Článek

Prezident Zeman: Nevšímejte si poštěkávání a vřeštění našich novinářských komentátorů

 
Projev prezidenta republiky u příležitosti zasažení naší republiky nákazou koronaviru
19.03.2020 19:51 |

podobné články

Podobné články

V Londýně se nelíbí vřeštění tenistek, mělo by se ztišit

 
Vedení Wimbledonu se nelíbí vřeštění tenistek při zahrávání úderů. Šéf All England Club Ian Ritchie by byl rád, kdyby hlasitých výkřiků hráček ubývalo. Jedna z nejhlasitějších, Běloruska Viktoria Azarenková mu ale vzkázala, že se svým hlučným projevem nehodlá nic udělat.
22.06.2011 18:55 |

podobné články

„Ubohé kalouskovské poštěkávání!“ Ke koronavirem znepokojeným Čechům promluvil prezident Zeman. A nebral si servítky

 
„Opatření vlády jsou možná drastická, ale kdyby nepřišla, mohly by i u nás nastat ty smrtelné případy. Buďme opatrní, ale ne hysteričtí,“ nabádá prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TV Nova, kde se věnoval epidemii koronaviru. Souhlasí se slovy premiéra Andreje Babiše (ANO), že „Itálie situaci nezvládla“. Speciální bezpečnostní opatření začínají platit už prý i na Hradě. Hlava státu se také pustila do předsedy poslaneckého klubu TOP 09, který opatření vlády kritizuje. „Kalouskovo štěkání je ubohé a hloupé,“ konstatuje.
10.03.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17919 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)

MZV: Náměstek Šrámek se setkal se stipendisty novinářských programů

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek přijal 21. prosince 2016 v Černínském paláci skupinu mladých novinářů z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Makedonie, Moldavska, Ruska a Ukrajiny. Novináři se účastní programu novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship a od začátku prosince působí v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.
22.12.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5599 článků) , Václav Svoboda (248 článků) , Jiří Havel (402 článků) , Jiří Svoboda (424 článků) , Jiří Svoboda (424 článků) , Jiří Havel (402 článků)

Nevšímejte si novinářů. Ničemu nerozumí, doporučil Zeman premiéru Babišovi. Slíbil, že ho přijde podpořit do Sněmovny

 
Prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem Andreje Babiše (ANO) a sdělil mu, že na něj budou novináři útočit, protože čeští novináři nemají rádi nikoho, kdo je úspěšný. Babiš posléze prozradil, co považuje za svou prioritu.
06.12.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17919 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)

Poslanecký rok 2010: hádky, obstrukce, Castro a marxismus

 
Poslanci se letos drželi hesla „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Pohádali se hned na lednové schůzi a v této tradici pokračovali až do prosince. Pozoruhodné je, že zákonodárci hojně využívali ve slovních útocích na oponenty poukazy na marxismus a komunistické politiky. Neoficiálním králem slovního poštěkávání byl opět David Rath (ČSSD).
31.12.2010 04:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Poslanecký rok 2010: hádky a obstrukce

 
Poslanci se letos drželi hesla „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Pohádali se hned na lednové schůzi a v této tradici pokračovali až do prosince. Pozoruhodné je, že zákonodárci hojně využívali ve slovních útocích na oponenty poukazy na marxismus a komunistické politiky. Neoficiálním králem slovního poštěkávání byl opět David Rath (ČSSD).
31.12.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Jedno vřeštění Kvitová umlčela, ve finále ji čeká další

 
Ve finále půjde o to, zda Kvitová udrží nervy na uzdě
02.07.2011 06:05 |

podobné články

Hasiči zachraňovali 450 vepřů: Čuníku, pojď do bezpečí!

