Článek

Prezidentská kandidatura Andreje Babiše. Zásadní prohlášení v tisku

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) stále váhá, zda kandidovat na Hrad, nebo ne. Vyjádřit se chce až v říjnu. Nyní však v rozhovoru pro Lidové noviny připustil, že priorita hnutí je vrátit se do vlády. „Jsem manažer, premiérská role mi sedí víc,“ říká také.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků)
Podobné články

Prezidentská kandidatura Andreje Babiše. Zásadní prohlášení v tisku

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) stále váhá, zda kandidovat na Hrad, nebo ne. Vyjádřit se chce až v říjnu. Nyní však v rozhovoru pro Lidové noviny připustil, že priorita hnutí je vrátit se do vlády. „Jsem manažer, premiérská role mi sedí víc,“ říká také.
17.09.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků)

Pracuji na kauze z oblasti zdravotnictví, řekl Randák tajemně na Bontonu

 
Prezidentská kandidatura není politická kandidatura, post prezidenta je přece nadstranický. Nejen o své snaze dobýt Hrad se rozhovořil na rádiu Bonton Karel Randák, bývalý šéf české rozvědky.
23.09.2012 18:35 |

podobné články

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27437 článků)

Prezidentská volba nabírá grády. Po Zemanovi podpořil Středulu i Kalousek

 
Případná prezidentská kandidatura odborového předáka Josefa Středuly budí vášně. Dnes ho na sjezdu ČMKOS veřejně podpořil prezident Miloš Zeman. A tím pravým v čele státu by byl zřejmě i podle exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který jej vyzdvihuje na svém twitteru.
30.04.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7629 článků) , Miloš Zeman (27437 článků)

3Dfactories: Byznys budoucnosti tkví v průmyslovém 3D tisku, nikoliv v domácích tiskárnách

 
Rok 2013 lze považovat v oblasti 3D tisku za přelomový. Z 3D tisku se stala respektovaná technologie a hledáčky investorů definitivně zaostřily na výrobce 3D tiskáren s vidinou zajímavých a rychle návratných investic. O 3D tisku se také začalo mluvit jako o symbolu třetí průmyslové revoluce, jejímž hlavním motorem bude digitalizace průmyslové produkce a výroba věcí individuálně uzpůsobených potřebám a přáním každého zákazníka. Lukrativní budoucnost věští tomuto byznysu ve svých výhledech pro rok 2014 i přední poradenské a auditorské firmy.
22.01.2014 10:10 |

podobné články

Petr Fiala slaví den svobody tisku: My žádným novinářům nebudeme bránit v práci

 
Premiér Petr Fiala na Světový den svobody tisku prohlásil, že demokracie nemůže fungovat bez svobodného a nezávislého tisku. Fialův kabinet prý proto nebude nikdy využívat praktiky omezování účasti na tiskových konferencích nebo omezování přístupu k informacím a nebude nijak omezovat žádná média a práci novinářů v jejich činnosti. „Jsem si vědom toho, že mnozí zástupci svobodných a nezávislých médií neměli v minulém volebním období jednoduchou situaci,“ uvedl na adresu vlády Andreje Babiše.
03.05.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků) , Petr Fiala (4288 článků)

SLEDUJI TVŮJ NAHÝ PRST! Veronika Kopřivová zásadní prohlášení roku 2016 věnovala naší krásné redaktorce!

 
Veronika Kopřivová slibovala, že během Vánoc prozradí nejenom svým fanouškům nějaké zásadní prohlášení. Všichni jsme čekali, že to velké tajemství se bude týkat vztahu s Jaromírem Jágrem. Pokud jste čekali, že oznámí dlouho očekávané těhotenství nebo snad zásnuby s hokejovým Bohem, byli jste opravdu na omylu. Veroničino zásadní prohlášení se totiž týkalo MĚ! Dokonalé a krásné Markéty Kuči!
03.01.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3090 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k mezinárodnímu dni svobody tisku

 
Mezinárodní den svobody tisku – 3. května – si každoročně připomínáme v den přijetí deklarace o podpoře nezávislého a pluralitního tisku. Cílem deklarace, přijaté v roce 1991 v namibijském Windhoeku, bylo vyjádřit přesvědčení o tom, že svoboda médií a svobodný přístup k informacím jsou podmínkou vlády práva, demokracie a dodržování lidských práv.
03.05.2017 21:50 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k mezinárodnímu dni svobody tisku

 
3. květen je každoročně připomínán jako Světový den svobody tisku, který byl vyhlášen Valným shromážděním OSN v roce 1993. Svoboda slova a tisku jsou nezbytným předpokladem dobrého vládnutí, informovaného rozhodování a zodpovědnosti vlád před svými občany.
03.05.2020 20:50 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení u příležitosti Mezinárodního dne svobody tisku

