Článek

Prigožin je naživu, tvrdí Rusové. Důkazem má být video i údajně zfalšované DNA testy

 
Ruské úřady během uplynulého víkendu potvrdily úmrtí šéfa Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina. Vůdce žoldnéřské skupiny měl spolu s dalšími devíti osobami být na palubě soukromého letadla, které se ve středu zřítilo 350 kilometrů severozápadně od Moskvy na cestě do Petrohradu. Mluvčí vyšetřovacího výboru, který se havárií zabývá, v neděli uvedla, že totožnost všech deseti obětí byla zjištěna pomocí DNA testů. Podle ní odpovídá seznamu cestujících. Přesto ale stále neutichají spekulace o tom, že Prigožin je pořád naživu. Živí je nedávno objevené video rozhovoru se šéfem wagnerovců, dostupné na Telegramu, i podezřele rychlé genetické testy.
28.08.2023 12:55 |

podobné články

Podobné články

Kreml: Prigožin ani jeho muži nebudou podle uzavřené dohody stíháni

 
Šéf Wagnerovy vojenské společnosti Jevgenij Prigožin ani jeho muži, kteří se zúčastnili ozbrojené vzpoury a pochodu na Moskvu, nebudou stíháni. Podle dnešního sdělení Kremlu to vyplývá z dohody, kterou zprostředkoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Prigožin se podle dohody přesune do Běloruska. Kreml dodal, že neví, kde se teď Prigožin nachází, a vyjádřil vděčnost Lukašenkovi, že se nabídl jako mediátor.
24.06.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (289 článků)

Wagnerovci vyhrožují Kremlu odplatou: Radši ať je Prigožin naživu, letadlo měl sestřelit Putin

 
Zub za zub. Poté, co bylo během včerejška oznámeno, že Jevgenij Prigožin je mezi mrtvými, které přineslo letecké neštěstí nedaleko ruského hlavního města, žoldnéřská skupina wagnerovců, které muž šéfoval, pohrozila Kremlu pochodem na Moskvu. Ruští představitelé tvrdí, že Prigožin byl v letadle, které se zřítilo, v důsledku čehož zahynulo všech deset lidí na palubě. Napsal o tom britský Daily Mail.
25.08.2023 22:00 |

podobné články

Živý mrtvý Jevgenij Prigožin: Příběh kriminálníka i Putinova přítele, který to dotáhl na samý vrchol

 
Žije Jevgenij Prigožin? To je otázka za sto bodů. Zprávy o údajném úmrtí takzvaného Putinova řezníka a velitele wagnerovců se v úterý večer rozlétly světem, věrohodně potvrdit je ale nelze. Podle všech dostupných informací měl sedět na palubě letadla, které letělo z Moskvy do Petrohradu. Na palubě mělo být dalších 9 pasažérů. Všichni mají být podle ruské agentury TASS po smrti. Všichni ale jedním dechem připouštějí, že to všechno může být také jen zpravodajská hra, možná i dovnitř Ruska. Kdo ale vlastně Prigožin byl a jak se dostal k moci? Jeho cesta ke "slávě" rozhodně nebyla jednoduchá.
25.08.2023 07:10 |

podobné články

„Když začínáte válku, mějte koule." Prigožin zašel opět dál

 
Válka na Ukrajině trvá již 460 dní a zakladatel soukromé ruské armády Wagnerovců Jevgenij Prigožin se znovu hlásí o slovo. „Pokud začínáte válku, mějte prosím charakter, vůli a ocelové koule - jen tak budete schopni něčeho dosáhnout,“ pronesl Prigožin ve veřejném prostoru. A znovu nepřímo kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina. Na Ukrajině koluje video, kde nejvyšší vojenský velitel ukrajinských sil Valerij Zalužnyj naznačuje, že „přišel čas vzít si zpět, co je naše“. K národu promluvil také ukrajinský prezident Zelenskyj.
29.05.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Prigožin vyzývá k tichu: Šéf wagnerovců se snaží po vyhnání do Běloruska zachovat tvář, míní analytik

 
Po Jevgeniji Prigožinovi, stejně jako po Vladimiru Putinovi, se od soboty slehla zem. Ruský prezident nebyl spatřen od svého televizního projevu, ve kterém vzpouru ostře odsoudil a její strůjce označil za zrádce. Prigožin byl naposledy zaznamenán při odjezdu z Rostova nad Donem, následující konec jeho nedokonaného puče. Na telegramovém kanálu, spjatém s Wagnerovou skupinou, byla zveřejněna podivná zpráva. Prigožin v gestu tichosti přikládá ukazováček ke rtům, čímž wagnerovci odkazují na video ukrajinské armády, předcházející její protiofenzívě. O dalším očekávaném vývoji a významu vyjednané dohody jsme hovořili s analytikem Pavlem Havlíčkem.
26.06.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků) , Don Don (37 článků)

