Článek

Přemysl Votava: Československé tanky v Kyjevě

 
Není to smyšlenka ani pohádka, je to slavná česká historie. Naskýtá se otázka, proč se příliš nepřipomíná.
07.11.2023 16:05 |

podobné články

Podobné články

Přemysl Votava: Vylít někomu kýbl špíny na hlavu? Podle Britských listů – diskurs!

 
Přemysl Votava: Vylít někomu kýbl špíny na hlavu? Podle Britských listů – diskurs!
30.12.2017 11:30 |

podobné články

Tomáš Krystlík: Pane Votavo, přestaňte mást veřejnost nepravdami o Lidicích!

 
Přemysl Votava se v článku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Premysl-Votava-Lidice-667021 rozepisuje o Lidicích, Ležácích, opomíjí však Bernartice a Rovensko pod Troskami.
12.06.2021 14:35 |

podobné články

Přemysl Votava: Ty tanky měly rudou hvězdu

 
Také nad říšským sněmem v Berlíně 30. dubna 1945 zavlála rudá vlajka. Tanky s tou rudou hvězdou, na své bojové cestě od Moskvy a Stalingradu, dojely až do Berlína. Jsme hrdi na to, že po jejich boku bojovali i českoslovenští vojáci z 1.československého armádního sboru. Válka skončila, v Evropě se tančilo… Vítězní spojenci se v dubnu 1945 setkali na Labi. Ten snímek přátelství amerických a sovětských vojáků obletěl celý svět.
03.05.2018 07:45 |

podobné články

Kasparov v českém týdeníku: Jak mohou lidé, kteří pamatují sovětské tanky, podporovat ruské tanky na Ukrajině. Nechápu

 
„Nechápu, jak lidé, kteří si pamatují sovětské tanky v roce 1968 v Praze, dnes mohou zcela vážně podporovat ruské tanky na Ukrajině,“ říká v rozhovoru pro Reflex Garri Kasparov, někdejší šachový velmistr a jeden z nejvýraznějších ruských oponentů Vladimira Putina, který před několika lety z vlasti emigroval. V současné době žije v americkém New Yorku.
11.06.2015 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Tanky? Asi budou. Jenže je v tom zádrhel. „Noční můra“ pro Ukrajinu

 
S tanky Leopard 2 pro Ukrajinu to vypadá nadějně. Němci prý nebudou Polákům bránit v jejich vývozu. Ovšem jak upozorňuje vojenský expert Franz-Stefan Gady, západní tanky Ukrajinu nespasí. Aby je mohla efektivně používat, bude se muset změnit výcvik, nemluvě o logistice. Tanky budou potřebovat střelivo, náhradní hlavně a samozřejmě také vyprošťovací vozidla a transportéry. Více než dvě brigády ze západních tanků Ukrajina prý stejně nepostaví.
23.01.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Stefan Franz (8 článků)

Pozor: Fiala může v Kyjevě uvíznout. Šok v Bruselu

 
Mohl by Petr Fiala uvíznout v Kyjevě? Hrozivý scénář nastínil americký novinář Dave Keating, který zároveň klade otázku: Kdyby byl Fiala nebo jiný premiér členské země v Kyjevě zabit, zda by se jednalo o útok na zemi podle článku 5 smlouvy o NATO? A americký politolog Ian Bremmer už navrhuje, aby premiéři v Kyjevě zůstali, protože pak si prý Rusové netroufnou město ostřelovat.
15.03.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5937 článků) , Dave Dave (19 článků)

