Článek

Přes východní Čechy a Vysočinu se přehnala prudká bouřka

 
Přes východní Čechy a Vysočinu se v pondělí odpoledne přehnala bouřka s přívalovými dešti. Silný vítr lámal větve stromů. Bouřkový mrak se přesunul nad severní Moravu a Slezsko.
23.08.2010 17:35 |

podobné články

Podobné články

Přes Čechy se přehnala bouřka, podle meteorologů je to v říjnu neobvyklé

 
Přes západní, střední a východní Čechy se v neděli odpoledne přehnala bouřka. Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petra Dvořáka jsou bouřky v říjnu neobvyklé.
20.10.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (618 článků) , Petr Dvořák (613 článků)

Prudká bouřka nadělala ostravským hasičům plno starostí

 
Zatopené ulice a sklepy, ucpané kanály a polámané stromy a větve. Takovou spoušť napáchala ve čtvrtek prudká bouřka, která se přehnala Ostravou mezi 16. a 17. hodinou. Na likvidaci spouště se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči.
07.07.2011 18:25 |

podobné články

Další bouřky se ženou přes ČR, na Vysočině blesk zapálil dům

 
Bouřka, která se v úterý odpoledne přehnala přes Vysočinu, měla vedle mnoha zatopených sklepů na svědomí i požár rodinného domu v Moravských Křižánkách na Žďársku. Ten vzplál po úderu blesku. Ten uhodil i do domu ve Lhotce na Jihlavsku. Kromě Vysočiny se bouřka přehnala i Královéhradeckým a Olomouckým krajem.
03.07.2012 19:00 |

podobné články

Přes Vysočinu se přehnala prudká bouře s krupobitím

 
Prudké bouřky, které se v pondělí odpoledne přehnaly přes Vysočinu, lámaly stromy a voda z přívalových dešťů někde vytopila sklepy.
23.08.2010 21:15 |

podobné články

Českem se přehnala bouřka ze Švýcarska. Lámala stromy, strhla i letadlo

 
Od západu na východ Čech a dál na Vysočinu dnes prošla Českem silná bouřka s nárazy větru. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohou bouřky v noci zasáhnout i část Moravy. Hasiči vyjížděli na stovky zásahů, hlavně k popadaným stromům, které zablokovaly silnice i železnice. Na Domažlicku také zřejmě kvůli bouřce havarovalo malé letadlo, posádka ale nebyla vážně zraněna. Na Vysočině u Nové Vsi na Havlíčkobrodsku byl evakuován dětský tábor. 
05.08.2013 00:20 |

podobné články

V Praze bouřka lámala stromy, voda zatopila část Karlína

 
Bouřka, která se v neděli vpodvečer přehnala nad Prahou, zatopila sklepy a garáže a lámala stromy. V Karlíně nestačila brát kanalizace vodu, a ta zatopila silnici. Kanály vytvořily gejzíry. Bouřka trvala jen zhruba hodinu, ale byla velmi silná.
09.06.2013 21:10 |

podobné články

Sněžilo a blýskalo se, Českem se přehnala zimní bouřka

 
Noční bouřka se přehnala Českem. Znovu sněžilo.
15.03.2010 13:10 |

podobné články

Bouřka v Čechách ničila střechy, padaly stromy. I na koleje

 
Spoušť napáchala bouřka, která se ve čtvrtek vpodvečer přehnala přes střední Čechy.
06.05.2010 18:50 |

podobné články

Plzeňskem se přehnalo krupobití, voda spláchla bahno z polí

 
Jižním Plzeňskem se ve středu odpoledne prohnala prudká bouřka. Dolní Lukavici zasáhlo krupobití a v Horní Lukavici spláchla prudká přeháňka bahno z polí do vsi.
02.05.2012 18:20 |

