Článek

Při protiromském protestu v Budějovicích 28 zadržených

 
Při protiromském protestu na českobudějovickém sídlišti Máj zadržela policie 28 lidí. Po střetech v ulicích bylo ošetřeno deset osob. Tři z toho byli policisté, kteří museli být převezeni do českobudějovické nemocnice. K sídlišti Máj, kde žije početná romská komunita, se dnes přesunulo několik stovek lidí po shromáždění na českobudějovickém náměstí, kde se konal protest proti častým problémům v soužití na sídlišti. Při akci zasahovaly stovky policistů. 
29.06.2013 21:45 |

podobné články

Podobné články

Válka v Českých Budějovicích! Radikálové, Romové a policisté se bili na sídlišti Máj

 
Při protiromském protestu na českobudějovickém sídlišti Máj zadržela policie 28 lidí. Po střetech v ulicích bylo ošetřeno deset osob. Tři z toho byli policisté, kteří museli být převezeni do českobudějovické nemocnice.
29.06.2013 18:35 |

podobné články

Elitní policista o protiromském protestu: Budou nás mít za blbce. Kvůli řediteli

 
Kauza protiromské demonstrace v Českých Budějovicích, která o víkendu přerostla v krvavou bitku mezi některými demonstranty a policisty, má pokračování. Policie předvedla téměř 40 podezřelých. Zatím nikoho neobvinila. Podezírá sedm útočníků. Zraněna byla desítka lidí, včetně policistů. Ovšem krajský policejní ředitel to opravdu korunoval. Teď si z něj utahují i jeho podřízení. Jeden z nich se pro ParlamentniListy.cz rozhodl promluvit. A není to zrovna chvalozpěv.
02.07.2013 21:25 |

podobné články

Minulost Slováků zadržených s Ransdorfem? Daňové úniky a podvody

 
Čtveřice lidí zadržených ve Švýcarsku se pokusila o převod vysoké částky peněz na základě dokumentů, které neodpovídaly skutečnosti. Novinářům to dnes řekl v Nitře slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Dva ze tří zadržených Slováků, jakož i europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) byli podle něj mezitím propuštěni.
05.12.2015 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (587 článků)

Politolog o protiromském rámusu: Lidé už se nestydí demonstrovat s extremisty

 
Stovky lidí protestovaly v sobotu v Českých Budějovicích proti Romům, jejich demonstrace se ale zvrhla v pouliční boj. „Obyčejní lidé skutečně mají pocit ohrožení a zástupci pravicově extremistické scény jsou v jejich očích jediní, kdo se jich zastanou,“ objasňoval příčiny konfliktu politolog Miroslav Mareš v rozhovoru pro server iDnes.cz. Akce už podle něj zdaleka nejsou jen záležitostí organizovaného extremistického ideologického spektra.
01.07.2013 12:55 |

podobné články

„Ti nahoře zkouší, co ještě vydržíme!“ V Českých Budějovicích protestovaly stovky lidí proti Ondráčkovi, Babišovi a Zemanovi

 
REPORTÁŽ Několik stovek lidí se v pondělí večer sešlo na náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích. Připojili se tak k akci s názvem „Ne Ondráčkovi do čela komise pro GIBS“. Demonstrovalo se v několika městech po celé České republice. V jižních Čechách byla svolána akce nejen v Českých Budějovicích, ale také v Písku. V Českých Budějovicích přišla na demonstraci i zpěvačka Naďa Válová, která minulý rok spolupracovala s Martou Kubišovou na nové nahrávce legendární Modlitby pro Martu.
05.03.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (420 článků) , Naďa Válová (2 články)

Izraelská armáda střílela při protestu Palestinců ostrými náboji, jeden zemřel

 
Izraelští vojáci při pátečních palestinských protestech na hranici mezi Izraelem a Pásmem Gazy postřelili 30 Palestinců. Podle ministerstva zdravotnictví v Gaze bylo při protestu zraněno už nejméně 528 Palestinců, někteří z nich se například nadýchali slzného plynu. Postřelených je podle tohoto zdroje 122. Páteční události na hranici Gazy jsou třetím protestem v řadě, při minulých dvou protestech přišlo o život přes 30 Palestinců. Smyslem organizovaných protestů je návrat Palestinců na jejich někdejší území a ukončení izraelské blokády pásma.
13.04.2018 18:05 |

podobné články

Po střetech s policií při sociálních protestech, nejméně 40 zadržených

 
AKTUALIZOVÁNO. Sněhová bouře testuje účastníky sociálního protestu v New Yorku. V manhattanském parku, kde demonstranti protestují už šest týdnů, požárníci zabavili generátory, které účastníci protestu používali pro ohřívače a vařiče. Protesty pokračovaly také v dalších amerických městech, v Denveru a Neshvillu bylo zatčeno na 40 lidí.
29.10.2011 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Moore (14 článků)

Hořící auta, vodní děla, 135 zraněných a 1700 zadržených. Po protestech v Paříži uklízí

 
Policie v sobotu v centru Paříže nedaleko bulváru Champs-Élysées použila slzný plyn proti některým účastníkům protestu spojovaného s hnutím takzvaných žlutých vest. Podle ministra vnitra se protestů ve Francii zúčastnilo 136 000 lidí, zranění utrpělo 135 lidí, 1723 osob bylo zadrženo. Protesty se konaly také v belgickém Bruselu a v Nizozemsku. Dnes se ve francouzské metropoli uklízí a život se dostává do normálních kolejí. Památky, jako je Eiffelova věž nebo Vítězný oblouk, které zůstaly v sobotu z bezpečnostních důvodů zavřené, znovu přivítají návštěvníky.
08.12.2018 10:25 |

podobné články

Sedm osob bylo obviněno kvůli zakázaným symbolům a útokům na policii při protiromském pochodu

 
Policie obvinila za sobotní protiromský pochod ve Varnsdorfu pět lidí. Tři z nich viní z útoku na policistu, další dva z propagace zakázaných hnutí, protože měli na oblečení zakázané symboly. Dnes odpoledne o tom informovala mluvčí ústeckého policejního ředitelství Jarmila Hrubešová. Obvinění si už vyslechli i dva muži zadržení v Novém Boru na Českolipsku.
12.09.2011 17:10 |

podobné články

Ze všech zadržených unikl obvinění jen šéf Úřadu vlády Poul

 
Jediným z osmi zadržených při policejní razii zaměřené proti státním úředníkům a politikům, kdo zatím unikl obvinění, je šéf Úřadu vlády Lubomír Poul. Právu to řekl zdroj obeznámený s případem, který rovněž uvedl, že Poul dosud nebyl ani propuštěn.
14.06.2013 15:40 |

podobné články

Řádění fanoušků v Ostravě: Jedenáct zraněných policistů a 31 zadržených

 
Jednatřicet. Takový je počet zadržených fotbalových chuligánů po sobotním utkání mezi ostravským Baníkem a pražskou Spartou. Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové se budou zodpovídat většinou z přestupků, v případě trestných činů se nejčastěji jedná o násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Při incidentech bylo zraněno 11 policistů.
23.03.2014 10:40 |

podobné články

Policie porušuje práva zadržených, dochází i k ponižování, tvrdí ombudsmanka

 
Ombudsmanka odhalila při kontrolách policejních cel ponižování či nedostatečné seznamování zadržených s jejich právy. Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová v předchozích dvou letech zkontrolovala 47 policejních cel předběžného zadržení ve 14 obvodních oddělení policie. Ombudsmanka to v úterý uvedla na tiskové konferenci, zprávu z návštěv zaslala policejnímu prezidentovi.
29.08.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (383 článků)

Proti extremistům ve Varnsdorfu zasáhli těžkooděnci vodními děly

 
AKTUALIZOVÁNO. Několik stovek pravicových extremistů a místních obyvatel se dnes odpoledne po protiromském shromáždění ve Varnsdorfu na Děčínsku vydalo na neohlášený pochod městem. Cestu jim před romskou ubytovnou zahradili těžkooděnci, kteří proti demonstrantům zasáhli vodním dělem.
10.09.2011 20:10 |

podobné články

Odborník o protiromském rámusu: Vláda selhala

 
Politolog a specialista na extremismus Miroslav Mareš se domnívá, že za protiromskými demonstracemi v některých městech České republiky může i nečinnost vlády, jež prý v řešení bezpečnostní situace selhala. Řekl to v rozhovoru pro Týden.cz.
02.07.2013 08:05 |

podobné články

Lidé si stěžují na reportáž ČT o protiromských pochodech

 
Několik stovek intelektuálů, studentů a akademiků si stěžuje Radě České televize (ČT) na reportáž o srpnovém protiromském pochodu v Ostravě. Podle nich se v ní televize postavila na stranu radikálů. Stížnost na generálního ředitele ČT podal radě i její člen Radek Mezuláník.
04.09.2013 18:50 |

podobné články

Rada České televize čelí stížnosti na díl Událostí o protiromských pochodech

 
Několik stovek intelektuálů, studentů a akademiků si stěžuje Radě České televize (ČT) na reportáž o srpnovém protiromském pochodu v Ostravě. Podle nich se v ní televize postavila na stranu radikálů. Stížnost na generálního ředitele ČT podal radě i její člen Radek Mezuláník. Dostala ale také dopis, podle něhož byla reportáž pokus o pluralitu názorů a radní by neměli "nátlakové kampani" podlehnout. ČTK o stížnostech informoval Mezuláník. ČT má podle své mluvčí o stížnostech informace zatím jen z médií, její vedení je ale připraveno je řešit. 
04.09.2013 19:15 |

podobné články

Zástupce ombudsmana Křeček odmítl stížnost, že ČT ublížila Romům

 
Zástupce ombudsmana Stanislav Křeček na svém facebookovém profilu poukázal na paradox dnešní doby. Lidé požadují svobodu názorů, ale okamžitě si stěžují, pokud zazní názor, se kterým nesouhlasí. Odmítá tak stížnost na nevyváženost reportáže České televize o protiromském pochodu v Ostravě.
05.09.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (264 článků)

Piloti ČSA pokračují v protestu proti restrukturalizaci firmy

 
Piloti Českých aerolinií pokračují v protestu proti restrukturalizaci firmy, vedení aerolinií protesty pilotů považuje za nelegální. Obě strany budou dnes dopoledne znovu jednat o řešení krize v ČSA. Ve 14:00 se sejde členská základna Českého sdružení dopravních pilotů (Czalpa) a rozhodne o pokračování nebo ukončení protestu.
02.12.2011 08:00 |

podobné články

Zelení: Podporujeme Týden protestů, vláda musí jít

 
Strana zelených podporuje Týden protestů včetně celostátní demonstrace proti reformám současného vládního kabinetu, kterou chystají občanské iniciativy na tuto sobotu. Plně podporujeme požadavky iniciativy - zastavení asociálních reforem, odstoupení vlády a nové volby - a protestu se zúčastníme.
20.04.2012 11:02 |

podobné články