Článek

Premiéra filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vyvolala vlnu nadšení. Tomáš Holý dostal tolik nabídek, že je musel odmítat

 
Ještě před slavnou premiérou si malý rošťák stihl zahrát v mikrokomedii Babička je ráda s Jiřinou Šejbalovou a Vladimírem Menšíkem. Moc si s ním rozuměl, ale role to byla malá a upadla téměř v zapomnění. S Velrybou to bylo jinak.
21.11.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Menšík (152 článků) , Tomáš Holý (129 článků) , Jiřina Šejbalová (11 článků)
Podobné články

Jana Preissová oslavila 73. narozeniny. Jaký byl životní příběh baletky Anny z filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku?

 
Oblíbená česká herečka Jana Preissová letos už oslavila 73. narozeniny. Pro mnoho diváků je stále půvabnou baletkou Annou z filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Její život ovšem vždycky neběžel podle naplánovaného scénáře.
18.03.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků)

Špindl: Podle filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku

 
Pamatujete si prázdninový Vaškův výlet do Krkonoš ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku? Na hrdinu v podání Tomáše Holého asi ani nejde zapomenout. Jako on se teď podobně těší do hor hodně dětí.
06.02.2010 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Holý (129 článků)

Jana Preissová (71) po dlouhé době ve společnosti: Takhle teď vypadá hvězda filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku

 
Herečka Jana Preissová (71) se na veřejnosti téměř neobjevuje. Tentokrát ale hvězda komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny udělala výjimku. Nechyběla na premiéře zimní komedie Ženská na vrcholu, kde hraje. Po letech se tak objeví na filmovém plátně.
07.11.2019 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků)

Jak vytrhnout velrybě stoličku: Top 7 zajímavostí o oblíbeném evergreenu

 
Jen málokdo neviděl československou rodinnou komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku z roku 1977. I dnes po tolika letech se těší velké divácké oblibě a není tedy divu, že snímek Marie Poledňákové neustále reprízují. Víte však o filmu s Tomášem Holým, Janou Preissovou a Františkem Němcem všechno?
17.07.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Tomáš Holý (129 článků)

Jak vytrhnout velrybě stoličku: Tajemství velmi štíhlé Jany Preissové a proč měla dvojnici

 
Film Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) už k českým vánočním svátkům patří stejně jako pohádky Pyšná princezna nebo Tři oříšky pro Popelku. Diváci si příběh příliš zaměstnané svobodné matky s roztomilým synem, který si hledá nového tátu, zamilovali už dávno. Jak na natáčení vzpomíná baletní mistr Vlastimil Harapes?
25.12.2020 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Vlastimil Harapes (176 článků)

Krutý osud Tomáše Holého: Kamarád vzpomíná na jeho smrtelnou nehodu i románek s Bílou

 
Legendární dětský herec Tomáš Holý (†21), známý například ze snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku, dostal od osudu asi ty nejkrutější karty, když se zabil v autě při projíždění prokleté zatáčky na Liberecku. Ota Kars se s Tomášem znal od dětství a pro eXtra se o nehodě rozpovídal. Výkony Holého jen tak někdo nepřekoná a bohužel si pro něj smrt přišla příliš brzy, měl celý život před sebou.
28.06.2020 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Holý (129 článků)

Tajemství honorářů Tomáše Holého (†21): Půjčil strýci peníze... A zemřel!

 
 Všechny peníze za natáčení filmů si schovával. Sám si za ně ale Tomáš Holý (†21), kterého jste včera na Nově mohli vidět v nestárnoucí komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku, nikdy nic nekoupil. Zaplatil z nich radši strýci Janovi cestu za velkou louži. Dárků z Ameriky ani návratu příbuzného se ale nedožil!
20.08.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Holý (129 článků)

Baleťák Harapes (69): Otevřeně o manželství se Zagorovou! Jak jim ukradli adoptovanou holčičku!

 
Jen málokdo nezná Vlastimila Harapese (69) z  filmů Markéta Lazarová, Den pro mou lásku, Jak vytrhnout velrybě stoličku, či Panna a netvor. Ne každý ale ví, že 42 let strávil v Národním divadle jako sólista baletu i umělecký šéf. Říká se, že nikdo neudělal pro český balet tolik, jako právě on. Ve čtyřiceti letech tančil naposledy prince v Labutím jezeře, ale role princů a králů ho provázely celý život. Srdcového krále ztvárnil i v pořadu Hany Zagorové, se kterou se později oženil. A dokonce chtěli adoptovat dítě! Osud to ale chtěl jinak, a tak „ztepilý“ a „decentní“ herec, jak jej nazývali, zasvětil svůj život práci. Nyní chystá koncert na oslavu životního jubilea, a také se připravuje kandidovat do senátu. Navíc má tajný sen…
26.06.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (176 článků) , Hana Zagorová (718 článků)

Jak se krotí krokodýli (2006): Proč musel Postránecký trpět?