Prigožin udeřil na Šojgua. Ukrajina dostane od NATO víc

 
Ukrajinci mění každý dům v pevnost. V oblasti Bachmutu existuje na 500 obranných linií. Takto situaci na bojišti popsal Jevgenij Prigožin, kterému se říká Putinův šéfkuchař, zakladatel soukromé armády Wagnerovců. Prigožin promluvil k mrtvým i k živým. A tvrdě uhodil na ruské oligarchy. Jejich dny jsou podle Prigožina sečteny. Ukrajina se podle všeho dočká dalších dodávek západních zbraní. Ale také ruský prezident Vladimir Putin hýří optimismem. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) ruská armáda chystá zásadní akci.
16.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Přestaňte se předvádět na Rudém náměstí a dělejte. Prigožin ztrácí trpělivost

 
Zakladatel soukromé ruské armády wagnerovců Jevgenij Prigožin podle washingtonského Institutu pro studium války zesměšnil ruského prezidenta Vladimira Putina, když v den ruských oslav konce druhé světové války promluvil o „dědečkovi, který si myslí, že je dobrý“. Zaznělo také sousloví „bunkrový dědek“. Prigožin nešetřil ani ruské ministerstvo obrany. Z Ukrajiny mezitím přicházejí zprávy, že možná obdrží rakety dlouhého doletu, po kterých volá. K válce na Ukrajině se vyjádřil i japonský ministr zahraničí. Takto…
10.05.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Putinův muž Jevgenij Prigožin: Od zlodějíčka a restauratéra k hlavní postavě ruské invaze

 
Jevgenij Prigožin oslavil šedesáté druhé narozeniny. Ještě před začátkem invaze na Ukrajinu, kterou Vladimir Putin oznámil v únoru 2022 ve státní televizi, jeho jméno znal z běžných lidí málokdo, teď je, díky působení jeho firmy na zabíjení na Ukrajině, jedním z nejznámějších Rusů. Přečtěte si, jak Prigožin vlastně do ruské politiky přišel a jak se z něj postupně stal jeden z nejvlivnějších lidí v Ruské federaci. Jak už to na východě bývá, nic by nešlo tak hladce bez přátelství s tamní elitou.
02.06.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Putinovi věrní se perou: Prigožin jde po krku Šojguovi, mstí se za omezení wagnerovců

 
Kdo seje vítr, sklízí bouři. Jevgenij Prigožin, spojenec Vladimira Putina a faktický vlastník největší soukromé armády v Rusku, překročil linii, kolem které kroužil už několik týdnů, a začal přímo vyhrožovat členům ruské vlády. Podle zdrojů z Ruska, které cituje například web unian.ne, se Prigožin velmi ostře ohradil proti povinné registraci zaměstnanců soukromých bezpečnostních firem, kterou prosazuje právě ministr Sergej Šojgu.
12.06.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Prigožin v hledáčku ruské FSB. V nitru Ruska to vře

 
VÁLEČNÝ MONITORING „Jsme jako krysy – přežijeme všechno.“ Lidé z okolí Kachovské přehrady promlouvají o svém životě a popisují, z čeho mají hrůzu. Mezitím v samotném Rusku zakladatel soukromé armády PMC Wagner Jevgenij Prigožin obvinil klasickou ruskou armádu, že vtrhla do tábora wagnerovců a pobila „velké množství“ žoldnéřů. Prigožin vyzval Rusy, ať se přidají na stranu wagnerovců a vymýtí ono „zlo“ v podobě velení konvenční armády. Proti prezidentovi Vladimiru Putinovi se však nevymezil.
24.06.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Havárie Prigožinova letadla vzbudila spekulace: Šéf wagnerovců má s úniky zkušenosti

 
Dva měsíce poté, co se Jevgenij Prigožin, vedoucí wagnerovců, a jeho 25 tisíc žoldáků pokusilo svrhnout ruské vojenské vedení, se jeho letadlo zřítilo v Bologovském okrese nedaleko ruského města Tver. Informace naznačují, že na palubě bylo deset lidí. Spekulacím o tom, že Prigožin přežil, nahrává i skutečnost, že další letadlo spojené s Wagnerovým soukromým vojenským sborem bylo spatřeno, jak kličkuje vzduchem nad Moskvou. To vyvolalo domněnky, zda se Prigožin jen nesnažil matoucím způsobem uniknout potenciálním atentátníkům. Naznačují to některé zpravodajské zdroje, které cituje britský Mirror.
24.08.2023 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tver Tver (1 článek)

