Článek

Prezidentské volby: Pavel vede. Ještě neporcujme medvěda, Babiš vyburcoval mladé, říká expert

 
Prezidentské volby nabírají na obrátkách a denně se dozvídáme další a další informace, které hýbou společností. Jak odborník na politický marketing Jakub Horák pro eXtra.cz zhodnotil jak poslední předvolební průzkumy, tak nedělní debatu na ČT? Jak si podle něj vedl generál Petr Pavel? A proč ve finále bude Andrej Babiš víc tlačit téma války a ne drahoty?
23.01.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Jakub Horák (116 článků) , Petr Pavel (1630 článků)
Podobné články

„Upálením vyburcoval společnost.“ Lidé uctili Palacha u jeho staronového pomníku

 
Víc jak stovka lidí v sobotním mrazivém počasí přihlížela odhalení památníku Jana Palacha na Alšově nábřeží v Praze. Ceremoniálu se zúčastnila například i dcera autora skulptur Johna Hejduka, velvyslanci Spojených států a Izraele, pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebo kardinál Dominik Duka. Ve svých projevech připomínali význam oběti Palacha, který se před 47 lety upálil, aby vyburcoval společnost k odporu proti normalizaci. U Národního muzea pak jeho památku uctil také premiér s ministrem pro lidská práva.
16.01.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1141 článků) , Adriana Krnáčová (799 článků)

Zoo Ústí nad Labem: Světový úspěch. Narodilo se vzácné mládě medvěda malajského

 
V Zoo Ústí nad Labem narodilo mládě medvěda malajského. Za poslední 2 roky se jedná o jediné narozené mládě tohoto ohroženého druhu ve světové populaci v zoologických zahradách.
11.09.2022 14:20 |

podobné články

Babiš: Pavel na Hradě? Vláda se utrhne ze řetězu. Generál: Babiš? Lavírování mezi Východem a Západem

 
Pondělní MF Dnes, list, který vlastní Andrej Babiš (ANO), proti sobě postavila dva rozhovory. Rozhovory dvou finalistů prezidentské volby. Již zmíněného Andreje Babiše a občanského kandidáta Petra Pavla, generála ve výslužbě. Babiš spustil ostrou slovní palbu. Pokud se Pavel stane prezidentem, vláda se podle něho úplně utrhne ze řetězu. „Upozorňuji, že dosud alespoň musela předstírat zájem o každodenní starosti a problémy našich lidí. Pokud bude Pavel na Hradě, i s tím je konec.“ A jak se k rozhovoru postavil Pavel? Nahlédněte.
16.01.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Kdo vyrobil generála Pavla? Drahá reklama na nekvalitní výrobek. Vitásková nahlédla do útrob prezidentské volby a promlouvá

 
Čeká naše prezidentské volby „slovenský scénář“ a vzdá se Petr Pavel ve prospěch Danuše Nerudové? Nebo se dočkáme ještě jiného překvapení, když už Petr Fiala (ODS) slibuje podporu trojici „demokratických“ kandidátů? Alena Vitásková měla posbíraný dostatečný počet podpisů, ale nakonec přihlášku do prezidentské volby nepodala, neboť měla dojem, že by mezi ostatními kandidáty zapadla. Teď tedy promlouvá o svých zkušenostech.
20.11.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4899 článků) , Petr Pavel (1630 článků) , Pavel Fiala (248 článků)

Menzel předal na Berlinale Zlatého medvěda Loachovi

 
Vyhlášením Zlatého medvěda za nejlepší film a Stříbrných medvědů za jednotlivé kategorie vyvrcholí v sobotu večer 64. mezinárodní filmový festival Berlinale. Prvního – čestného Zlatého medvěda již dostal britský režisér Ken Loach. Na slavnostním večeru mu ho ve čtvrtek předal režisér Jiří Menzel, který také pronesl projev.
14.02.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (467 článků)

To musíte vidět! Ve výběhu medvěda v zoo se topila vrána. Neuvěříte, co ten medvěd udělal!

