Článek

Premiér Nečas se podepsáním amnestie nedopustil trestného činu, tvrdí žalobci

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se podpisem amnestie, kterou vyhlásil na Nový rok tehdejší prezident Václav Klaus, nedopustil trestného činu. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 oznámení na předsedu vlády takzvaně uložilo, tudíž se jím nebude dále zabývat. ČTK to řekla šéfka tamních žalobců Šárka Pokorná. O prošetření Nečasova postupu požádali předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a šéf senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl (za ČSSD). Štěch ČTK řekl, že s rozhodnutím nesouhlasí a že by se chtěl proti němu odvolat.
05.04.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků)
Podobné články

Žalobci: Nečas se podpisem amnestie trestného činu nedopustil

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se podpisem amnestie, kterou vyhlásil na Nový rok tehdejší prezident Václav Klaus, nedopustil trestného činu. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 oznámení na předsedu vlády takzvaně uložilo, tudíž se jím nebude dále zabývat. Uvedla to šéfka tamních žalobců Šárka Pokorná.
05.04.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Nečas má o starost méně: Podpisem amnestie se trestného činu nedopustil

 
Novoroční amnestie rozzlobila nemálo lidí. Senátoři dokonce podali k Ústavnímu soudu žalobu na exprezidenta Václava Klause za vlastizradu, s čímž neuspěli. Čisté svědomí teď může mít i premiér Petr Nečas – podpisem amnestie se trestného činu nedopustil.
05.04.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Nečas se podpisem amnestie nedopustil trestného činu, rozhodl žalobce

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se kontrasignací novoroční dílčí amnestie prezidenta Václava Klause nedopustil trestného činu. Státní zastupitelství pro Prahu 1 věc uložilo a nebude se jí dále zabývat.
05.04.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Petr Nečas unikl jednomu trestnímu stíhání

 
Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) se podle informací serveru Lidovky.cz vyhne trestnímu stíhání kvůli podpisu prezidentské amnestie z loňského ledna. Odposlechy zachytily, jak expremiér říkal, že v případě amnestie „šlo o podpis za podpis", ale státní zastupitelství vše vyhodnotilo tak, že se Nečas žádného trestného činu nedopustil.
26.02.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Státní zástupce prověří, zda Nečas podpisem amnestie nepochybil

 
Státní zástupce pro Prahu 1 prozkoumá, zda se premiér Petr Nečas (ODS) podpisem amnestie nedopustil trestného činu. O prošetření jeho postupu požádali v uplynulých dnech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda ústavně-právního senátního výboru Miroslav Antl. Nejvyšší žalobce podnět prostudoval a nařídil jeho další prošetření, řekla mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Markusová.
25.03.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Státní zástupce prověří, zda Nečas podpisem amnestie nepochybil

 
Státní zástupce pro Prahu 1 prozkoumá, zda se premiér Petr Nečas (ODS) podpisem amnestie nedopustil trestného činu. O prošetření jeho postupu požádali v uplynulých dnech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda ústavně-právního senátního výboru Miroslav Antl (zvolen za ČSSD).
25.03.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Senátoři chtějí prověřit, jestli Nečasův podpis amnestie není trestný

 
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl ve středu požádali nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby prozkoumal, zda se premiér Petr Nečas (ODS) podpisem novoroční prezidentské amnestie nedopustil trestného činu.
14.03.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Když zločinci z Havlovy amnestie vraždí: Mezi obětmi byly ženy i miminko

 
Prezident Václav Havel je pro Česko i dnes ikonou. „Černým puntíkem“ v jeho pověsti ale stále zůstává lednová amnestie v roce 1990. Z 31 000 tehdejších věznů jich bylo propuštěno 23 000. Amnestie se vztahovala pouze na lidi odsouzené na méně než tři roky, pachatelům násilných trestných činů byl však z trestu odpuštěn rok, čímž došlo i na propuštění násilníků a vrahů. Havel k amnestii přistoupil, protože normalizační odsouzení, které „zabásnutí“ za odpor režimu byli kriminalizováni za běžné zločiny - těžko se pak dalo odlišovat skutečné lumpy od těch, které se jen znelíbili vedení státu. Na svobodu se nakonec dostalo několik zločinců, kteří spáchali ty nejhorší zločiny. „Znalci říkají, že ta amnestie byla smysluplná. Samozřejmě, že v té pohnuté době vznikl bezpočet rozmanitých bludů – například, že kriminalita vinou této amnestie rapidně stoupla,“ prohlásil tehdy sám Havel.
27.11.2016 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4885 článků)

Spáchal premiér Nečas při amnestii trestný čin? Senátoři to chtějí prověřit

 
Předseda Senátu Milan Štěch a předseda ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl požádali nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby prozkoumal, zda se premiér Petr Nečas podpisem novoroční prezidentské amnestie nedopustil trestného činu.
14.03.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Známý advokát jasně: Nečas spáchal úmyslný trestný čin. Takže demise

