ústeckého kraje chtěli „vyvrátit rozšířené mýty a nesmysly“ na internetu, načež se projekt rozrostl. Starší lidé teď podle Bartoše „mají velkou chuť pomoci změnit směřování naší země“ a do „seniorského podpalubí“ k Pirátům se hlásí stále další a další.
02.04.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2222 článků)

Pacientů s covidem je nejméně od února, počet očkovaných je rekordní

 
Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 v Česku byl ke čtvrtku nejnižší od 22. února. Pacientů bylo 7052, což je asi o 1100 méně než před týdnem. Ve vážném stavu bylo 1563 pacientů, což je také nejnižší číslo od konce února. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Naopak rekordně vysoký byl ve čtvrtek počet očkovaných proti covidu-19. Vakcínu dostalo 52.551 lidí, což je nejvíc za den od loňského začátku očkování. Podáno bylo celkem už přes 1,76 milionu dávek vakcín a obě potřebné dávky již dostalo zhruba 544.000 lidí. Počty nově nakažených naproti tomu nadále klesají.
02.04.2021 14:50 |

podobné články

Nespravedlivé zvýhodnění očkovaných. Psycholog, co radil Senátu, má návrh

 
Zatímco se v posledních dnech již nemohou neočkovaní prokazovat negativním testem, psycholog a někdejší poradce Senátu Jan Zeman míní, že by podobně tvrdé restrikce měly být uvaleny i na očkované, kteří covid-19 neprodělali. „Bylo by na místě z důvodu iminentní hrozby vážné újmy navrhnout soudu vydat předběžné opatření, které platnost ‚covidpasů‘ u očkovaných, kteří danou infekci v minulosti ještě neprodělali, zastaví,“ vyjádřil se. Tvrdí, že by opatření proti očkovaným bylo „spravedlivé“.
24.11.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (473 článků)

Češi zmoudřeli a očkují se? Zas jinak. Zapomněli ukázat drobnost

 
Ministerstvo zdravotnictví se chlubí, že tvrdší opatření vedou k nárůstu počtu očkovaných. Počet očkovaných skutečně stoupá. Ale lví podíl na tom mají ti, kdo si jdou už pro třetí dávku vakcíny. V úterý 19. 10. jich bylo dokonce dvakrát tolik, než těch, kdo si přišli pro první či druhou dávku vakcíny dohromady. Čísla jdou do tisíců. A pirát Ondřej Dostál zveřejnil další čísla, která ukazují na nepoměr mezi těmi, kdo se s virem setkali a kdo ne.
27.10.2021 14:00 |

podobné články