Článek

Prezident Zeman bude na doporučení lékaře volit v Lánech, přijde za ním volební komise

 
Prezident Miloš Zeman bude na doporučení svého ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala volit v pátek na zámku v Lánech. Upravovat se bude i další prezidentův program.
07.10.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)
Podobné články

Zemanovy potíže s játry: V Lánech dohlíží Mynář i Kateřina, volit bude přímo na zámku

 
Do nemocnice se nechystá, pracuje a zítra půjde volit jako obvykle. Takto rozptýlil během středy Hrad spekulace o možném zhoršení zdravotního stavu hlavy státu Miloše Zemana (77). Jeho předchůdce Václav Klaus (80) ale prozradil, že prezidenta trápí játra. Za prezidentem po třech dnech opět dorazil jeho lékař a šéf Ústřední vojenské nemonice Miroslav Zavoral, který byl u hlavy státu naposledy v pondělí. Podle Deníku N mu doporučil jedno až dvoudenní pobyt v nemocnici, což Zeman odmítl. V Lánech nechyběl i kancléř Vratislav Mynář a Zemanova dcera Kateřina. Lékař doporučil Zemanovi, aby si odvolil z pohodlí zámku v Lánech. Hlava státu na doporučení dala a zítra se tak veřejnosti neukáže.
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10592 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Hrad: Prezident republiky bude volit v Lánech

 
Prezident republiky Miloš Zeman bude volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v pátek dne 8. října 2021 na zámku v Lánech.
07.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Volby: Zeman je v pořádku, oznámil šéf volební komise. I další politici už odevzdali hlas

 
Vrcholní čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana již odvolili v probíhajících sněmovních volbách. Zeman volil kvůli zdravotnímu stavu na zámku v Lánech, podle předsedy volební komise Ivana Salače je prezident v pořádku. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura očekává volební účast přes 60 procent. Šéf ČSSD Jan Hamáček by považoval za úspěch, kdyby se sociální demokraté do Sněmovny dostali.
08.10.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3296 článků) , Tomio Okamura (2688 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Nezapomeňte volit, je to důležité, apeluje prezident Zeman na občany

 
Prezident Miloš Zeman vyzval na svém facebookovém profilu občany k tomu, aby přišli k volbám. Sám Zeman kvůli své nemoci volil do přenosné urny, kterou za ním přinesli volební komisaři do zámku v Lánech.
08.10.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, ohrozila ho na životě, tvrdí Stehlíková

 
Prezident Miloš Zeman byl kolem poledne odvezen do Ústřední vojenské nemocnice na hospitalizaci. Měl tak učinit na základě doporučení jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala. Znovu se k prezidentově zdravotnímu stavu navíc vyjádřila kontroverzní psychiatrička a exministryně Džamila Stehlíková. Podle ní držela Zemana v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání a bez soudního pověření k opatrovnictví.
10.10.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (113 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Za Zemanem přijela urna. Novináři vytáhli štafle

 
Prezident Miloš Zeman, o jehož zdravotním stavu se v posledních dnech spekuluje, odevzdal dnes v prezidentském sídle v zámku v Lánech na Kladensku hlas ve sněmovních volbách. Volební komise přijela za ním. Podle předsedy komise Ivana Salače je prezident v pořádku. Zeman s komisaři hovořil, avšak nikoliv o svém zdravotním stavu, řekl Salač novinářům při odjezdu z lánského zámku.
08.10.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Zeman jmenuje vládu ve středu. Babiš a Hamáček ujeli z Lán zadem

 
Novou vládu jmenuje prezident Miloš Zeman ve středu 27. června v devět ráno. Po schůzce v Lánech to Blesku napsal designovaný premiér Andrej Babiš. On i šéf ČSSD Jan Hamáček museli v neděli narychlo změnit svůj program a večer před 19. hodinou přijeli do Lán. Zeman je zaskočil rozhovorem pro Blesk. V pořadu S prezidentem v Lánech mimo jiné prohlásil, že novou vládu velmi pravděpodobně jmenuje už příští týden v úterý nebo ve středu. Babiš ani Hamáček schůzku v Lánech nekomentovali a ujeli ze zámku zadním vchodem, premiér pak ale Blesku poslal SMS.
24.06.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Jan Hamáček (3296 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Zeman poprvé veřejně na invalidním vozíku: V Lánech přijal Kulhánka i premiéra Slovenska

 
Prezident Miloš Zeman dnes přijal na zámku v Lánech adepta ČSSD na ministra zahraničí Jakuba Kulhánka, kterého jmenuje v příštím týdnu a poté i nového slovenského premiéra Eduarda Hegera. Zeman úřadoval na invalidním vozíku - o přesednutí na něj kvůli neuropatii dolních končetin mluvil již v neděli v pořadu S prezidentem v Lánech na Blesk.cz.
15.04.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Zeman popřel návštěvu Šloufa v Lánech. Víme, kdo tam ve skutečnosti byl

 
UVNITŘ FOTOGALERIE Prezident Miloš Zeman důrazně odmítl tvrzení novináře HN Jindřicha Šídla, že by na zámku v Lánech přijal Miroslava Šloufa. Šídlo to doložil fotografií, na které má Šlouf údajně být, skutečnost však byla jiná. ParlamentnímListům.cz se podařilo zjistit, o koho ve skutečnosti šlo. Setkání navíc v neděli v Lánech popřel sám prezident.
08.09.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Zemanovo vánoční poselství: Povinná volební účast, hysterická vlna a „lepšolidi“