 
Mezinárodní den svobody tisku, který stanovilo Valné shromáždění OSN v roce 1993 na 3. května, připomíná, že svobodná média nikde ve světě nejsou samozřejmostí. Aktuální válečná krize v Evropě zřetelně podtrhuje význam svobody slova a tisku jako zdroje nezávislých a pravdivých informací, které vedou k zodpovědnému rozhodování a adekvátní reakci demokratických vlád, v tomto případě na bezdůvodnou a protiprávní ruskou agresi vůči Ukrajině. Doslova tak zachraňují lidské životy. Zaznamenaná svědectví mohou v budoucnu přispět k odsouzení a potrestání viníků. Ministerstvo zahraničních věcí chce proto dnes vyjádřit poděkování všem odvážným nezávislým novinářům a médiím a ujistit je o pokračování podpory ze strany ČR.
03.05.2022 21:10 |

podobné články

Zásadní slova prezidenta Zemana: Klausova prezidentská kandidatura, další rána šéfovi NÚKIB a také Chovancovu „ministerstvu pravdy“

 
Další Týden s prezidentem na TV Barrandov s Jaromírem Soukupem přinesl jako vždy mnoho zajímavých postřehů. Zazněly názory na státní rozpočet, „kauzu Huawei“, i na téma hodnocení euroatlantických vztahů.
10.01.2019 22:55 |

podobné články

Toto by bylo pro Miloše Zemana velmi, velmi nepříjmné a tohle jsou jeho dvě největší slabiny. Pozor na prezidentskou kandidaturu Andreje Babiše. Zkušený komentátor promlouvá

 
ROZHOVOR Politolog Jan Kubáček míní, že mezi nyní zmiňovanými jmény nemůže v prezidentské volbě Miloše Zemana nikdo ohrozit. Zvolení by Zemanovi ale velmi zkomplikovala případná kandidatura Andreje Babiše, která je dle něj možná v případě, že se Babiš nestane premiérem, nebo naopak v případě, kdy volby vyhraje velmi výrazně, bude držet situci v rukou a určí si svého loajálního premiéra. Kubáček promluvil o největších slabinách současného prezidenta.
09.03.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků) , Miloš Zeman (27437 článků)

Pecinova možná kandidatura se pražské ČSSD nelíbí

 
Případná kandidatura ministra vnitra Martina Peciny na prvním či druhém místě pražské kandidátky ČSSD, jak se o tom podle informací Práva uvažuje na nejvyšších úrovních soc. dem., se mezi straníky v hlavním městě netěší velké oblibě.
28.01.2010 04:10 |

podobné články

Bártova kandidatura v Plzni není jasná. Bude se teprve jednat

 
VÍME PRVNÍ To, čeho se mnozí z Plzeňanů obávali a jiní se na to těšili, možná nepřijde. Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, kandidatura exministra dopravy Víta Bárty na západě Čech dosud není rozhodnutá. Informaci naší redakci potvrdil samotný poslanec Věcí veřejných.
06.08.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků)

Kandidáti na prezidenta mohou podat jen jednu nominaci

 
Kandidáti na úřad prezidenta, kteří získají nominaci od zákonodárců i občanů, se budou muset rozhodnout pouze pro jednu z nich. Jinak by byla jejich kandidatura odmítnuta. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra na jeho webu. "Přijata může být pouze jedna kandidatura," potvrdil ČTK mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
06.10.2012 16:20 |

podobné články

Jiří Schlimbach: Kandidatura Miloše Zemana aneb vášně lidem cloumají

 
Je kandidatura Miloše Zemana na prezidenta pro druhé volební období žádoucí nebo ne?
10.03.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27437 článků)

Půl roku do voleb. Politolog tuší černého koně, o kterém se vůbec nemluví

 
POLITOLOGOVÉ Hnutí ANO Andreje Babiše navzdory skandálům svého šéfa míří nezadržitelně k volebnímu vítězství ve sněmovních volbách. I když někteří nezdolní optimisté říkají, že do rozhodujícího hlasování zbývá ještě několik měsíců, takže se může ještě ledacos stát, politolog Jan Kubáček je realista. „Aby ANO nevyhrálo, muselo by dojít k nějaké zásadní aféře Andreje Babiše, která by zapůsobila jako šrapnel. Ale současně by se vedle toho musel objevit atraktivní protikandidát,“ prohlásil známý politolog. Ale současná nabídka alternativ v podobě vedení sociální demokracie a dalších stran je podle něj slabá. „Neměl by to být omšelý politik, který je na politické scéně dlouho a lidé jsou z něj unaveni,“ řekl ParlamentnímListům.cz k představě, jak by měl vypadat ten, kdo by nahradil Andreje Babiše. A prozradil, že ve volbách by mohli také zabodovat Piráti.
23.04.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24818 článků)

Bridgestone vyvinul technologii tisku na pneumatiky

 
Společnost Bridgestone Corporation vyvinula novou revoluční technologii tisku na bočnice pneumatik, která se odlišuje od všech stávajících metod tisku na pneumatiky a barvení pneumatik nabízených na současném trhu.
21.01.2012 10:25 |

podobné články

Konec hladu na světě, nové srdce za pár hodin a zbraně pro všechny? Mýty a fakta o 3D tisku

 
V poslední době se kolem 3D tisku a 3D tiskáren vyrojila mračna senzačních zpráv, které čtenáře zároveň těšily i děsily, a novinářům doslova nedaly spát. Projděme si společně hlavní mýty o 3D tisku, okomentované a uvedené na pravou míru českým odborníkem na 3D tiskárny, Markem Zlochem.
27.11.2013 11:07 |

podobné články