Článek

Přerod pražského Výstaviště pokračuje: „Rekonstrukce urychlila pandemie“

 
Nová místa pro sportovce, rodiny s dětmi i pořadatele akcí. Obnova staveb, které měly na mále. I tak vypadají proměny, kterými prochází holešovické Výstaviště. Loni vyšly na 160 milionů. Letos chce hlavní město investovat ještě více.
28.04.2021 18:20 |

podobné články

Podobné články

Výstaviště Praha očekává ztráty v desítkách milionů. Opravy areálu to však nezbrzdí

 
V minulém roce se opravila velká část Výstaviště v Praze 7 a na letošek se má s prácemi pokračovat, i když bude ve velkých ztrátách. Vedení městské firmy Výstaviště Praha očekává letos propad hospodaření v řádu desítek milionů korun. Důvodem je vynucené zrušení akcí v období pandemie nemoci covid-19.
13.05.2020 17:10 |

podobné články

Vláda urychlila uvolňování: Akce do 100 osob už od 11. května. A další novinky

 
Vláda kvůli příznivé epidemiologické situaci opět urychlila uvolňování koronavirových opatření. Od 11. května bude nově možné pořádat kulturní a společenské akce do 100 osob, zároveň ale zakázala konání velkých festivalů až do konce října. Deváťáci a vysokoškoláci se rovněž budou moci v omezeném režimu vrátit do škol a nošení roušek dostalo další výjimky.
30.04.2020 18:15 |

podobné články

Pražské Výstaviště zažije významnou přestavbu. Novou podobu dostanou i cesty a okolí areálu

 
Pražské Výstaviště by se mohlo v budoucnu dočkat významné přestavby. Magistrát si nechal zpracovat studii, která navrhuje, co s areálem dál. Přestavba by se podle dokumentu měla dotknout cest uvnitř areálu, okolí Výstaviště i celkového vnitřního uspořádání. Studii, kterou má ČTK k dispozici a kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR), by měla být výchozím dokumentem při rozhodování o budoucnosti areálu. 
05.01.2014 09:50 |

podobné články

Letní kino, nová vstupní brána i oprava provizorního křídla: Výstaviště čekají velké změny

 
Pražské Výstaviště chystá pro své návštěvníky řadu velkých novinek. V horizontu několika let tu vznikne nové provizorní křídlo pro vystavovatele. Postaví se také nová brána, která bude sjíždět do země, a už příští týden začne fungovat největší a nejmodernější letní kino v metropoli. To bude na první zdání „němé“, lidé totiž zvuk promítaných filmů dostanou do sluchátek. V neposlední řadě se Výstaviště chlubí zbrusu novým logem a názvem.
10.05.2017 15:25 |

podobné články

Zákaz vstupu na výstaviště v Holešovicích potrvá i v pondělí: Z Průmyslového paláce odlétl kus střechy

 
Silný vítr v Praze páchá velké škody. Z budovy Průmyslového paláce a jeho levého křídla sundal kus střechy. Z areálu výstaviště, kde dominanta Holešovic stojí, museli evakuovat všechny návštěvníky Designbloku. Hasiči celé výstaviště z bezpečnostních důvodů uzavřeli.
29.10.2017 12:40 |

podobné články

Výstaviště mění svůj vzhled, matějská pouť se možná přestěhuje. „Není to odkladiště,“ říká primátorka

 
Mizí vyhlášená horská dráha, ruské kolo, zmizela dokonce i vstupní brána! Řeč je o areálu holešovického Výstaviště, který za poslední týdny a měsíce prochází důkladnou rekonstrukcí a proměnou. Ta umožní, aby se areál Výstaviště lépe propojil jak se zbytkem Prahy, tak i s přilehlou Stromovkou.
31.05.2018 19:25 |

podobné články

Nový post primátorky Krnáčové: Bude dohlížet na pražské Výstaviště

 
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) zasedne v dozorčí radě firmy Výstaviště Praha. Dnes o tom rozhodli radní. Z funkce předsedy dozorčí rady firmy, která se stará o Výstaviště, nedávno rezignoval Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě) s tím, že rada přehlíží závažná pochybení představenstva. Krnáčová chce prověřit smlouvy a být detailně informována o dění ve firmě. Za výkon funkce nebude dostávat žádnou odměnu.
26.06.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (789 článků) , Pavel Nový (464 článků) , Pavel Nový (334 článků)

Replika vyhořelého křídla, oprava lapidária i virtuální světy: Jaká je budoucnost Výstaviště?

 
Výstaviště Praha chce srovnat krok s dobou a nabídnout lidem služby hodné 21. století. Zvažují se tu nové interaktivní programy, které poskytnou návštěvníkům volnočasové vyžití všeho druhu. Částečně se tu změny už začaly realizovat, co dalšího se ještě chystá? Vizi na dnešní prezentaci přednesla kromě dalších i primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se nedávno stala novou členkou dozorčí rady Výstaviště Praha.
11.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (789 článků)

Ostravské výstaviště voní čokoládou: Dá se pít i jako kořalka

 
Ostravské výstaviště Černá Louka hostí výstavu čokolády. Vidět ji tu můžete v nejrůznějších podobách. Makronky, čokolády, bonbony, dorty, pralinky, prostě vše, co se dá vyrobit z neoblíbenější pochoutky na světě, čokolády, vystavují i nabízejí v areálu ostravského výstaviště Černá louka.
03.11.2018 16:35 |

podobné články

MHMP: Piknik na Výstavišti. Revitalizovaný areál nabízí nové možnosti trávení volného času

 
Nový gastro pavilon, veřejné grily, sportoviště, revitalizovaná zeleň i veřejné plochy. To jsou novinky, které si mohou užít návštěvníci areálu Výstaviště Praha. Výstaviště donedávna stávalo v pozadí zájmu a na řadě budov i veřejných prostranství se léta chátrání silně podepsala. Během posledních dvou let prochází Výstaviště zásadní rekonstrukcí a rozsáhlý areál v centru hlavního města znovu ožívá.
13.05.2020 21:05 |

podobné články

Stromovka se rozšíří o nevyužívaný cíp Výstaviště. Budou tu stoly na stolní tenis i plochy pro šachy

 
Areál Výstaviště se v posledních letech mění k nepoznání. Ve spodní části se otevřela nedávno nová sportoviště a celý areál se snaží co nejvíce propojit s přilehlou Stromovkou. K tomu napomůže i revitalizace posledního cípu Výstaviště. Prostor, kde dříve bývaly tenisové kurty se zcela připojí ke Stromovce. Magistrát již vybral firmu, která projekt zhotoví. V plánu je rozšíření travnatých ploch, nový mobiliář i třeba pingpongové stoly. Celkové náklady by měly být zhruba 20 milionů korun
01.03.2021 06:05 |

podobné články

Incheba ustoupila, smlouva na Výstaviště jí skončí v roce 2016

 
Společnost Incheba, která je nájemcem pražského Výstaviště, přistoupila na dohodu s Prahou. Hlavnímu městu přenechá pojistku za vyhořelý Průmyslový palác, bude platit vyšší nájem a nájemní smlouva se zkrátí do roku 2016. Uvedl to náměstek pražského primátora Milan Richter (ODS).
17.06.2010 16:00 |

podobné články

OBRAZEM: U pražského Výstaviště spadl strom na tramvaj

 
Spadlý strom na trolej ve smyčce u pražského Výstaviště v úterý před polednem zablokoval dopravu tramvají.
17.08.2010 12:55 |

podobné články

CzechInvest: Pandemie koronaviru přinesla nové investiční příležitosti

 
V předchozím čtvrtletí se předpokládalo, že se investoři v důsledku pandemie COVID-19 zaměří především na ekonomickou odolnost akvizic. To se potvrdilo jen částečně. Jejich pozornost si získaly rizikovější investiční cíle a investice do společností v obtížích. Krize také urychlila generační výměny v řízení společností, které často vedly k jejich prodeji.
22.11.2020 15:06 |

podobné články

Rektorka má jasno: Dík patří lékařům, sestrám, ale také ČT. Pro ekonoma to byl velmi zajímavý rok...

 
ROK S COVIDEM A TEN PŘÍŠTÍ Jsme na prahu pětiletí, které zásadně promění naši ekonomiku a naše životy. A pandemie tento proces velmi výrazně urychlila. Ekonomka a rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová bilancuje rok, který byl z pohledu ekonoma mimořádně zajímavý, neboť se přímo před očima měnily desetileté zažité vzorce lidského chování. V těch dalších už podle ní není cesty zpět, pandemie naše zvyky změnila nevratně.
05.01.2021 08:50 |

podobné články

Přestavba Výstaviště může začít, rozhodli zastupitelé

 
Pražské Výstaviště může být přebudováno, zastupitelé hlavního města dnes schválili koncepci přestavby areálu. Rekonstrukce by se měla dotknout cest uvnitř areálu, okolí i celkového vnitřního uspořádání. Na kolik přestavba vyjde a jak dlouho bude trvat, zatím není jasné. 
27.02.2014 17:45 |

podobné články

Hlavní město zrevitalizuje a zrekonstruuje Výstaviště Praha Holešovice

 
Hlavní město Praha převzalo Výstaviště Praha Holešovice do své správy a rozhodlo o investici do kompletní revitalizace a rekonstrukce areálu. Jednou ze stěžejních částí procesu je obnova vyhořelého levého křídla Průmyslového paláce.
03.04.2015 10:21 |

podobné články

Praha opraví vstupní bránu Výstaviště: Změní se i fontána a vyhořelé křídlo paláce

 
Praha příští rok opraví vstupní bránu Výstaviště v Praze 7, v areálu navíc vybuduje griloviště nebo takzvaný přírodní biotop. Rekonstrukce se uskuteční ve třech fázích. Po první fázi bude následovat renovace Křižíkovy fontány a nakonec stavba repliky vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Náklady na rekonstrukci ještě nejsou vyčísleny. Zda zůstane na Výstavišti Matějská pouť v dosavadní podobě, není jasné.
23.11.2016 12:40 |

podobné články

U Výstaviště opravují tramvajové obratiště. Změní se trasa linek 12 a 17

 
Rekonstrukce tramvajového obratiště u Výstaviště v Praze 7 komplikuje dopravu. Kvůli pracím na místě začalo platit částečné omezení. Oprava potrvá dva týdny, ve druhé polovině se k dočasným změnám přidají také dvě úpravy ve vedení tramvajových linek.
23.01.2017 15:05 |

podobné články