Článek

Premiér Fiala: Trvám na tom, že ta opatření fungují

 
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 16. června 2022 – odpověď na interpelaci poslankyně Peštové k cenám pohonných hmot
16.06.2022 22:50 |

podobné články

Podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

Hamáček po rozvolnění věří lidem. Fiala vidí „světlo na konci tunelu“ pro obchodníky

 
Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček za vyvážený kompromis. V diskusním pořadu Partie televize Prima řekl, že původně byl pro otevření obchodů a služeb až od pondělka za týden. Ke změně názoru ho přesvědčil argument, že lidé by měli před Vánoci málo času na nákupy a mohly by se tvořit fronty. O zmírnění opatření od čtvrtka příštího týdne v neděli ministři rozhodli jednomyslně. Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Čtvrtkem podle šéfa občanských demokratů snad skončí diskriminace malých prodejců, ti museli mít do nynějška zavřeno. I Fiala to uvedl v diskusi na televizi Prima.
29.11.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Jan Hamáček (3327 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

Epidemie zpomaluje, opatření fungují, oznámil Hamáček

 
Epidemie koronaviru podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) začíná zpomalovat a vypadá to, že opatření fungují. Zatím ale není vyhráno. Počet hospitalizovaných totiž začne klesat teprve po sedmi až deseti dnech po poklesu nově diagnostikovaných. Hamáček to sdělil v pondělí na tiskové konferenci sociálních demokratů.
08.03.2021 12:50 |

podobné články

Václav Hošek: Taky máte ten dojem?

 
Tak jsem se chvilku díval v televizi na pana ministra Blatného a jeho slova mě hned zvedla ze židle. Pan ministr vidí, že všechna opatření fungují. Patrně má dobré brýle nebo spíš dalekohled. A protože opatření fungují, tak si je znova zopakujeme.
29.03.2021 12:55 |

podobné články

Profesor Fiala: Pandemie ukázala, že naše řešení fungují. Je čas na změnu politiky

 
Koronavirová krize jasně ukázala, že EET dusí českou ekonomiku, říká předseda ODS Petr Fiala. „Byrokracie, nedůvěra k podnikání, přehnaná kontrola není ani spravedlivá, ani efektivní,“ píše Fiala v komentáři na serveru Forum24.cz a vysvětluje, proč byrokracie některým tak moc vyhovuje.
29.05.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

Česko zatím další pomoc Ukrajině nechystá. Fiala stále věří v diplomatické řešení krize

 
Premiér Petr Fiala (ODS) svolal na pondělní odpoledne mimořádné jednání Bezpečnostní rady státu, jedná o situaci na Ukrajině. Premiér ujistil, že zastupitelské úřady dál fungují a Česko postupuje v souladu se spojenci. Žádné další pomoc pro Ukrajinu teď vláda nechystá. O napjatém stavu na hranicích mezi Ukrajinou a Ruskem jednal i krizový štáb ministerstva zahraničí.
14.02.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Václav Fiala (133 článků)

Fiala řešil Ukrajinu v Londýně. A chápe ty, co nešli kvůli Zemanovi na metály na Hrad

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vyrazil na návštěvu do Velké Británie, kde jej čekalo setkání lídrů V4 s britským premiérem Borisem Johnsonem. Podle předsedy vlády se představitelé Česka, Maďarska, Polska i Slovenska shodli na tom, že je zapotřebí snížit závislost EU na nerostných surovinách z Ruska. Řešení ale není jednoduché a nepřijde v řádu dnů i týdnů, jak konstatoval Fiala. Lídři během úterního jednání načali i uprchlickou krizi. Podle Fialy se musí zapojit celá Evropa, která by se kromě vyjádření solidarity měla i ostře vymezit proti ruské agresi. Rusko podle Fialy jasně nepříspívalo k diplomatickému řešení, ač v něj světové špičky stále doufají. Fiala zmínil, že se s Borisem Johnsonem viděl poprvé a bylo to příjemné setkání na jehož konci si oba premiéři vyměnili telefonní čísla.
08.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

ODS předsedu nemění. Fiala získal 510 z 510 hlasů

 
Žádná změna, premiér Petr Fiala (57) bude i v dalších dvou letech pokračovat v roli předsedy občanských demokratů. Ve funkci, kterou zastává od ledna 2014, ho v sobotu potvrdil stranický kongres v Praze 510 z 510 platných hlasů delegátů. Fiala neměl protikandidáta a tak jako při předchozích kongresech přesáhla jeho podpora 90 procent. "Delegátům bylo vydáno celkem 534 volebních lístků," uvedl předseda volební komise Petr Bendl. Z platných lístků měl Fiala podporu stoprocentní. Informovala o tom ČTK.
09.04.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Petr Bendl (515 článků)

Kalousek se zastal migračního paktu OSN a navezl se do Babiše. A to nebylo vše

 
„Jako premiér trvám na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na svém twitterovém účtu. A to přimělo k reakci jeho věčného oponenta, předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
06.11.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků)

