Článek

Prezident se vyjádří k opatřením proti koronaviru

 
Prezident Miloš Zeman se má dnes vyjádřit k opatřením, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru. Učiní tak v pořadu S prezidentem v Lánech, který bude na svém webu živě vysílat deník Blesk. Pořad začíná hodinu před polednem.
05.04.2020 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)
Podobné články

Prezident Zeman se vyjádří až za týden. Čeká na pokyny z Ruska, posmívá se lidovec. Agent, ukazuje Gazdík

 
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že prezident Miloš Zeman se k výbuchu ve Vrběticích vyjádří až za sedm dní. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) konstatoval, že Zeman pravděpodobně čeká na pokyny z Ruska. A tím to neskončilo...
18.04.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Ministr zdravotnictví Blatný se vyjádří k aktuální situaci

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se dnes na briefingu vyjádří k aktuální situaci kolem pandemie covidu-19 v Česku. Nápor koronaviru na nemocnice v Česku roste, starají se o dosud nejvyšší počty lidí s nemocí covid-19 i nakažených pacientů za roční trvání epidemie.
05.03.2021 06:25 |

podobné články

Velké protesty proti opatřením v Londýně, Německu a dalších městech: Policie zatkla desítky lidí

 
Asi 20 000 lidí se v sobotu sešlo v německém Kasselu na protestu proti restrikcím zavedeným kvůli šíření koronaviru. Někteří z nich útočili na policisty, kteří proti nim použili obušky, vodní děla a pepřový sprej, napsala agentura DPA. Stovky či tisíce lidí demonstrovaly proti vládním protiepidemickým opatřením také v řadě dalších zemí Evropy: mimo jiné v Rumunsku, Finsku, Chorvatsku, Rakousku či Švýcarsku. Do protestu v Londýně se zapojilo kolem 10 000 lidí, policie tam 33 demonstrantů zatkla kvůli porušení protiepidemických nařízení.
20.03.2021 15:55 |

podobné články

Remek se vyjádří k nabídce na velvyslance, až bude oficiální

 
Europoslanec za KSČM Vladimír Remek se vyjádří k nabídce, aby se stal velvyslancem v Moskvě, až poté, co ji obdrží oficiálně od ministerstva zahraničí. Dosud se tak nestalo. Zájmem KSČM je, aby dokončil svou práci v Evropském parlamentu. Novinářům to po pátečním setkání s Remkem řekl předseda strany Vojtěch Filip. Zájem na tom, aby se Remek stal velvyslancem v Moskvě, tento týden vyjádřil budoucí prezident Miloš Zeman. Informuje ČTK.
01.03.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1505 článků) , Vladimír Remek (157 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Zeman se ke kandidatuře Němcové na post premiérky vyjádří v úterý

 
Prezident Miloš Zeman se k nominaci Miroslavy Němcové na post premiérky vyjádří až v úterý. Nejprve prý bude konzultovat s politickými stranami. Informuje o tom Česká televize.
20.06.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1627 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Zeman prolomí mlčení a vyjádří se k politické situaci

 
Prezident Miloš Zeman se v pátek vyjádří k politické situaci a patrně i k okolnostem ohledně sestavování nového kabinetu. Na stejný den má naplánované setkání se šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou.
08.01.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Miloš Zeman se vyjádří, jak bude vypadat jmenování vysokoškolských profesorů

 
Prezident Miloš Zeman se dnes na společné tiskové konferenci s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD) vyjádří k aplikaci novely vysokoškolského zákona. Dá se předpokládat, že by společně mohli vysvětlit, jak bude v praxi vypadat jmenování profesorů, které by mělo zůstat v prezidentově pravomoci. Chládek totiž v září řekl, že o tomto tématu budou veřejnost informovat právě na společné tiskové konferenci naplánované na konec října.
30.10.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Zeman se k novele o střetu zájmů dle Ovčáčka vyjádří v pravý čas

 
Prezident Miloš Zeman svou vůli ohledně zákona o střetu zájmů vyjádří veřejně v pravý čas. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Nyní se podle něj seznámí se schválenou verzí novely.
29.11.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Zeman se k novele o střetu zájmů podle Ovčáčka vyjádří v pravý čas

 
Prezident Miloš Zeman svou vůli ohledně zákona o střetu zájmů vyjádří veřejně v pravý čas. Na Twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Nyní se podle něj seznámí se schválenou verzí novely.
29.11.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Pražský dopravní podnik chystá škrty: Ředitel očekává kvůli koronaviru ztráty ve stovkách milionů korun

