Článek

Primátor Přerova: Lidé jsou znechucení, nedůvěřiví, podezíraví

 
ROZHOVOR Každý týden se z médií dozvídají o tom, že jim politici lžou a dopouštějí se korupce, na druhou stranu slyší, že to všechno jsou vlastně jen „předem připravené hry“, říká pro ParlamentníListy.cz senátor a přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).
27.06.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)
Podobné články

Muž z Přerova stíhaný kvůli otravám metanolem je zatím na svobodě

 
Pětačtyřicetiletý muž z Přerova obviněný v souvislosti s otravami metanolem je zatím na svobodě. Ze zadržení jej propustili policisté, kteří zároveň podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Žalobce jej však stále ještě nepodal. Muž byl zadržen již podruhé za sebou, policisté mu v druhém případě rozšířili obvinění o distribuci závadného alkoholu do další provozovny. Policisté v souvislosti s metanolovou kauzou stíhají také muže z Lipníku nad Bečvou a ženu z Brodku u Přerova.
20.09.2012 11:45 |

podobné články

Povodí Moravy: Slavnostní ukončení výstavby protipovodňové ochrany Přerova na nábřeží Dr. Edvarda Beneše

 
Stavba ochrany města Přerova před povodněmi na nábřeží Dr. Edvarda Beneše je dokončena. Slavnostní přestřihnutí pásky proběhne ve středu 27. 9. ve 14:30 za přítomnosti ministra zemědělství Mariana Jurečky, generálního ředitele Povodí Moravy, s.p. Václava Garguláka a primátora města Přerova Vladimíra Puchalského. Stavba opatření začala v červenci 2016 a trvala přibližně rok.
25.09.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (171 článků) , Marian Morava (5 článků)

Petice: Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova

 
My občané Přerova jsme proti stavbě průpichu. Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova!
21.12.2017 16:00 |

podobné články

Lidé na Hané o megaprojektu křižovatky tří řek neví. Senátor se modlí za dálnici

 
REPORTÁŽ Nic nevíme. Je to blud. Tak většinou hovoří lidé žijící v blízkosti Přerova na Hané, kde by měla stát plánovaná křižovatka vodního koridoru Dunaj - Odra - Labe (DOL). Senátor a primátor Přerova Jiří Lajtoch projekt sice podporuje, nicméně si uvědomuje, že se plán stavby při finančních možnostech státu posunuje za hranice reality.
29.04.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Vedení přerovské radnice si rozdělilo parkovací karty, místní se bouří

 
Primátor Přerova a jeho náměstci si mezi sebe rozdělili 25 přenosných parkovacích karet. Cena jedné je přibližně devět tisíc korun. Obyvatelé Přerova jsou mírně řečeno naštvaní.
04.06.2012 18:20 |

podobné články

Proč lidé nevědí koho volit? Jsou znechuceni politikou, vyplývá z výzkumu

 
Lidé, kteří se nedokáží rozhodnout pro volbu některé z politických stran nebo by žádnou nevolili, v naprosté většině hledají a nacházejí důvody na straně politické scény a jejích aktérů. Vyplývá to z výzkumu agentury STEM. Dále vyšlo najevo i to, že oprávnění voliči jsou znechuceni politikou a chováním politiků, navíc si myslí, že politici dbají jen na svůj osobní prospěch.
20.04.2013 13:00 |

podobné články

Šumperk: Město má nové informace o realizaci dálnice D1 kolem Přerova

 
Na začátku června předal primátor města Ing. Jiří Lajtoch "Výzvu zastupitelů města Přerova k vyřešení dopravní krize ve městě Přerově" podpořenou peticí s více než patnácti tisíci podpisy ministrovi dopravy.
14.07.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Lidé jsou znechuceni politikou, ale ještě na ni nezanevřeli

 
Čtvrtina občanů by v případě voleb nevěděla, komu dát hlas. Na vině je zejména znechucení s aktuální politickou situací a z chování politiků. Velká část z nich přitom na politiku zcela nezanevřela. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.
27.05.2011 22:55 |

podobné články

Jsme znechuceni politikou, shodují se lidé, kteří nechodí k volbám

 
Většina oprávněných voličů, kteří během pravidelných průzkumů voličských preferencí uvedli, že nevědí, koho volit, nebo vůbec nechtějí jít k volbám, tvrdí, že jsou znechuceni politikou či chováním politiků. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.
19.04.2013 15:30 |

podobné články

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Kdo vlastně okopává Babišovi jeho kotníky?

