Článek

Přeplnění nemocnic je nevyhnutelné, mám strach z kolapsu zdravotnictví, obává se hlava lékařské komory

 
Koronavirus v Česku nabírá neudržitelných rozměrů a nakažení začínají plnit nemocnice závratnou rychlostí. Už nyní je prakticky jasné, že dojde na vyčerpání kapacit a vláda tak začíná narychlo řešit, kam s dalšími pacienty. Ani to ale netrápí prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka tak, jako nedostatek lékařů. Hrozí totiž, že za měsíc bude až 40 tisíc nakažených zdravotníků, což je čtvrtina z celkového počtu. O pacienty by se tak neměl kdo starat doktoři by se museli rozhodovat, kdo má větší šanci na přežití.
17.10.2020 22:05 |

podobné články

Podobné články

Profesní komory vyzývají vládu k zavedení efektivního postihu za neoprávněný výkon činnosti nekvalifikovanými osobami

 
V sídle Notářské komory ČR proběhlo tradiční každoroční setkání zástupců profesních komor, zřízených zákonem, tedy České advokátní komory, České komory architektů, Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě , České komory patentových zástupců ČR, České lékárnické komory, České stomatologické komory, Exekutorské komory ČR, Komory veterinárních lékařů ČR, Notářské komory ČR a České lékařské komory.
08.12.2016 14:05 |

podobné články

Vládní program zaslouží pochvalu, připustil šéf lékařské komory Kubek

 
Zdravotnická část koaliční smlouvy mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL je podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka dobrá. Prohlásil to v ČT 24. Do dokumentu se prý dostaly teze lékařské komory. Podle Kubka ale bude nutné poslat do zdravotnictví více peněz.
13.12.2013 18:15 |

podobné články

Zalezte domů! Babiš to podcenil. Prezident lékařské komory má naléhavý vzkaz

 
Prezident České lékařské komory Milan Kubek vyzval všechny spoluobčany, aby dodržovali vládní opatření a pokud je to jen trochu možné, tak aby se uzavřeli do osobní karantény. Jestliže to společnost neudělá, podle Kubka nevyhnutelně zemřou tisíce lidí. Premiér Andrej Babiš by teď, podle Kubka, udělal nejlíp, kdyby raději vůbec nemluvil, protože když měl rozhodnout důležité věci, neřídil se názory specialistů, ale podle nálad na facebooku.
17.10.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19797 článků)

Staronovým šéfem lékařské komory se stal Milan Kubek

 
V sobotu se na sjezdu České lékařské komory v Praze, kde 369 delegátů již od pátku zastupuje 44 000 doktorů, volil nový prezident komory. Proti Milanu Kubkovi, který byl v prezidentské funkci pět let a kvůli nové volbě musel odstoupit, se postavila profesorka Jana Hercogová, přednostka dermatovenerologické kliniky II. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Bulovka v Praze. V sobotní volbě Kubek svůj post obhájil.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Kubek a Hercogová se utkají o post šéfa lékařské komory

 
V sobotu se na sjezdu České lékařské komory v Praze, kde 350 delegátů již od pátku zastupuje 44 000 doktorů, volí nový prezident komory. Proti Milanu Kubkovi, který byl v prezidentské funkci pět let a kvůli nové volbě musel odstoupit, se postaví profesorka Jana Hercogová, přednostka dermatovenerologické kliniky II. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Bulovka v Praze.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Ministr Němeček: Podporuji zdravotnické organizace v požadavku na přidání deseti miliard korun ročně

 
Na společném jednání o aktuální situaci v českém zdravotnictví se v pátek sešel ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařského odborového klubu, České lékařské komory, Asociace nemocnic ČR, Asociace českých a moravských nemocnic, Svazu pacientů ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.
21.03.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (380 článků)

Ministr zdravotnictví bojkotoval sjezd lékařské komory: Nikam nepřijedu!

 
Na dnešní sjezd české lékařské komory v Brně se nedostavil ministr zdravotnictví Martin Holcát. Důvodem je dopis jejího prezidenta Milana Kubka, který ostře kritizoval návrh úhradové vyhlášky na příští rok i její tvůrce. Holcát vydal prohlášení na webu ministerstva zdravotnictví, ve kterém se proti Kubkovým slovům tvrdě ohrazuje!
16.11.2013 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Holcát (79 článků)

Šéf lékařské komory odpovídal v ČT: Zdravotnictví je bez peněz, jsme na tom nejhůř v EU

 
Plán ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka není špatný, ale problémy českého zdravotnictví zcela nevyřeší. Takový názor zastává prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Nemůžeme čekat závratné úspory, aniž by se to nedotklo pacientů,“ prohlásil v pořadu Hyde Park na ČT 24.
02.05.2014 22:30 |

podobné články

Z jedné věci mám mnohem větší strach než z uprchlíků, prozradil senátní expert na migraci a bezpečnost

 
ROZHOVOR Odborník na migrační a bezpečnostní politiku, senátor za ODS Tomáš Grulich se obává, aby se nezneužívalo migrace k omezování svobody. „Na to mám svobodu příliš rád, abych se jí v klidu zbavoval, mám strach, aby to nevedlo k autoritativním režimům. Z toho mám větší strach než z migrace jako takové,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Grulich.
29.01.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (28 článků)