 
Vřeštění vyděšených selat, kamion na boku. Jatka na silnici mezi Žluticemi a Manětínem na Karlovarsku zavinil v úterý odpoledne řidič (37), který nezvládl levotočivou zatáčku. Vůz se 450 vepříky vyjel mimo vozovku a havaroval.
30.08.2012 12:15 |

podobné články

Český velvyslanec na Ukrajině tamním novinám: Zemana si nevšímejte, politiku u nás dělá vláda. Ta stojí za Vámi a sankcemi proti Rusku

 
Český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula vysvětloval tamním novinářům, jak je možné, že je český prezident tolik vstřícný k ruské straně, pokud jde o rusko-ukrajinský konflikt na jihovýchodě země. České čtenáře o rozhovoru informuje server Aktuálně.cz. Velvyslanec v podstatě Ukrajince ujistil, že česká vláda stojí za Ukrajinou a plně podporuje protiruské sankce.
09.08.2017 22:05 |

podobné články

Nový občanský zákoník: Ústní výpověď neplatí

 
„A ven! Tady končíš!“ Tak pokud se s vámi šéf rozloučil těmito slovy, vůbec si ho nevšímejte. Ústní výpověď totiž neplatí!
15.03.2014 10:30 |

podobné články

VIDEO „Milý pane prezidente, my vás nedáme. Nevšímejte si těch ksindlů, jednou si je podáme.“ Píseň na podporu Zemana

 
Zdá se, že politické písně s politickými tématy zažívají svou renesanci. Hudebník Quido MC na sebe upoutal pozornost kupříkladu písní „Ruskej šváb“ o prezidentu Zemanovi. Nechybí ani Olivie Žižková se svými písněmi o nutnosti bránit evropskou kulturu. A teď je tu další song s politickým vzkazem. Světlo světa spatřila píseň namířená proti médiím hlavního proudu. Oslavuje Miloše Zemana.
27.01.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Olivie Žižková (69 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)

Nevšímejte si posměváčků, píše před volbami straníkům Hamáček. A Petr Fiala chce posílit postavení

 
Komunální a senátní volby jsou tady. Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ODS Petr Fiala se rozhodli neponechat nic náhodě a přímo svým straníkům poslali povzbuzující osobní dopisy. Hamáček v tom svém burcuje členy, aby si nevšímali posměváčků, kteří obviňují stranu z podlézání voličům. Fiala nabádá k vytvoření spolehlivé pojistky vůči polokomunistické levicové koalici, která ovládla vládu. Dopisy, které má Právo k dispozici, zvěřejnil server Novinky.cz.
05.10.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1608 článků) , Jan Hamáček (1602 článků)

Jak upéct kachnu

 
Řada hospodyněk si na pečení kachny netroufá, její příprava jim připadá složitá. S dnešními kuchyňskými spotřebiči je to ale záležitost tak jednoduchá, že dozlatova upečenou kachnu zvládne i kulinářský začátečník. Abyste si i vy upekli chutnou kachničku, stačí vám trouba s termostatem a dostatek času. Tajemství dokonalé pečínky totiž spočívá v pomalé přípravě. Pečená kachna není věda Na přípravu budete kromě kachny potřeboval asi lžičku soli, kmín a mouku na zahuštění výpeku. Můžete také přidat dvě nakyslá jablka, kterými vycpete dutinu po vnitřnostech. Ptáka pořádně osolte zvenku i zevnitř, posypejte kmínem a uložte do pekáče hřbetem dolů. Pekáč ničím nevymazávejte ani nepodlévejte, kachna se bude péct úplně nasucho. A přesto bude výsledek měkký a šťavnatý, stačí dodržet jedinou podmínku: pekáč přiklopte poklicí nebo pevně zakryjte alobalem a příští čtyři hodiny si trouby vůbec nevšímejte. Po celou dobu nechte kačku péct při 120°C, aniž byste nakoukli pod pokličku. Když je kachna upečená Po čtyřech hodinách vyndejte pekáč z trouby a odeberte tuk, který se z kachny vypekl. Slijte ho do nádobky, v níž ho uchováte v ledničce pro další použití. Do kastrůlku si slijte i zbývající výpek, z něj připravíte omáčku na přelití pečeně na talířích, stačí ji jen zahustit moukou rozkvedlanou v trošce vody a pořádně provařit. Kachnu nechte v pekáči, zvyšte teplotu trouby na 180°C a ještě půl hodinky odkrytou dopékejte, aby si byla kůžička pěkně křupavá a kachnička dozlatova. Pak už můžete servírovat. Pečená kachna se nejčastěji podává s červeným zelím a bramborovými knedlíky, můžete ale vyzkoušet i chlupaté nebo špekové knedlíky. Chybu neuděláte ani s kynutým knedlíkem a bílým zelím, i když t se víc hodí k vepřové pečeni. Pokud chcete něco opravdu exklusivního, zkuste do zelí přidat nastrouhané jablko a lžíci zavařených brusinek, jestli budete potřebovat zelí ještě přisladit, zkuste pro změnu med.   Příspěvek Jak upéct kachnu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.12.2018 23:15 |

