Článek

Převoz pacientů s covid-19: Brno už nezvládá, nakažené přepravili do Prahy Fénixem i vrtulníkem

 
Pod dohledem policistů a za přísných hygienických opatření bylo ve čtvrtek ráno naloženo 19 pacientů ve Fakultní nemocnici Brno a v nemocnici u sv. Anny k převozu do nemocnic v Praze. Důvodem je zahlcení brněnských špitálů pacienty s koronavirem. Kolem poledne dorazila velkokapacitní sanitka pražských záchranářů s 10 pacienty do pražské FN Motol, kde jich část vyložila, další pak putovali do Nemocnice Na Bulovce. Pacienty v těžkém stavu přepravil vrtulník.
25.11.2021 08:35 |

podobné články

Podobné články

FN Brno: 28 pacientů s Covid-19, z toho dva v těžkém stavu

 
Už osmadvacet hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 je ve Fakultní nemocnici Brno. Dvacet šest z nich leží na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU a dva na umělé plicní ventilaci v těžkém stavu na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno a LF MU. Počet pacientů s touto nemocí postupně v těchto dnech narůstá.
08.09.2020 16:15 |

podobné články

Fakultní nemocnice Brno léčila od začátku roku již přes sto pacientů se žloutenkou

 
Fakultní nemocnice Brno momentálně léčí devatenáct pacientů s infekčním onemocněním hepatitidy A, nebo-li se žloutenkou, kteří jsou umístěni na Klinice infekčních chorob FN Brno. Ještě před několika týdny to bylo 10 pacientů. Od začátku letošního roku tak již FN Brno vyléčila přes sto pacientů, přičemž běžný počet s tímto typem infekce býval v minulých letech maximálně do deseti případů ročně.
05.08.2016 21:50 |

podobné články

Signatáři požadují převoz pacientů z přeplněné chebské nemocnice do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v nemocnici v Chebu, požadují po ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici chybí volné kapacity intenzivní péče, v důsledku toho musí zdravotníci podle nich selektovat pacienty. Ministr převoz dosud odmítal.
30.01.2021 13:55 |

podobné články

Praha nabízí pomoc moravským nemocnicím. Záchranáři jsou připraveni na převoz pacientů

 
Praha nabídla hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Na svém twitteru to dnes uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podle mluvčí záchranné služby hlavního města Jany Poštové je pro převozy připravený vůz Fénix, kterým v dřívějších dobách do pražských nemocnic z ostatních krajů pražští záchranáři převezli okolo 80 pacientů nakažených covidem-19.
23.11.2021 13:40 |

podobné články

Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v chebské nemocnici a požadují po Ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici údajně chybějí volné kapacity pro intenzivní péči. Ministr Blatný převážení pacientů přes hranice doposud odmítal.
30.01.2021 21:10 |

podobné články

Zvýšený počet covid pozitivních pacientů v Brně. Ze 73 lůžek je 67 obsazených

 
FN Brno zaznamenala v posledních dnech zvýšený počet covid pozitivních pacientů, situaci ale stále dobře zvládá. Největší nárůst byl na klinice infekčních chorob během uplynulého víkendu, do péče bylo přijato 26 pacientů. K 6. říjnu je na této klinice hospitalizováno 67 pozitivních pacientů. Kapacita kliniky je 73 standardních lůžek, dalších šest je na jednotce intenzivní péče, tři z nich s možností umělé plicní ventilace.
06.10.2020 09:45 |

podobné články

Dřív se uzdraví, než se to vyřídí. Převozy pacientů do zahraničí ztěžuje neuvěřitelná byrokracie

 
Převoz pacientů s onemocněním covid-19 do zahraničí je velmi komplikovaný, podle zástupců jednotlivých krajů hlavně kvůli obsáhlé administrativě. Zatím tak byl realizován jediný převoz, v úterý ráno vyrazila sanitka s pacientkou do Polska.
09.03.2021 13:15 |

podobné články

Česko prosí o pomoc v zahraničí: Desítky pacientů zamíří do Německa, Polska a Švýcarska

 
Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním covid-19 do Německa, Švýcarska a Polska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je, že řada nemocnic není podle resortu schopna pacientům zajistit obvyklé standardy poskytované péče. Zatím ale podle zprávy nebylo požádáno o převoz konkrétního pacienta. Saský premiér Michael Kretschmer uvedl, že jeho země je připravena přijmout zatím devět českých pacientů s těžkým průběhem nemoci covid-19.
05.03.2021 14:55 |

podobné články

FN Hradec Králové hospitalizovala v únoru zhruba 600 pacientů s COVID-19

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové v průběhu února hospitalizovala přibližně 600 pacientů s COVID-19, což je oproti lednu opět nárůst. Denní počet hospitalizovaných s COVID-19 v hradecké nemocnici se během měsíce pohyboval od 200 do 230 pacientů, počet pacientů na jednotkách intenzivní péče se v posledních týdnech pohybuje okolo šesti desítek.
01.03.2021 14:30 |

podobné články

Přes sto padesát pacientů se žloutenkou léčila FN Brno

 
Aktuální situace na Klinice infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno je 15 pacientů s hepatitidou A nebo-li se žloutenkou. Od začátku roku už bylo ve FN Brno hospitalizováno přes sto padesát pacientů.
12.08.2016 21:00 |

