Článek

Primátor Žbánek: Olomouc vypisuje humanitární sbírku na pomoc Ukrajině

 
Ohrožené fungování nemocnici, domácnosti bez tepla a elektřiny, lidé bez základních potřeb. Letošní zima hrozí v ukrajinských městech kvůli válce a cílenému ruskému likvidování energetické infrastruktury velkou krizí.
24.11.2022 13:55 |

podobné články

Podobné články

Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

 
Železniční trať, která spojuje zastávky Olomouc město a Olomouc Hejčín, naopak odděluje dvě ulice, Václavkovu a Na Trati. I když podle dosavadních vyjádření Správy dopravní železniční cesty to vypadá, že tyto dvě ulice nemohou být propojeny nijak jinak než podchodem nebo mostem, chce primátor Mirek Žbánek znovu otevřít jednání o možnosti vybudování úrovňového přechodu.
22.11.2019 21:25 |

podobné články

Primátor Žbánek: Olomouc, Přerov a Prostějov. Tři města, která musí a chtějí spolupracovat

 
První z plánovaných setkávání za sebou mají primátoři tří statutárních měst Olomouckého kraje. Olomoucký primátor Mirek Žbánek přivítal na radnici primátora Přerova Petra Měřínského a prostějovského primátora Františka Juru.
10.12.2018 05:40 |

podobné články

Primátor Žbánek navštívil válečné veterány a LDN oddělení Vojenské nemocnice

 
Mezi válečné veterány a do LDN oddělení Vojenské nemocnice Olomouc dnes zavítal primátor Mirek Žbánek a jeho náměstkyně pro sociální oblast Eva Kolářová. Pacientům a klientům rozdali jako vánoční dárek drobné pozornosti.
24.12.2018 07:45 |

podobné články

Ukrajinci vyhlásili veřejnou sbírku na pomoc obětem nepokojů

 
Ukrajinská iniciativa v ČR (UICR) vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým v souvislosti s protesty na Ukrajině. Od středy, kdy sbírku pražský magistrát povolil, se na účtu sešlo 60 000 korun. ČTK to dnes řekl Bohdan Rajčinec z UICR. Peníze chce organizace použít na přímou pomoc konkrétnímu člověku nebo na nákup léků či zajištění převozu zraněných lidí do nemocnic. Veřejnou sbírku vypsala i Charita ČR. Při nepokojích zahynuly desítky lidí, stovky byly zraněny. 
20.02.2014 11:50 |

podobné články

ANO v Olomouci jde do koalice se třemi partnery. Primátorem bude Žbánek

 
Vítězné hnutí ANO se v Olomouci dohodlo na radniční koalici s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně. Primátorem má být lídr ANO Miroslav Žbánek. Návrh koaliční smlouvy by měl být hotový příští týden. Po jednání se zástupci těchto politických stran a hnutí to řekl Žbánek. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude tato čtyřkoalice disponovat většinou 26 hlasů.
10.10.2018 21:30 |

podobné články

ANO v Olomouci jde do koalice se třemi partnery. Primátorem bude Žbánek

 
Vítězné hnutí ANO se v Olomouci dohodlo na radniční koalici s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně. Primátorem má být lídr ANO Miroslav Žbánek. Návrh koaliční smlouvy by měl být hotový příští týden. Po jednání se zástupci těchto politických stran a hnutí to řekl Žbánek. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu bude tato čtyřkoalice disponovat většinou 26 hlasů.
19.09.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků)

ČD: Dvanáctidenní výluka omezí vlaky v úseku Olomouc hl.n. – Olomouc-Řepčín

 
Ve čtvrtek 25. července v 7:00 hod. začne nepřetržitá výluka Správy železniční dopravní cesty v úseku Olomouc hl.n. – Olomouc-Řepčín na trati č. 275 Olomouc – Senice na Hané.
18.07.2013 18:40 |

podobné články

Primátor Žbánek šel příkladem, spolu se strážníky daroval krev

 
Jako prvodárce si připadal dnes primátor Mirek Žbánek na transfúzní stanici olomoucké fakultní nemocnice. Po více než dvaceti letech opět daroval krev, jeho 470 mililitrů přijali rádi, protože skupina 0+ byla dnes nejžádanější.
30.11.2018 18:00 |

podobné články

Primátor Žbánek: Zastupitelé schválili adaptační a mitigační strategii města

 
V listopadu roku 2020 se rozhodnutím zastupitelstva Olomouc připojila k iniciativě Pakt starostů a primátorů. Signatáři paktu se zavázali ke snížení emisí oxidu uhličitého o čtyřicet procent. Olomouc má nyní jasný návod, jak na to.
27.06.2022 13:10 |

podobné články

AURES Holdings věnoval na pomoc Ukrajině 3 000 000 korun, poslal je Člověku v tísni

