Článek

Prezident Zeman: Váš předchůdce, doktor Šámal, Vás přivedl a věřím, že budete pokračovat v jeho práci

 
Projev prezidenta republiky při jmenování předsedy Nejvyššího soudu
20.05.2020 22:40 |

podobné články

Podobné články

Nechci, aby byly Události pesimistickým věstníkem, přeje si Šámal

 
Novým výkonným ředitelem zpravodajského kanálu ČT24 se stal Zdeněk Šámal. Jeho úkolem je mimo jiné zvednout sledovanost Událostí. Už nechce přesouvat Večerníček, ale nejspíš upraví počet moderátorů a změní přístup redaktorů k natáčení příspěvků a reportáží. Dodal, že nechce, aby z Událostí byl pesimistický věstník. Šámal to řekl v rozhovoru pro deník MF Dnes.
19.11.2011 11:30 |

podobné články

Nový předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal: Nabídku jsem dlouho zvažoval

 
Nový předseda Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal v rozhovoru pro Právo přiznal, že nabídku na vedení soudu dlouho zvažoval. Oslovila jej s ní jeho předchůdkyně Iva Brožová, která se rozhodla s ohledem na svůj věk skončit. Šámal si nicméně není vědom toho, že by byl jmenován proto, že konvenuje představám šéfů Ústavního a Nejvyššího správního soudu, jak naznačil exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).
24.01.2015 06:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (564 článků) , Pavel Nový (433 článků) , Pavel Nový (308 článků)

Šámal se bude ucházet o soudce Ústavního soudu

 
Předseda Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal se bude ucházet o post soudce Ústavního soudu (ÚS). Šámal to oznámil po středeční schůzce s prezidentem Milošem Zemanem.
11.12.2019 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Na Hrad přijdou předsedové soudů, Zeman chce mluvit o H-Systemu

 
Předsedové Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal se dnes odpoledne sejdou s prezidentem Milošem Zemanem. Na konzultaci je pozval, aby s nimi probral kauzu společnosti H-System. Zeman kritizoval rozhodnutí Nejvyššího soudu, který minulé úterý nařídil asi stovce obyvatel domů v Horoměřicích u Prahy postavených na pozemcích H-Systemu, aby se do 23. srpna vystěhovali. Šámal i Rychetský sice prezidentovo pozvání přijali, konkrétní obsah schůzky však není příliš jasný.
31.07.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Pavel Rychetský (78 článků)

Ministryně Válková: Novým předsedou Nejvyššího soudu je Pavel Šámal

 
Prezident republiky Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Pavla Šámala předsedou Nejvyššího soudu ČR. Prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., který doposud působil na Nejvyšším soudu jako člen trestního kolegia, vystřídá dlouholetou předsedkyni soudu JUDr. Ivu Brožovou, jež na funkci rezignovala tento týden v úterý.
22.01.2015 17:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Pavel Nový (433 článků) , Pavel Nový (308 článků)

O žádný komplot nejde, brání se nový šéf Nejvyššího soudu nařčení exministra spravedlnosti

 
Ve vedení Nejvyššího soudu nahrazuje Ivu Brožovou odborník na trestní právo Pavel Šámal. Navzdory tomu, že bývalý ministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek hovoří o výměně na tomto postu jako o komplotu části justice s Pražským hradem, Šámal tento výklad odmítá. Ocenil také práci své předchůdkyně Ivy Brožové, která podle něj vykonala mnoho pro nezávislost NS.
23.01.2015 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (564 článků)

A je zle: Jen co ho Zeman navrhl do Ústavního soudu, objevilo se toto

 
Současný předseda Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal minulý týden přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana a požádá senátory, aby mu umožnili stát se soudcem Ústavního soudu ČR. Úterní Lidové noviny přinesly informaci, jakým způsobem Šámal využívá svůj plat ve výši 229 tisíc a diplomatický pas, který má k dispozici. Ukázalo se, že rád cestuje do ciziny se svou ženou, která je zároveň jeho podřízenou.
17.12.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Přijal Zemanovu nabídku. Šámal je novým adeptem na ústavního soudce

 
Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se ucházel o post soudce Ústavního soudu. ČTK a České televizi to ve středu řekl po schůzce s hlavou státu na Pražském hradě. Zeman předkládá návrhy kandidátů na soudce Ústavního soudu Senátu, do funkce mohou nastoupit jedině v případě, že je horní komora Parlamentu schválí. Jedno z 15 míst ústavních soudců je uvolněné od počátku roku, kdy rezignoval Jan Musil.
11.12.2019 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků) , Miloš Zeman (23869 článků)

Šámal přijal Zemanovu nabídku kandidovat na ústavního soudce

 
Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se ucházel o post soudce Ústavního soudu. ČTK a České televizi to dnes řekl po schůzce s hlavou státu na Pražském hradě. Zeman předkládá návrhy kandidátů na soudce Ústavního soudu Senátu, do funkce mohou nastoupit jedině v případě, že je horní komora Parlamentu schválí. Jedno z 15 míst ústavních soudců je uvolněné od počátku roku, kdy rezignoval Jan Musil.
11.12.2019 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků) , Miloš Zeman (23869 článků)

Jan Bors a Kryštof Šámal z eurovizního týmu ČT: Vznikne tu píseň, která jednou vyhraje

 
Na začátku týdne bylo představeno osm finalistů národního kola Eurovision song CZ. Vítěz, jenž vzejde z hlasování fanoušků od nás i ze zahraničí, bude Českou republiku v půli května reprezentovat na Eurovizi v Tel Avivu. V čele týmu, který ho tam doprovodí, stojí Jan Bors, jeho kolegou je Kryštof Šámal.
10.01.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

Zdeněk Šámal je novým generálním ředitelem Z 1

 
Zpravodajská digitální televize Z 1 bude mít od středy nového generálního ředitele a člena představenstva. Stal se jím Zdeněk Šámal (43 let), který pracoval mj. jako ředitel zpravodajství České televize a poté jako šéf internetového zpravodajství Novy.
30.06.2009 13:25 |

podobné články

Zpravodajství ČT zřejmě povede Šámal

 
Nový ředitel České televize Petr Dvořák začal v pondělí naplno úřadovat. A obsazovat vysoké posty v hierarchii veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i post šéfa zpravodajské redakce. Horkým kandidátem je Zdeněk Šámal.
04.10.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (620 článků) , Petr Dvořák (615 článků) , Zdeněk Dvořák (36 článků)

Spekulace potvrzeny: Šámal povede zpravodajství České televize

 
AKTUALIZACE Spekulace médií se dneškem potvrdily. Nový generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák zveřejnil totiž na jednání Rady ČT, že výkonným ředitelem ČT24 bude Zdeněk Šámal. Oznámil ale i jiná jména lidí, kteří budou ve vrcholném managementu televize.
05.10.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (620 článků) , Petr Dvořák (615 článků) , Zdeněk Dvořák (36 článků)

Předseda Nejvyššího soudu Šámal vystrašil ódéesácké trafikanty. Ištvan by si na ně prý ještě mohl posvítit

 
Na to, zda měl žalobce Ivo Ištvan v kauze poslaneckých trafik u tří exposlanců ODS pravdu, existují různé právní názory, řekl serveru Lidovky.cz předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal. Server požádal Šámala o rozhovor s ohledem na to, že tento týden rozhodl Ústavní soud v otázce poslanecké indemnity opačně, než tak před časem učinil Nejvyšší soud.
26.06.2015 10:51 |

podobné články

Stát by měl odškodnit oběti H-Systemu, řekl po schůzce se Zemanem šéf Nejvyššího soudu

 
Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne dorazili na Pražský hrad na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Hrad oba zástupce vrcholných soudů pozval ke konzultaci kvůli případu H-Systemu. Šámal po schůzce podotkl, že by dle něj měl do kauzy vstoupit stát – a nějakým způsobem odškodnit oběti kauzy, i když se na ně nevztahuje příslušný zákon o odškodnění obětí trestných činů.
31.07.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Pavel Rychetský (78 článků)

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal: Nových zákonů je zbytečně moc

 
České právo je neúměrně zahlceno, máme zbytečně moc nových zákonů, přes dva milióny norem. K těmto i dalším otázkám se v rozhovoru pro Právo vyjádřil předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal.
22.10.2018 09:30 |

podobné články

Mýlíte se, přátelé, odepsal Zeman na protest. Vysvětlil, jak je to s návštěvou z Uzbekistánu

 
Prezident Miloš Zeman odpověděl organizaci Člověk v tísni na otevřený dopis k příležitosti blížící se návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova. Podle Zemana uzbeckého prezidenta Islama Karimova pozval jeho předchůdce a je věcí diplomatické zdvořilosti, že nový prezident přejímá závazky svého předchůdce. Organizaci Zeman popřál více informovanosti a méně pokrytectví.
11.02.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Mýlíte se, vážení, odepsal Zeman na protest. Vysvětlil, jak je to s návštěvou z Uzbekistánu

 
Prezident Miloš Zeman odpověděl organizaci Člověk v tísni na otevřený dopis k příležitosti blížící se návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova. Podle Zemana uzbeckého prezidenta Islama Karimova pozval jeho předchůdce a je věcí diplomatické zdvořilosti, že nový prezident přejímá závazky svého předchůdce. Organizaci Zeman popřál více informovanosti a méně pokrytectví.
11.02.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články