Přemysl Votava: Letná už toho pamatuje

 
Letná za ta dlouhá léta by mohla vyprávět. Viděla bezpočet jásajících prvomájových průvodů, okázalých vojenských přehlídek, duněly tam tanky, děla i okované vojenské boty. Z letenské pláně zněly salvy děl při slavnostních událostech. Letná, to je i místo zrození dvou slavných fotbalových klubů Sparty a Slavie, než se přestěhovala do Vršovic. Na Letné stavěly své šapitó i slavné velké cirkusy.
15.07.2022 07:45 |

podobné články

Armored Kill do Battlefield 3 přidá pořádné tankové bitvy

 
Kdo jste si jako malí hrávali s tančíky, zbystřete. Jsou tu totiž první pořádné informace o nadcházejícím DLC Armored Kill do Battlefield 3. Armored Kill vyjde v září a pro předplatitele služby Battlefield Premium bude zdarma. Hlavním zaměřením DLC budou tanky, tanky a zase tanky. Speciálně pro ně přibudou také čtyři mapy a zbrusu nový mód pojmenovaný Tank Superiority....
03.08.2012 18:55 |

podobné články

Maďarsko odmítá, že by na Ukrajinu posílalo tanky

 
Budapešť se důrazně ohradila proti zprávě maďarského portálu Hídfö.net, že přes „autorizovanou agenturu" dodává Ukrajině tanky. Server v této souvislosti napsal, že 80 tanků T-72 zakoupila maďarská společnost s českým pozadím Excalibur Defense Kft. Česká společnost Excalibur ve vyjádření zaslaném ČTK odmítla vlastnické spojení s maďarskou firmou, uvedla nicméně, že s ní spolupracuje a že tanky zamíří do České republiky k rozebrání.
19.08.2014 06:51 |

podobné články

Kolují řeči, že jsme poslali tanky na Ukrajinu. Čili jsme se ptali u Stropnického a Mládka

 
Mimo hlavní média se v posledních dnech intenzivně diskutuje o tom, zda z letiště v Mošnově zamířily tanky obřím letounem Mrija do Afriky, nebo putovaly na pomoc vládním vojskům na Ukrajinu. Oficiální místa s poukazem na mlčenlivost ve věcech zahraničního obchodu s vojenským materiálem odmítají prozradit místo určení. Firma, která tanky expedovala do Afriky, nařčení, že je ve skutečnosti dovezla na Ukrajinu, považuje za součást informační války. ,,Já můžu jen potvrdit, že cílovým regionem dodávky tanků je Afrika,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí Excalibur Group Andrej Čírtek.
04.02.2015 11:40 |

podobné články

Tanky tahaly lávku z Labe devět hodin. V Nymburce to šlo hůř než v Praze

 
Speciální tanky vytáhly před půl šestou z Labe v Nymburce celou konstrukci lávky, kterou firma do řeky shodila v pátek. Práce dnes trvaly asi devět hodin, tanky začaly břemeno z vody tahat poprvé kolem 8:30. Firma nyní zbytky vytažené lávky zdemoluje a sutiny odveze na skládku. Odvoz by měl být dokončen do neděle 12. srpna, kdy firma místo předá zpět městu.
07.08.2018 07:00 |

podobné články

Rusové „táhnou“ na Ukrajinu: Tanky pomalovali stejně jako v srpnu 1968 v Československu

 
Rusové si pomalovali tanky „invazivními pruhy“, se stejnými „dekoracemi“ přijeli sovětští vojáci i do Prahy v roce 1968, když do Československa vpadla vojska Varšavské smlouvy. Nyní se těžká vojenská technika přesouvá k ukrajinským hranicím ovládaným proruskými separatisty či na Krym, podle všeho tam ruský prezident Vladimir Putin nechal přemístit na 80 tisíc vojáků. Konkrétně pomalované tanky byly ale vidět v Astrachani, uvedl list Daily Mail.
15.04.2021 14:55 |

podobné články

Když padne Ukrajina, přijedou tanky zase až na Václavák, řekl pro Blesk Zprávy Ukrajinec Pavlo

