Článek

Prezidentovo poselství Česku: Kdo chce být v Evropě slyšet, musí platit eurem

 
Posílení vlivu České republiky v EU, pozitivní zkušenosti všech, kteří euro mají. Tak proč je jeho přijetí u nás tak zdlouhavé? Brzdí ho sama vláda.
13.05.2024 15:30 |

podobné články

Podobné články

Velebný (ČSSD): Nehoňme se za eurem, ono na nás počká

 
Budeme za pět let platit eurem, nebo nebudeme za pět let platit eurem? Prezident fandí euru, guvernér národní banky euru nefandí. Popravdě ale zní otázka jinak. Bude za pět let vůbec někdo platit eurem?
10.05.2013 20:55 |

podobné články

Budeme platit eurem? Věří tomu jen 50 procent Čechů, zjistil výzkum

 
Zhruba dvě pětiny Čechů předpokládají, že se Evropské unii podaří udržet společnou měnu, a počítají s tím, že v budoucnu se bude s eurem platit i v ČR. Stejný podíl lidí si naopak myslí, že společnou měnu se EU udržet nepodaří a že v Česku se eurem nebude platit nikdy. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury STEM, které má ČTK k dispozici.
22.11.2011 16:10 |

podobné články

Babiš odmítá platit v Česku eurem. „Zachovejme si korunu,“ volá vicepremiér

 
Jedni by v Česku platili v budoucnu eurem rádi, druzí nikoli. I tenhle rozdíl se objevil mezi ANO a jeho šéfem Andrejem Babišem, který otevřeně říká, že v Česku euro nechce. A TOP 09 Miroslava Kalouska, která ve své Vizi 2030 naopak placení eurem prosazuje. V době, kdy koruna po konci intervencí ČNB mírně posílila, ministr financí říká: Zachovejme si ji.
14.04.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Miroslav Kalousek (7856 článků)

Kalousek: Ať je Česko v srdci Evropy, ne zadku Asie. Platit chce eurem

 
Chceme v Česku platit eurem, Zeman s Babišem táhnou zemi tam, kam nechceme. A tak odmítáme koalici jak s KSČM, tak s ANO, vzkazuje na oficiálním startu kampaně TOP 09 v čele s lídrem Miroslavem Kalouskem. Ten v rozhovoru pro Blesk.cz upozorňuje, že „ČR patří do srdce Evropy, ne do zadku Asie“. Karel Schwarzenberg označil Babiše a Zemana za „neštěstí“ pro Česko, poslankyně Kristýna Zelienková, jediná žena mezi 14 volebními lídry, promluvila o odchodu od Babiše ke Kalouskovi.
30.05.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Miroslav Kalousek (7856 článků)

Estonci se radují. Od ledna budou platit eurem

 
Skupina zemí platících eurem se 1. ledna 2010 rozšíří o dalšího člena. Nově se společnou evropskou měnou začne platit v Estonsku.
31.12.2010 16:40 |

podobné články

Zeman má pravdu, je to naše země. Takže ji také musíme bránit. Prezidentovo poselství očima rázného analytika Kotrby

 
„Blbá nálada skončila“ a „Tato země je naše“. S těmito dvěma zásadními vzkazy oslovil prezident republiky Miloš Zeman národ ve svém vánočním poselství. Analytik Štěpán Kotrba, kterého ParlamentníListy.cz požádaly o zhodnocení prezidentova projevu, však u obou výroků vyjádřil velkou pochybnost. Mohou prý platit, ale je velkou otázkou, co z tohoto prezidentova vzkazu občané vyvodí.
26.12.2015 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Andělská poselství na středu: Blíženci by se měli soustředit na sebe, poselství pro Raky se bude týkat lásky

 
Rádi bychom vám přinesli andělská poselství na dnešní den pro každé znamení zvěrokruhu, která vám mohou poskytnout inspiraci a podporu na cestě životem. Andělské poselství je možné použít jako zdroj motivace a povzbuzení, abyste dokázali čelit překážkám a dosáhli svých cílů.
22.03.2023 00:00 |

podobné články

Fotbalový nároďák děsí před Eurem strašák zranění! Bílku, hlídej si je!

 
Trenér Michal Bílek (47) objíždí své ovečky po celé Evropě a vyzvídá, jak jsou na tom před Eurem s formou. „Cestujeme. Sledování hráčů řešíme týden od týdne podle jejich zdravotního stavu,“ oznámil kouč.
25.04.2012 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bílek (370 článků)

S eurem do první ligy? Spíš do třetí! Šichtařová roztrhala to, co měl Pavel „v projevu“

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel to popletl, když v souvislosti s eurem mluvil o tom, že je nutné ho přijmout, aby Česko hrálo v Evropě první ligu. Ovšem to bychom vstoupili do skupiny zemí, které na rozdíl od nás neplní kritéria, tedy vykazují horší hospodářské výsledky, tedy bychom sestoupili z druhé do třetí ligy. „O výhodách a nevýhodách přijetí eura můžeme na úrovni odborně ekonomicky diskutovat a jsem k takové věcné odborné diskusi připravená; politické prohlášení, že je nutné euro přijmout, však k diskusí není, protože je lží,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
05.05.2024 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2894 článků)

Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba

 
Vánoční poselství Miloše Zemana rozpoutalo kontroverzní reakce. „Byl to slabý projev,“ kritizuje Zemanova slova historik Petr Blažek. Naopak samou chválu na vyslovené názory prezidenta pěl bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek, jehož nadšení sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba.
26.12.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2499 článků) , Miloš Zeman (28077 článků) , Petr Štěpán (49 článků) , Petr Štěpán (49 článků)

Babiš ocenil prezidentovo poselství. Neshodli se jen u Prymuly

 
Premiér Andrej Babiš ocenil Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana, pronesené v těžkých časech pandemie. Ocenil zejména prezidentovu výzvu, aby se lidé nechali očkovat. Oba se shodli, že očkování je světlem na konci tunelu.
26.12.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Prezidentovo vánoční poselství: Co vlastně vzkázal lidem?

 
Již podeváté pronesl na druhý svátek vánoční prezident Miloš Zeman (77) své poselství. V něm podpořil povinné očkování proti koronaviru. Podle něj je to nejjednodušší cesta, jak pandemii potlačit. Mluvil také o energetické krizi a projevil skepsi nad státním rozpočtem. A novému kabinetu doporučil, aby zrušil daňové výjimky.
27.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Poslanci přehlasovali prezidentovo veto, Zeman se obrátí k ústavnímu soudu

 
Zákon zvaný 'lex Babiš' po vypjaté diskuzi prošel podruhé poslaneckou sněmovnou, která tak přehlasovala prezidentovo veto. Miloš Zeman se chce obrátit k ústavnímu soudu. Andrej Babiš rozhodnutí poslanců odsoudil a prohlásil, že je to od premiéra Bohuslava Sobotky podraz.
11.01.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26299 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Klaus argumentuje jako komunista, kritizuje Nečas prezidentovo veto

 
Premiér Petr Nečas se dnes nezdráhal přirovnat prezidenta Václava Klause ke komunistům. Reagoval tak na prezidentovo veto, které Klaus vynesl jako protest proti zavedení druhého pilíře důchodového systému.
24.09.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Petr Nečas (9422 článků)

Sklenák (ČSSD): Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Jde o dobrou zprávu

 
Poslanecká sněmovna většinou 106 hlasů přehlasovala prezidentovo veto novely školského zákona. Zákon tak platí v té podobě, v níž jej schválila Sněmovna i Senát Parlamentu ČR.
24.05.2016 21:55 |

podobné články

Trump slaví: Soud částečně odblokoval jeho imigrační dekret

 
Nejvyšší soud USA svým pondělním rozhodnutím umožnil vládě začít částečně uplatňovat imigrační dekret prezidenta Donalda Trumpa. Agentura AP to označuje za prezidentovo velké vítězství. Pře odpůrců dekretu s vládou ale neskončila a poté, co soudy nižších stupňů prezidentovo nařízení zablokovaly, se nejvyšší soud bude dekretem v celém jeho znění zabývat na podzim.
26.06.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků)

Reakce na Zemanovo pálení: Žumpa, fraška, blázen. Případ pro Chocholouška?

 
Konec spodního prádla v politice. Tak ospravedlnil Miloš Zeman svůj „mimořádný brífink“, během něhož spálil před novináři rudé trenky, které mu na Hrad pověsili před více než dvěma a půl lety recesisté ze skupiny Ztohoven. Politici v reakcích na prezidentovo vystoupení mluví o žumpě nebo frašce. Někteří mu ale tleskají. Mnozí se obávají o prezidentovo duševní zdraví.
14.06.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Byli jsme v absolutním šoku, prozradila v ČT choť Jiřího Bradyho

 
V pondělním Interview ČT24 vystoupil pan Jiří Brady se svou chotí Terezou. Dáma vynadala prezidentu Zemanovi, ale ocenila, že ten neuvěřitelný poprask, který teď v Česku prožíváme, možná pomůže k propagaci poselství o boji proti nenávisti a posílení mezilidských vztahů. Toto poselství s sebou nese poselství Hanina kufříku – sestry pana Bradyho, kterou nacisté zavraždili v koncentračním táboře.
24.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1402 článků)

„Hlavně se z toho nepos*at!“ U Mánesova mostu promítnou poselství Bokové, Klusáka i Satoranského

 
Režisér Vít Klusák, herečka Jenovéfa Boková, cestovatel Ladislav Zibura a další osobnosti promítnou na zeď v Praze povzbuzující vzkazy. Světelné poselství může ostatním předat také každý, kdo svůj vzkaz napíše na facebookové stránky Signal Festivalu, odkud budou organizátoři postupně vybírat další texty. Kolektivní poselství upozorňující na sílu lidské komunikace v jakékoliv době se bude na malostranské náplavce mezi Mánesovým mostem a Hergetovou Cihelnou objevovat 28. a 29. dubna od 20:30 do půlnoci.
28.04.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (129 článků) , Jenovéfa Boková (72 článků)