Článek

Přijeli z Itálie, místo karantény špacírují po Černošicích

 
Vláda vyhlásila zákaz pohybu lidí vyjma nutných cest do práce, obchodu, lékárny či za příbuznými. Ne všichni pochopili, jak vážná je situace, a bez ohledu na všechny courají po venku. I když by měli být v karanténě, protože přijeli z Itálie. Své o tom vědí obyvatelé Černošic u Prahy.
18.03.2020 11:25 |

podobné články

Podobné články

V Černošicích u Prahy chystají kvůli povodni evakuaci 50 domů

 
V Černošicích u Prahy chystají kvůli povodni evakuaci 50 domů. Hladina Berounky, která v Plzeňském kraji dosáhla prvního povodňového stupně, v Černošicích stoupá. Hasiči spolu s městskou policií krátce po 14:30 vyklidili a uzavřeli náplavku, řekl starosta Filip Kořínek (Věci černošické).
08.01.2011 16:55 |

podobné články

Starosta Černošic k článku o špacírování lidí, co by měli být v karanténě: Straníte Babišovi a přiděláváte mi práci

 
Starosta Černošic Filip Kořínek se na svém facebookovém profilu ostře ohradil proti článku ve středečním Právu, které s odvoláním na prodavače a zákazníky v místních obchodech popsalo, že mnoho zdejších lidí se vrátilo z Itálie, měli by být doma v karanténě a místo toho špacírují po městě. Podle něho je to neprofesionální novinařina z ulice.
18.03.2020 16:50 |

podobné články

VÝLETY Z KARANTÉNY: Prohlédněte si prostory Anežského kláštera s výstavou Krásné madony

 
Milovníci umění nemusí zoufat ani v době karantény, kdy jsou všechny veřejné instituce zavřeny. Díky projektu Novinek Výlety z karantény máte nyní jedinečnou možnost pokochat se krásami kláštera sv. Anežky České, kde se nyní nachází unikátní výstava Krásné madony.
30.03.2020 14:15 |

podobné články

Praktiky čeká perné pondělí kvůli koronaviru. Jak jsou připraveni na navrátilce z Itálie?

 
Pokud se vracíte z Itálie, musíte to oznámit telefonicky či jiným neosobním kontaktem svému praktickému lékaři. A pak zamířit do dvoutýdenní karantény. V mimořádném opatření, které platí od půlnoci z pátku na sobotu, o tom rozhodlo ministerstvo zdravotnictví, chce tak zabránit dalšímu šíření koronaviru v Česku. Počet nakažených stoupl na 19 a na území Itálie je momentálně přes 16 tisíc Čechů. Lékaři mají ordinační hodiny od pondělního rána, jaký nápor čekají a jak jsou připraveni?
07.03.2020 05:10 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Mimořádné opatření, týkající se karantény občanů, kteří se vrací z Itálie

 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.
07.03.2020 09:06 |

podobné články

Uzavření severu Itálie: Týká se přes 10 tisíců Čechů. Co dělat a kam volat?

 
Cestovat se tam nedoporučovalo, ale nyní to ani není možné. Sever Itálie byl ze soboty na neděli uvalen do kompletní karantény. Nikdo, až na výjimky, do něj nesmí přijet. Podle dosavadních informací to vypadá, že všichni Češi, kteří aktuálně do regionu míří na lyže, se musí doslova otočit a jet zpět. A ti, kteří se na severu Itálie právě nacházejí? Podle ministerstva zahraničí se mohou vrátit.
08.03.2020 09:50 |

podobné články

Požár chaty v Černošicích: Na místě uhořel jeden člověk a zvíře

 
Jižně za hranicemi Prahy se v Černošicích stala tragédie. Při požáru chaty zemřel jeden člověk a jedno zvíře, podle informací Blesk.cz to byl pes. Na místo vyjížděli pražští i středočeští hasiči a zdravotníci.
26.10.2019 11:30 |

podobné články

Sobečtí Češi místo karantény nakupovali. Prymula řekl, na co si dát v obchodě pozor

 
Data o platbách bankovními kartami shromážděná v minulém týdnu iniciativou českých technologických firem COVID19CZ ukázala, že 46 procent lidí vracejících se z Itálie aspoň jednou nedodrželo podmínky dvoutýdenní karantény. Vláda ji nařídila 6. března lidem vracejícím se z dovolené v Itálii, aby zabránila rozšiřování koronavirové infekce. Upozornily na to Seznam Zpráv, podle kterých by data o platebním styku mohla být využita k mapování pohybu tak, jak už se děje na základě sledování telefonů.
21.03.2020 20:30 |

podobné články

„Místo pomoci přišel políček“. Koronavirem zdecimovaná Itálie ji čekala z Evropy, přišla z Číny

