Článek

Primátor Svoboda: V sobotu si mohou návštěvníci prohlédnout radnici zdarma

 
V sobotu 12. září se uskuteční další ročník Dnů evropského kulturního dědictví. Součástí programu jsou i bezplatné prohlídky českobudějovické radnice s kostýmovaným průvodcem.
10.09.2020 06:35 |

podobné články

Podobné články

Rudolf Mládek: Každému 2 byty a 3 auta zdarma?

 
Popelnice zdarma! Vstupenky do ZOO zdarma! Městskou dopravu zdarma! Žádné fronty u lékaře a mnoho toho ještě více zdarma!
10.09.2018 19:35 |

podobné články

Obědy zdarma jsou populismus, míní expertka. Zhorší se kvalita, naroste plýtvání

 
Návrhy na obědy zdarma pro školáky čelí kritice. Andrej Babiš (ANO) vyzval k přepracování návrhu ministra školství Roberta Plagu (za ANO), s návrhem na plošné zavedení obědů zdarma pro děti ze školek a z 1. stupňů základních škol však nadále naráží i ČSSD. Rovněž podle výživové specialistky Margit Slimákové je takový návrh polovičatý. A zadělává na další problémy do budoucna v době, kdy by se nemělo řešit, zda poskytnout dětem jídlo zdarma, ale jak kvalitní. U obědů zdarma jde tak jako tak o populismus, má jasno expertka.
08.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20848 článků)

Primátor Liberce to schytal na síti: Stěžoval si, že mu zdarma nepronajmou garáž

 
Kvůli evidenci tržeb to nevře jen mezi vládní koalicí a opozicí. Rozpory se objevují i na krajské úrovni. Na jeden takový střet si postěžoval liberecký primátorTibor Batthyány (ANO) na svém oficiálním profilu na Facebooku. Soused mu po třech letech odmítl nadále poskytovat zdarma svou garáž, kam si primátor ukládal věci. Důvod? Politikova příslušnost k ANO a prosazení evidence tržeb ve sněmovně. Postesknutí ale nevyvolalo na sociální síti zrovna takovou reakci, jakou si primátor nejspíš představoval.
13.02.2016 15:10 |

podobné články

Primátor Svoboda: Nemohu zaručit, že dluh bude menší

 
Tento týden na pražské radnici provázelo spoustu změn. A poměrně zásadních. Rozpadla se koalice ODS a ČSSD a vznikla nová- ODS se spojila s TOP 09. Jako vítěz vychází ze stranických bojů primátor Bohuslav Svoboda, který novou koalici dohodl. „TOP 09 se na mě obrátila s exkluzivní nabídkou s tím, že platná byla jen pro ten den,“ popsal Svoboda okolnosti vzniku v rozhovoru pro Lidovky.cz
27.11.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků)

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (596 článků) , David Svoboda (214 článků)

Výstavu Osudy Strakovy akademie si mohou návštěvníci prohlédnout v Novém Městě nad Metují

 
V úterý 2. srpna 2016 znovu zahájil vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák úspěšnou výstavu Osudy Strakovy akademie. Poté, co si ji mohli prohlédnout návštěvníci zahrady Úřadu vlády ČR a Alšova nábřeží v centru Prahy, bude až do konce září přístupná veřejnosti na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují.
02.08.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (137 článků) , Pavel Dvořák (137 článků)

Získat účet zdarma je nyní v Komerční bance jednodušší

 
S novým Programem KB Rodina mohou klienti Komerční banky snadno získat vedení účtu zdarma. Stačí, když klient uzavře v rámci nového programu „strategické partnerství“ s kterýmkoli členem rodiny či blízkým přítelem, a společně mohou čerpat zajímavé odměny. Při plném využití programu MojeOdměny mohou získat oba partneři vedení svého balíčku MůjÚčet zdarma.
05.03.2013 19:15 |

podobné články

Budeme jednat, jen když budu primátorem, četl Svoboda po Regionální radě

 
Odvolaný pražský primátor Bohuslav Svoboda svolal v sobotu večer jednání Regionální rady. Toho se zúčastnily i nejvyšší špičky strany Petr Nečas a Martin Kuba. Přímo na jednání přitom podle informací ParlamentníchListů.cz poslanec Boris Šťastný přečetl prohlášení, vyzývající vedení ODS k odstoupení. Po jednání vystoupil primátor Svoboda s prohlášením, ve kterém obvinil z rozpadu radniční koalice TOP 09 a jako podmínku další spolupráce dal primátorské křeslo pro svojí osobu.
25.05.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (411 článků) , Petr Nečas (9351 článků) , Martin Kuba (458 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků)

Vidět mě za každým křovím je obvyklá paranoia ODS, říká Kalousek

 
Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska si za prohru může sám bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Odmítá také, že by byl strůjcem dění na pražské radnici. „Pan docent Svoboda se musí smířit s tím, že za výsledkem dění na pražské radnici je jeho vlastní neschopnost než cokoli jiného,“ řekl Právu Kalousek.
23.05.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7292 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků) , Miroslav Svoboda (169 článků)

Primátor Svoboda potvrdil: Chci šéfovat pražské ODS

 
Část členů ODS chtěla vnést do strany po komunálních volbách svěží vítr. Aktuální spor na pražské radnici o peníze ovšem ukazuje, že druhá část chtěla pokračovat ve starých kolejích. Reprezentant nové tváře primátor Bohuslav Svoboda se proto chce utkat s Borisem Šťastným o post šéfa pražské ODS.
26.05.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (411 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků)

Vydrží pražský primátor Svoboda a policejní prezident Lessy další rok?

