Článek

Přídavky na děti se zvýší o čtvrtinu a dostane je víc rodin, schválila Sněmovna

 
Přídavky na děti se zvednou o přibližně čtvrtinu a dosáhne na ně více rodin. Novinku dnes schválila Sněmovna spolu s novelou o sociální podpoře a technickými úpravami horní komory. Předloha také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Nyní poputuje k podpisu prezident Miloš Zeman.
13.07.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25767 článků)
Podobné články

Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu, dostane je víc rodin

 
Přídavky na děti se zřejmě zvýší od července zhruba o čtvrtinu. Rozšířit by se měl také okruh rodin, které na ně mají nárok. Změny přinese vládní novela o sociální podpoře, kterou v pátek schválila Sněmovna. Předlohu, jež na návrh SPD také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a podle úpravy KDU-ČSL daňově zvýhodní druhé a další dítě, nyní dostane k posouzení Senát.
23.04.2021 11:50 |

podobné články

Konec „chudinské dávky“? Přídavky na děti se mají zvýšit o čtvrtinu, schválila Sněmovna

 
Přídavky na děti se zřejmě zvýší od července zhruba o čtvrtinu. Rozšířit by se měl také okruh rodin, které na ně mají nárok. Změny přinese vládní novela o sociální podpoře, kterou dnes schválila Sněmovna. Stát touto úpravou vydá na dávkách zhruba o 3,6 miliardy korun ročně navíc. Předlohu, jež na návrh SPD také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a podle úpravy KDU-ČSL daňové zvýhodnění na druhé a další děti, nyní dostane k posouzení Senát.
23.04.2021 13:00 |

podobné články

Přídavky na děti se zvýší, dostane je víc rodin. Vzroste i daňové zvýhodnění

 
Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu a rozšíří se okruh rodin, které na ně mají nárok. Rozhodla o tom dnes Sněmovna.
13.07.2021 18:30 |

podobné články

Sněmovna schválila vyšší přídavky na děti

 
Poslanci v úterý schválili vyšší přídavky na děti, zvýšit by se měly zhruba o čtvrtinu. Rozšířit by se měl také okruh rodin, které na ně mají nárok. Zvýší se daňová sleva na druhé a další děti.
13.07.2021 16:40 |

podobné články

Přídavky na děti českých rodin v zahraničí nemá vyplácet ČR, míní vláda

 
Přídavky na děti pro české rodiny v zahraničí by neměla vyplácet Česká republika. S takovým postojem přišla v pondělí vláda v reakci na návrh Evropské komise, že přídavky na děti by měla vyplácet země, odkud rodina pochází.
08.02.2016 12:25 |

podobné články

MPSV: Rodiny už nebudou na přídavky na děti čekat tak dlouho, dosáhnou na ně dříve

 
Od prvního října přibude rodin, které dosáhnou dříve než dosud na přídavek na dítě. Nově už se pro přiznání dávky nebudou posuzovat až rok a půl staré příjmy, ale bude se vycházet z příjmů za předcházející kalendářní čtvrtletí. Rodiny v tíživé situaci tak nebudou muset čekat na přiznání přídavku na dítě tak dlouho jako doposud. Od ledna se také zvýší přídavky na děti tam, kde aspoň jeden rodič pracuje, a zvětší se i okruh rodin, které na ně budou mít nárok.
06.10.2017 09:40 |

podobné články

Sleva na 1. dítě se zvýší o 150 korun, přídavky o dvojnásobek, kývla koalice

 
Vládní ČSSD, ANO a lidovci se shodli ve středu na tom, že rodiny s dětmi dostanou příští rok navíc čtyři miliardy korun. Na Twitteru to uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dětské přídavky se podle něj zvýší o 300 korun měsíčně, nárok budou mít nově rodiny s příjmy až do 2,7 násobku životního minima. O 150 korun měsíčně se pak zvýší i sleva na dani na první dítě. Novinky by měly platit od příštího ledna.
08.02.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Přídavky na děti i daňová sleva na potomky můžou slušně vzrůst. Maláčová ale bojuje o čas

 
O přídavcích na děti bude znovu hlasovat Sněmovna. Senát jí dnes novelu se zvýšením dávky o 26 procent a rozšířením okruhu příjemců vrátil. S přidáním sice senátoři souhlasí, ale v normě provedli technické úpravy. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) s tím souhlasila. Podle ní by vyšší přídavky víc rodin mělo začít pobírat od července. Aby norma začala platit, musí ji podpořit dolní komora a podepsat prezident.
09.06.2021 17:30 |

podobné články

Přídavky na děti vzrostou o 26 procent a dosáhne na ně více rodin

 
Dětské přídavky by se měly zvýšit o 26 procent a dostávat by je měly nově rodiny s příjmem do 3,4násobku životního minima. Schválila to v pondělí vláda. Dávku bude podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) dostávat 490 000 dětí, nyní je to 240 000 dětí.
21.12.2020 17:50 |

