Článek

Prezident Zeman má koronavirus: Měla ho nakazit zaměstnankyně prezidentské kanceláře

 
Prezident republiky Miloš Zeman má koronavirus a musel se vrátit zpět do Ústřední vojenské nemocnice, ačkoli žádné příznaky nemá. Nakazit se měl od pracovnice Kanceláře prezidenta republiky, jak informoval server iDnes. Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident po dobu pobytu v nemocnici pozastavuje svůj program, a proto v pátek nejmenuje premiérem Petra Fialu (ODS).
26.11.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků) , Miloš Zeman (26675 článků) , Jiří Fiala (222 článků) , Jiří Fiala (222 článků)
Podobné články

Epidemiolog bije na poplach: Koronavirus může nakazit až 60 procent lidstva

 
Hongkongský epidemiolog Gabriel Leung varoval, že by se koronavirem mohlo nakazit 60 až 80 procent populace. Šel dokonce tak daleko, že vyzval země, kde se nákaza objevila, aby přijaly stejná bezpečnostní opatření jako Čína. Leungovo varování přišlo krátce poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že se koronavirus šíří i mezi lidmi, kteří nikdy nenavštívili čínské ohnisko nákazy – město Wu-chan. Zprávu přinesl deník The Guardian.
11.02.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Gabriel Gabriel (85 článků) , Gabriel Gabriel (85 článků) , Gabriel Gabriel (85 článků) , Gabriel Gabriel (85 článků)

Sázkové kanceláře předpokládají, že se protizemanovští voliči spojí. Mění kurzy

 
Před prvním kolem sázkové kanceláře favorizovaly současného prezidenta Miloše Zemana. Zemana favorizovali také sázející. Občané si vsadili na prezidentské volby přibližně 120 milionů, přičemž asi 60 milionů bylo vsazeno na jasné vítězství Miloše Zemana. Před druhým kolem se ale situace obrací. Sázkové kanceláře předpokládají, že se spojí všichni voliči, kterým Zeman leze na nervy, a zvolí na Hrad Jiřího Drahoše.
14.01.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků) , Jiří Drahoš (1194 článků)

Přenos koronaviru přes pečivo: Můžete se nakazit? Rohlíky a chleba ochráníte „fíglem“

 
Tvrdil, že má koronavirus a do obchodů chodí lízat pečivo, aby nakazil co nejvíce lidí. Takovou zprávu napsal na sociální síť muž z Ústí nad Labem. Nakonec se ukázalo, že nemocný není, a skončil v rukách policie, i tak ale stihl vyděsit dostatek lidí. Hlavně proto, že supermarket je místo, kam všichni z nás musí i při současných omezeních. Je ale opravdu možné se přes pečivo nakazit? Této otázce se věnovalo Centrum zdraví, výživy a potravin (CZVP) Státního zdravotního ústavu (SZÚ).
19.03.2020 05:20 |

podobné články

„Jeden člověk může nakazit až 59 tisíc dalších,“ šokuje vědec. Zůstaňte doma, prosí

 
Profesor z Londýnské univerzity UCL Hugh Montgomery v rozhovoru pro stanici Channel 4 vysvětlil, jak moc nakažlivý je nový koronavirus způsobující nemoc Covid-19, které v Británii podlehlo už 422 osob. „Podívejte se, když máte chřipku, můžete nakazit tak 14 lidí, když máte Covid-19, tak až 59 tisíc lidí,“ řekl Montgomery, jehož specializací je intenzivní medicína.
26.03.2020 14:20 |

podobné články

Že se od zemřelého nemůžete nakazit? Šéf pohřební služby otevřeně popsal, co se děje s mrtvým nakaženým tělem

 
Koronavirus počtem obětí překonal podle statistik velké chřipkové epidemie. O tom, jak složitá je pro pracovníky v pohřebnictví covidová doba, promluvil majitel pohřební služby a šéf Unie pohřebních služeb v ČR Jiří Haman. „Báli jsme se. Mrtví nedýchají, ale nakazit se od nich lze. A to nejen koronavirem,“ řekl v rozhovoru na yotubovém kanálu Face to Face. Prozradil, že pro to, aby vyhověli pozůstalým při posledním rozloučení, rozhodli se obejít doporučující opatření resortu zdravotnictví. Nárůst zemřelých prý zaznamenali, ale i těch bez covidu. Podle Hamana je to tím, že nemocnice se možná až moc zaměřují právě na ty s nemocí covid-19.
02.01.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Haman Haman (1 článek)

Světová média píší o zdraví prezidenta. Američané připomínají kouření a alkohol, Rusové chování Vystrčila

 
Zprávu o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat prezidentské povinnosti registrují média po celém světě. Americká agentura AP připomíná, že Zeman holdoval cigaretám a alkoholu. V evropských médiích se mohutně komentuje přístup prezidentské kanceláře, která odmítala podrobnosti o prezidentově stavu zveřejnit. Z Ruska přicházejí rozbory, zda nejde o „politickou hru“. „Nezapomínejme: Babiš má prezidentské ambice,“ zní z Moskvy. Došlo i na Schwarzenberga.
18.10.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků)

Prezident Zeman se v otevřeném rozhovoru opřel do premiéra: Zrádce Sobotka omlouvá svou zradu a lže

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Miloš Zeman v den dvouletého výročí své inaugurace pro ParlamentníListy.cz komentuje aktuální zahraniční i domácí dění. Prezident odmítá neúčast na oslavě konce války v Moskvě, neboť by šlo o urážku obětí padlých vojáků. Nebývale ostře pak Zeman kritizoval Bohuslava Sobotku. Ten prý lže, když tvrdí, že Zeman po prezidentské volbě v roce 2003 poškozoval ČSSD. "Zrádce omlouvá svoji vlastní zradu," řekl ostře prezident Miloš Zeman.
08.03.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