 
„Tanky a zbraně bylo slyšet celou noc,“ řekl pro Blesk Zprávy o vjezdu ruských tanků na východ Ukrajiny Pavlo Bubrjak, folklorní zpěvák, skladatel a herec, který dlouhodobě bydlí v Česku. On i další Ukrajinci žijící v zahraničí jsou připravení odjet pomoct ukrajinské armádě. Putinovo chování podle něj Ukrajince nepřekvapuje: „Je jasné, že chtějí zabrat i Mariupol, Oděsu a dál,“ řekl Bubrjak. „Když padne Ukrajina, tanky opět přijedou až na Václavák," doplnil. Je podle něj potřeba zavést opravdové sankce a Ukrajině pomoct dostatečně, ne jako Německo s 5 000 přilbami.
23.02.2022 05:15 |

podobné články

Ukrajinské válečné trofeje: Vojáci se smějí zastaralé technice. Ukradené tanky nemusí danit

 
Ukrajinští vojáci se denně zmocňují další a další ruské válečné techniky, berou jim komunikační vybavení, zbraně, obrněná vozidla i tanky. Po sociálních sítích kolují fotografie válečných kořistí včetně videí smějících se ukrajinských vojáků, kteří si dělají srandu ze zastaralých nepřátelských granátometů z dob Sovětského svazu. Ukrajinská Národní agentura pro prevenci korupce (NACP) rozhodla, že ruské tanky ani další vybavení, které se místním podaří zabavit, není třeba hlásit ke zdanění.
04.03.2022 05:05 |

podobné články

Německo daruje Česku tanky Leopard 2A4. Nejmodernější typ si musí koupit

 
Česká republika by měla darem dostat německé tanky Leopard 2A4 a dokoupit si nejmodernější Leopardy 2A7, řekl Novinkám Andrej Čírtek, konzultant společnosti KMW, jež tyto tanky vyrábí.
17.05.2022 22:10 |

podobné články

Německo otočilo: Tanky Leopard pošlete na Ukrajinu

 
Německo podle prohlášení ministryně zahraničí Anny Baerbockové nebude bránit Polsku, aby poslalo na Ukrajinu tanky Leopard 2. Ty má Polsko právě od svých německých partnerů. Polsko musí podle smlouvy požádat Berlín, pokud chce německý tank exportovat do jiné země. Německo původně s vysláním Leopardů 2 na Ukrajinu nesouhlasilo, polský premiér Mateusz Morawiecki ale proklamoval, že by tanky poslal i za cenu porušení smlouvy.
23.01.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (77 článků)

Putinově armádě dochází těžká technika: Na jeho rozkaz se začaly vyrábět Frankensteinovy tanky

 
Ruské armádě už začíná pomalu docházet těžká technika, hlavním důvodem jsou obrovské ztráty, se kterými prezident nepočítal. Svěřenci Vladimira Putina se tak uchylují k nouzovým řešením. Co to znamená v praxi? Začínají si "sestavovat" svoje tanky z různých jiných vojenských materiálů. kterým se začalo přezdívat Frankensteinovy tanky, jak informuje The Sun.
09.03.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

To nedopadlo dobře. Francouzi dodali tanky, Ukrajinci z nich „ustoupili“

 
VÁLEČNÝ MONITORING Francie poskytla Ukrajincům své lehké tanky AMX-10 RC. Po Francii se k podobnému kroku odhodlali Němci či Britové. Fotografie kolující po sociálních sítích však také ukazují, že Rusové některé tyto lehké tanky zničili, nebo ukrajinské posádky těchto strojů přinutili k útěku.
06.06.2023 09:05 |

podobné články

Přemysl Sobotka zvýšil náskok, vyhrál primárky ODS i ve středních Čechách

 
Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka v sobotu zvýšil svůj náskok v prezidentských primárkách ODS nad europoslancem Evženem Tošenovským. Ve Středočeském kraji pro Sobotku hlasovalo 425 členů ODS. Tošenovský získal hlasy od 168 občanských demokratů. Přemysl Sobotka tak po hlasování ve 12 regionech vede s 2899 hlasy, což je 59 procent.
16.06.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (481 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)