podobné články

Přídavky na děti vzrostou o 26 procent. Maláčová: A poputují do více rodin

 
Dětské přídavky by se měly zvýšit o 26 procent a dostávat by je měly nově rodiny s příjmem do 3,4násobku životního minima. Schválila to dnes vláda. Na twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní tak dávku bude pobírat asi 490.000 dětí. Nyní ji má zhruba 240.000 dětí. Aby změna začala platit, musí ji ještě schválit Parlament a podepsat prezident. S navýšením se počítá od prvního dubna, jak dodala ministryně. Ročně by to mělo stát 3,6 miliardy korun navíc.
21.12.2020 17:35 |

podobné články

MPSV: Vláda schválila zvýšení přídavku na dítě

 
Vláda na svém dnešním jednání podpořilanávrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na další podporu pracujících rodin sdětmi. Od nového roku se zvýší přídavek na dítě o víc než čtvrtinu. Navíc se rozšíří okruh rodin, které na něj budou mít nárok. Nově na něj dosáhne zhruba o 250 tisíc dětí více. Změny by měly začít platit od 1. dubna 2021.
30.12.2020 18:20 |

podobné články

Rodičovský příspěvek se zřejmě zvýší, Sněmovna návrh schválila

 
Základní rodičovský příspěvek zřejmě vzroste od příštího roku o 80.000 korun na 300.000 korun. V případě vícerčat se příspěvek zvýší ze současných 330.000 korun na 450.000 korun. Sněmovna dnes vládní novelu schválila, okruh rodin s nárokem na vyšší rodičovskou ale nerozšířila. Novela nyní zamíří k posouzení do Senátu.
06.11.2019 21:45 |

podobné články

Přídavky na děti se zvýší, dosáhne na ně i více rodin. Maláčová: Vláda už má jasno

 
Vláda se chystá v pondělí schválit návrh na zvýšení přídavků na děti. Zvednout by se měly o 26 procent, a to od dubna. Pobírat by je měly domácnosti s příjmem do trojnásobku životního minima. ČTK to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Vláda navýšení dávky projednávala už několikrát. Nedokázala se ale shodnout na tom, kolik rodin by podporu mělo dostávat.
12.12.2020 11:10 |

podobné články

Přídavky na děti se zvýší a změn doznají i exekuce

 
Novelu zvyšující přídavky na děti a novelu exekučního řádu, která umožní zastavování bezvýsledných exekucí, v úterý podepsal prezident Miloš Zeman.
20.07.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25767 článků)

Pracuješ? Dostaneš až dvojnásobně větší přídavky na děti, navrhuje Sobotka

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce ještě do voleb protlačit Poslaneckou sněmovnou návrh zákona, který by navýšil přídavky na děti pro pracující rodiče. Kromě vyšší dávky by na ně nově mělo navíc dosáhnout více rodin. Předseda největší levicové strany tak chce podle svých slov podpořit rodiny s dětmi i porodnost. Řekl to v rozhovoru pro Blesk.cz.
12.01.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

ČSSD: Chceme zvýšit dětské přídavky pro pracující rodiny s dětmi

 
Sociální demokracie chce zásadně reformovat stávající podporu rodin s dětmi a systém, podle něhož se vyplácí přídavky na děti.
13.01.2017 12:05 |

podobné články

Sněmovna by mohla schvalovat vyšší přídavky na děti

 
Sněmovna by dnes mohla schvalovat o zvýšení přídavků na děti zhruba o čtvrtinu. Hlasovat bude o novele, podle níž by mohli obnovit živnost ti realitní makléři, kterým zanikla pro nesplnění nových zákonných požadavků.
23.04.2021 06:20 |

podobné články

Maláčová znovu narazila s přídavky na děti. Schillerová odmítá peníze pro víc rodin

 
Vláda se ani dnes nedohodla na návrhu na zvýšení přídavků na děti. Jednání o novele o sociální podpoře, která má výši dávky a pravidla jejího vyplácení upravit, kabinet přerušil. Vyplývá to z výsledků dnešního jednání, které zveřejnil úřad vlády na webu. Kabinet projednával zvýšení dávky už několikrát. Shoda byla už dřív na přidání o 26 procent, ale ne na tom, kolik dětí by mělo peníze od státu dostávat. Zatímco ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhovala okruh rodin rozšířit, podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) měly podmínky zůstat stejné jako dosud.
14.12.2020 21:35 |

podobné články

Okamura (SPD): Makat ne, ale přídavky a parazitování ano!

 
Makat NE, ale přídavky a parazitování ANO! Tomu se už říká výsměch jako hrom! Další neuvěřitelná věc – islámští imigranti místo českých rodin s dětmi. Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL bude letos na našem území investovat 1,1 miliardy korun na rozšiřování některých zařízení pro imigranty ze severní Afriky a z arabských zemí, které se vláda rozhodla NATRVALO přijmout - počítá se zvýšením kapacity o zhruba 1200 míst.
22.03.2016 04:35 |

podobné články