podobné články

Armáda ČR: V kolech mají logistici přes 100 000 kilometrů a jedou dál

 
V režimu nouzového stavu už logistici najeli přes 100 000 kilometrů a přepravili více než 500 tun materiálu. Od března zabezpečili několik vykládek letadel a následnou distribuci zdravotnických potřeb, přepravili tuny dezinfekčních prostředků a dalšího materiálu.
11.05.2020 11:50 |

podobné články

Tragédie na Brněnsku: Kácení stromu skončilo smrtí seniora

 
Smrtí dvaaosmdesátiletého muže skončilo dnes odpoledne kácení stromu v Žabčicích na Brněnsku. Padající kmen mu způsobil vážné zranění hlavy. Záchranáři jej vrtulníkem přepravili do brněnského traumacentra, kde později zemřel. Jeho zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.
08.03.2014 22:10 |

podobné články

Těla na chodbách, místo nemocnice vagony. Indie nezvládá nápor pacientů s koronavirem

 
Nemocnice v indické metropoli Dillí se hroutí pod náporem pacientů s koronavirem, na pandemii byla zařízení zcela nepřipravená. Indie tak musela vyčlenit dalších 500 železničních vagonů, aby v Dillí získala prostory pro pacienty nakažené koronavirem, celkem už bylo v provizorní nemocniční zařízení přeměněno 5231 vagonů. V Dillí díky tomu přibude 8000 lůžek. Ministr vnitra Amit Šáh ohlásil nová opatření pro hlavní město, k nimž patří navýšení testování. Vláda je ale terčem ostré kritiky, hlavně za příliš brzké rozvolňování restrikcí, konkrétně otvírání nákupních středisek a chrámů.
16.06.2020 15:30 |

podobné články

Pes u Prahy pokousal dítě! Je velmi vážně zraněné, letěl pro něj vrtulník

 
Obrovské neštěstí se odehrálo ve čtvrtek v podvečer v Mratíně u Prahy! Pes tam pokousal dítě, to utrpělo velmi vážná zranění. Záchranáři ho museli připojit na umělou plicní ventilaci a pak ho vrtulníkem přepravili do motolské nemocnice. Případ šetří policie.
22.05.2020 09:05 |

podobné články

FN Brno: Ojedinělou metodou již bylo operováno deset pacientů

 
První neanatomická i první anatomická plicní resekce non-intubační metodou hrudní chirurgie (Non-intubated thoracic surgery – NITS) byla provedena v prosinci 2016 na Chirurgické klinice LF MU a FN Brno ve spolupráci s Klinikou anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno. Tento krok lze vnímat jako vstup do nové éry české hrudní chirurgie. Od této doby bylo metodou NITS ve Fakultní nemocnici Brno úspěšně operováno již deset pacientů.
18.04.2018 13:40 |

podobné články

Češi chystají přesun pacientů za hranice: Šest lidí do Německa, do Polska jeden

 
Na možný převoz do Německa se chystá šest pacientů s koronavirem z Libereckého kraje. Na převoz do Polska se připravuje jeden z Pardubického kraje, řekl v pondělí novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Poznamenal, že i v sousedních zemích se epidemická situace zhoršuje, polská nemocnice podle něj nejprve avizovala pomoc dvěma pacientům, nakonec může zajistit péči pouze o jednoho.
08.03.2021 15:00 |

podobné články

Hackeři ZESMĚŠNILI BRNO! Primátor Onderka je údajně hodlá zažalovat

 
Neznámí hackeři v úterý napadli oficiální webové stránky města Brna, www.brno.cz, a vytvořili na něm zesměšňující stránku platformy Žít Brno, www.brno.cz/zitbrno. Město Brno se od této stránky distancuje - i nadále je jedinou oficiální stránkou platformy Žít Brno stránka www.zitbrno.cz.
30.08.2011 12:55 |

podobné články

Těžký průběh covidu může vést k selhání ledvin, varují čeští odborníci. Přidali důležitou radu

 
Z klinických studií vyplývá, že onemocnění covid-19 má u většiny pacientů mírný průběh, nicméně v přibližně 5 % případů je průběh závažný. Jak upozorňují čeští nefrologové, u pacientů s těžkým průběhem je poměrně časté selhání ledvin. Akutní selhání ledvin se vyskytuje u 20–40 % kriticky nemocných pacientů, 20 % vyžaduje náhradu jejich funkce dialýzou. Je známo, že poškození ledvin u pacientů s takto těžkým průběhem onemocnění covid-19 je negativním prognostickým ukazatelem.
07.09.2021 05:15 |

podobné články

Papež povolil převoz těla kardinála Berana do Česka

 
Papež František povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Dnešní informaci České televize telefonicky ČTK potvrdil český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík. Papež tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kněze, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství. Převoz by se mohl uskutečnit v dubnu. Nyní je tělo pohřbeno v chrámu svatého Petra ve Vatikánu, protože vláda v komunistickém Československu nepovolila návrat kardinálova těla do vlasti.
03.01.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (35 článků) , Josef František (233 článků) , Petr Pavel (824 článků)