Článek

Prezident Zeman chce aktivně vstoupit do jednání po volbách. Lidové noviny šílí

 
Sotva se v pátek otevřely volební místnosti, začal prezident Miloš Zeman lajnovat předvolební hřiště. Dokonce prý naznačil, že to bude on, kdo bude diktovat vyjednávání. Lidové noviny v obsáhlém materiálu zpochybňují kroky, které chce prezident po volbách činit. Ačkoliv Zeman avizuje, že chce přispět k hladkému ustavení orgánů nové Poslanecké sněmovny, deník jej obviňuje, že myslí na vlastní prospěch.
21.10.2017 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)
Podobné články

Černochová (ODS): Šebrle a Synek ve službách Armády ČR a Babišovců. ANO nebo NE?

 
Volební klání se rozběhlo na plné obrátky a řada známých osobností se rozhodla, stejně jako v minulých letech, do politiky aktivně či pasivně vstoupit. Jména těch, kteří do politiky hodlali vstoupit aktivně, jsou již na kandidátních listinách, a ti, kteří se možná prozatím pro politickou dráhu nerozhodli, alespoň podepisují prohlášení, koho podporují a proč, nebo se ostošest proti některému z politiků vymezují.
13.10.2013 15:05 |

podobné články

Zeman: Jednání úspěšných stran se mohou zaseknout už při volbě vedení Sněmovny

 
Sotva se v pátek otevřely volební místnosti, začal prezident Miloš Zeman lajnovat předvolební hřiště. Dokonce prý naznačil, že to bude on, kdo bude diktovat vyjednávání. Lidové noviny v obsáhlém materiálu zpochybňují kroky, které chce prezident po volbách činit. Ačkoliv Zeman avizuje, že chce přispět k hladkému ustavení orgánů nové sněmovny, deník jej obviňuje, že myslí na vlastní prospěch.
21.10.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Zeman cucá sklenici vína dvě hodiny. Výrazně omezil pití, zjistily Lidové noviny

 
Prezident Miloš Zeman dramaticky omezil pití alkoholu. Píší to Lidové noviny s odkazem na lidi z jeho bezprostředního okolí. Zeman prý dal na doporučení lékařů a výrazně upravil životosprávu.
05.10.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Lidové noviny ohlašují další Zemanův přehmat. Se zdravicí Churchilla Hitlerovi to prý bylo úplně jinak, než tvrdil

 
Na pravou míru uvádějí dnešní Lidové noviny jedno z kontroverzních tvrzení, kterých se prezident Miloš Zeman dopustil koncem ledna na mezinárodním fóru Let My People Live. Text se objevil s palcovým titulkem "Churchilla Zeman nařkl neprávem" hned na titulní stránce.
18.04.2015 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Nechuť k nepřizpůsobivým prý žene lidi do náruče extremistů. Mohou na tom vydělat i ve volbách

 
V české společnosti stále více sílí nechuť vůči nepřizpůsobivým občanům. Lidé za ně nejčastěji považují Romy a právě z protiromských hesel by mohly v předčasných volbách těžit radikální strany, jako je Dělnická strana sociální spravedlnosti v čele s Tomášem Vandasem. Lidé mají totiž často pocit, že stávající politická garnitura nedokáže problémy s nepřizpůsobivými účinně řešit. Informují o tom Lidové noviny.
14.09.2013 08:00 |

podobné články

Česko chce vstoupit do soudního sporu v kauze dětí Michalákových

 
Česko se pokusí vstoupit do řízení před norským soudem v kauze bratrů Michalákových odebraných matce. Chce poukázat na vady v postupu norských úřadů a na to, že je adopce v rozporu s mezinárodními dohodami. V kauze se angažuje i prezident Miloš Zeman, který v úterý zaslal vládě svůj návrh smlouvy s Norskem. Ten je ale podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka v rozporu s  mezinárodními smlouvami a nevyhovuje některým zásadám mezinárodního práv.
03.02.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Miloš Zeman (21140 článků)

Noviny o volbách: Tak já už asi můžu jet, pravil Schwarzenberg. Zeman si teď podá Sobotku. Autobus nezaměstnaných v ČSSD

 
Sociální demokracie prohrála krajské i senátní volby. Jak uvedl jeden ze zdrojů blízkých Lidovým novinám, nyní vyjede autobus nezaměstnaných. Strana totiž přišla nejen o 80 mandátů, ale i o 76 milionů korun od státu. O situaci po volbách píší Lidové noviny. A to nejen u sociálních demokratů.
10.10.2016 08:00 |

podobné články

Noviny: Zeman znovu přišel s požadavkem, aby měl v Kyjevě svého muže

 
Prezident Miloš Zeman vrátil na stůl svůj požadavek, aby se novým velvyslancem na Ukrajině stal mluvčí brněnského strojírenského podniku Alta Antonín Murgaš. Píšou o tom dnešní Lidové noviny s tím, že podle jejich informací měl za Murgaše lobbovat Zeman u premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
24.04.2015 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Zeman: Na teroristy bychom měli aktivně útočit

 
Severoatlantická aliance (NATO) by měla aktivně zasahovat proti teroristickým základnám na jakémkoliv území. Řekl to v úterý prezident Miloš Zeman v projevu k velvyslancům.
26.08.2014 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Odhaleno: Sobotka i Špidla věděli, že OKD prodávají levně. Nebožtík Pavel Dostál je varoval, Grossovi „to bylo šumafuk“, jen „nechtěl být za blbce“