 
Po exprezidentovi Václavu Klausovi, na kterého Senát podal žalobu pro velezradu, se senátoři zaměřili kvůli novoroční amnestii na premiéra Petra Nečase. Předseda horní komory Milan Štěch a šéf ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl požádali nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby prozkoumal, jestli se premiér Petr Nečas podpisem novoroční prezidentské amnestie nedopustil trestného činu.
14.03.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Milan Štěch (698 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Miroslav Antl (114 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Nečas se dle žalobců podpisem amnestie trestného činu nedopustil

 
Bývalý premiér Petr Nečas nepřekročil svou pravomoc, když novoroční amnestii exprezidenta Václava Klause nenechal před svým podpisem projednat vládou. Městské státní zastupitelství potvrdilo rozhodnutí obvodního státního zastupitelství.
04.09.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Kvůli amnestii budou vyšetřovat i Nečase! Dopustil se premiér trestného činu?

 
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) požádal nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, ať prošetří podíl premiéra Nečase (ODS) na kontroverzní amnestii prezidenta Klause. Chce vědět, zda se Nečas nedopustil náhodou trestného činu!
14.03.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Vnitro: Další trestní oznámení podáno

 
Podezření z trestného činu podvodu, trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku a trestného činu sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě obsahuje trestní oznámení, které dnes, 11. července 2011, odeslalo Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra (ZSMV) na Vrchní státní zastupitelství Praha.
11.07.2011 21:55 |

podobné články

Policie prověřuje šéfa NKÚ Dohnala. Mohl se dopustit trestného činu

 
Policie začala prověřovat, zda se šéf NKÚ František Dohnal nedopustil trestného činu při sjednání nájmu v budově Tokovo v Praze.
14.10.2011 14:55 |

podobné články

Oceněním Mašínů se Vondra trestného činu nedopustil

 
Ministr obrany Alexandr Vondra nespáchal trestný čin, když vyznamenal medailí Zlaté lípy bratry Mašínovy. Policie případ odložila, informuje dnešní Právo. Nejméně pět oznamovatelů ve Vondrově jednání i jeho dřívějších výrocích na obranu Mašínů spatřovalo schvalování trestného činu, konkrétně vraždy. Za to by mohlo hrozit až roční vězení.
22.11.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků)

Lessy rýpl do vosího hnízda v Mostě. Obávaný šéf raději odešel do civilu

 
VÍME PRVNÍ Už už to vypadalo, že se šéf mosteckého dopravního inspektorátu Pavel Praženica vrátí natrvalo do funkce, které jej dočasně zprostilo vyšetřování GIBS. I když inspekce nakonec konstatovala, že se nadporučík žádného trestného činu nedopustil, odchází ředitel dopravky dobrovolně do civilu. Podle důvěryhodných zdrojů redakce se totiž objevily v jeho kauze nezvratitelné důkazy usvědčující jej z trestného činu.
09.06.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků)

Nečas je asi hodně nervózní, říká hradní právník k dění kolem amnestie

 
Pavel Hasenkopf opakovaně prohlašuje, že není spoluautorem amnestie exprezidenta Václava Klause. Prohlásil to o něm kancléř Vratislav Mynář. Hradní právník dává v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny najevo, že si nenechá líbit žádnou lež. Znovu také zopakoval, že do tvorby amnestie bylo zapojeno Ministerstvo spravedlnosti. Premiér Petr Nečas ho kvůli tomu označuje za případ pro psychiatra. Jak si to Hasenkopf vysvětluje?
04.05.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Vratislav Mynář (936 článků) , Pavel Nečas (445 článků)

Žalobci se už nezabývají oznámením na Chovance a šéfy policie

 
Žalobci se už nezabývají trestním oznámením na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho bývalého náměstka Zdeňka Laubeho, které se týkalo loňské sporné reorganizace policejních útvarů. Případ založili bez dalšího opatření, jelikož ve věci nespatřují podezření ze spáchání trestného činu. Na dotaz ČTK to dnes uvedl náměstek pražské vrchní státní zástupkyně Adam Bašný. Tuhý trvá na tom, že cílem oznámení byl účelový nátlak, snaha dehonestovat jeho osobu a destabilizovat vedení policie. Podle Chovance šlo o záměrně šířené pomluvy.
05.01.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Adam Milano (2 články)

Policie vyšetřuje Klausovu amnestii kvůli korupci

 
Protikorupční policie vyšetřuje okolnosti novoroční amnestie bývalého prezidenta Václava Klause. Městské státní zastupitelství v Praze uvedlo, že byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podplácení a přijetí úplatku. Napsal to server Česká pozice. Policie i žalobci odmítli sdělit, koho se prošetřování týká. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf, kterého policie vyslechla, uvedl, že podezřelý je zřejmě Klaus nebo někdo z jeho okolí. 
02.08.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků)