Článek

Přibude ke „Kulaťáku“ obchvat? Propojil by Evropskou a Svatovítskou a ulevil by dopravě

 
Radní hlavního města se hodlají znovu zabývat eventuálním novým propojením rušných dejvických ulic - Evropské a Svatovítské. Nová silnice, na níž hodlají pražští politici vypsat zakázku na projekt, by měla vést podél železniční trati. O zakázce budou radní rozhodovat v pondělí.
02.08.2020 08:50 |

podobné články

Podobné články

Obchvat „Kulaťáku“ by mohl být v provozu za 5 let: Zbrzdí ho posudek dopadu na životní prostředí?

 
Obchvat pražského Vítězného náměstí by mohl být v provozu za pět let. Nová silnice by spojila Svatovítskou ulici s Evropskou, aby rozmělnila horšící se dopravní situaci. Úřady začaly posuzovat dopady projektu na životní prostředí, což je jedna z posledních věcí, která by stavbu obchvatu mohla zastavit. Dejvice zatížil zvýšený automobilový provoz po otevření tunelu Blanka.
09.11.2016 11:45 |

podobné články

Břeclav je v šoku: Dlouho plánovaný obchvat města zastavil soud

 
Už 30 let usiluje Břeclav o vytlačení tranzitní dopravy z centra města. Plánovaný obchvat města ale opět narazil na problém. Krajský soud v Brně rozhodl, že na část nové silnice mělo být navíc vypracováno posouzení vlivu na životní prostředí. Obchvat má totiž procházet chráněným územím.
02.05.2017 16:00 |

podobné články

Dnes byl za účasti ministra dopravy Dana Ťoka slavnostně otevřen obchvat Třince

 
Řidiči mohou ode dneška využívat obchvat Třince. Jedenáct kilometrů dlouhý úsek Nebory – Oldřichovice – Bystřice je součástí silnice I/11 a výrazně uleví obyvatelům města Třinec a obce Vendryně. Stavba také významným způsobem pomůže velkým firmám sídlícím v regionu. Obchvat je zároveň významnou trasou propojující Českou republiku se Slovenskem a Polskem.
17.10.2017 19:15 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo obchvat obce Kámen na silnici I/19

 
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v pátek 21. února obchvat obce Kámen. Obchvat je součástí silnice I/19, která v předmětném úseku spojuje města Tábor a Pelhřimov.
22.02.2020 20:46 |

podobné články

Stovky lidí na Kulaťáku a strkanice u stánků: Farmářské trhy odstartovaly sezónu

 
Farmářské trhy na Kulaťáku jsou zpět, v sobotu 4. března úspěšně zahájily sezónu. Dokonce i počasí startu přálo. A tak není divu, že se už v dopoledních hodinách strkaly stovky Pražanů u nejrůznějších stánků, ať už s ovocem, pečivem nebo květinami.
04.03.2017 17:40 |

podobné články

Na »Kulaťáku« už to žije: Farmářské trhy odstartovaly sezónu

 
Farmářské trhy na Kulaťáku jsou zpět! V sobotu 3. března zahájily sezónu. Prvnímu dnu přálo i počasí, a tak není divu, že se už v dopoledních hodinách strkaly stovky Pražanů u nejrůznějších stánků, ať už s ovocem, pečivem, domácími sýry nebo květinami.
03.03.2018 18:15 |

podobné články

Klimatická nouze v Praze 6: Radnice proti vedru bojuje chmelem. Na Kulaťáku z něj bude celá stěna

 
Praha 6 už před časem vyhlásila na svém území stav klimatické nouze. Nyní se proti rozpáleným ulicím snaží bojovat chmelem, který vysadila na Kulaťáku. Chmel rychle roste a měl by tak Pražanům na Vítězném náměstí poskytnout stín. Tento pilotní projekt vzniknul ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou (ČZÚ), následovat by měly podobné aktivity v okolí Evropské a Patočkovy ulice.
27.04.2020 21:50 |

podobné články

Aktivisté zablokovali v Náchodě frekventovaný tah do Polska

 
Jeden z nejfrekventovanějších tahů z Hradce Králové do Polska zablokovala v pátek odpoledne blokáda. Kolem stovky lidí znemožnilo průjezd automobilů u kruhového objezdu Slávie. Protestující vyjádřili svůj odpor k nadměrné dopravě, kterou by měl redukovat chybějící obchvat. Událost podniklo občanské sdružení Obchvat Náchoda.
19.09.2014 18:40 |