 
Lidové noviny přinesly v dnešním vydání exkluzivní záznam jednání kabinetu Vladimíra Špidly o privatizaci důlní firmy OKD. Akcie byly přiklepnuty nejnižší nabídce, uvádějí Lidové noviny k transakci staré téměř 14 let.
14.11.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (286 článků) , Pavel Dostál (20 článků)

Přesun české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma: Zeman chce předběhnout Trumpa

 
Donald Trump prohlásil, že chce nový úřad v Jeruzalémě. Toho se chytl prezident Miloš Zeman a chce přesunout českou ambasádu z izraelského Tel Avivu do Jeruzaléma. Nechce, aby jeho iniciativu někdo předběhl. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny.
08.03.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4019 článků) , Miloš Zeman (21140 článků) , Aviva Aviva (190 článků)

České noviny: Merkelová se chytá za hlavu. Německu hrozí zlý konec

 
Křesťanskodemokratická unie (CDU) v Německu opětovně oslabila. Při volbách do zastupitelského sněmu v Berlíně propadla. A její předsedkyně, německá kancléřka Angela Merkelová, byla nucena k reakci. Lídr berlínské CDU Frank Henkel dokonce nazval neděli černým dnem. Píší o tom dnešní noviny, MF Dnes i Lidové noviny.
20.09.2016 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2243 článků)

Bude válka? Zeman se prý chystá ke střetu se Sobotkou

 
Prezident Miloš Zeman se chystá navrhnout vlastního kandidáta na post šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Má jím být František Lukl, starosta Kyjova a někdejší ministr pro místní rozvoj v Rusnokově vládě. Píší o tom dnešní Lidové noviny. Připomínají, že v tomto směru rozehrál premiér Bohuslav Sobotka riskantní hru. Bez koaličního jednání a narychlo zařadil na dnešní jednání vlády návrh na jmenování šéfa ÚOHS.
27.04.2015 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Miloš Zeman (21140 článků) , František Lukl (48 článků)

Národní ústav lidové kultury vydal dvě nové publikace

 
Národní ústav lidové kultury se dlouhodobě a programově zaměřuje na vydávání publikací přibližující prameny k poznání lidové kultury v České republice. V minulosti to byla především rozsáhlá videoencyklopedie Lidové tance v České republice, na níž navázala Lidová řemesla a lidová umělecká výroba v ČR ve které vychází i nové dvě publikace doplněné DVD s videodokumentací.
12.01.2015 17:32 |

podobné články

Zeman má za sebou měsíc v čele státu. A rozhodně nelenil

 
Miloš Zeman ve funkci hlavy státu od své inaugurace před měsícem nezahálel. Jako první přímo zvolený prezident plní své předvolební sliby, že bude aktivně vstupovat do mnoha oblastí veřejného života. Prostor na politickém hřišti chce podle všeho zaujímat velký. Zatím stihl navštívit jednání vlády, Senát i první zahraniční cestu, tradičně na Slovensko. Nad Pražský hrad pak za přítomnosti šéfa Evropské komise José Barrosa vyvěsil Evropskou vlajku. Zeman si zatím ale například neudělal čas na Poslaneckou sněmovnu, tradičně vnímanou jako hlavní české politické kolbiště.
07.04.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , Miloš Zeman (21140 článků)

Kalousek chce prodloužit lhůtu pro vstup do druhého pilíře

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) chce prodloužit dobu, během níž mohou lidé nad 35 let vstoupit do druhého pilíře reformy penzí. Informují o tom Lidové noviny (LN). Lhůta pro vstup vyprší na konci června. Penzijní společnosti očekávaly, že v druhém pilíři bude do konce června asi půl milionu lidí, v květnu jich přitom bylo jen zhruba 47.000. 
24.06.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Zeman pojede v září zase do Číny, píší noviny. A spekulují, zda se zúčastní vojenské přehlídky

 
Po necelém roce navštíví Miloš Zeman opět Čínu. Do Pekingu vyrazí začátkem září, kdy si bude tato asijská velmoc připomínat 70. výročí konce druhé světové války v Tichomoří. Zda se Zeman zúčastní velké vojenské přehlídky, která má v čínské metropoli proběhnout třetího září, zatím není jasné. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
28.07.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21140 článků)

Část dnešního jednání Nečasovy vlády navštíví prezident Zeman

 
Prezident Miloš Zeman se dnes poprvé zúčastní části jednání koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Jednání kabinet zahájí kvůli schůzi Poslanecké sněmovny až v odpoledních hodinách, prezident by měl přijet na závěr, především na bod týkající se diskuse o aktuálních otázkách české zahraniční politiky. Nečas na závěr jednání kabinetu hlavě státu a všem ministrům nabídne pracovní večeři.
20.03.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Miloš Zeman (21140 článků)

Část dnešního jednání Nečasovy vlády navštíví prezident Zeman

 
Prezident Miloš Zeman se dnes poprvé zúčastní části jednání koaliční vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Jednání kabinet zahájí kvůli schůzi Poslanecké sněmovny až v odpoledních hodinách, prezident by měl přijet na závěr, především na bod týkající se diskuse o aktuálních otázkách české zahraniční politiky. Nečas na závěr jednání kabinetu hlavě státu a všem ministrům nabídne pracovní večeři. 
20.03.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Miloš Zeman (21140 článků)