 
Co se asi může stát, když se ve vodě "ve výběhu medvěda v zoologické zahradě":http://www.extra.cz/pes-zachranil-tohoto-dobrodruha-a-cestovatele-pred-utokem-medveda-cestovatel-pak-na-oplatku-psa-snedl začne topit vrána a ten medvěd si toho všimne? Asi se nedá očekávat nic pěkného na pohled.
05.08.2014 08:30 |

podobné články

Skutečné poslední fotografie před smrtí! Muž chtěl vyfotit medvěda a ten ho poté roztrhal zaživa!

 
Když vás někdo upozorní, abyste "si dali pozor na medvěda":http://www.extra.cz/divoke-selmy-jsou-zpet-v-ceskych-lesich-kde-narazite-na-vlka-a-kde-na-medveda, raději poslechněte. A poslední, co chcete dělat, je jít blíž a snažit se ho vyfotografovat na mobilní telefon.
27.11.2014 17:11 |

podobné články

Zlatého medvěda na Berlinale získal íránský film Taxi

 
Zlatého medvěda pro nejlepší film 65. ročníku festivalu Berlinale v sobotu získal snímek íránského režiséra Džafara Panahího Taxi. Stříbrného medvěda za nejlepší režii si odváží rumunský režisér Radu Jude, na jehož snímku Aferim! se koprodukčně podílela česká společnost Endorfilm. Nejúspěšnějším filmem večera je britský snímek 45 Years (45 let), má dvě ceny pro nejlepšího herce i herečku.
14.02.2015 20:50 |

podobné články

Zlatého medvěda na Berlinale má italský film Fuocoammare

 
Hlavní cenu na letošním berlínském mezinárodním filmovém festivalu Berlinale - Zlatého medvěda - získal italský snímek Fuocoammare (Požár na moři), který se zabývá uprchlickou tematikou. Nejúspěšnějším filmem večera se stal tuniský snímek Inhebbek Hedi, který má Stříbrného medvěda pro nejlepšího herce a cenu za nejlepší filmový debut. V soutěži o nejlepší prvotinu tak Tunisané porazili český snímek Já, Olga Hepnarová.
20.02.2016 21:10 |

podobné články

ZpLK: Na medvěda nedošlo

 
Očekávaným bodem krajského zastupitelstva mělo být porcování medvěda v podobě přebytku z minulého roku. Zatímco koaliční zastupitelé samotnou existenci medvěda vehementně popírali, natož aby se podíleli na jeho porcování, podle opozičních zastupitelů Kocumové a Baxy ze Změny pro Liberecký kraj byl medvěd tak velký, že se nedal přehlédnout.
25.02.2016 10:15 |

podobné články

Zlatého medvěda z Berlína si odváží film Nedotýkej se mě: Podílela se na něm česká produkce

 
Zlatého medvěda pro nejlepší film 68. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale získal rumunský experimentální snímek Nedotýkej se mě (Touch Me Not), na němž se podílela i česká produkce. Stříbrného medvěda za nejlepší režii si odnáší americký režisér Wes Anderson za animovaný film Psí ostrov (Isle of Dogs), který letošní přehlídku v německé metropoli zahájil.
24.02.2018 20:40 |

podobné články

Nezabíjejte medvěda, my si ho vezmeme, navrhuje zoo v Hluboké

 
Pondělní oznámení hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka o úvahách o odstřelu medvěda, který se pohybuje na Valašsku, vyvolala rozporuplné reakce. Medvěda, který trhá ovce, rabuje ve včelínech, je ochotna vzít si zoo v Hluboké nad Vltavou. V úterý ráno šelmu opět viděli u bytového domu v Rajnochovicích na Kroměřížsku.
23.10.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (877 článků)

