Článek

Přes mou mrtvolu! Gazdík k zavření škol

 
Někdejší učitel matematiky Petr Gazdík (STAN) by se měl ve vládě Petra Fialy (ODS) stát ministrem školství. V dnešním rozhovoru pro MF Dnes odmítl případné zavření škol kvůli covidové epidemii. „Jen přes mou mrtvolu,“ řekl.
22.11.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2409 článků) , Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)
Podobné články

Lidovec Výborný: Čekám na data, pane ministře. V Německu jsou školy otevřené a na nákaze se to neprojevilo

 
Vláda chce od příštího týdne poslat žáky první a druhé třídy základních škol zpátky do školních lavic. Mohlo by to být už napořád, myslí si poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu Interview na ČT24 hovořil o tom, že neexistují dodnes jasná kritéria pro zavření škol. Vládu kritizuje, že stále nepředložila jízdní řád, aby bylo zřejmé, kdy se budou moct do škol vrátit i ostatní žáci a studenti. Otevření a zavření škol podle něj vývoj epidemie neovlivňuje.
12.11.2020 20:51 |

podobné články

Zavření škol je poslední možnost, nedá se ale úplně vyloučit, vyjádřil se Gazdík

 
Zavření škol kvůli epidemii covidu-19 bude pro nastupující vládu Spolu a Pirátů se STAN v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, nedá se ale vyloučit.
01.12.2021 15:25 |

podobné články

Zeman se ve školství vyzná, uznal Gazdík. Ale řešil s ním i covid

 
Nominant na ministra školství Petr Gazdík (STAN) na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem hovořil o svých vizích budoucnosti českého školství. Prezident byl podle Gazdíka o oblasti školství dobře informovaný. „Pan prezident byl také velmi detailně informován o mém životopise a znal mou práci,“ dodal Gazdík, kterému prý Zeman popřál ve funkci mnoho štěstí.
02.12.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Miloš Zeman (26704 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

„Jen přes mou mrtvolu.“ Milena dům neopustí. Budou klienti H-Systemu platit i nájem?

 
Paní Milena je jedním z klientů H-Systemu, jimž soud přikázal vystěhovat se z domu. Celkem jde zhruba o 60 rodin. Klientka tvrdí, že dům opustí jedině přes svou mrtvolu a raději by jej nechala zbourat. Lidé z Horoměřic by přitom byli rádi, kdyby Ústavní soud odložil vystěhování, které má proběhnout do měsíce. Bytové družstvo se přitom dnes rozhodlo, že stížnost k Ústavnímu soudu skutečně podá.
25.07.2018 17:55 |

podobné články

Gazdík obrátil. Nalomen kvůli EET není, dělal si legraci

 
Pozdvižení ve Sněmovně vyvolal v pátek zastupující předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík, když pochválil ministra financí Andreje Babiše (ANO) za jeho hodinový projev k elektronické evidenci tržeb (EET). Gazdík dokonce prohlásil, že se cítí být částečně nalomen. Opozice v čele s předsedou Miroslavem Kalouskem (TOP 09) přitom EET dlouhodobě bojkotuje. Gazdík v pondělí v rozhovoru pro Novinky uvedl, že si dělal srandu.
11.01.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Miroslav Kalousek (7447 článků) , Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Petr Gazdík: Mám své osobní důkazy, že v aféře kolem Bradyho okolí prezidenta v mnoha případech neříkalo pravdu

 
ROZHOVOR „Mrzí mě, když hlava státu nechá zbytečně cloumat svým majestátem,“ reagoval předseda STAN Petr Gazdík na aktuální smršť kritiky z úst hlavy státu na adresu novinářů. Gazdík také jednoznačně schvaluje financování a vznik útvaru proti dezinformacím, který začne fungovat při ministerstvu vnitra Milana Chovance. „Ten, kdo dnes rozumí tomu, jak se vedou spory, ví, co znamená pojem hybridní válka. V dnešním světě nejde o tanky a děla, ale spíš o problémy informací a dezinformací,“ říká Gazdík.
29.11.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Naštvaný Gazdík chce odložit hlasování o spolupráci s Piráty