 
Společnost AURES Holdings poslala na konto humanitární organizace Člověk v tísni 3 000 000 korun na pomoc Ukrajině. Vyhlásila rovněž peněžní sbírku mezi zaměstnanci. Poskytne i materiální a logistickou pomoc.
28.02.2022 14:10 |

podobné články

Na humanitární pomoc Ukrajině dá česká vláda dalších skoro 450 milionů korun, řekl Lipavský

 
Česká vláda dá dalších 18 milionů eur (zhruba 443 milionů korun) na humanitární pomoc Ukrajině. Dosud Česko poskytlo pomoc v hodnotě 22 milionů eur (přes 540 milionů korun).
05.05.2022 15:10 |

podobné články

Dojemná pomoc: Dvě děti (6 a 10) v Praze prodaly své hračky na pomoc Ukrajině

 
Válka na Ukrajině přinesla obrovskou vlnu lidské solidarity. Češi pomáhají ubytovávat Ukrajince a vozí k hranicím humanitární pomoc. Zapojit se však rozhodly i děti. Před pražským domem prodávali desetiletý kluk s šestiletou dívkou své hračky a výtěžek putoval na pomoc Ukrajině. Jejich stánek vyvolal pozornost na sociálních sítích, kde se lidé nad pomocí dojímají.
15.03.2022 14:15 |

podobné články

Dialyzační jednotky, invalidní vozíky, sušené mléko. Česko vyslalo do Sýrie další humanitární pomoc

 
Česko vyslalo do Sýrie letecky další humanitární pomoc, která navazuje na červnovou zásilku humanitární pomoci za tři miliony korun. Armádní letoun CASA v sobotu do země zmítané občanskou válkou přepravil několik dialyzačních jednotek, invalidní vozíky a sušené mléko ze státních hmotných rezerv. Další lety budou následovat v příštích dnech. Pomoc převezme Syrský arabský červený půlměsíc. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
10.10.2016 06:15 |

podobné články

'Zlobivá' KLDR bude zase dostávat jídlo a léky. Jih obnoví humanitární pomoc

 
Jižní Korea ve čtvrtek rozhodla, že obnoví humanitární pomoc  KLDR . Pomoc ve výši osmi milionů dolarů bude mířit především k severokorejským dětem a těhotným ženám, a to v podobě výživy a vakcín. Rozhodnutí Soulu o obnově humanitární pomoci vyvolalo rozporuplné reakce mezi jihokorejskou veřejností i ve světě. 
21.09.2017 15:00 |

podobné články

Pomoc v nouzi: Firma spolumajitele Extra.cz připravila 250 lůžek pro uprchlíky

 
Ruská invaze na Ukrajinu a její dalekosáhlé humanitární důsledky přiměly českou investiční skupinu Pale Fire Capital urychleně jednat. Skupina poslala tento týden na pomoc a podporu Ukrajiny 1 000 000 dolarů pro okamžitou humanitární pomoc a navíc připravila 250 lůžek pro ukrajinské uprchlíky. Pomoc budou koordinovat neziskové organizace Člověk v tísni a Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Zároveň skupina apeluje na vládu, aby rychle vytvořila důstojné podmínky pomoci uprchlíkům, a občany České republiky a ostatní podnikatele, aby se k pomoci připojili. 
01.03.2022 16:25 |

podobné články

V Praze proběhla primátorská sbírka potravin. Vybíralo se jídlo a peníze pro samoživitelky i rodiny

 
Primátorskou potravinovou sbírku, které udělil záštitu primátor Zdeněk Hřib (Piráti), pořádá Nadační fond humanitární pomoci ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha. Vlivem pandemie žádá o pomoc potravinovou banku mnohem více lidí a čím dál tím více se mezi žadateli objevují především rodiny s dětmi. Primátorská sbírka potravin navazuje na celonárodní sbírku, která proběhla v listopadu.
17.12.2020 18:45 |

podobné články

Primátor Žbánek: Olomouc je připravena pomoci Ukrajině

 
Rozhořčení, šok, ale následně i intenzivní jednání vyvolaly na úrovni olomoucké samosprávy čtvrteční informace o zahájení vojenských útoků na území suverénního státu Ukrajina.
25.02.2022 09:05 |

podobné články

Primátor Žbánek: Pro zjednodušení logistiky celé materiální pomoci preferujeme větší balení a zásilky

 
Helmy, termokamery či výbava evakuačních center. Olomouc chystá další pomoc pro Ukrajinu
16.03.2022 13:50 |

podobné články