Nečekané změny v Kremlu: Putin dal sbohem šéfovi prezidentské kanceláře

 
Ruský prezident Vladimir Putin (63) v pátek propustil Sergeje Ivanova (63) z postu šéfa prezidentské kanceláře. Jeho místo převezme Anton Vajno (44). Informovala o tom ruská média s odvoláním na oznámení tiskové služby Kremlu. Putin přitom naznačil, že Ivanova propouští na jeho vlastní žádost.
12.08.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3687 článků)

Pitt a Jolie obviněni z nefér propuštění zaměstnankyně

 
Bývalá francouzská zaměstnankyně amerického hereckého páru Brad Pitt a Angelina Jolie na něj podala žalobu pro údajně neoprávněné propuštění. Oznámil to dnes její advokát.
13.05.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1918 článků) , Angelina Jolie (2278 článků)

Pošťačka si stěžuje na šikanu v práci. Zaměstnavatele žaluje o 30 tisíc korun

 
Česká pošta čelí žalobě jedné své zaměstnankyně kvůli šikaně. Pošta to odmítá. Zaměstnankyně je už 5 měsíců na nemocenské a léčí se z psychických problémů.
08.11.2012 16:05 |

podobné články

Účetnictví hnutí ANO zpracovala zaměstnankyně Agrofertu

 
Účetnictví hnutí ANO za loňský rok zpracoval Agrofert, respektive jeho zaměstnankyně. Ve čtvrtek to sdělil šéf hnutí ANO a majitel Agrofertu Andrej Babiš. Problém v možném příliš úzkém propojení politické strany a firmy nevidí, uvedl. Kvůli Agrofertu se přitom nedávno dostal do střetu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).
10.04.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Odpočinout v práci si chtěla zaměstnankyně v Břeclavi. Tak ohlásila bombu!

 
Trochu odpočinku si v práci chtěla dopřát zaměstnankyně cukrárny Delikana v Břeclavi a tak první adventní neděli z firemního telefonu odeslala poplašnou SMS zprávu, že v jedné z provozoven je ukryta bomba!
30.01.2016 11:00 |

podobné články

Skandál v azylovém centru: Zaměstnankyně si užívaly sexu s nezletilými uprchlíky!

 
Dánsko řeší obrovský skandál. V azylovém centru Børnecenter Tullebølle si zaměstnankyně užívaly sexu s nezletilými uprchlíky. Centrum bylo uzavřeno.
06.11.2016 14:35 |

podobné články

Německý podnik pošlapal práva českých pracovníků! Josef Středula vybízí k odporu

 
Německý diskont s oděvy KiK Textil propustil dvě zaměstnankyně, jež založily odborovou organizaci. O jejich výpovědi na hodinu informuje server e-sondy.cz. Zaměstnankyně si stěžovaly na velmi nízké mzdy.
13.03.2017 09:25 |

podobné články

Zaměstnankyně McDonald's porodila v práci dítě do záchodu, pak se ho pokusila spláchnout hlavičkou napřed

 
Zaměstnankyně McDonald's Sarah Lockner (25) si v kalifornském Redwood City stěžovala na ukrutné bolesti břicha. Její šéf ji propustil z práce dříve, ale ona zůstala na zaměstnaneckých toaletách. Tam porodila přímo do záchodové mísy chlapečka. Když ji přistihly kolegyně, pokusila se ho spláchnout hlavičkou napřed.
15.09.2017 23:10 |

podobné články

Zvířata zabíjeli úderem o zem: Bývalá zaměstnankyně Pet Centra popsala podmínky ve firmě

 
Nevhodné podmínky chovu, špína, zápach, mrtvolky a chybějící veterinární péče - to všechno  Blesku popsala bývalá zaměstnankyně zverimexu Pet Centrum. Šokující popis ukazuje týrání zvířat jako každodenní rutinu. Generální ředitel společnosti tato nařčení popírá.
30.10.2017 05:05 |

podobné články

Liberecký kraj: Zaměstnankyně krajského úřadu byla oceněna za poster Země malého čaroděje

 
V pražském Kongresovém centru se ve dnech 8.–9. listopadu 2017 konala dvoudenní celostátní konference geografických informačních systémů (GIS ESRI ČR). Zaměstnankyně Krajského úřadu Libereckého kraje Irena Košková zde v konkurenci 55 posterů vyhrála cenu poroty za dílo Země malého čaroděje. Ve středu 14. února 2018 převzala dodatečné ocenění za zásluhy z rukou ředitele společnosti ARCDATA PRAHA, s.r.o. Petra Seidla a ředitele Krajského úřadu Libereckého kraje René Havlíka.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Já stojím za únikem z Facebooku, přiznala bývalá zaměstnankyně sociální sítě

 
Bývalá zaměstnankyně společnosti Facebook Frances Haugenová v neděli přiznala, že stojí za únikem interních studií, které byly základem pro sérii investigativních článků listu The Wall Street Journal (WSJ). Společnost Facebook zároveň obvinila, že opakovaně upřednostňovala zisk místo toho, aby zakročila proti projevům nenávisti a dezinformacím.
04.10.2021 06:15 |

podobné články

Interní dokumenty o špatném vlivu Instagramu na děti vynesla bývalá zaměstnankyně Facebooku

 
Bývalá zaměstnankyně společnosti Facebook Frances Haugenová v neděli přiznala, že stojí za únikem interních studií, které byly základem pro sérii investigativních článků listu The Wall Street Journal.
04.10.2021 17:00 |

podobné články