 
Ve středu pronesl na zámku v Lánech prezident Miloš Zeman první vánoční poselství svého druhého volebního období. Hlava státu bilancovala volební rok a slíbila, že bude ve svém druhém období usilovat o obranu České republiky, slíbil i další výjezdy do českých a moravských krajů. Prezident zároveň přišel s tím, že by se mohla po vzoru první republiky obnovit povinná volební účast. Zeman pochválil vládu Andreje Babiše (ANO) a nenechal si ujít rýpnutí do demonstantů, kteří proti kabinetu protestovali.
26.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící k volbě prezidenta, jmenovité doporučení nedali

 
Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící, aby se zúčastnili prezidentské volby. Nedali jmenovité doporučení, koho volit. Lidé by podle nich měli volit takového kandidáta, který podpoří slušnost ve veřejném životě, stabilitu rodiny či ochranu lidského života ve všech jeho fázích. V prohlášení biskupové uvádějí, že prezident by měl ctít význam křesťanských hodnot pro společnost a vážit si pravdy i lásky k druhému člověku. Výzva České biskupské konference (ČBK) se má číst v závěru bohoslužeb v neděli 7. ledna. Uvádí to ČTK.
05.01.2018 20:25 |

podobné články

Zemanovy trable se zdravím: Ztráta chuti a volební urna v Lánech. Kde vzal voličský průkaz?

 
Další návštěva lékaře v Lánech! Na prezidenta Miloše Zemana (77) se přijel včera podívat jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral (67). A zatímco přesvědčit prezidenta k návratu do nemocnice se mu v pondělí nepodařilo, pár změn ve svém programu mu už Zeman odkýval. V pátek kolem 15. hodiny nakonec i odvolil, pomohl mu k tomu voličský průkaz. S otazníkem nicméně zůstává, jak k němu prezident přišel, když už bylo po termínu o jeho zažádání. Nebo si o něj na Hradě raději požádali předem?
08.10.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Babiš: Žádné doporučení přerušit očkování neplatí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne řekl, že nic neví o doporučení ministerstva zdravotnictví přerušit na dva týdny v Česku očkování první dávkou. Takové doporučení ale dalo ministerstvo zdravotnictví při jednání se zástupci krajů. O doporučení informovala mluvčí resortu Barbora Peterová.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Barbora Peterová (52 článků)

Zeman je venku z nemocnice, Ivana dohlížela. Ve špitále dostal draslík, v Lánech hned víno

 
Předcházelo tomu dlouhé napínání, ale prezident Miloš Zeman ve středu opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Od lékařů odjel před 11:00, zamával přítomným novinářům a nasedl do ostře střeženého vozu. Během čekání reportéři neměli dovoleno jakékoliv záznamy pořizovat, fotit mohli až samotného prezidenta. Dohlížela na to ochranka. Už ráno za Zemanem dorazila první dáma Ivana a členové hradního protokolu, kteří přinášeli dary, zřejmě pro lékaře – třeba bednu s jablky. Odpoledne už měl prezident první schůzky v Lánech. A kromě vody dostal na setkání se zástupci ODS i víno.
22.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Zeman je ve skvělé formě, je pyšný na návrat dvojité brady. Babiš si oběd v Lánech pochvaloval

 
Tradiční novoroční oběd, na který zve prezident Miloš Zeman premiéra, doznal letos výrazné změny. Kromě manželek obou politiků se nedělního posezení na zámku v Lánech zúčastnili i jejich potomci, dcera hlavy státu Kateřina a děti premiéra Andreje Babiše Vivien a Frederik. Babiš si při odchodu setkání v Lánech pochvaloval.
05.01.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Prezident Zeman jednal v Lánech s premiérem Babišem

 
Prezident Miloš Zeman jednal v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Schůzka začala ve 14.00. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle serveru Blesk Zprávy jsou tématem aktuální situace a konzultace. V 15.00 Zeman přijal ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). Zeman Babiše přijímá pravidelně každý měsíc, scházejí se u večeře. Dnešní setkání ale mezi pravidelná jednání nepatří.
05.11.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Poslanci vzali na vědomí závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard

 
Poslanecká sněmovna hlasy 137 poslanců kývla na závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard. Se zprávou dolní komoru v pátek seznámil místopředseda komise Daniel Korte (TOP 09), samotný předseda komise Bronislav Schwarz (ANO) a člen komise Ivan Gabal (KDU-ČSL). Podle Schwarze komise pro Opencard již podala trestní oznámení na policii a státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Komise se měla zaměřit na postup vyšetřování počátků projektu Opencard.
23.01.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Dagmar Schwarz (5 článků) , Daniel Schwarz (2 články)

Nejdu volit, hlásí lidé na sociální síti. Prý není koho

 
Ve čtrnáct hodin se uzavřou volební místnosti a výsledky napoví, kteří politici příští čtyři roky stanou v čele krajské reprezentace. Volební účast ovšem napovídá tomu, že občany příliš nezajímá, kdo bude řídit jejich kraj. Volební účast se od roku 2000 pohybuje vždy okolo třiceti procent. Lidé na sociálních sítí často sdělují, že není koho volit.
13.10.2012 13:55 |

podobné články

Kde všude můžete volit z auta? Mapa drive-in volebních stanovišť

 
Volby v roce 2020 jsou unikátní. Vzhledem k řádící pandemii koronaviru hrozilo, že se k volbám nedostane řada lidí, kterým bude v době jejich konání nařízena povinná karanténa. Vláda proto připravila speciální zákon, který lidem v karanténě umožnil zažádat o návštěvu zvláštní volební komise, která za ním přijde v ochranných prostředcích s přenosnou urnou nebo cestu na speciální volební stanoviště, kde lidé odvolí z auta. Tato stanoviště jsou v každém okrese jedno. Kde najdete stanoviště pro druhé kolo senátních voleb v tom svém, se můžete podívat na přehledné mapě. Vyrazit k němu musíte ovšem o den dříve.
24.09.2020 12:05 |

podobné články