V Brně dnes začíná dvoudenní sjezd České lékařské komory

 
Na dvoudenním sjezdu České lékařské komory (ČLK) se dnes a v neděli sejdou v brněnském hotelu Voroněž čtyři stovky delegátů z celé země. Zastupují přes 52.000 členů stavovské organizace. Dnes se bude volit prezident komory i celé nové představenstvo. O funkci prezidenta bude usilovat pro své už třetí funkční období Milan Kubek. Odpoledne je na programu diskuse s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) a dalšími politiky i se zástupci zdravotních pojišťoven.
21.11.2015 06:10 |

podobné články

Do Brna se sjedou lékaři. Voláme o pomoc, Sobotka s Babišem nic neudělali, burcuje jejich prezident Kubek

 
V Brně dnes začne dvoudenní sjezd České lékařské komory (ČLK), který se bude zabývat aktuálními problémy českého zdravotnictví. Schválit by měl také rozpočet komory, novou informační kampaň nebo pořízení nového sídla lékařské komory. Sjezd pokračuje i v neděli, kdy budou schvalována jeho usnesení.
11.11.2017 08:00 |

podobné články

„Naprosto mimo realitu.“ Vojtěch odmítá kritiku od lékařské komory, přichází pořád

 
Vedení České lékařské komory (ČLK) ve svých požadavcích podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nenavrhuje, jak problémy řešit a systém změnit. Na sjezdu v Brně delegáti ČLK vyslovili nespokojenost s ministrovou prací a požadují každoroční zvyšování platů lékařů v nemocnicích a léčebnách nejméně o 10 procent. Vojtěch označil kritiku za kolorit. Prezident ČLK Milan Kubek, který je ve funkci 13 let, by měl změnit rétoriku a začít být trošku konstruktivní, řekl v neděli ministr v reakci na prohlášení komory.
24.11.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1159 článků)

Ředitelé nemocnic přiznávají plýtvání. Stále ale chtějí víc peněz

 
Mnozí ředitelé českých nemocnic v průzkumu organizace HealthCare Institut přiznali, že se s penězi nemocnic nenakládá dobře. To, že je "hospodaření nemocnic neefektivní, nebo málo efektivní" v něm uvedlo přes 50 z 89 ředitelů všech typů nemocnic.
01.09.2011 10:05 |

podobné články

Česko má kritické množství nakažených zdravotníků. Šéf lékařské komory se bojí kolapsu

 
Zdravotníků, kteří jsou aktuálně pozitivně testovaní na onemocnění covid-19, je více než 13 000. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to řekl prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. Nakažených je podle něj 2600 lékařů, 6000 sester a 4500 ostatních zdravotníků. Oproti minulému týdnu se jedná o dvojnásobek. Kubek přitom v rozhovoru pro eXtra.cz varoval, že pokud se počet nakažených zdravotníků dostane přes 40 tisíc, zkolabuje systém.
26.10.2020 10:36 |

podobné články

Ministr Němeček: Souhlasíme s návrhem lékařské komory, aby část daně na tabákové výrobky mířila do zdravotnictví

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček včera jednal s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem.
18.05.2016 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (380 článků)

Vojtěch měl skončit už na jaře, udeřil šéf lékařské komory Kubek

 
Výměna ministra zdravotnictví měla podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka proběhnout už letos na jaře. V pořadu Interview televize CNN Prima News uvedl, že epidemiolog Roman Prymula byl podle jeho slov jasnou volbou na nového šéfa resortu zdravotnictví, píše iDNES.cz.
22.09.2020 22:50 |

podobné články

Primář Bernátek: Odmítáme sloučení okresních nemocnic a další destrukci zdravotnictví v kraji

 
Nová koncepce zdravotnictví ve Zlínském kraji, o které má v pondělí rozhodovat krajské zastupitelstvo, povede podle primáře MUDr. Jaromíra Bernátka k další destrukci zdravotnictví v kraji. Navržená koncepce totiž obsahuje mimo jiné plán na sloučení všech okresních nemocnic, přehnanou koncentraci lékařské péče do nové krajské nemocnice, převzetí nemocnice ve Valašském Meziříčí a v neposlední řadě také zavedení principů „létajících“ lékařů a cestujících pacientů.
26.06.2020 15:15 |

podobné články

Hřib k případnému přeplnění nemocnic: Nakažené můžeme umístit do tělocvičen a internátu

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 hovořil o tom, jak se Praha připravuje na situaci, kdyby byly přeplněné nemocnice. Již jsou prý vytipované tělocvičny a internát, kde by se nakažení pacienti koronavirem mohli léčit. Kritickým bodem však bude zajistit pro ně kvalifikovaný personál.
24.09.2020 21:35 |

podobné články

Menší nemocnice: Příjmy na růst platů nestačí

 
Propočty ministerstva zdravotnictví o příjmech nemocnic na letošní rok jsou podle Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) nadhodnocené. Nemocnice v krajích nedostanou tolik, aby mohly zvýšit platy, řekl ČTK před dnešním jednáním zdravotnických odborů, nemocnic a ministerstva právník AČMN Stanislav Fiala. Podle ministerstva stoupnou příjmy nemocnic v krajích o 4,5 procenta, podle AČMN o dvě procenta klesnou, při započtení inflace a DPH klesnou až o šest procent.
16.02.2012 14:30 |

podobné články