podobné články

Nový obchvat u průmyslové zóny Triangl ulehčí dopravě i životnímu prostředí

 
Pro řidiče se otevřela nová bezpečnější cesta mezi Mostem a Žatcem na silnici I/27. Celkem 2,6 kilometrů dlouhý obchvat obce Velemyšleves vede přes údolí řeky Chomutovky estakádou, která má v nejvyšším bodě 37 metrů.
23.11.2016 18:10 |

podobné články

Ministr Brabec: Dálnice D3 - obchvat Českých Budějovic má zelenou

 
Již šest z devíti prioritních dopravních staveb má závazné stanovisko EIA. Jak slíbil ministr Brabec loni v červnu, MŽP ve lhůtě dvou měsíců od převzetí kompletních podkladů od Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správy železniční dopravní cesty vydává závazná stanoviska k prioritním dopravním stavbám. Na těch se dohodla vláda s Evropskou komisí v průběhu roku 2016 [1]. 9 prioritních staveb z dohodnutého seznamu tak nemusí opakovaně projít procesem posuzování vlivů na životní prostředí, přestože jim bylo stanovisko EIA vydáno před mnoha lety, ještě podle předvstupního zákona o EIA z roku 1992. Na cestě k vydání stavebního povolení je ode dneška i stavba dálnice D3 – obchvat Českých Budějovic.
08.01.2017 20:50 |

podobné články

Další místo k bruslení v Praze: Nové kluziště vznikne poblíž Kulaťáku

 
Bruslařům v Praze přibude další plocha. V sobotu 18. prosince v pět hodin odpoledne otevře radnice Prahy 6 novou ledovou plochu, a to na místě, kde bývají trhy.
16.12.2016 13:30 |

podobné články

VIDEO: ZM*D, ulevil si Berdych. Pak na něj diváci bučeli

 
Tomáš Berdych si na Australian Open znepřátelil publikum. Když ho Almagro nastřelil u sítě nepřijal omluvu. Když se vracel k základní čáře, ulevil si slovíčkem „fu*ker“, což v překladu znamená něco jako haj*l, zm*d. To diváci ještě pochopili. Jeho chování po konci utkání už ale nebrali.
22.01.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1407 článků)

Zku*vený trenér. Slovenský mladík si ulevil a dostal mastnou pokutu

 
Slovenský reprezentant do jednadvaceti let Róbert Mak má velký problém. Na sociální síti Twitter si pořádně ulevil, od vedení klubu dostal pokutu a byl vyřazen z hlavního týmu bavorského celku.
18.10.2012 11:20 |

podobné články

Rath: Kraj plánuje vlastní obchvat Prahy

 
Středočeský kraj začal podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) připravovat vlastní obchvat Prahy. Měl by spojit ruzyňské letiště a slánskou rychlostní komunikaci s letištěm ve Vodochodech a ústeckou dálnicí.
26.10.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4568 článků)

Rath chystá obchvat Prahy: Kdo ho zaplatí?

 
Středočeský kraj začal podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) připravovat vlastní obchvat Prahy. Jeho kolegové o tom ale nic nevědí.
26.10.2009 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4568 článků)

Obchvat České Skalice otevřen ve znamení šestek

 
Ve znamení šestek a neslavných rekordů ve stavebnictví silnic byl otevřen obchvat České Skalice na Náchodsku.
23.11.2009 05:05 |

podobné články

Lidem v okolí Temelín nevadí. Chtějí ale nový obchvat

 
Lidé v okolí jaderné elektrárny Temelín bojují o nový obchvat.
02.09.2010 21:05 |

podobné články

Obchvat Olomouce uzavřen: FORMALDEHYD UNIKÁ NA SILNICI

 
Policie v pátek odpoledne uzavřela obchvat Olomouce ve směru od Prostějova na Hradec Králové. Ze sudu převáženého nákladním autem začal totiž unikat formaldehyd, na místě zasahují hasiči, řekl agentuře Mediafax mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
28.01.2011 17:25 |

podobné články

VV: Obchvat Frýdku-Místku se začne stavět už příští rok

 
Obchvat Frýdku-Místku je jednou z dopravních priorit v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to z návrhu superstrategie, kterou představilo Ministerstvo dopravy. Realizace stavby by měla začít příští rok, dokončena bude v roce 2014.
12.02.2011 13:20 |

podobné články