Článek

Primátor Hrabálek: Město odkoupí podíl ve společnosti Aldis

 
Město Hradec Králové se stane stoprocentním vlastníkem společenského a kongresového centra Aldis. Hradecká radnice v současnosti vlastní 48,54 % akcií této společnosti.
22.06.2022 09:15 |

podobné články

Podobné články

Šimáně s Travel Service ovládne České aerolinie. Odkoupí podíl státu i korejské firmy

 
Česká televize informovala o tom, že společnost Travel Service odkoupí podíl jihokorejské společnosti Korean Air a ovládne tak České aerolinie (ČSA). Travel Service údajně odkoupí i státní podíl ve společnosti. Ministerstvo financí však zatím tuto informaci nepotvrdilo.
06.10.2017 14:55 |

podobné články

Tkáč s Křetínským založili nový holding. Investice spojí v J&T Capital Partners

 
Spoluzakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč vloží společné investice s podnikatelem Danielem Křetínským do nového holdingu J&T Capital Partners. Cílem nové, v Česku založené holdingové společnosti je správa a rozvoj všech stávajících a budoucích podílů ve společných obchodních projektech tandemu Tkáč a Křetínský. Holding už odkoupil podíl 44 procent ve společnosti EPH, která sdružuje původní investice v energetice, a během následujících měsíců odkoupí další vlastnické podíly, které jsou nyní pod Tkáčovou kontrolou. J&T o tom v úterý informovala ČTK. Holding podle ní mimo jiné odkoupí podíl 44 procent v mateřské společnosti fotbalového klubu AC Sparta Praha.
13.07.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Tkáč (27 článků) , Daniel Křetínský (65 článků)

ÚZSVM se dohodl na ukončení mnohaletého sporu a pro stát vymohl téměř 44 milionů

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vede v současné době u Okresního soudu v Hradci Králové celkem sedm soudních sporů se společností Aldis, a.s. V těchto řízeních se stát jako žalobce po společnosti Aldis domáhá vydání bezdůvodného obohacení za bezesmluvní užívání pozemků, které jsou ve vlastnictví státu a v příslušnosti hospodařit ÚZSVM.
10.02.2020 07:36 |

podobné články

Primátor Hrabálek: V Hradci začala stavba lávky přes Labe u Aldisu

 
Začátkem září byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Jejím vybudováním dojde k propojení dvou rozvíjejících se lokalit v centru města.
02.09.2021 10:50 |

podobné články

Stát možná od OKD odkoupí nepoužívaný Důl Frenštát

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek nabídl těžební společnosti OKD, že od ní stát za symbolickou částku odkoupí zakonzervovaný Důl Frenštát na Novojičínsku. Údržba nepoužívaného dolu stojí ročně desítky milionů.
06.03.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (674 článků)

Stát odkoupí vepřín v Letech. Romové tleskají

 
Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda v pondělí krok schválila, uvedl na Twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Stát dosud nezveřejnil částku, na níž se domluvil se současným vlastníkem vepřína, společností AGPI, která přijala nabídku kabinetu před dvěma týdny. Podle ředitelky Muzea romské kultury Jany Horváthové na to Romové dlouho čekali.
21.08.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (205 článků)

Vánoční pomoc Prahy 2: Radnice odkoupí zboží od trhovců a věnuje ho svým zaměstnancům

 
Radnice Prahy 2 od trhovců z náměstí Míru, kteří museli kvůli opatřením proti pandemii covidu-19 zavřít stánky na vánočních trzích, odkoupí asi 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými výrobky. Cílem je pomoci jim v těžké ekonomické situaci. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí radnice Andrea Zoulová. Vláda od 18:00 minulý týden v pátek zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol.
02.12.2021 15:45 |

podobné články

Průzkum STEM: Postupně se snižuje podíl lidí, kteří se domnívají, že u nás panuje silné napětí mezi bohatými a chudými

 
Napětí mezi Čechy a cizinci označuje jako velmi nebo poměrně silné dvoutřetinová většina občanů (66 %). Tento podíl je stejný jako v loňském roce. Třípětinová většina občanů registruje napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci (59 %). Poněkud nižší podíl lidí (57 %) vidí silné napětí mezi bohatými a chudými. Od roku 2011, kdy STEM začal tuto oblast sledovat, se postupně snižuje podíl těch, kteří napětí mezi bohatými a chudými považují za silné. Mezi lidmi z domácností špatně finančně zajištěných je však tento podíl stále vysoký. Mírně nadpoloviční většina občanů (56 %) vnímá silné napětí mezi lidmi různých politických názorů. Méně často lidé registrují napětí mezi mladými a starými lidmi (39 %) a zejména mezi městem a venkovem (29 %).
13.04.2017 10:40 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město pořizuje další vybavení do budovy odlehčovací služby v Honkově ulici