 
Lídr kandidátky STAN ve Zlínském kraji Petr Gazdík navrhl, aby hnutí odložilo hlasování o spolupráci s Piráty v příštích sněmovních volbách. Gazdík, který je místopředsedou hnutí, to ve středu uvedl v reakci na vývoj povolební situace ve Zlínském kraji. ČTK původně uvedla, že Gazdík navrhne, aby obě uskupení na celostátní úrovni nespolupracovala.
07.10.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Pandemie postihla víc ženy, varuje Válková. Problémem zavření škol i domácí násilí

 
Ženy jsou více zasaženy pandemií covidu-19, zejména z hlediska ekonomického postavení. Uvedla to zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková. Přes 33 tisíc žen přišlo o práci, problém pro ně představuje i zavření škol a školek. Víc roste nezaměstnanost žen, víc jsou doma se školáky, přibylo domácí násilí. Vláda dnes schválila návrh strategie rovnosti žen a mužů do roku 2030. Symbolicky se tak stalo právě v den, kdy Česko slaví Mezinárodní den žen. Česko je dlouhodobě kritizováno mezinárodními a evropskými institucemi za nerovnosti mezi muži a ženami, v žebříčku se propadáme na poslední příčky. Válková se domnívá, že v tento den nemůže vláda strategii smést ze stolu.
08.03.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (435 článků)

Budoucí ministr Gazdík o testech ve školách: „Sklady jsou téměř prázdné“. A co nouzový stav?

 
Kandidát na ministra školství, bývalý učitel Petr Gazdík (STAN) je připravený místo ve vládě přijmout. Současnému kabinetu v demisi vyčítá, že nezajistil dostatek testů pro testování neočkovaných žáků a studentů ve školách na covid-19. Prověřování přítomnosti nákazy by nakonec podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mělo probíhat jednu týdně až do února. Gazdík v rozhovoru pro Blesk Zprávy odmítl, plošné zavírání škol kvůli šíření nákazy a vyloučil i zavedení školného.
19.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Stávka učitelů uzavřela 1221 škol, další omezily provoz. Plaga: Fiasko odborů

 
V části škol začala stávka učitelů, kteří nesouhlasí s výsledky jednání o růstu platů v příštím roce. Zavřeno jich zůstalo 1221, přes 2700 omezilo provoz, uvedla místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová s tím, že dalších 3000 škol stávku podpořilo. Do stávky se tak celkově zapojila víc než polovina škol, tvrdí odbory. Podle ministerstva školství se ke stávce v různých regionech připojila desetina až čtvrtina škol. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo shromáždilo ze 75 procent mateřských, základních a středních škol v devíti krajích. Ministr Robert Plaga (ANO) označil výsledek za fiasko odborů.
06.11.2019 07:00 |

podobné články

„Školy bych nezavřel,“ zpochybnil Blatný Prymulův zákaz. Kdy se vrátí všechny děti do lavic?

 
K úplnému zavření všech škol by současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nepřistoupil. V polovině října nařídil uzavření škol včetně základních jeho předchůdce Roman Prymula, otevřené zůstaly jen školky. Data ze zahraničí neukazují, že by kompletní uzavření škol bylo pro omezení šíření epidemie covidu-19 nutné, řekl dnes Blatný v České televizi. Ve středu 18. listopadu se po téměř měsíci mají vrátit do škol žáci prvních a druhých tříd.
13.11.2020 20:10 |

podobné články

Horolezci na Bořni našli mrtvolu. Zřejmě jde o týden hledaného Mostečana

 
Na skalnatém kopci Bořeň u Bíliny našli horolezci mrtvolu muže. Kopec a jeho okolí prohledávaly minulý týden desítky policistů, kteří hledali zmizelého jednačtyřicetiletého Mostečana. Zda se jedná o něj, to zatím policie nepotvrdila. Mrtvolu musí ze skalní průrvy vyprostit a identifikovat.
13.02.2012 12:00 |

podobné články

Gazdík: Nechceme páchat římský atentát, ale Bessera vyřešíme rychle

 
Předseda Starostů a nezávislých a šéf jejich společného poslaneckého klubu s TOP 09 Petr Gazdík už má jasno, jak bude postupovat ve vztahu ke kauze kolem ministra kultury Jiřího Bessera (STAN). Zatím ministrovi, který je právě na pracovní cestě ve Vatikánu, nechtěl nic vzkazovat přes média, ale politik podle něj nemůže mít styky s odsouzenými lidmi. I ve světle nových informací chce Gazdík jednat rychle.
06.12.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Jiří Besser (318 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů a rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nechápe, proč se do škol a školek vrátí jen část dětí. Řekl to dnes Českému rozhlasu Radiožurnálu. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek by se měli vrátit předškoláci. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka, kdy se děti budou střídavě učit na dálku a ve škole. Babiš dnes také zkritizoval návrh odborné skupiny při ministerstvu zdravotnictví na otevírání škol podle epidemické situace v okresech. Všechny školy, vyjma škol určených pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů, jsou v Česku zavřené od 1. března.
02.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Lockdown Česka se blíží? Vláda odložila jednání, stav nouze chce až do 31. března

 
Vláda se chystá na další dramatické zpřísnění opatření v Česku. Na tiskové konferenci to ve středu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Opatření by měla být podobná těm, která byla v první vlně na jaře loňského roku. A možná ještě přísnější. Podle TN.cz je ve hře kromě zavření školek a 1. a 2. tříd základních škol mj. i zákaz pohybu dále než 20 kilometrů od domova či zavření všech obchodů s výjimkou těch s potravinami a léky. Na tvrdém lockdownu celého Česka se však na středečním jednání, které skončilo před půlnocí, vláda nedohodla a tiskovku po jednání zrušila. Pokračovat v jednání bude Babišův kabinet ve čtvrtek od 16:00.
24.02.2021 07:25 |

podobné články

Zeman sepsul „lehce dementní“ část Čechů kvůli očkování. Katastrofa se blíží ke konci, věří

 
Prezident Miloš Zeman v neděli vystoupil v Partii na CNN Prima News a promluvil o současném stavu pandemie covidu-19 v Česku či vládních opatřeních, která budou platit od 1. března. Připomněl, že on sám je zastáncem tvrdých opatření. Schvaluje proto zavření škol, zavření firem a fabrik však s ohledem na ekonomické dopady vidí až jako krajní možnost, byť by se jí zcela nebránil.
28.02.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Gazdík: Otevřte všechny školy a nechte rozhodnout rodiče

 
Starostové a ředitelé menších škol budou mít problém zrealizovat návrh na zřízení dětských skupin pro omezený provoz škol. Poslanec Petr Gazdík proto vyzývá Ministerstvo školství, aby přehodnotilo svůj plán na uvolnění pouze některých opatření. Namísto toho STAN navrhuje otevřít školy a rozhodnutí ponechat na rodičích.
21.04.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Pokud zvýšíme DPH, ať je daň na léky, knihy a tisk nižší než dnes, říká Gazdík

 
Pokud by došlo ke zvýšení DPH na 19 procent, požadoval by šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík, aby byla zachována i snížená sazba daně pro léky, knihy a tištěná média. Gazdík však zároveň dodává, že by měla být nižší než dnes, kdy je na úrovni 10 procent.
18.07.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)

Gazdík: Snížení sazby DPH na knihy a léky překazily Věci veřejné

 
Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík byl podle svých slov zastáncem nižší sazby DPH na léky a knihy. Změnu návrhu zákona se ale koaličně nepodařilo prosadit. Gazdík na toto téma odpovídal na otázky deníku Právo.
01.09.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1066 článků) , Petr Gazdík (1055 článků)