Článek

Primátor Zarzycký: Už žádné výbuchy na obloze. Od teď budou ohňostroje v Plzni tiché

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ohňostrojům.
15.11.2023 10:15 |

podobné články

Podobné články

Primátor Zarzycký: Konsolidační balíček výrazně zasahuje do příjmů a provozních nákladů města

 
Hrozí uzavírání kulturních institucí, úřadů či omezení městské policie? Primátor města Plzně Roman Zarzycký se připojil k otevřené výzvě, cílené vrchním zástupcům naší republiky.
27.09.2023 07:25 |

podobné články

Od dubna budou v Praze kromě svátků zakázané velké ohňostroje

 
Od dubna budou v Praze zakázány velké ohňostroje s výjimkou většiny státních svátků a 15. května. Nová vyhláška, kterou dnes schválili zastupitelé, zachovává i zákaz drobné pyrotechniky, kterou si lidé mohou běžně koupit, mimo vybraná místa a silvestrovskou noc. Ohňostroje, které odpalují specializované firmy, zatím město neregulovalo.
23.02.2017 12:35 |

podobné články

Praha zakázala velké ohňostroje: Vyhláška začne platit v dubnu

 
Od dubna budou v Praze zakázány velké ohňostroje s výjimkou většiny státních svátků a 15. května. Nová vyhláška, kterou ve čtvrtek schválili zastupitelé, zachovává i zákaz drobné pyrotechniky, kterou si lidé mohou běžně koupit, mimo vybraná místa a silvestrovskou noc. Ohňostroje, které odpalují specializované firmy, zatím město neregulovalo. Rachejtle nebudete moci odpalovat ani ze soukromého pozemku.
23.02.2017 13:00 |

podobné články

„Chovejte se slušně.“ Bandera party rozjela zákrok. A vztek

 
Večírek pojmenovaný po Stepanu Banderovi, pořádaný v hudebním klubu v Plzni, oživil vášnivou debatu o tomto problematickém místě historie Ukrajiny a celého regionu. Taneční zábava je současně charitativní akcí. Některým přijde urážlivé a šokující připomínat si takto politika s množstvím krve na rukou, byť je pro řadu Ukrajinců hrdinou. Ozval se i plzeňský primátor Zarzycký, který dokonce při té příležitost vyzval ukrajinské občany, ať se v Plzni chovají slušně.
01.03.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Stepan Bandera (54 článků)

Kdo je Roman Zarzycký, kandidát hnutí ANO v Plzni a ředitel HC Plzeň? Zločinec, píše Pravda o Plzni

 
Naše redakce dnes obdržela zajímavý odkaz na článek o kandidátovi do plzeňského zastupitelstva za hnutí ANO a zároveň řediteli HC Plzeň Romanu Zarzyckém. Na webu Pravda o Plzni se píše, že je v současné době trestně vyšetřován pro manipulace se sponzorskými smlouvami, podvody a porušování povinností při správě cizího majetku.
08.10.2014 20:21 |

podobné články

Roman Zarzycký je předsedou hnutí ANO v Plzni

 
Začátkem listopadu se sešli členové oblastní organizace ANO v Plzni - městě. V čele této největší organizace ANO v Plzeňském kraji na vlastní žádost skončila Miloslava Rutová. Na sněmu z mnoha úst zazněla směrem k ní slova poděkování za práci, kterou pro hnutí ANO v Plzni dva roky odváděla.
22.11.2015 19:31 |

podobné články

Exploze v továrně na ohňostroje vykouzlila na obloze světelnou show

 
Série výbuchů otřásla minulé úterý továrnou na výrobu ohňostrojů v thajské provincii Saraburi. Explodující pyrotechnika vytvořila na večerním nebi řadu světelných efektů, připomínajících silvestrovské ohňostroje. Podle serveru todaysthv.com se vše obešlo bez zranění.
28.05.2012 16:40 |

podobné články

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT

 
Máte rádi hvězdy a různé jevy na noční obloze? Nyní si přijdete na své. V těchto dnech je podle odborníků na obloze co pozorovat.
04.03.2014 08:30 |

podobné články

Záhadný objekt na obloze: Lidé volali na tísňovou linku, viděli totiž UFO

 
V šoku byli řidiči jedoucí po dálnici mezi Miami a Orlandem na Floridě. Nad hlavami totiž uviděli něco, na co jen tak nezapomenou. Po obloze letěl záhadný světelný objekt. Všichni hned volali na tísňovou linku 911, která zaznamenala tisíce hovorů právě kvůli bílému oblaku na setmělé obloze.
14.12.2015 11:36 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články

Tuhle krásu bylo možné vidět na obloze na Šumavě: To není duha, to je hal!