 
Odlehčovací služba v Honkově ulici v Hradci Králové má v příštím roce zahájit provoz, do té doby musí město zajistit plné vybavení budovy. Část speciálního vybavení a nábytku již město vybralo během letních měsíců.
08.09.2021 15:25 |

podobné články

Euro: Praha chce ovládnout Pražskou plynárenskou

 
Praha chce razantně navýšit svůj podíl v Pražské plynárenské. Magistrát nabídl německému koncernu E.ON, že odkoupí 49,35 procenta akcií, které koncern v plynárenské firmě drží. Praha zatím kontroluje prostřednictvím společnosti Pražská plynárenská Holding 50,2 procenta akcií PP, takže pokud se obě strany na transakci dohodnou, dosáhne podíl Prahy bezmála sta procent. Píše to pondělní vydání týdeníku Euro.
08.01.2012 20:25 |

podobné články

Lumír Hrabálek: Stárnutí plotének začíná již kolem dvacátého roku života

 
Primář Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Lumír Hrabálek chystá na podzim premiéru operace bederní páteře s využitím originální techniky.
16.07.2017 12:10 |

podobné články

Koalici v Hradci vytvoří ANO, ODS a Změna. Primátorem bude Hrabálek

 
Ve stotisícovém Hradci Králové by měla vládnout trojkoalice vítěze voleb - hnutí ANO s ODS a uskupením Změny pro Hradec a Zelení. Primátorem by měl být dvaašedesátiletý vysokoškolský pedagog a bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy Alexandr Hrabálek (nestr. za ODS). Strany trojkoalice o tom v úterý pozdě večer podepsaly předkoaliční smlouvu. Trojkoalice v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu disponuje těsnou většinou 19 hlasů.
17.10.2018 08:45 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město prodlužuje splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu

 
Vzhledem k trvání nouzového stavu se město Hradec Králové rozhodlo prodloužit splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu.
30.03.2020 22:50 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město je připravené zřídit na letišti speciální azyl pro nakažené bez domova

 
Město obdrželo nařízení vlády a rozhodnutí hejtmana Královéhradeckého kraje, kterým mu bylo uloženo zajistit objekt, který bude určený lidem bez přístřeší a osobám vykázaným z důvodu domácího násilí, u nichž bylo potvrzené onemocnění COVID-19 nebo jim byla nařízena karanténa.
12.04.2020 16:01 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město již má finance na projekt Pajkrovy flošny

 
Rekonstrukce Pajkrovy flošny v Hradci Králové dostává první konkrétní obrysy. V objektu, který byl v druhé polovině 18. století postavený jako součást hradecké pevnosti a jehož vlastníkem je město, by mělo vzniknout krajské networkingové studentské centrum.
23.07.2020 10:05 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město prodlužuje lhůtu pro první kolo tendru na multifunkční fotbalový stadion

 
Během prvního kola zadávacího řízení na zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu, jehož lhůta měla skončit 5. října, obdrželo v minulém týdnu město Hradec Králové, které v tendru zastupuje administrátor společnost PMA tender, více žádosti o vysvětlení zadávacích podmínek.
02.10.2020 16:55 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město pokračuje v nákupu vybavení budovy odlehčovací služby Honkova

 
Budova odlehčovací služby v Honkově ulici má zahájit svůj provoz začátkem příštího roku. Do té doby musí město zajistit její vybavení, které se bude skládat z obyčejného uživatelského nábytku i specializovaných zařízení.
24.06.2021 10:10 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město nabízí startovací byty

 
Letos na podzim město Hradec Králové opět vyhlásí výběrové řízení na pronájem uvolněných startovacích bytů. Celkem se bude jednat o 60 bytů velikosti 1+kk a 2+kk. Část bytů je k dispozici okamžitě, další budou obsazovány po jejich uvolnění v průběhu následujícího roku.
23.10.2021 10:25 |

podobné články

Primátor Hrabálek: Město podpoří rozvoj a údržbu sportovišť dotacemi

 
Město Hradec Králové vypíše dotační program na rozvoj, rekonstrukci a údržbu sportovišť a tělovýchovných zařízení, která se nacházejí na území města, ale nejsou v jeho majetku.
10.11.2021 09:25 |

podobné články