Nečas zřídil pozici hlavního vědeckého poradce vlády. Stane se jím Fiala

 
Premiér Petr Nečas (ODS) zřídil pozici hlavního vědeckého poradce předsedy vlády. Stane se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Nečas to oznámil v Brně, kde se účastní zahajovací konference Středoevropského technologického institutu (CEITEC). Fiala ČTK řekl, že se zaměří například na revizi metodiky hodnocení a financování výzkumu a vývoje. Konkrétní cíle zatím Fiala zveřejnit nechtěl.
26.09.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Petr Nečas (9389 článků)

Předseda ODS Fiala to nandal premiérovi kvůli otálení kolem sankcí

 
Vláda vysvětluje ve sněmovně postoj k sankcím proti Rusku. Po slovech předsedy vlády Bohuslava Sobotky vystoupil se svým názorem předseda Úsvitu Tomio Okamura a také předseda poslanců z ODS Petr Fiala. Zvláště ale Fiala to premiérovi pěkně nandal. Podle něj předseda vlády podceňuje dění na Ukrajině. „Pan premiér předvádí vyjednávací styl, jemuž nerozumím ani já, ale ani spojenci," řekl Fiala kromě jiného.
10.09.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Tomio Okamura (2851 článků)

„Čeká nás těžká zima.“ Fiala u zdražování energií odmítl plány vlády, Havlíček ho „školí“

 
Ukončení činnosti několika dodavatelů energií považuje adept na premiéra Petr Fiala (ODS) za selhání ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Za jiných okolností by podle něj byla na místě rezignace ministra Karla Havlíčka (za ANO). Momentálně je ale hlavní pomoci lidem, kteří dodavatele energie ztratili. Snížení DPH, které navrhuje premiér Andrej Babiš (ANO), nepovažuje za nejlepší cestu. Fiala to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle Havlíčka Fiala předvedl, že neví nic o energetice. Stát ani regulátor nesmí v Česku stejně jako jinde zasahovat do tržního prostředí, zmínil.
17.10.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3701 článků) , Karel Fiala (215 článků)

Fiala pohrozil Zemanovi kompetenční žalobou. A sešel se s ním na neformální schůzce

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident Miloš Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády. Fiala to ve středu řekl České televizi. Nemá v úmyslu nominace na členy vlády měnit, zopakoval. Zeman dřív uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Fiala za Zemanem zamířil na neformání schůzku ohledně dalšího postupu, prozradil šéf ODS ve čtvrtek.
08.12.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Fiala plošný lockdown odmítá a chce přesvědčit neočkované seniory. Co řekl na Válka?

 
Předseda ODS Petr Fiala nechce rušit koronavirová opatření zavedená současnou vládou Andreje Babiše (ANO) „bezhlavě“, tedy bez předchozího vyhodnocení toho, zda fungují. Plošný lockdown odmítl. Nenaočkované seniory by chtěl k očkování přesvědčit adresným oslovením přes pojišťovny a praktické lékaře. Uvedl to dnes v diskuzním pořadu Partie v televizi CNN Prima News.
31.10.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Petr Fiala (3701 článků)

Fiala se chlubil: Spousta lidí vládě nevěří. Kdybychom nepodpořili restriktivní opatření, nerespektovali by je

 
Petr Fiala, šéf nejsilnější opoziční strany, byl hostem rozhovoru na Novinkách. Řekl, že kdyby opozice v čele s ODS nepodpořila první represivní opatření proti koronaviru, tak by je lidé do takové míry nepřijali a nerespektovali by je. „Spousta lidí prostě Babišově vládě nevěřila a díky tomu, že jsme řekli, že je tato cesta správná, tak se to povedlo,“ vzkázal Fiala. V krizi prý posiluje každá vláda, pokud tedy nehraje golf. Předseda ODS však žádné posilování hnutí ANO nevidí.
17.04.2020 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

Vláda zítra opatření nezpřísní, řekl Babiš

 
Kabinet nebude v pondělí řešit zpřísnění opatření v Česku. Řekl to premiér Andrej Babiš v České televizi. Vláda zpřísnění podle něj projedná nejdříve ve středu. Index PES se už několik dní nachází v pátém stupni, opatření platí pro čtvrtý stupeň s řadou výjimek. Podle Babiše je teď situace trochu jiná než v říjnu, protože fungují antigenní testy a zatím neroste počet lidí v nemocnicích.
20.12.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Fiala po setkání se Zelenským: Bojujete i za nás! „Silný projev podpory,“ ocenil prezident

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý společně s premiéry Polska a Slovinska navštívil ostřelovaný Kyjev. Politici se poté setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinská hlava státu výpravu ocenila, Zelenskyj uvedl, že je to silný projev podpory. „Naše země vám stojí po boku. Stojí vám po boku Evropa,“ komentoval Fiala návštěvu. Český premiér už je na cestě domů, nasadil při tom neprůstřelnou vestu a helmu.
15.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3701 článků)

Na svých slovech trvám, poznamenal Sobotka k Zemanovi, který ho označil za lháře

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zareagoval na slova prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil dnešního předsedu vlády za zrádce a lháře. Sobotka trvá na tom, že některými svými výroky prezident poškodil ČSSD, což také zdůraznil delegátům nadcházejícího sjezdu ČSSD v připravených materiálech.
08.03.2015 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)