 
Myslíte, že je tohle obyčejná duha? Omyl! Na obloze totiž můžete díky inverzi pozorovat »halové jevy«, které se duze podobají. Nyní byly vidět na obloze v Churáňově na Prachaticku.
27.10.2016 05:10 |

podobné články

Filipínce vyděsil podivný objekt na obloze. Nikdo neví, co to je

 
Mimozemské plavidlo, nebo obyčejný mrak? Takové otázky si pokládají Filipínci poté, co turista při cestách po zemi natočil ze svého auta podivný útvar na obloze. Video rozvířilo diskuzi na populárním YouTube kanále SecureTeam10, který se neidentifikovatelným jevům na obloze věnuje. Jeho provozovatelé si jsou jisti, že jde o návštěvu z jiné planety. Někteří diváci ale klidnili nadšení, podle nich jde spíše o vrchol hory.
22.08.2017 14:05 |

podobné články

Primátor Zarzycký: 5 milionů na stavbu nového střediska a mezinárodní základny pro skauty

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dění v Plzni.
05.02.2024 10:15 |

podobné články

ANO vzdalo senátní volby v Plzni

 
Hnutí ANO se rozhodlo nepostavit kandidáta v senátním obvodu Plzeň-město. Usneslo se na tom krajské vedení strany. Jeho šéf Roman Zarzycký označil horní komoru parlamentu za trafiku a tvrdí, že ve svém kraji si není vědom ničeho, čím by senátoři přispěli ke zlepšení života. Podobně jako v Plzni nepostaví hnutí své kandidáty i ve dvou dalších obvodech.
22.07.2020 15:55 |

podobné články

Zakáže Německo kvůli uprchlíkům ohňostroje? Bojí se, že jim připomenou válku

 
Část německých politiků vyzývá k omezení ohňostrojů, které jsou tradiční součástí oslav příchodu nového roku. V napjaté bezpečnostní situaci po teroristických útocích v Paříži by podle nich mohly výbuchy pyrotechniky vyvolat paniku, případně by mohly stresovat uprchlíky z válečných oblastí. V Berlíně se však žádné omezení oslav neplánuje a tradiční ohňostroj u Braniborské brány se uskuteční, ujistil primátor německé metropole Michael Müller.
18.12.2015 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Müller (6 článků)

V Německu ruší silvestrovské ohňostroje. Mohly by prý připomínat uprchlíkům trauma z války

 
Část německých politiků vyzývá k omezení ohňostrojů, které jsou tradiční součástí oslav příchodu Nového roku. V napjaté bezpečnostní situaci po teroristických útocích v Paříži by podle nich mohly výbuchy pyrotechniky vyvolat paniku, případně by mohly stresovat uprchlíky z válečných oblastí. V Berlíně se však žádné omezení oslav neplánuje a tradiční ohňostroj u Braniborské brány se uskuteční, ujistil primátor německé metropole Michael Müller.
18.12.2015 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Michael Müller (6 článků)

To bylo slibů: Zatrhli ohňostroje nad Prahou, dražší videomapping se ale dosud konal jen jednou

 
Velkou novoroční show i bez ohňostroje sliboval pražský primátor Zdeněk Hřib (40, Piráti) hned na začátku své městské kariéry. Dosud město jedenkrát uvedlo novoroční videomapping, tedy promítání speciálně připraveného videa, na Historické budově Národního muzea jen 1. ledna 2020. Už dva roky jsou ale obyvatelé metropole bez tradiční podívané.
29.12.2021 06:30 |

podobné články

Země, kde zrušili Vánoce a novoroční oslavy

 
Žádné dárky, žádné stromečky, žádné ohňostroje - a hlavně žádné Vánoce a Silvestr. Zní to sice tak trochu jako vtip, ale není. Existují země, které letošní svátky prostě zakázaly. Obě dvě nepatří zrovna mezi demokratické ráje. A také jsou převážně muslimské. 
23.12.2015 20:00 |

podobné články

Plzeňský kraj: Byl vyhlášen 20. ročník soutěže Stavba roku

 
Jubilejní 20. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje dnes vyhlásil hejtman Rudolf Špoták. Mezi spoluvyhlašovateli soutěže nechyběli primátor města Plzně Roman Zarzycký, zástupci ČKAIT, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Obce architektů. Partner soutěže, společnost Eurosoftware, představil novinku chystanou pro tento ročník v podobě online průvodce po oceněných stavbách. Až do 28. dubna 2023 se do soutěže mohou přihlašovat stavební díla dokončená v loňském roce. Soutěžit budou o titul Stavba roku Plzeňského kraje a další ceny. Záštitu soutěži udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.
03.03.2023 18:05 |

podobné články