 
Pražský dopravní podnik (DPP) zažil možná nejhorší hospodářské období za celou svou historii. Kvůli opatřením spojeným s koronavirem covid-19 zaznamenal obří úbytek cestujících, a tudíž očekává i velké ekonomické ztráty. Ty největší zaznamenal v tržbách z jízdného. Přesné dopady krize podnik stále vyčísluje. Na dotaz ČTK to dnes řekl generální ředitel DPP Petr Witowski. DPP zaznamenal kvůli opatřením proti šíření koronaviru v době nejpřísnějších opatření až osmdesátiprocentní pokles cestujících.
14.05.2020 17:30 |

podobné články

Ostravský primátor podpořil odpor proti pandemickým opatřením: Já proti tomu taky prostestoval

 
Kvůli šíření koronaviru se zpřísňují opatření po celé republice. V pondělí se v centru Ostravy konala demonstrace asi dvou tisíc lidí nespokojených s plošnými opatřeními, která o pár dní dřív zavedla krajská hygienická stanice. „Já osobně jsem proti nim protestoval taky,“ uvedl v Interview Plus ostravský primátor a člen předsednictva ANO Tomáš Macura k opatřením v Moravskoslezském kraji.
25.07.2020 21:50 |

podobné články

Ostravský primátor podpořil odpor proti pandemickým opatřením: Já proti tomu taky protestoval

 
Kvůli šíření koronaviru se zpřísňují opatření po celé republice. V pondělí se v centru Ostravy konala demonstrace asi dvou tisíc lidí nespokojených s plošnými opatřeními, která o pár dní dřív zavedla krajská hygienická stanice. „Já osobně jsem proti nim protestoval taky,“ uvedl v Interview Plus ostravský primátor a člen předsednictva ANO Tomáš Macura k opatřením v Moravskoslezském kraji.
25.07.2020 22:00 |

podobné články

Sociální demokrat Vlček se k dotační aféře vyjádří ve středu

 
Předseda Poslanecké sněmovny a volební lídr ČSSD v Olomouckém kraji Miloslav Vlček se ke své údajné dotační aféře vyjádří ve středu.
19.04.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků)

Bárta se vyjádří k údajnému sledování politiků agenturou ABL

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) se vyjádří k případu údajného sledování politiků Prahy 11 bezpečností agenturou ABL. Bárta před vstupem do vysoké politiky agenturu vedl. K vysvětlení kauzy Bártu vyzvala ODS.
22.01.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2848 článků)

Dobrou chuť s Miroslavem Kalouskem. Přijde k Moravcovi

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes v pravé poledne zasedne do křesla pro hlavního hosta Otázek Václava Moravce České televize. Vyjádří se k rozpočtům pro roky 2011 a 2012, pokusí se popsat, co nás v nadcházejícím roce čeká po ekonomické stránce a vyjádří se i k pokračování reforem. Stranou nezůstane ani problematika půjčky 90 miliard korun EU. TOP 09 půjčku prosazuje, ale může si ji Česko dovolit?
08.01.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7357 článků)

Dobeš se dnes vyjádří k problému čerpání dotací z EU

 
Ministerstvo školství se dnes vyjádří k problémům resortu s pozastavením dotací z evropských fondů. Údajně hrozí kvůli chybám na české straně zastavení celého operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, v němž by mělo Česko čerpat až 53 miliard korun.
06.02.2012 06:30 |

podobné články

Ústavní soud se v kauze strojvůdce znovu vyjádří k dorovnávání penzí

 
Ústavní soud (ÚS) se dnes znovu vyjádří ke sporné otázce dorovnávání slovenských penzí. Jde o první podobný nález po loňském verdiktu Soudního dvora Evropské unie, který předcházející českou praxi, formovanou právě Ústavním soudem, označil za diskriminační. Česko poté definitivně přestalo přiznávat novým žadatelům dorovnávací příspěvek. Stát se totiž obával mnohamiliardových nároků od lidí z jiných zemí EU.
14.02.2012 08:50 |

podobné články

Omnipol se dnes vyjádří k prodeji letounů CASA za Parkanové

 
Společnost Omnipol se dnes vyjádří k okolnostem prodeje vojenských dopravních letadel CASA českému ministerstvu obrany. Reaguje tak na žádost policie o vydání někdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09) v souvislosti s pořízením letounů i na informace zveřejněné v médiích.
19.06.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (709 článků)

Zástupci vedení ODS se vyjádří k Sobotkově nominaci na Hrad

 
Zástupci vedení ODS v čele s premiérem Petrem Nečasem se dnes vyjádří k nominaci místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky do přímé volby prezidenta za největší vládní stranu.
17.07.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9357 článků)