 
Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times. V době, kdy italští lékaři museli vybírat pacienty, kteří zřejmě nepřežijí, italské zdravotnické úřady prosily přátele a spojence Itálie o naléhavé dodávky zdravotnických pomůcek. Ve čtvrtek konečně dorazily - z Šanghaje. Letadlo China Eastern dopravilo do Itálie tým zdravotníků a 31 tun materiálu, včetně ventilátorů.
14.03.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: China China (12 článků)

„Zaplatíme za každou chvíli bez roušky.“ Novinářka popsala těžkou cestu do Itálie

 
Britská reportérka pro list The Mirror Hannah Doddová během své dovolené v Římě zůstala „uvězněná“ v Itálii, kde kvůli koronaviru začala platit celonárodní karanténa. Doddová s partnerem do Říma přijeli sobotu 7. března, do Itálie jeli, i když věděli o epidemii koronaviru. Popsala, jak se v podstatě přes noc jedno z nejrušnějších měst na světě změnilo v město duchů. „S tím, jak se naše dovolená blížila ke konci, začali jsme plánovat odjezd. Základem bylo dostat se na letiště, městská doprava naštěstí funguje bez přerušení. Znervózněli jsme, když jsme viděli, že jsou zrušeny mnohé lety,“ popsala pro The Mirror svůj útěk z Itálie. Zmínila se o přísných kontrolách na nádraží i na letišti, policie dělá všechno pro to, aby „se Italové nedostali ze země“.
12.03.2020 11:20 |

podobné články

V Černošicích hořel vlak, cestující stačili vystoupit

 
Na nádraží v Černošicích u Prahy ve středu večer hořely dva vagony osobního patrového vlaku City Elefant. Nikdo z cestujících ale zraněn nebyl.
10.03.2010 19:55 |

podobné články

V Černošicích hořel vlak se čtyřiceti cestujícími

 
Na nádraží v Černošicích-Mokropsích u Prahy ve středu večer hořely dva vagony osobního vlaku City Elefant. Cestující stačili vystoupit.
10.03.2010 20:20 |

podobné články

EXKLUZIVNĚ: Krejčíř chce prodat luxusní vilu v Černošicích. PLÁN VILY

 
Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř hodlá prodat svou luxusní vilu v Černošicích, ze které před pěti lety uprchl policii.
12.09.2010 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (735 článků)

V Černošicích u Prahy se ošklivě opařil polévkou malý chlapeček

 
Popáleniny na šestnácti procentech těla si ve středu dopoledne způsobil v Černošicích u Prahy tří a půlletý chlapec.
13.10.2010 12:00 |

podobné články

STRACH: Berounka kupí ledy v Černošicích. Hrozí EVAKUACE!

 
V Černošicích u Prahy řeka Berounka nakupila velkou vrstvu ledových ker, 50 osob je připraveno k evakuaci, zasedá tamní krizový štáb. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů.
31.12.2010 18:00 |

podobné články

Ledový zámrz řeky v Černošicích s sebou vzala velká voda

 
Nebezpečí zatopení několika domů kvůli zvýšené hladině Berounky v Černošicích u Prahy je nyní zažehnáno.
09.01.2011 10:00 |

podobné články

Berounka v Černošicích u Prahy zaplavila chatovou oblast

 
Chatovou oblast v Černošicích u Prahy zaplavila v minulých dnech voda z řeky Berounky. Několik desítek obydlí a zahrad se ocitlo částečně pod vodou, na mnoha místech sahá po kolena i výše.
11.01.2011 16:15 |

podobné články

Dlouhé kolony v Černošicích! Na vině je rozbitý přejezd

 
Dopravní chaos způsobila v pátek večer technická závada na přejezdu v Černošicích v Praze - západ. K závadě došlo kolem 20. hodiny a Radotínskou ulicí se nedá projet, řekla Mediafaxu policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.
12.12.2011 21:50 |

podobné články

Vila Krejčíře za 400 milionů: EXEKUCE!

 
Proslulá luxusní vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře (43) v Černošicích u Prahy bude možná brzy k mání. Kvůli dluhům je totiž v exekuci v řádu desítek milionů korun. Hrozba prodeje visí i nad druhým domem, který uprchlík v Černošicích vlastní.
08.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (735 článků)