Článek

Prezident Zeman: Znovunavázání diplomatických styků s Izraelem se nestalo pouze právní formalitou

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 12. února 2020 gratulační dopis Reuvenu Rivlinovi, prezidentovi Státu Izrael.
13.02.2020 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)
Podobné články

Kubánská vlajka zavlála ve Washingtonu. Kuba a USA otevírají ambasády

 
Několik měsíců po znovunavázání diplomatických vztahů otevírají Kuba a Spojené státy ambasády. Před americkým ministerstvem zahraničí ve Washingtonu se objevila po dlouhých desetiletích kubánská vlajka. Vztyčení vlajky odstartovalo sérii oficiálních událostí, které se týkají obnovení diplomatických vztahů mezi oběma státy. Zároveň bylo nově otevřeno americké velvyslanectví v Havaně. 
20.07.2015 11:45 |

podobné články

MZV hostí výstavu u příležitosti 25. výročí diplomatických styků Česka a Slovinska

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr spolu se slovinským velvyslancem Leonem Marcem zahájili 6. února 2017 v Černínském paláci výstavu „Slovinsko a Česko: Partneři ve střední Evropě“, která se koná u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických styků mezi ČSFR a Slovinskem.
07.02.2017 18:55 |

podobné články

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Japonsko

 
Ve dnech 27. až 30. června 2017 vykoná předseda vlády Bohuslav Sobotka oficiální návštěvu Japonska. Cílem této cesty budou především setkání premiéra s předsedou vlády Japonska S. Abem a dalšími japonskými partnery na nejvyšší úrovni. Návštěva se uskutečňuje v roce, kdy si s Japonskem připomínáme 60 let od znovunavázání diplomatických vztahů.
26.06.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Pro Schalke a Real jsou odvety čtvrtfinále Ligy mistrů formalitou

 
Pouhou formalitou se zdají být dnešní odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů. Real Madrid bude v duelu s Tottenhamem v Londýně hájit výhru 4:0 z prvního zápasu. Schalke, které přivítá obhájce Inter Milán, nečekaně vyhrálo před týdnem v Itálii 5:2.
13.04.2011 09:20 |

podobné články

V Pásmu Gazy bude klid, hlásí Hamás. Dohodl se prý s Izraelem

 
Radikální palestinské hnutí Hamás se dohodlo s Izraelem na obnovení klidu v Pásmu Gazy. Uvedl to podle agentury Reuters mluvčí hnutí, které Pásmo Gazy ovládá. Izraelští politici se zatím k jeho prohlášení nevyjádřili, ale armáda ráno ohlásila, že se obyvatelé oblastí sousedících s Pásmem Gazy mohou vrátit ke každodenní rutině. V pátek si násilí na hranici mezi Pásmem Gazy a Izraelem vyžádalo životy čtyř Palestinců a jednoho Izraelce.
21.07.2018 08:25 |

podobné články

Předseda Senátu Štěch oslaví ve Vietnamu 65. výročí navázání diplomatických styků

 
Předseda Senátu Milan Štěch odjel s delegací senátorů a podnikatelů do Vietnamu, jednat budou o ekonomické spolupráci a diplomatických vztazích. Během šestidenní návštěvy zavítá do Hanoje, Ho Či Minova Města a dalších destinací.
15.11.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (761 článků)

Europoslanci proti bezvízovému styku s Tureckem: Nenechme se vydírat

 
Poslanci Evropského parlamentu nesouhlasí s brzkým zavedením bezvízového styku Turecka s Evropskou unií. Jak ve čtvrtek během debaty ve Štrasburku zdůrazňovali, Ankara neplní podmínky, které Brusel stanovil. Mnozí ze členů parlamentu nazvali chování tureckého prezidenta Recepa Erdogana (62) vydíráním. Turecko vyhrožuje, že v případě nezavedení bezvízového styku, do Evropy jednoduše vpustí imigranty.
12.05.2016 10:45 |

podobné články

Většina Čechů přiznává svoji právní negramotnost

 
Více jak tři pětiny drtivé většiny domácí populace připouští, že v českém právu nemají dostatečné znalosti. Nadpoloviční většina domácí populace (52,4 %) pak přiznává svoji právní negramotnost. Obecnou právní gramotnost jednoznačně připouští pouze 7,3 % respondentů. Ukázal to aktuální průzkum společnosti SANEP, který se zaměřil na hodnocení právní gramotnosti u široké veřejnosti.
07.07.2015 11:06 |

podobné články

Česko slaví 25 let styků s Kazachstánem. Jsou prý velmi významné

 
Kazachstán je pro Českou republiku významným ekonomickým partnerem v eurasijské oblasti, zaznělo dnes na oslavě ke 25. výročí navázání diplomatických vztahů mezi zeměmi. Dobré vztahy podle náměstka ministra zahraničí Martina Tlapy potvrzují i četné návštěvy českých představitelů z posledních let. Například prezident Miloš Zeman byl v Kazachstánu během svého mandátu dvakrát. Kazašský velvyslanec Seržan Abdykarimov ve svém projevu uvedl, že země se chce v budoucnu zařadit mezi 30 nejrozvinutějších států světa.
04.12.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)

Ministr Herman v Izraeli: Václav Havel se nenechal zastrašit. Byl to originál. Má ve svaté zemi „svůj“ park i lavičku

 
REPORTÁŽ Na lavičku Václava Havla už můžete usednout v deseti místech po celém světě, od tohoto týdne i v Tel Avivu, v univerzitním kampusu tohoto města. V Jeruzalémě se zase můžete projít zahradou se jménem tohoto prvního polistopadového prezidenta a v legendárním hotelu King David uvidíte v přízemí signaturu podpisu Václava Havla mezi jmény nejslavnějších světových osobností včetně Alberta Einsteina. Všechny tyto akce, při nichž byla česká delegace v čele s ministrem kultury Danielem Hermanem v minulých dnech, jsou součástí připomenutí 25. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Izraelem, na jehož počátku stál tehdejší polistopadový prezident Václav Havel.
30.10.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5571 článků) , Albert Einstein (80 článků) , David King (2 články) , Daniel Herman (1097 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Džambulka je postrachem českých úřadů: Rychtář a Macura je zahlcují nesmyslnými žádostmi!

 
Konec styku Zdeňka Macury (39) s Ivetou Bartošovou (47)! Josef Rychtář (55) učinil první právní krok! A rival ho následoval! Požaduje omezení styku Rychtáře s Ivetou.
07.08.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6780 článků)

Hašek: Hejtmané diskutovali se zástupci diplomatických sborů o vzájemné spolupráci

 
Již potřetí se setkali členové diplomatických sborů v ČR s hejtmany českých a moravských krajů. Po roce se tak opakovalo setkání, které má za cíl trvale rozvíjet přátelské a vzájemně výhodné vztahy se všemi zeměmi na základě vzájemného respektu a úcty.
13.06.2014 08:21 |

podobné články

Bývalý diplomat o tom, proč byl odstraněn Kaddáfí a jak se do toho zapletli jeho bývalí spojenci z USA, Británie a Francie

 
ROZHOVOR Miroslav Belica prožil v zemích Blízkého východu v řadě diplomatických funkcí téměř patnáct let. V letech 1996–2001 působil v Iráku, v období 1987–1991 v diplomatických funkcích na československém velvyslanectví v Tripolisu v Libyi a tématu se věnoval i na Ministerstvu zahraničních věcí. Vysvětluje, co stálo za odstraněním libyjského vůdce Kaddáfího. O tématu mu nyní vyšla kniha Naši lidé v Kaddáfího Libyi.
16.11.2014 19:31 |

podobné články

Rozhodovat se na základě emocí v diplomatických vztazích je sebevražedné, vazalské a amatérské! Exposlankyně Nytrová hlasitě promluvila ke kauze Skripal

 
ROZHOVOR "Rozhodovat se na základě emocí a spekulací v oblasti diplomatických vztahů je sebevražedné, vazalské a svědčí o amatérismu zúčastněných aktérů. Bohužel běžní občané se prostřednictvím médií často nic jiného než lži, výmysly a spekulace nedozvědí. Politikům se tak otevírá velké pole působnosti pro šíření „svých pravd“, silných emocí a fám," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová.
08.04.2018 13:35 |

podobné články

Já do Berlína? To je nesmysl, tvrdí Krnáčová. Ale v diplomatických kruzích se říká...

 
Přejde končící primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) na post velvyslankyně v Berlíně? Ona sama tento zájem o post popírá, informace však kolují v diplomatických kruzích, píše server Echo24.cz.
04.08.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (773 článků)

Ministr Žák bude zdůvodňovat růst nákladů na právní služby ŘSD

 
Důvody rostoucích cen za právní služby, které mezi roky 2010 až 2012 zadalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) externím právním poradcům, bude na čtvrtečním zasedání vlády hájit ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Přílišné zvýšení nákladů na právní poradenství odhalil na ŘSD koncem září Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který upozornil, že mezi roky 2010 a 2012 se tato suma zvýšila o 62 procent na téměř 132 milionů korun za rok. Hodinová sazba za právní služby byla vysoutěžená v transparentním řízení, uvedlo Ministerstvo dopravy.
01.01.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (152 článků) , Zdeněk Žák (152 článků)

Neubauer (ČSSD): Senioři mohou využít právní radu i během prázdnin

 
Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, anebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.
15.07.2015 20:21 |

podobné články

Neubauer (ČSSD): Senioři, kteří potřebují právní radu, ať neváhají a zajistí si schůzku

 
Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, anebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.
06.01.2017 05:30 |

podobné články

Před 25 lety byly obnoveny diplomatické vztahy s Izraelem

 
Před 25 lety, 9. února 1990, podepsali ministři zahraničí tehdejšího Československa a Izraele Jiří Dienstbier a Moše Arens protokol o obnovení diplomatických vztahů. Po druhé světové válce přitom Československo patřilo mezi první země, které židovský stát uznaly, a navíc vznik Izraele aktivně podporovalo.
08.02.2015 09:16 |

podobné články