 
Hosty dnešních Otázek Václava Moravce České televize dnes budou pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a policejní prezident Petr Lessy. Na přetřes tak přijdou nejen bleskové změny na pražské radnici, ale také otázka rozepří v koalici o setrvání Lessyho ve funkci.
04.12.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Václav Svoboda (262 článků) , Petr Svoboda (609 článků) , Petr Svoboda (609 článků)

Primátor Svoboda: Schwarzenberg je Kalouskova loutka. Už tomu věřím i já

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda si je prý vědom, že jeho éra na radnici zřejmě končí. Viní z toho TOP 09 a jmenovitě jejího předsedu Miroslava Kalouska, který prý potřebuje rozeštvat pražskou ODS před sněmovními volbami. Předseda strany a Svobodův přítel Karel Schwarzenberg tomu prý jen přihlíží a dělá Kalouskovu dítěti důstojného kmotra.
23.05.2013 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3980 článků) , Miroslav Kalousek (7292 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků) , Karel Svoboda (614 článků) , Miroslav Svoboda (169 článků)

Primátor Svoboda: Dopravní podnik chce peníze a dělá nátlak

 
Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) tvrdí, že se pražský dopravního podnik (DPP) při žádostech o peníze chová nestandardně a vyvíjí na hlavní město nátlak. V tiskové zprávě primátor uvedl, že žádost podniku o šestimiliardovou směnku posoudí až na základě odborné analýzy, která by měla být hotová 1. listopadu.
20.10.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků)

Primátor Svoboda jde do boje o šéfa pražské ODS s 12 nominacemi

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda půjde do boje o křeslo předsedy pražské ODS s 12 nominacemi z 15 možných. Dnes večer jej podpořily ještě sněmy v Praze 4, 6 a 15. ČTK to řekli zástupci oblastí. Podle nominací bude mít primátor jen jednoho protikandidáta, a to bývalého radního Jiřího Janečka. Předsedu občanských demokratů v metropoli by měl zvolit regionální sněm plánovaný na 30. ledna.
27.01.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků) , Jiří Svoboda (463 článků) , Jiří Svoboda (463 článků)

Předražené jízdenky stály Prahu miliardy, diví se primátor Svoboda

 
Po odchodu ředitele pražského dopravního podniku Martina Dvořáka z funkce Praha kontroluje zvyklosti při uzavírání smluv a primátor Bohuslav Svoboda se nestačí divit. Podezření o pochybných zakázkách existovala už dřív, třeba o předražených jízdenkách pražské MHD prý však primátor neměl nejmenší tušení.
27.01.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků)

Primátor Svoboda: Obvinění je úsměvné, s opencard jsme chybu neudělali

 
Primátor Hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) je přesvědčen, že žádnou politickou chybu ve spojitosti s čipovou kartou opencard neudělal. Obvinění, které padlo na desítku radních TOP09 a ODS, přijde Svobodovi úsměvné. Byť nechce primátor věc politizovat, mohlo by se podle něj jednat o záměrně vytaženou kauzu před volbami. Řekl to v Impulsech Václava Moravce.
08.04.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (734 článků) , Václav Svoboda (262 článků)

Premiér Nečas: Primátor Svoboda má plnou podporu vedení ODS

 
Primátor Svoboda má plnou podporu vedení Občanské demokratické strany, je to velmi kvalitní primátor, který udělal obrovské množství práce pro Prahu.
21.05.2013 19:50 |

podobné články

Podporu v ODS mám, co bych dělal v TOP 09? ohradil se vůči Šťastnému Svoboda

 
Primátor hlavního města Bohuslav Svoboda (ODS) se ohradil vůči nařčením šéfa pražské ODS Borise Šťastného, který v Právu prohlásil, že Svoboda měl v úmyslu přejít k TOP 09. Svoboda tvrdí, že k podpisu smlouvy s TOP 09 měl podporu lidí, za nimiž stály jejich stranické buňky. U TOP 09 by prý neměli co pohledávat. Svoboda se navíc opřel do Šťastného s tím, že rozklad velké koalice měl vést k její renesanci koncem roku s Rudolfem Blažkem (ODS) v čele.
28.11.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (411 článků) , Bohuslav Svoboda (734 článků)

Lidé si mohou prohlédnout sídlo britské ambasády v Praze

 
Lidé si dnes mohou prohlédnout Thunovský palác na pražské Malé Straně, v němž sídlí britské velvyslanectví. Otevřeny budou prostory velvyslanectví, rezidence současné velvyslankyně Jan Thompsonové i zahrada upravená v anglickém stylu, v níž budou stánky s britskými delikatesami a přehlídka britských škol působících v Praze. Den otevřených dveří se koná od 10:00 do 16:00, vstup je zdarma.
16.09.2017 07:10 |

podobné články