DSZ vyzývá hejtmana Čunka, aby upustil od odstřelu medvěda

 
Prohlášení DSZ k peticím ochránců zvířat za záchranu medvěda ze Vsetínska & Život pro medvěda.
24.10.2018 09:45 |

podobné články

Kočka, srny, jezevec, liška... K odchytové kleci už přišlo kdeco kromě medvěda

 
Kočka, ptáci, srny, ale třeba i jezevec nebo liška přicházejí k odchytové kleci nastražené na medvěda, který se potuluje po Valašsku. Samotného medvěda však jediná past nastražená v prostoru o třiceti kilometrech čtverečních jako by nezajímala. Pokusy o jeho odchycení jsou tak zatím marné.
09.11.2018 14:45 |

podobné články

K odchycení medvěda jsou třeba další klece

 
Nechat vyrobit další dvě až tři odchytové klece na medvěda chtějí ochránci přírody ze Zlínského kraje. Podle nich by se tak zvýšila pravděpodobnost chycení medvěda.
13.11.2018 14:40 |

podobné články

V Beskydech viděli medvěda, narazil na něj host hotelu

 
Na Frýdecko-Místecku viděli medvěda. Na zvíře, které se pohybovalo na rozhraní obcí Ostravice a Čeladná, upozornil host jednoho z beskydských hotelů. Obecní úřad Ostravice upozorňuje na medvěda i na svých webových stránkách
15.11.2018 18:20 |

podobné články

Režisér Nabarveného ptáčete vyjádřil podporu Petru Pavlovi: Natočil spot, jak vidí prezidentské volby

 
Prezidentské volby se kvapem blíží. Do vhazování lístků do uren zbývá poslední týden a kandidáti mají jen pár dnů na získání voličů na svou stranu. Jak Danuše Nerudová, tak i Petr Pavel mají spoustu příznivců na straně celebrit. Scenárista a režisér Václav Marhoul natočil spot, jak vidí prezidentské volby on. Video má redakce eXtra.cz k dispozici.
06.01.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (83 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Vetřelci, žádní uprchlíci! řekl plukovník jako první. A dnes: Kdákání, kokrhání. TV lže i vypnutá. Babiš to má jisté. Češi, už máte jasno?

 
ROZHOVOR Kdákání a kokrhání opozice, do toho mediální tlučhubové mlátí na něčí povel prázdnou slámu! Účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a v Kurdistánu, plukovník v záloze Pavel Skácel věří, že krizi premiér Andrej Babiš rozsekne. „V dalších volbách má předplacený mandát. Stavba přehrad mi nepřijde tak hloupá.“ A jestli je opravdu vhodné cestovat? „Mladí, šikovní, zdatní a dobrodružní ať cestují, ale starší ročníky by měly raději sedět na pozadí a vyčkat času jako husa klasu.“ Skácel, jenž se stále stará o válečné veterány v olomouckém kraji, vysvětluje, co je trápí. Zmiňuje i to, proč je u kavárníků a „j elit“ v takové míře neoblíben prezident Miloš Zeman. Plukovník, který vyburcoval v roce 2015 svým vyjádřením o uprchlících jako „o někým řízení vetřelcích" se vyjadřuje i k aktuální situaci: „Kdo neviděl islamisty zblízka, nepoznal zběžně jejich učení a skutky…“
27.04.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Prezidentské volby a pětikoalice: Koho nasadí, ten prohraje. Babiš rozhodne. Zaznělo na ČT

 
Půjde si prezidentský kandidát vládní koalice pro výprask? Bude vůbec kandidovat Andrej Babiš a změní jeho kandidatura prezidentské volby? Je vůbec pravděpodobné finále Babiš–Pavel? Ve včerejším pořadu Události, komentáře v České televizi se diskutovalo o prezidentských kandidátech. Do studia byli pozváni političtí komentátoři a zazněly zajímavé postřehy i informace.
03.06.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků)