Článek

Prezident Zeman se tvrdě vložil do boje s nákazou: Policie půjde po antirouškařích. Neposlouchejte Šmuclera, Pirka a další, kteří o epidemii nic nevědí!

 
„Skončil stav domluv, požádal jsem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek tam, kde je jejich nošení povinné,“ upozornil občany ve svém projevu prezident Miloš Zeman. Podle něho je rouška nejdůležitější zbraní v aktuálním boji proti koronaviru a lidé by neměli poslouchat hlasy, které jsou proti jejímu nošení. Přednost by prý měli dát radám odborníků, za které prezident jmenoval ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO).
16.10.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2225 článků) , Miloš Zeman (24434 článků)
Podobné články

Ty kecy o chřipečce! Umělci? Jako všichni pracující. Šéf rádia a hudebník už má dost

 
ROZHOVOR Z vyjádření těch pánů na mě padá beznaděj. Nemám, a hlavně nechci mít, jejich nadhled nad životem nebo smrtí lidí,“ říká na adresu Romana Šmuclera, Jana Pirka a dalších senátor, podnikatel a hudebník Ladislav Faktor. A vzkazuje: „Testování na covid by mělo být pro lidi zdarma.“ Řekl, co si myslí o protikoronavirových opatřeních. Kvůli epidemii sám zrušil oslavy 30. výročí rádia Faktor. Prozradil také, co je podle jeho bratra, lékaře, který se zabývá plicními chorobami, proti koronaviru nejúčinnější.
11.10.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků)

Zemanův projev: Žádá pokuty u roušek, sepsul antirouškaře. A rýpl si do Šmuclera i Hůlky?

 
Prezident Miloš Zeman natočil další projev, týkající se pandemie koronaviru. V pátek večer jej odvysílala televize Prima i web Blesk.cz. Ve svém vystoupení hlava státu nešetřila kritiky vládních opatření a tzv. antirouškaře, nepřímo se pak navezl do prezidenta stomatologické komory Romana Šmuclera či zpěváků Daniela Hůlky a Ilony Csákové. Stejně jako v nedělním rozhovoru pro Blesk Zprávy v pořadu S prezidentem v Lánech zmínil žádal Zeman tvrdší postihy za ignorování povinnosti nosit roušky.
16.10.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24434 článků)

Vzkaz Šmuclerovi a spol. z první linie: Zkuste si jednu naši směnu, nebo raději mlčte

 
Lékaři z infekčních oddělení několika nemocnic vydali na sociálních sítích varování před podceňováním nemoci covid-19. Apelují na stomatologa Romana Šmuclera, kardiochirurga Jana Pirka a další odborníky, kteří v nedávné petici vyzývají vládu, aby neprohlubovala restriktivní opatření, aby mlčeli, nebo si zkusili jednu jejich směnu. Po vládě chtějí zdravotníci dostatek remdesiviru a srozumitelnou komunikaci s veřejností, píší Novinky.cz.
06.10.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků)

Spor odborníků: Podle Pirka by se měli nakazit všichni. Nesmysl, zemřelo by 340 tisíc lidí, tvrdí Prymula

 
Odvážný výrok kardiochirurga Jana Pirka (71) o tom, že by se měli koronavirem nakazit všichni lidé, aby si vytvořili imunitu, nezůstal bez odezvy. Jako nesmyslný ho vnímá řada odborníků, kteří stojí za názorem, že nejlepší je se nebezpečnému viru úplně vyhnout. Každý virus totiž organismus oslabí nehledě na věk pacienta. Jan Pirk však v některých českých odbornících našel i zastání.
07.03.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků)

Do Ratha bych to neřekl, tvrdí Pirk. Takový střihoun

 
Uznávaného českého kardiologa Jana Pirka zadržení Davida Ratha překvapilo. Podle svých slov by to do takového šviháka a inteligentního člověka nikdy neřekl. Jeho proslov ve sněmovně Pirka nepřekvapil, zato se ho hluboce dotkl proslov Jiřího Paroubka.
16.06.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3908 článků) , David Rath (4576 článků)

Imunolog: Zakázat a naostro! Vládo, tu menšinu neposlouchej. Krach ekonomiky? Tam, kde nezavřeli, je to horší

 
Martin Veselovský vyzpovídal na DVTV imunologa Václava Hořejšího. Podle něho byla chyba, že se nezavedla přísnější opatření již na začátku září. „Zatím to bylo relativně mírné, ta omezení, takže to bylo jenom součástí takové taktiky, aby se to neudělalo vše naráz, aby se lidi příliš nezlobili a že když se jim to bude podávat takhle po kouscích, tak že to zkousnou lépe,“ pověděl. Na druhou stranu si tato taktika prý vyžádala oběti. Chování Jana Pirka a Romana Šmuclera je dle něj maximálně nezodpovědné.
08.10.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků) , Martin Roman (317 článků)

Lékař upozornil na epidemii SARS. V Číně je v domácím vězení a má zápal plic

 
Jméno čínského lékaře Ťiang Jen-junga (88) bude navždy spjato s epidemií SARSu (syndrom náhlého selhání dýchání). V roce 2003 to byl totiž právě on, kdo odhalil, jak se čínská vláda snaží ututlat tragédii spojenou s nákazou. Lékařova rodina exkluzivně pro deník The Guardian potvrdila, že nejenže Ťiang zůstává pod dohledem úřadů, několik měsíců už je v domácím vězení. Jeho osud do jisté míry připomíná příběh wuchanského lékaře Li Wen-lianga (†34), který varoval před epidemií koronaviru, sám se později infikoval a následky onemocnění zemřel. Úřady se ho snažily umlčet, minulý týden se dokonce pokusily utajit jeho smrt, to se však nakonec obrátilo proti nim.
10.02.2020 23:15 |

podobné články

Čtvrtníček se po zotavení z covidu pustil do Klause a Šmuclera: Patří do útulku!

 
Herec Petr Čtvrtníček (56), který kvůli těžšímu průběhu nemoci covid-19 musel být na konci září hospitalizován, se nyní opřel do bývalého prezidenta Václava Klause (79) a zubaře Romana Šmuclera (51) za jejich odmítavý postoj vůči restrikcím i takovým základům, jako je nošení roušky. Oba by nejraději viděl v útulku.
16.10.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (193 článků) , Václav Klaus (10025 článků)

Zaorálek sype na hlavu popel: Měli jsme víc poslouchat pana Flegra. Ale opozice doporučila pana Šmuclera

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil o aktuální epidemiologické situaci. Vláda podle jeho slov při druhé vlně zaspala, přísnější opatření měla přijít už na konci srpna. „Kabinet měl dát na slova Flegra než Šmuclera,“ řekl v pořadí Rozstřel na serveru iDNES.cz.
16.10.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2668 článků)

Svět zaplavila epidemie nepřátelství. Neposlouchejte ty falešné proroky, burcuje papež

 
Papež František odsoudil „epidemii nepřátelství", která se podle devětasedmdesátiletého nejvyššího představitele katolické církve šíří po světě. Je třeba ji zastavit. Informuje o tom server britského deníku The Guardian.
20.11.2016 10:45 |

podobné články

Zeman se vložil do pátrání po turistkách unesených v Pákistánu

 
Do případu českých turistek, které byly minulý týden uneseny v pákistánské provincii Balúčistán, se v pondělí vložil i prezident Miloš Zeman. Vedle schůzky s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) se sejde i s pákistánským velvyslancem. Pákistánská strana dostane i osobní Zemanův dopis pro prezidenta asijské země, informovala v pondělí mluvčí Hradu Hana Burianová.
18.03.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3954 článků) , Miloš Zeman (24434 článků)

Na letišti v Doněcku už třetím dnem zuří tvrdé boje

 
Na letišti v Doněcku už třetím dnem pokračují tvrdé boje ukrajinské armády s proruskými rebely, kteří počítají tvrdé ztráty, jak v sobotu oznámil armádní mluvčí Andrij Lysenko. Vládní síly podle jeho slov mají areál pod kontrolou, ale situace je přesto „obtížná“. Povstalci ale tvrdí, že vládní jednotky letiště nekontrolují.
17.01.2015 16:17 |

podobné články

V Česku ubývá ptáků. Experti nevědí, jak to zastavit

 
Už přes 15 let v Česku ubývá ptáků, ornitologové nevědí, čím to je. A tedy ani nevědí, jak to zastavit.
31.12.2011 18:45 |

podobné články

5 zvláštních nemocí, se kterými si nevědí rady ani lékaři!

 
Dokonce i v době, kdy je medicína na vysoké úrovni, a to jak ta západní, tak ta východní, existují nemoci, se kterými si stále lékaři nevědí rady. Pokud tedy onemocníte jednou z takto tajemných nemocí, přichází na řadu bezmoc a nekonečné kolečko zjišťujících vyšetření. Víte, se kterými nemocemi si lékaři stále nevědí rady? Doufejte, že jednou z nich neonemocníte, jinak je s vámi amen.
18.08.2016 09:05 |

podobné články

Jsou to hrdinové. Pro zub riskují vlastní život. Roman Šmucler popisuje, jak stomatologové drží linii ve válce s koronavirem. I bez ochranných prostředků

 
ROZHOVOR Je nutné udržet praxe v chodu, nelze poslat milion lidí do nemocnic, kde pro ně není stomatologická péče. Většina praxí tedy běží, i když nemají respirátory. Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera riskují lékaři pro zub život. Musí pacienta vyšetřit a pak udělat to nejnutnější. To platí i pro lékaře v rizikové skupině nad sedmdesát let. Mnozí přitom nevědí, jak 10. dubna vyplatí mzdy. Karenční dobu by měl převzít stát, je zodpovědný za škody v době karantény a peníze má ČNB.
17.03.2020 22:11 |

podobné články

Odborníci nevědí, jak pravděpodobný je přenos koronaviru do Evropy

 
Odborníci zatím nevědí, jak pravděpodobný je přenos onemocnění koronavirem z Číny do Evropy. Dosud není k dispozici dostatek dat o jeho šíření, čeká se na více informací z Číny, řekla dnes novinářům hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová. Podle ní zatím není nutné vydávat doporučení, aby Češi do Číny necestovali. Musejí tam ale dodržovat hygienická pravidla jako třeba při epidemii chřipky. České Ministerstvo zahraničí nedoporučuje cesty do města Wu-chan, které je považováno za ohnisko nákazy. Ve Wu-chanu jsou podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) tři čeští občané.
23.01.2020 20:45 |

podobné články

Profesor Pirk promluvil v rozhlase: Co bych lidem řekl k epidemii koronaviru? Toto...

 
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal kardiochirurg profesor Jan Pirk, který připomněl, že koronavirus přišel z Číny a přišel právě odtud proto, že Číňané nedodržují hygienická pravidla. Z dlouhodobého hlediska by podle Pirka bylo dobré, kdyby postupně prodělalo onemocnění Covid-19 co nejvíc lidí, ale postupně.
17.03.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků)

Evropa bude bojovat s epidemií pohlavních chorob

 
Další nepříznivé statistiky potvrzují, že promiskuita spojená s odmítáním kondomů vede k epidemii pohlavních chorob v Evropě. Starý svět bude do konce druhé dekády nového milénia čelit největší epidemii pohlavních chorob od konce světové války. Extrémně vzrůstá počet nakažených syfilidou a ještě nepříznivější je šíření neléčitelných kmenů kapavky.
17.07.2017 10:45 |

podobné články

Roman Šmucler o návratu roušek: Epidemii jen prodlouží a zbytečně prudí zdravé lidi

 
Nový školní rok se blíží a ministerstvo zdravotnictví se obává nejhoršího. Z důvodu možného rozšíření koronaviru tak od 1. září opět zavedlo povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách. Podle Romana Šmuclera je ale obyčejná rouška bezvýznamná a sám by zavedl spíše respirátory. Obě varianty jsou však dle jeho názoru pro osoby bez zdravotních obtíží zbytečné.
17.08.2020 16:05 |

podobné články