 
Rodinná komedie »Jak se krotí krokodýli« nezaznamenala sice u diváků takový úspěch jako dva předchozí skvělé kousky Marie Poledňákové »Jak vytrhnout velrybě stoličku« a »Jak dostat tatínka do polepšovny«, i tak si ale v české kinematografii našla své místo. Dětskou hvězdu Tomáše Holého (†21) nahradil Jiří Mádl (26), tatínka Františka Němce (69) Miroslav Etzler (47) a dědu Josefa Karlíka (†81) zase Václav Postránecký (69). Všichni skvělí herci, předpoklad kasovního trháku. Pojďte se námi podívat na největší zajímavosti, které doprovázely natáčení.
19.11.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (566 článků) , Miroslav Etzler (474 článků) , Václav Postránecký (238 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Tomáš Holý (129 článků) , Josef Karlík (8 článků) , Jiří Holý (30 článků) , Josef František (250 článků) , Jiří Holý (30 článků)

Jana a Viktor: Love story, kterou napsal sám život

 
Není to v showbyznysu úplně běžné, aby toho studentská láska vydržela tolik, co manželství Viktora a Jany Preissových. Jana Preissová je známá především jako filmová maminka zlobivého Vaška v komediích Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.
20.11.2022 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Viktor Viktor (79 článků)

František Němec o filmu Jak dostat tatínka do polepšovny: Nedůvěra! Pak překvapení...

 
Česká televize v sobotu večer odvysílá kultovní film režisérky Marie Poledňákové (73) Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). Jednu z hlavních rolí v něm ztvárnil František Němec (71). Ten tvrdí, že původně v úspěch komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny vůbec nevěřil.
08.03.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: František Němec (43 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , František Němec (43 článků)

Jak se krotí krokodýli: Natáčení komedie bylo vážně ohroženo a další zajímavosti

 
Rodinná komedie Jak se krotí krokodýli režisérky Marie Poledňákové se těší oblibě diváků všech generací. Dnes si můžete tento snímek vychutnat ve 20:20 na Nově. Co jste o volném pokračování filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny možná nevěděli? Ve snímku si zahrál i Dan Nekonečný.
21.05.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Nekonečný (71 článků) , Marie Poledňáková (165 článků)

Luboš z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny slaví 79. narozeniny: Tak šel čas s Františkem Němcem

 
Oblíbený český herec a dabér František Němec dnes slaví 79. narozeniny. Na svém kontě má řadu úspěšných rolí, do srdcí diváků se však nesmazatelně zapsal především díky snímkům Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Natáčení druhého z nich se však změnilo v pořádné drama. Jak uvádí portál ahaonline.cz, Němec při jedné scéně bojoval o život.
09.08.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: František Němec (43 článků) , František Němec (43 článků) , František Němec (8 článků)

Tahle dáma stárne s noblesou: Podívejte se, jak dnes vypadá herečka Jana Preissová

 
Nezapomenutelná maminka Tomáše Holého z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny už dlouho nebyla nikde vidět. Hovořilo se o tom, že má třiašedesátiletá Jana Preissová trauma z toho, že stárne. Ale ať už to bylo jakkoli, je jasné, že se z toho dostala.
25.11.2011 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Tomáš Holý (129 článků)

Hvězda filmu Jak dostat tatínka do polepšovny vyvedla manželku: Tohle je paní známého českého herce

 
Herec František Němec, kterého si diváci spojí především s filmy Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, se ve společnosti objevuje velmi sporadicky. A v doprovodu manželky ještě vzácněji. Soukromí si střeží, nepatří k lidem, kteří by rádi pózovali na červeném koberci. Oslava narozenin přítelkyně a herecké kolegyně Carmen Mayerové však patřila k těm vzácným příležitostem, na kterou s manželkou po boku rád dorazil.
09.06.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: František Němec (43 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Carmen Mayerová (75 článků) , František Němec (43 článků)

Jak dostat tatínka do polepšovny: Jana Preissová váhala, zda ve filmu účinkovat. Z čeho měla strach

 
Kdo by neznal nesmrtelnou rodinnou komedii Marie Poledňákové s názvem Jak dostat tatínka do polepšovny, která je pokračováním stejně oblíbeného snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku. Luboš a Anna spolu s Vaškem vyrazí na první společné prázdniny za dědou, který je velký šprýmař. Anna si sice vysní krásnou odpočinkovou dovolenou, ale místo toho na ni čekají kola, spaní pod stanem a pašík Pepa.
05.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Marie Poledňáková (165 článků)

Herečka Gabriela Vránová se po osmi letech vrací na Vinohrady: Töpfer ji přijal zpět

 
Česká herečka Gabriela Vránová (72), kterou si diváci pamatují například jako Aničku Čihákovou z Chalupářů nebo učitelku z filmů Jak dostat tatínka do polepšovny a Jak vytrhnout velrybě stoličku, se po osmi letech vrací zpět do svého domovského Divadla na Vinohradech.
17.06.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Vránová (148 článků)

Velký návrat Jany Preissové!

 
Milovníci malého Vaška z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny jásají. Jana Preissová (69) totiž znovu září na divadelních prknech.
24.11.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků)

Neberu všechno, co je mi nabídnuto, říká jubilantka Jana Preissová

 
Téměř stovku filmů, 16 seriálů a desítky rolí na divadelním jevišti má na kontě herečka Jana Preissová, která 7. února 2018 slaví 70. narozeniny. Hvězda komedií Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny se v posledních letech před kamerou objevuje sporadicky.
07.02.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Preissová (76 článků) , Marie Poledňáková (165 článků)