Článek

Přijetí protikorupčních zákonů nejvíc brzdili ve sněmovně komunisté, říká mluvčí platformy Rekonstrukce státu

 
ROZHOVOR Před čtyřmi roky se mnozí poslanci zavázali platformě Rekonstrukce státu, že budou prosazovat protikorupční zákony. A jak své slovo skutečně splnili? „Rekordmany v počtu nedodržených slibů jsou poslanci KSČM, třeba Jan Klán a Václav Snopek porušili svůj slib o podpoře zákonů celkem čtrnáctkrát, převážně při hlasováních o zákonu o registru smluv. Ten svým podpisem část poslanců KSČM před volbami podpořila, později se od něj distancovali a nyní jej opakovaně kritizují jako jeden z nejhorších zákonů světa,“ uvedl mluvčí platformy Václav Zeman. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že před letošními volbami se s velkou ochotou pro podporu přijetí dalších protikorupčních zákonů u politických stran už nesetkali.
20.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Snopek (8 článků) , Jan Klán (23 článků)
Podobné články

Rekonstrukce státu: Protikorupční zákony podpoří dostatek poslanců

 
Občanská iniciativa Rekonstrukce státu, jejímž cílem je prosazení devíti protikorupčních zákonů, má po předčasných volbách pro své záměry ve sněmovně dostatek hlasů. K podpoře konkrétních protikorupčních zákonů se zavázalo více než 140 poslanců, kteří v nové sněmovně zasednou. Sdělil to mluvčí iniciativy Jiří Boudal.
27.10.2013 22:50 |

podobné články

Vláda souhlasila s balíčkem protikorupčních zákonů

 
Vláda souhlasila s balíčkem protikorupčních zákonů z dílny ministra vnitra Martina Peciny. Balíček má umožnit existenci takzvaných protikorupčních agentů a korunního svědka. Premiér Jan Fischer dříve oznámil, že hodlá soubor novel co nejdříve poslat do Sněmovny.
11.01.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)

Organizace zatlačí na zákonodárce, aby prosadili devět protikorupčních zákonů

 
Dvacítka protikorupčních organizací se spojila v projekt nazvaný Rekonstrukce státu, jenž si klade za cíl zatočit s korupcí v České republice. Skupina připravila devět zákonů, které budou chtít od politiků prosadit. Představili je v úterý na tiskové konferenci k příležitosti zahájení společného projektu.
12.03.2013 12:55 |

podobné články

Rekonstrukce státu dnes jednala s Babišovými lidmi. Iniciativa byla nespokojená

 
Zástupci iniciativy Rekonstrukce státu dnes ve sněmovně jednali s poslanci hnutí ANO. Informoval o tom Český rozhlas s tím, že Rekonstrukce státu, což je sdružení protikorupčních organizací, slíbilo před loňskými volbami spolupráci 165 poslanců parlamentních stran.
17.09.2014 18:50 |

podobné články

Michálek: Je zatím málo senátorů a senátorek, kteří protikorupční opatření aktivně prosazují

 
Rekonstrukce státu představila 29. září své průběžné hodnocení politiků, kteří se zavázali k podpoře protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu. Ze všech 25 senátorů, kteří zatím svůj podpis připojili alespoň pod jeden z 9 prosazovaných zákonů, nejlépe plní svůj slib Libor Michálek, zvolený za Piráty, Lidovce a Zelené. Těsně je následován Václavem Láskou, dalším pirátsko/zeleným senátorem.
30.09.2016 14:15 |

podobné články

Poslanci před volbami slibovali zákon proti korupci, teď maří jeho přijetí. Lobbisté úřadují, píší v novinách

 
Přesně 165 poslanců se loni zavázalo, že se zasadí o rychlé přijetí devíti protikorupčních zákonů navržených iniciativou Rekonstrukce státu. Jenže, jak píše MF Dnes, zapracovali lobbisté a například registr smluv byl poslanci vrácen vládě.
14.06.2014 08:35 |

podobné články

Rekonstrukce státu zkritizovala vládu: Dali si do programu, že budou bojovat proti korupci, a kde nic tu nic

 
Iniciativa Rekonstrukce státu si dala za cíl prosadit devět protikorupčních zákonů. Zatím Sněmovnou prošly čtyři. Na otázky serveru Aktuálně.cz odpovídal jeden z garantů projektu Pavel Franc. Uvedl, že předpokládaný registr smluv politiky vysloveně bolí a hledají prý způsob, jak jej udělat bezzubý. Přestože se k boji proti korupci přihlásily desítky českých politiků a Sobotkova vláda si ho vložila i do koaliční smlouvy, některé zákony váznou.
27.12.2014 13:51 |

podobné články

Naplňování Rekonstrukce státu probíhá hůř, než jsme čekali, trpce konstatoval její liberecký krajský ambasador Pavel Felgr

 
ROZHOVOR „Naplňování Rekonstrukce státu probíhá hůře, než jsme čekali. Bohužel někteří poslanci po svém zvolení zjistili, že body Rekonstrukce státu pro ně nejsou najednou takovou prioritou, někteří dokonce porušili slib, který dali voličům. To je případ pana poslance Horáčka (TOP 09), který jako jediný z klubu hlasoval proti návrhu zákona o rozšíření pravomocí NKÚ," vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Pavel Felgr, ambasador Rekonstrukce státu v Libereckém kraji.
08.09.2014 23:45 |

podobné články

Andrej Babiš neumí zařvat, stěžuje si lídr Rekonstrukce státu

 
Devět zákonů z iniciativy Rekonstrukce státu se jen těžce daří prosazovat a uvádět v život. Pavel Franc, programový ředitel Frank Bold a garant projektu Rekonstrukce státu v rozhovoru pro server iHNed.cz uvedl, že nyní jsou brzdou také politici hnutí ANO. „Podle mě to je vysloveně chyba Babišova leadershipu," říká Franc.
17.07.2014 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Iniciativa, která je nyní v módě. Připojili se k ní TOP 09 i KSČM

 
Karel Schwarzenberg, Bohuslav Sobotka, Pavel Bělohrádek. To jsou jen některá jména lídrů významných politických stran, kteří se připojili k iniciativě Rekonstrukce státu. Iniciativa si klade za cíl rychlé přijetí povolebních protikorupčních zákonů.
27.09.2013 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Iniciativa, která je nyní v módě. Připojili se k ní topkaři i KSČM

 
Karel Schwarzenberg, Bohuslav Sobotka, Pavel Bělobrádek. To jsou jen některá jména lídrů významných politických stran, kteří se připojili k iniciativě Rekonstrukce státu. Iniciativa si klade za cíl rychlé přijetí povolebních protikorupčních zákonů.
27.09.2013 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Někteří poslanci dostali výzbroj komiksových hrdinů. Proč? Zde je důvod

 
Sdružení Rekonstrukce státu ocenilo osm poslanců a tři senátory, kteří nejaktivněji prosazovali devět protikorupčních zákonů, o jejichž přijetí se uskupení zasazovalo. Patřily mezi ně zákony o registru smluv, o financování politických stran a o registru majetku politiků.
22.09.2017 11:53 |

podobné články

Na pozice náměstků ministrů patří experti, zní z ANO

 
Poslanci hnutí ANO řešili zrod nové vlády, služební zákon nebo kauzu svého kolegy Pavla Čiháka. Zákonodárci Babišova hnutí nejsou při hlasování o služebním zákoně a dalších protikorupčních zákonech platformy Rekonstrukce státu ničím vázáni. Předseda klubu Jaroslav Faltýnek totiž spoléhá na jejich svědomí. Místopředsedkyně ANO Věra Jourová pak promluvila o možných pozměňovacích návrzích služebního zákona.
14.01.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (423 článků)

Farského „nejkrásnější zákon“ schválen. Ruku ale nezvedli vlivní politici

 
Poslanci se začali zabývat – zatím v prvním čtení – některými z protikorupčních zákonů, jak mnozí z nich přislíbili projektu Rekonstrukce státu. Jeden z nich - zákon o registru smluv - předložil semilský starosta a poslanec Jan Farský (Starostové pro Liberecký kraj). „Otevřená data umožní se zveřejněnými pracovat, porovnávat, vyhledávat excesy, plýtvání, předražování,“ uvedl v Poslanecké sněmovně. „Vyslechl jsem slova podpory, ale i výtky. Nakonec ale zákon prošel do druhého čtení,“ radoval se posléze.
22.01.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (163 článků)

Šéf Rekonstrukce státu v rádiu řekl, jak je to s novými protikorupčními zákony. Prý se objevil nový protivník

 
Vedoucí projektu Rekonstrukce státu Jiří Boudal ve Dvaceti minutách Radiožurnálu komentoval spolupráci s vládou na protikorupčních zákonech. Podle něj se objevil nový protivník, který se pokouší sabotovat politickou shodu na zákoně o registru smluv.
15.08.2014 19:11 |

podobné články

To bude průser, to bude průser. Babišův pobočník Faltýnek mluvil a netušil, kam pocestují jeho slova

 
„To je strašné, to je průser, to je průser. O tom rozhovoru vůbec nevím,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek na fakt, že se na serveru Deník.cz objevil rozhovor s ním. Faltýnek byl totiž deníkem tázán na podrobnosti středečního setkání občanského sdružení Rekonstrukce státu s poslanci ANO, kde se jednalo o plnění protikorupčních norem. Na tomto setkání ale byli i novináři z Deníku.cz a mámili od Faltýnka jeho názory. Podle Rekonstrukce státu se totiž prý poslanci ke svým loňským předvolebním slibům o tom, jak zatočí s korupcí, staví už poměrně chladně.
18.09.2014 18:40 |

podobné články

Rekonstrukce státu: Protikorupční oblast není vše, co se v politice děje, ale...

 
Platforma Rekonstrukce státu včera veřejně představila podrobné hodnocení všech hlasování poslanců i senátorů o devíti protikorupčních zákonech, které dlouhodobě podporuje.
30.09.2016 10:55 |

podobné články

Sdružení Rekonstrukce státu ocenilo desítku senátorů

 
Sdružení Rekonstrukce státu dnes ocenilo desítku senátorů, kteří aktivně prosazovali protikorupční zákony. Hodnocení mělo předem daná kritéria, zohlednilo to, jak senátoři hlasovali o pěti klíčových protikorupčních opatřeních – zavedení registru smluv, nová pravidla pro podávání majetkových přiznání politiků, zákony bez přílepků, nová pravidla financování politických stran a volebních kampaní a rozšíření pravomocí NKÚ.
21.09.2018 06:20 |

podobné články

Koalice změnila ve sněmovně taktiku. Přijetí zákonů bude i tak pomalé

 
V Poslanecké sněmovně se opět taktizuje. Sociální demokraté se dál snaží o to, aby se co nejvíce oddálilo přijetí zákonů, které vrátil do sněmovny Senát. Pak by zákony nemusely platit od 1. ledna.
04.11.2011 19:05 |

podobné články