 
Lidé bývají často až nekriticky nedůvěřiví. Nevěří ničemu, kromě pomluv. Ty se jejich přičiněním pak šíří rychlostí vypálené dělové koule. Ve skutečnosti bychom pomluvu mohli označit za falešné peníze uvedené do oběhu, aby přinesly špinavý zisk.
18.12.2017 13:55 |

podobné články

Plzeňský klub Věcí veřejných opouští 11 ze 13 členů. Jsou znechucení

 
Plzeňský klub Věcí veřejných se v pondělí večer rozhodlo opustit 11 z celkem 13 členů. Vedlo je k tomu znechucení a rozčarování z praktik strany, řekl ČTK dosavadní šéf klubu Jiří Krátký. Krátký také označil svůj vstup do strany za největší omyl svého života. V kraji má strana necelých pět desítek členů.
14.11.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krátký (33 článků)

Expert: Vystoupení Zemana a Sobotky posílí znechucení z politiky

 
Dnešní slovní přestřelka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana kvůli vládní demisi může podle sociologa a politologa Daniela Kunštáta posílit znechucení české veřejnosti z politiky. Další politický vývoj se podle něj těžko odhaduje vzhledem k tomu, že Sobotkovy poslední kroky jsou nečekané. Zprávu přinesla ČTK.
04.05.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21248 článků)

Primátor Přerova a senátor Lajtoch z ČSSD má být obžalován z korupce

 
Policie navrhla žalobu na čtyři radní a dva úředníky magistrátu v Přerově. Měli sjednat výhodu při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a také zneužili pravomoc úřední osoby. Mezi obviněnými je místní primátor a senátor ČSSD Jiří Lajtoch, upozorňuje server iHNed.cz.
31.07.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Přerované se bouří proti primátorovi, petici za jeho odvolání podepsalo 1600 lidí

 
Obyvatelé Přerova a okolí se chtějí zbavit svého primátor Jiřího Lajtocha (ČSSD), hromadně proto podepisují petici. Tu v tuto chvíli podepsalo více než 1600 lidí. Vadí jim, že primátor zůstává ve svém úřadu, ačkoliv ho více než rok vyšetřuje policie.
13.11.2012 13:30 |

podobné články

Češi s Babišem souhlasí, ale nevěří mu

 
Většina obyvatel ČR souhlasí s nelítostnou kritikou poměrů ve společnosti, která zaznívá od miliardáře a majitele Agrofertu Andreje Babiše. K jeho osobě jsou však nedůvěřiví a o jeho poctivosti pochybují. Vyplývá to z internetového průzkumu agentury SANEP, který byl zveřejněn v pátek.
25.11.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13724 článků)

Banky si brousí zuby na církevní miliardy, píše deník

 
Církvím v příštích letech přitečou miliardy korun a stanou se z nich velmi movití klienti. To dobře vědí i banky a podle informací deníku Právo se na tento stav pečlivě připravují. Školí poradce, kteří církvím nabízí pomoc při správě majetku. Církevní hodnostáři jsou však zatím nedůvěřiví, nabídky bank prý nejsou nijak oslnivé.
14.04.2013 06:30 |

podobné články

Češi jsou k pokusům na myších hodně nedůvěřiví, tvrdí genetička

 
Helena Fulková je významnou českou genetičkou, které se podařilo naklonovat několik myší. Její vědecký zkoumání se mezi širokou veřejností setkává s nepochopením i s odsuzováním. Zatímco ve vědecké komunitě sklízí jedno uznání za druhým, laikové její pokusy na zvířatech vnímají jako nemorální. 
05.06.2015 12:36 |

podobné články

Europoslanec Zahradil: Merkelová je v zajetí evropanské ideologie. Německo potřebuje migranty a své ekonomické zájmy bezohledně prosazuje na úkor ostatních zemí. Nepřijatelné

 
ROZHOVOR Češi jsou opatrní a nedůvěřiví díky svým negativním zkušenostem s různými centralistickými režimy, od Rakouska až po Sovětský svaz, myslí si jeden z nejzkušenějších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS). A Evropská unie, podle něj, řadou svých bizarních rozhodnutí tento jejich pocit jen posiluje. Vítá ale nynější situaci, kdy neochotu slepě následovat Berlín v jeho rozhodnutích dává najevo stále více členských států EU.
20.03.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (494 článků)

PRŮZKUM: Češi nešli volit kvůli znechucení politikou

 
Polovina z Čechů, kteří nepřišli ke květnovým volbám, se rozhodlas neúčastnit měsíc před volbami, o nejvíce hlasů tak přišla sociální demokracie. Hlavním důvodem neúčasti bylo znechucení z politiky, vyplývá to z průzkumu společnosti STEM.
28.07.2010 15:30 |

podobné články