podobné články

Bouřka na Vysočině vážně poničila středověký most

 
Silná bouřka, která v úterý postupovala přes Vysočinu, zasadila další z osudových ran středověkému mostu v Ronově nad Sázavou (místní část Přibyslavi). Extrémně silné srážky vymyly trhliny ve středové části havarijní stavby a voda se stavební sutí prorazila díru v jedné z bočnic.
04.07.2012 15:50 |

podobné články

Kampaň Vaše Východní Čechy získala speciální cenu

 
Začátkem května zahájila Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ) velkou turistickou kampaň Vaše Východní Čechy v osmi krajských městech České republiky.
15.01.2016 17:31 |

podobné články

Na východní Čechy a Moravu se ženou silné bouřky! Hrozí i kroupy

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouřek. Nejvíce postihnou východní Čechy, Vysočinu a Moravu! Podle meteorologů hrozí, že se výjimečně objeví i kroupy.
24.06.2014 11:45 |

podobné články

Vyvrácené stromy a zaplavené sklepy. Zlínskem se prohnala prudká bouřka

 
Vítr vyvracel stromy, přívalový déšť zatopil sklepy, přerušená doprava na železnici. To je bilance bouře, která se v pátek odpoledne přehnala Zlínským krajem.
24.07.2015 20:15 |

podobné články

Blesk na Vysočině zapálil střechu rodinného domu i dráty vedení

 
Bouřka, která se v úterý odpoledne přehnala přes Vysočinu, měla vedle mnoha zatopených sklepů na svědomí i požár rodinného domu v Moravských Křižánkách na Žďársku. Ten vzplál po úderu blesku podobně jako dráty elektrického vedení v Přísece. V úterý to uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.
03.07.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petra Musilová (70 článků)

Krupobití zastavilo vlaky, na Přerovsku nejde proud

 
Přes Českou republiku se ve středu odpoledne přehnala vlna bouřek. Krupobití odpoledne zastavilo na více než hodinu provoz na trati mezi Prahou a Hradcem Králové. Bouřka, která se tudy prohnala po třetí hodině, poškodila zabezpečovací zařízení ve dvou stanicích. Silný vítr shazoval stromy také na Přerovsku, kde na několik místech bouřka způsobila výpadky v dodávkách elektřiny.
22.08.2012 20:15 |

podobné články

Česko v noci zasáhly silné bouřky a prudký déšť

 
Přes Českou republiku se v noci na dnešek přehnaly bouře, na řadě míst vyvrátily stromy a zlámaly větve, které pak přerušily elektrická vedení či dopravu na železnici. Bouře postupovaly přes jižní a střední Čechy, Vysočinu, východní Čechy a sever Moravy.
10.07.2011 17:50 |

podobné články

Rakouskem se přehnala vichřice, Sibiř hlásí tropická vedra

 
Střední Evropa se nadále potýká s tropickými teplotami, přes Rakousko se ale ve čtvrtek večer přehnala silná bouřka. Přívalové deště zaplavily silnice a rozvodnily říčky a potoky, uvedla agentura APA. Letní bouře potrápily také severoamerický Detroit, kde desetitisíce lidí se ocitly bez elektřiny. Na Sibiř, kde v zimě teploty klesají až pod minus 60 stupňů Celsia, udeřila tropická horka.
16.07.2010 10:25 |

podobné články

Na Česko se valí bouřka, po víkendu se zase oteplí

 
AKTUALIZUJEME: Na Česko se valí bouřka, krupobití a přívalové deště. Kolem jedenácté hodiny bouřka dorazila do západních Čech z Německa. Na západu, jihu i severu Čech už vydatně prší. Vítr dosahuje rychlosti v nárazech až 100km/h!
20.08.2009 11:55 |

podobné články

Bouřka na Rock for People trhala stany a Faith No More odjeli

 
Bouřka a přívaly deště zničily dobrou náladu i na festivalu Rock for People. Tisíce návštěvníků se musely kvůli intenzivnímu dešti a vichru schovat do nedalekého hangáru na letišti. Silná bouřka trhala stany a způsobila výpadek elektřiny. Festival byl přerušen.
05.07.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Faith Faith (89 článků)