podobné články

Zeman: Kdo tvrdí, že navážu na Klause, je analfabet

 
Budoucí prezident Miloš Zeman (SPOZ) v rozhovoru pro pondělní Právo zdůrazňuje, že se nechystá zasahovat do osudu žádné politické strany a rozhodně to nebude on, kdo vyvolá předčasné volby. Zeman také jasně zdůraznil, že nebude pokračovatelem Václava Klause na Hradě, jak tvrdí řada komentátorů. Zároveň však znovu ocenil opoziční smlouvu uzavřenou s Klausem na přelomu století.
28.01.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9782 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)

Ten člověk z nás dělá idioty. Miloš Zeman opět popíchl české osobnosti k důrazným prohlášením

 
Prezident Miloš Zeman bude nejspíš jediný vrcholný politik ze zemí EU, který v září pojede do Číny na oslavy sedmdesátého výročí konce druhé světové války v Tichomoří. Česko jako jediná unijní země vetovalo návrh, aby se evropské špičky této oslavě vyhnuly. U některých pravidelných komentátorů českého politického dění prezident svým rozhodnutím vzbudil pohoršení.
05.08.2015 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Dědek přešel z trenclí na pleny. Největší trapas od Husáka. Prezident choré mysli. Další várka ohlasů na hradní happening, jsou tam i velmi známá jména

 
Prezident Miloš Zeman demonstrativně spálil červené trenýrky. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nad hradním happeningem zajásal, většina komentátorů si klepe na čelo, co to zase prezident předvádí. Komentářům k Zemanovu počínání nasadili korunu expremiér Mirek Topolánek a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
15.06.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2272 článků) , Karel Schwarzenberg (3855 článků) , Miloš Zeman (23615 článků) , Karel Schwarzenberg (609 článků)

Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!

 
Týden s prezidentem na TV Barrandov byl tentokrát něčím specifický. Pravidelný rozhovor s prezidentem natáčel tentokrát generální ředitel televize Jaromír Soukup přímo v Číně. Zeman prozradil, o čem mluvil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem a jak se z daleké Asie díval na vládní krizi.
18.05.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3426 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)

„Je to odstrašující a urážka!“ Prezident Evropské federace novinářů posílá před PL důrazný vzkaz Chovancovu „ministerstvu pravdy“

 
ROZHOVOR „Je to odstrašující a urážlivé,“ reaguje na existenci „závadových“ osob na „ministerstvu pravdy“ pod Milanem Chovancem prezident Evropské federace novinářů Mogens Blicher Bjerregard. Samotní novináři by měli dát podnět k vyšetření této skandální záležitosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje perzekuci novinářů v Turecku a zabývá se konkrétním případem jednoho istanbulského deníku, jehož žurnalisté byli uvězněni a v nedávné době stanuli před soudem. Bjerregard, který pochází z Dánska, kde je jedna z nejsilnějších odborových novinářských organizací, rovněž překvapivě komentuje vlastnictví médií bývalým ministrem financí Andrejem Babišem.
04.08.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17919 článků)

„Je to odstrašující a urážka!“ Prezident Evropské federace novinářů posílá přes PL důrazný vzkaz Chovancovu „ministerstvu pravdy“

 
ROZHOVOR „Je to odstrašující a urážlivé,“ reaguje na existenci „závadových“ osob na „ministerstvu pravdy“ pod Milanem Chovancem prezident Evropské federace novinářů Mogens Blicher Bjerregard. Samotní novináři by měli dát podnět k vyšetření této skandální záležitosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje perzekuci novinářů v Turecku a zabývá se konkrétním případem jednoho istanbulského deníku, jehož žurnalisté byli uvězněni a v nedávné době stanuli před soudem. Bjerregard, který pochází z Dánska, kde je jedna z nejsilnějších odborových novinářských organizací, rovněž překvapivě komentuje vlastnictví médií bývalým ministrem financí Andrejem Babišem.
04.08.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17919 článků)