Shoříte v pekle: Nepříčetný Prigožin sprostě nadával Kremlu, wagnerovci opouští Bachmut

 
V Rusku jde do tuhého. Před chystanou ukrajinskou ofenzivou je znát, že v zemi, která rozjela na Ukrajině krvavou invazi, to pořádně vře. Zatím nejdrsnější video, namířené proti špičkám tamní armády, vydal Jevgenij Prigožin, šéf soukromé armády wagnerovců, které Rusové používají na špinavou práci. Nad svými mrtvými vojáky spílá Kremlu těmi nejhoršími jmény, nedodává jim totiž údajně dostatečné množství munice.
05.05.2023 14:40 |

podobné články

Odchod wagnerovců z Bachmutu: Kalkul, Prigožin se snaží vyprovokovat Putina, říká Andor Šándor

 
Nedáváte nám dost munice, mí chlapci zbytečně umírají, končím! Zakladatel žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin vztekle a sprostě vynadal špičkám ruské armády a oznámil, že 10. května jeho lidé skončí s boji v Bachmutu. Podle bezpečnostního analytika to je vážné. „Může to znamenat, že Rusové přijdou o celé město,“ domnívá se ve vyjádření pro eXtra.cz Andor Šándor.
06.05.2023 05:10 |

podobné články

Prigožin je oficiálně mrtvý, tvrdí Rusko. Příčinu nehody ale neodhalili

 
Jevgenij Prigožin je opravdu po smrti. Alespoň to tvrdí ruské úřady, které ukončily identifikaci všech deseti obětí havárie. Jednou z nich je právě i majitel nechvalně známých Wagnerovců. Zemřela i jeho pravá ruka Dmitrij Utkin. Ohlásili to ruští vyšetřovatelé.
27.08.2023 20:55 |

podobné články

Ukrajinští hrdinové z Hadího ostrova: Jsou naživu! Vojáky, kteří poslali Rusy do pr*ele, zajali Rusové

 
„Ruské lodi, jděte do pr*ele,“ prohlásili směrem okupantům pohraničníci na Hadím ostrově a vzápětí se stali legendami. Podle prvních zpráv je Rusové postříleli. Zřejmě tomu ale tak není, Státní pohraniční stráž Ukrajiny totiž uvedla, že by třináct hrdinů mohlo být stále naživu. Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny dále upřesnil, že vojáci byli ruskými jednotkami zajati nelegálně.
28.02.2022 11:05 |

podobné články

Putin nemá důvod zasahovat. Exilová vláda Běloruska promluvila přes PL

 
ROZHOVOR Volby byly zcela jasně zfalšované, dle průzkumů je vyhrála Cichanouská, říká člen exilové vlády Běloruska Aleś Čajčyc. Současné protesty jsou největší v běloruské historii a může dojít k tomu, že Lukašenka opustí i vládní síly. Přepočítávat volební lístky podle něho nemá smysl, ty pro Lukašenka byly zfalšované a ty pro opoziční kandidátku Cichanouskou někdo spálil. Jsou potřeba nové volby. A Lukašenko v nich nemá právo kandidovat, říká. A že by vojensky zasáhl Putin? Podle něho by to nebylo rozumné, poštval by proti sobě Bělorusy.
18.08.2020 11:40 |

podobné články

Najdou mrtvolku chlapce (2), nebo je stále naživu? Dítě spadlo do šachty už před týdnem

 
Je ještě vůbec šance, že by byl vůbec naživu? Dvouletý chlapec Julen Rosello spadl do 100 metrů hluboké šachty už téměř před týdnem. Šance, že by byl stále naživu, jsou mizivé. Přesto se záchranáři snaží, seč jim síly stačí, aby dítě z díry smrti dostali. Do 15 hodin by mělo být jasné, jak drama dopadne.
20.01.2019 13:55 |

podobné články

Pokud padne Niger... Vojenský převrat v zemi. Západ na nohou. Prigožin jásá

 
Vojenský převrat v Nigeru má podle pučistů představovat v zemi „konec režimu, který znáte“. Převrat se na Západě setkal s odsouzením. Solidaritu nigerijskému prezidentovi Mohamedu Bazoumovi vyjádřil i tajemník OSN. Francouzský prezident Emmanuel Macron, který v zemi stále má 1500 vojáků, převzetí moci v Nigeru označil za nelegitimní, mění rovnováhu sil na území Sahelu v neprospěch západních zemí. Pučistům údajně tleskal v hlasové zprávě na Telegramu šéf Wagnerovců Jevgenij Prigožin.
28.07.2023 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (740 článků)

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články